Форум Рідного Міста

Махінації з банкоматами. Важливо!

Рост - 8-3-2008 у 17:42

Читати тут: http://community.livejournal.com/ua_bank/90424.html

Тарас Ільчишин - 8-3-2008 у 18:11

коли то побачив, то був дуже здивований - після того завжди вдивляюсь в "банкомат" ))

Юрій Сєров - 8-3-2008 у 19:26

Також став обережніше придивлятися до банкоматів. . До речі, в банкоматах банку Форум, коли запихаєш картку, то з'являється попередження, уважно подивитися на банкомат. Думав, бзура, не вірилося, що таке можливо в Україні

Тарас Сокальський - 9-3-2008 у 13:22

Здібні хлопці :lol: Матиму на увазі:rolleyes:

Володимир Овсійко - 4-4-2008 у 16:57

Доброго дня, Шановне панство! Думаю вставити свої 5 копійок:saint:статтю на livejournal не читав, думаю прочитати. Але якщо Вам цікаво по цій темі є один цікавий матеріал на http://cripo.com.ua/?sect_id=7&aid=51284.

Онук Юрій - 11-9-2008 у 22:04

Скажу я працівник банківської структури! Так є таке і навіть у Львові! Але піймали відразу!

Юрій Сєров - 12-9-2008 у 19:09

А можна детальніше? Що порадять працівники банківської сфери, щоб не втрапити в халепу?

Степанюк Василь - 13-9-2008 у 20:42

Щоб не втрапити в халепу з банкоматом можна порадити наступне:
1. Знімати готівку у світлу пору доби у багатолюдних місцях (скіммери шахраї можуть встановти вночі у малолюдному місці);
2. Знімати готівку в банкоматах розміжених в середині приміщень (супермаркету, відділення банку тощо);
3. Намагатися знімати кошти у перевірених особисто банкоматах (простіше помітити встановлений скіммер);
4. Перед користуванням банкоматом зветати увагу на такі дрібнички, як не властиві для банкомату випуклості на щілині для введення картки, та клавіатурі.
Це що стосується скіммерів.
Загалом в Україні такі випадки поодинокі, тому панікувати не варто!

Особиста порада - підключитися до MobileBanking, дотримуватись правил кристування карткою (особливо таємниці ПІН-коду та пердачі картки стороннім особам), розраховуватися в торгово-сервісній мережі (замість знімання готівки).

Sashko Nedoviziy - 26-2-2009 у 10:08

Зверніть увагу на те, що ряд банкоматів напів-випихає картку після "з'їдання", а потім втягує повністю. Це перешкоджає читанню даних магнітної стрічки скімером... Але і смс-інформування ще нікому не завадило...

Галя Синєока - 23-3-2009 у 22:16

Люди, а ніхто не в курсі, що сталося з банкоматами Кредобанку?

Тарас Гулка - 24-3-2009 у 00:12

А що з ними сталося? на днях знімав готівку на Наливайка, все було ОК.

Sashko Nedoviziy - 24-3-2009 у 10:10

Скоро очухаються. Оновлення ПЗ.

Галя Синєока - 24-3-2009 у 14:00

Sashko Nedoviziy , дякую.

Ігор Келехов - 18-10-2009 у 00:35

стаття - супер!!!:)

Тарас Сокальський - 18-10-2009 у 15:43

Фраза
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sashko Nedoviziy
Але і смс-інформування ще нікому не завадило...
спровокувала мене на офтоп. Купила дружина стартовий КС, а на той номер якийсь йолоп приватівський СМС-банкінг зареєстрував. Тепер вже зо 2 роки постійно спам лізе, як його позбутися?

Онук Юрій - 18-10-2009 у 21:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Фраза
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sashko Nedoviziy
Але і смс-інформування ще нікому не завадило...
спровокувала мене на офтоп. Купила дружина стартовий КС, а на той номер якийсь йолоп приватівський СМС-банкінг зареєстрував. Тепер вже зо 2 роки постійно спам лізе, як його позбутися?

Досить просто в любому відділені банку Вам зарадять в проблемі.

Руслан Кравець - 13-1-2011 у 12:19

Тема розвивається - замість скімера цілий банкомат.

У київському торговому центрі виявили фальшивий банкомат

Тарас Сокальський - 14-1-2011 у 19:40

Ну який це розвиток -- бангальний плагіат з хацкерських історій десь середини 70-х (звісно, в USA):lol:

Юрій Сєров - 21-3-2013 у 20:37

Останнім часом набули популярності махінації з картками найбільшого банку країни, який має послугу "Екстренні гроші". Ця послуга передбачає знімання коштів з рахунку без наявності картки.
Ціллю шахраїв стають картки, номери яких отримують від інтернет-продавців для ніби-то переведення коштів.
Не гребують навіть крадіжками з благодійних рахунків.

Для перерахунку коштів на ваш рахунок досить номера картки. Як максимум, ще прізвища, щоб пересвідчитися в правильності отримувача платежу. Ні номера телефону, ні інших персональних даних, ні тим більше ПІН-коду повідомляти нікому не можна.

Sashko Nedoviziy - 22-3-2013 у 10:17

Мені на днях зустрівся наступний текст на пикокнижці:

Цитата:
По многочисленным просьбам хочу описать схему мошенников, по которой у меня украли все деньги с карты ПриватБанка. Скажу сразу-карту не теряла, симку тоже не теряла, никому не передавала карту в руки, никому не сообщала мой пинкод карты. Схема такая-мошенники маякуют вам на телефон по 20-30 раз, Вы не успеваете взять трубку они отключаются. Я перезвонила после 30го раза сама с намерением сказать гадость. Это была моя первая ошибка.

На следующий день всё опять повторилось, но с другого номера. Я, не понимая что происходит, на 20-25 раз набираю сама в бешенстве этот номер, там делают вид, что меня не слышат. Это была моя вторая ошибка. Потом ближе к вечеру на телефон приходит смска с просьбой перезвонить. Я не перезваниваю, и потом идёт удар ниже пояса -заберите котёнка. Я перезваниваю и это была моя третья ошибка.

Дальше всё, как в тумане. Моя действующая симка, находящаяся у меня в телефоне, включенном телефоне, прошу заметить, становится не активной. Я начиная звонить в Киевстар, говорю-что с моей симкой, она не активна. Они говорят, что активна даже сейчас. Это у Вас телефон заглючил, попробуйте вынуть симку и вставить обратно. Короче-вынимала, вставляла, меняла местами.... И только третий консультант догадался мне сказать, что такое (у меня не активна, а они видят что активна) может быть только если на мою симку заведена симка-близнец.

До меня сразу дошло, что происходит. Я сразу позвонила в ПриватБанк с просьбой заблокировать мою карту, но было поздно, деньги ушли с неё в два снятия-2 500 и 2 900. Была третья попытка снять ещё 900 грн, но денег там уже не было...

Итог: не указывайте в эфире номер карты и номер телефона, к которому привязана эта карта. Исключение-контрактный номер, тогда он именной и так просто шваль его поменять не сможет. Если по какой-то причине Вас не устраивает контракт (как меня), привяжите карту к номеру телефона, который никто не знает, купите новый пакет, сходите в Банк и поменяйте привязку карты к другому номеру. Ещё можно иметь две карты и каждый вечер через приват24 уводить деньги с основной карты, которую указываете для финпомощи на дополнительную, которую знаете только Вы.

Ну и не перезванивать незнакомцам- тоже мой совет, но это маловероятно, когда занимаешься помощью животным. Ведь многие знают, сколько кошачьих и собачьих жизней было спасено благодаря тому, что мы перезванивали людям, которые нашли травмированное животное, но не знали что в такой ситуации делать. Мне очень не хочется, чтобы какой-нибудь приют или человек пострадал так-же, как и я, по этому прошу распространить это сообщение как можно большему количеству людей, особенно тем, кто занимается помощью людям или животным!!! Если это сообщение читают мошенники-желаю, чтоб вы подавились деньгами, отобранными у приюта. Вы не хотите работать, честно зарабатывать, так пусть небеса сделают так, чтоб вы не могли работать, даже если бы очень этого хотели. Когда небеса покарают вас, вспомните меня и моих 40 котов, которые голодают благодаря вам. Мы выживем благодаря помощи хороших, добрый и светлых людей, а вот вас возмездие ещё ждёт впереди, от него не спрячешься, его не остановишь. И я очень этому рада.


Ключовий момент виділено жирним - операція відновлення сім-карти на пріпейді в принципі тривіальна і може бути легко сфальсифікована.
Маячню про дві карти можна опустити, не варто збільшувати ентропію...

Юрій Сєров - 22-3-2013 у 11:11

Це одна з варіацій на тему.

Зараз оператори стільникового зв'язку дозволяють здійснити прив'язку номера мобільного до паспорта. Таким чином можна уникнути вищенаведеної ситуації.

Цитата:

Маячню про дві карти можна опустити, не варто збільшувати ентропію...

Та чому, нормальний вихід - мати 2 картку, яку ніде не світити.
ІМХО, друга сім-карта - це більша проблема - забудеш поповнити той рахунок, заблокують вихідні в непотрібний момент або ще щось...

Рост - 22-3-2013 у 12:36

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Це одна з варіацій на тему.

Зараз оператори стільникового зв'язку дозволяють здійснити прив'язку номера мобільного до паспорта. Таким чином можна уникнути вищенаведеної ситуації.



А як тут допоможе прив'язка до паспорта? Це допоможе тільки для безпроблемного відновлення сімки. Махінації ж можуть робити працівники оператора, а у них є копії документів.
От якби оператор робив жорстку прив'язку до ІМЕІ-коду. Але тоді ти зменшуєш власну зручність. От поламався твій телефон, переставляєш картку в інший, а воно ж не працює, поки в відділення оператора не прийдеш і не поміняєш прив'язку.

Тому варіант з нікому невідомим телефоном і номером виключно для банкінгу - це таки варіант.

А взагалі тут винен приват, кому потрібні ті швидкі гроші? Більше проблем, ніж користі.

Юрій Сєров - 22-3-2013 у 12:49

Цитата:

А як тут допоможе прив'язка до паспорта?


Якщо нема прив'язки то для відновлення сімки потрібно назвати останні дзвінки, суму поповнення і т.д. Якщо є прив'язка, то потрібно показати паспорт.

А на загал - дурнувата послуга.

Sashko Nedoviziy - 22-3-2013 у 12:51

Я хотів звернути увагу тих, хто це прочитає, бо для мене до моменту віддзвонювання на третій номер схема була неочевидною...
Радий, що ви, хлопці, мене почули і сприйняли - лишається розповісти далі, аби не «накололись» інші.

Зрештою, є контракти (мобільні) з оплатою 10-20 грн на місяць - то не є вельми багато за безпеку своїх грошей. Навіть для 1000 грн на місяць це вже 1%, а для 5000 - 0.2%. Недорогий захід для безпеки. І сімку без паспорта відновити - зась.

Андрій Пелещишин - 29-4-2013 у 09:36

Непогана стаття на дотичну тематику. Є і про банкомати.
http://life.pravda.com.ua/society/2013/04/29/127670/

Цікаво, про інфрачервоні давачі не чув.
Цитата:


Крадіжка пін-коду з використанням високочутливої інфрачервоної камери. Зловмисник, який стоїть у черзі, робить знімок клавіатури, на якій попередній користувач набирав ПІН-код. Клавіші, до яких торкалися, трохи тепліші, причому остання натиснута клавіша тепліша від передостанньої і т.д. Для уникнення зняття ПІН-коду за тепловим відбитком достатньо після роботи з клавіатурою на короткий час покласти на неї долоню.

Вадим Іванов - 10-1-2015 у 21:05

із чіпами картки не вразливі до подібних махінацій, оформлюйте в банках, які пропонують такі картки

Юрій Марків - 12-1-2015 у 14:34

Варто встановлювати мінімальні ліміти для зняття готівки, для розрахунків в торгово-сервісних мережах, для здійснення оплат в інтернеті. Тоді принаймні в результаті дискредитації даних картки - будуть вкрадені гроші в межах ліміту. Якщо є можливість - збільшувати ліміт безпосередньо перед здійсненням операції, а тоді зменшувати ліміт назад. Якщо банк не надає такого функціоналу - змінювати банк.

Горбей Стицько - 12-3-2015 у 02:03

У нас на роботі був випадок, співробітниця знімала гроші з банкомату, до неї ззаду підійшли, вдарили по голові і всі гроші забрали. Так шеф наш потім замовив камеру, щось з цих http://irs.ua/product/videonablyudenie/videokamery Так зараз не страшно підходити до нього.

Андрій Пелещишин - 4-10-2015 у 19:21

Ще одна, дуже проста схема шахрайства. На банкомат чіпляють лоток, куди потрапляють гроші
http://uainfo.org/blognews/1443879604-kak-moshenniki-voruyut-dengi-...

Андрій Пелещишин - 31-1-2018 у 12:33

Свіжа стаття в тему

https://www.epravda.com.ua/publications/2018/01/31/633572/

Пристрої стають усе мініатюрніші і витонченіші