Форум Рідного Міста

Скільки води Ви використовуєте на місяць?

Юрій Сєров - 10-3-2008 у 01:26

Послухав тільки що по ТВ, знайшов і в неті:
Цитата:
Результати вимірювань показали, що встановлені норми значно перевищуються. У будинках із централізованим водопостачанням фактичне споживання води змінюється у межах 282-1115 л/добу на одну особу. Наприклад, на вул. Хоткевича, 22 фактичне добове споживання води становило 390 л на одну особу; на вул. Довженка, 11 - 395 л; Чукаріна, 24 - 685 л. Загалом по місту середньо зважене водопостачання становило 535 л/ добу на особу, за діючої норми - 300 л/добу на особу.
http://www.zaxid.net/newsua/2008/3/3/143227/

Не знаю чим і як то вони "міряли", але, імхо, покзаники значно завищені. Важко собі уявляю, як можна використати за день 1 кубометр води. Може в тих будинках треба труби поремонтувати?
Не скажу, що еконмлю, але в місяць виливаю ~4-5 куб.м (холодна+гаряча, теплопостачання централізоване)
Цікаво мені, чи це лише я так мало споживаю чи це наш улюблений Водоканал придумує нормативи зі стелі?
А "середньо зважене водопостачання" чомусь дуже нагадує середню температуру по лікарні.:rolleyes:

Тарас Гулка - 10-3-2008 у 09:28

Аналогічно до Юри. В сім'ї 2 людей. Воду не економимо. В місяць виходить 9-11 кубів або 300-400 л/добу на двох.
В районах де вода по графіку, часто виникає ситуація, коли люди зранку набирають ванну води (запас на день), за день її не використовують і ввечері зливають. І так кожен день.
Але всерівно їхні заміри виглядають смішними.
Візьмемо, наприклад, "Чукаріна, 24 - 685 л". Це людина має примати два рази на день ванну (2х250л) і ще 185л. на прання, їжу і т.д., і так всі члени сім'ї, і так весь будинок, і так кожен день.

Тарас Ільчишин - 10-3-2008 у 10:30

в місяць в середньому виходить 6-7л на 2-х. Вони напевно ще також враховуюють що труби всі диряві, в підвалах постійно витікає - от і приплюсовують цю воду населенню.

Люда - 10-3-2008 у 10:35

Дурня, звісно. В нас, Київ, сім’я з 3 людей (мала дитина) використовуємо, не економлячи, максимум 16 кубів на місяць (холодна+гаряча), але то рідко, частіше близько 12.
То по лічильниках. Коли їх ще не було, нам нараховували середню по будинку кількість - більш ніж вдівічі більше. Я так розумію, ми сплачували і за труби, що текли в підвалі, і за зовнішні прориви (які в нас досить часте явище), і за воду, яку використовують двірники... Бо інакше звідки могли взятися такі шалені показники, просто не уявляю. Відповідно, за нинішніх цін, лічильники окупилися досить швидко. ;)
З огляду на попередні дописи, можна вже зробити припущення, що 4-5,5 кубів на людину на місяць і є та приблизна кількість для наших реалій...

Тарас Задорожний - 11-3-2008 у 11:07

Ми використовуємо на двох людей десь по 5 кубів холодної і гарячої на місяць. Бувало три куби, максимум - 6 і то холодної. Особливо не економимо. І теж в Києві

Уляна Дідич - 11-3-2008 у 11:26

Люди, ну ви наївні. Скільки відсотків уже мають лічильники? Вони платять тільки за те, що споживають. А скільки води виливається з пошкоджених труб? Тільки в моєму куточку Миколайчука-Лінкольна декілька перманентних річок ще з осені. А в усьому Львові? Хто ж за це має платити? Не Водоканал ж!

Люда - 11-3-2008 у 20:21

Уляна Дідич

Ну чому ж ми наївні? Всі все прекрасно розуміють ;)
Просто люди відповідають на поставлене питання, справді цікаво взнати, які є правдиві показчики :)
А щодо "системи" - то, власне, це і наш маленький спосіб примусити її вдосконалюватися - не горлати впусте, а поставити лічильник. Можливо, переконати у тому ж родичів/сусідів. Пересягнувши якусь межу в кількості "облічильниковившихся" клієнтів реальну ситуацію приховати чи "замилити" за рахунок інших ставатиме неможливо - відповідно, динозаври змушені будуть щось робити...
В Києві, наприклад, зараз тенденція до поголовного переходження на лічильники - всі вже знають, що то вигідно. То чим Львів гірший?
А ось іще статя "списування" коштів - держ. субсидія. Наприклад, за санітарними нормами, на мою сім’ю з 3 осіб у випадку оформлення субсидії держава згодна компенсувати витрати до 16 кубів холодної і 10,5 гарячої. Тобто разом 26,5 при реальному споживанні 12-16 максимум... Тобто. екстраполюючи, можна припустити, що на всіх споживачів субсидій держава витрача на воду вдвічі більше грошей ніж реально необхідно. Цікаво?
До речі, для порівняння: на електроенергію сан. мінімум у моєму випадку є 90 Квт на місяць при реальному близько 150. Тобто, хочеш компенсації - економ, а не навпаки. :2cents:

Юрій Сєров - 12-3-2008 у 15:23

Не знаю як зараз, а колись Водоканал боровся з тими, хто має лічильники, шляхом проведення перевірок. Враховуючи плату за "знімання-встановлення" і все інше виходила така сума, що можна і без лічильника було жити.
Тепер, коли суд постановив, що перевірка за гроші Водоканалу, вони ніби припинили ці перевірки.

Лєна Дадукевич - 20-3-2008 у 19:06

У нас лічильник за 3 роки ні разу не перевіряли. На трьох виходить десь кубів зо 3-5 на місяць. Не знаю звідки вони свої розрахунки беруть. Але ж звідкись беруть? А потім в суді як щось докажи, що ти не козел.

Павло Жежнич - 20-3-2008 у 22:44

У нас в сім'ї двоє дорослих і маленька дитина - за місяць не економлячи споживаємо 9-11 кубів води (холодної, гарячу навіть не пробую включати, бо поставив бойлер). Відповідно до т.зв. "норм" водоканалу - це в 3 рази менше, відповідно до "реальних" витрат - в 5 разів менше!
Отже виходить, що ККД водоканалу по постачанню води користувачам становить 20-25%. Чи хоч одне нормальне підприємство погодилося б постачати товар знаючи, що в дорозі 75-80% цього товару точно пропаде?

Степанюк Василь - 25-9-2008 у 11:16

В нас лічильник уже більше 7 років, перевіряли лише один раз.
Використовуємо на 4 дорослих осіб приблизно 6-10 куб.м./міс.
І майже усі мої знайомі та родичі мають лічильники, тому за витік води на дороги платитиме сам водоканал або ЖЕК.

Demyan - 25-9-2008 у 11:45

а скільки 1 куб коштує?

Горват Корнелія - 25-9-2008 у 12:11

У нас подорожчав 1 куб-4,98 грн.

Demyan - 25-9-2008 у 12:57

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Степанюк Василь
В нас лічильник уже більше 7 років, перевіряли лише один раз.


Лічильники треба перевіряти кожні 2 роки. Якщо немає акту про повірку влюбий момент можете попстится, особливо якщо квартира продається або міняється.
Причому потім накладеться як штраф так і перерахується вода з розрахунку по абонплаті.
Як то кажуть перевірено на досвіді знайомих які в таку халепу попали.

Юрій Сєров - 25-9-2008 у 13:51

Мені раніше щодвароки присилали повідомлення про перевірку. Але здається після того як вийшла постанова (не знаю правда чи міської влади чи вищої) про те, що перевірка має проводитися за кошти водоканалу, а не споживачів., то водоканал зменшив частоту перевірок.

Demyan - 25-9-2008 у 15:06

так а ск. у львові коштує куб води???

Odarka - 25-9-2008 у 20:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
так а ск. у львові коштує куб води???


Видно ви ще ніколи не платили комунальних послуг, якщо питаєтеся:))

У нас виходить: 2,58 - водопостачання, 1,14 - водовідведення

Demyan - 26-9-2008 у 08:22

Я плачу але я не користуюся лічильником. І мабуть не буду бо бачу що не вигідно. Я зараз плачу як то кажутьбезлімітка - 28 грн.

Dmy - 26-9-2008 у 14:44

Звичайно, інфу треба перевіряти, але, здається, норми використання води єдині по країні й становлять 10 куб. м. Якщо зважити на "2,58 - водопостачання, 1,14 - водовідведення" - в сумі 3,72, то виходить, що у Львові ціна кубика 37,2 коп.

Odarka - 26-9-2008 у 15:20

У нас взагалі якісь шалені суми за воду приходять. Цю ціну я переписала з квитанції.

Степанюк Василь - 5-10-2008 у 14:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Степанюк Василь
В нас лічильник уже більше 7 років, перевіряли лише один раз.


Лічильники треба перевіряти кожні 2 роки. Якщо немає акту про повірку влюбий момент можете попстится, особливо якщо квартира продається або міняється.
Причому потім накладеться як штраф так і перерахується вода з розрахунку по абонплаті.
Як то кажуть перевірено на досвіді знайомих які в таку халепу попали.

А хто має ініціювати перевірку лічильників? Споживачі чи постачальники? Якщо постачальники, то це їхні проблеми чому не перевіряють!

Степанюк Василь - 5-10-2008 у 14:08

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Я плачу але я не користуюся лічильником. І мабуть не буду бо бачу що не вигідно. Я зараз плачу як то кажутьбезлімітка - 28 грн.

Це так, але якщо зареєстована в квартирі одна особа.
А якщо четверо, то помножне цю суму на 4. А сімя більше 10 кубів в місяць не використовує. От і виходить що переплата в 4 рази більша щомісяця! Тому, якщо зареєстровано більше 1 особи - лічильники вигідні!