Форум Рідного Міста

Служба резервістів (офіцерів запасу)

Demyan - 17-3-2008 у 14:08

Ось хотілось би почути чи комусь щось приходить з воєнкоматів повістки - офіцерам запасу.
Бо мені приходять і приходять, вже якось надоїло якщо чесно. Але реально ніхто на збори не забирав. Що буде цього разу не знаю. Просто можуть сказати мол на 1 день десь відвеземо але реально такого ще не було просто дають відгул і все.
А взагалі чи хтось реально бував зараз на зборах офіцерів резервістів?

Юрій Сєров - 17-3-2008 у 14:36

Перший раз про таке чую.
Мав випадок, одразу по закінченню НУ "ЛП" (закінчив військову кафедру) дістав повістку (щось там вони як завжди наплутали, недоотримали інформацію і т.п.), але відніс копію диплому, та й на тому все скінчилося.

Ти служив в Армії?

Demyan - 17-3-2008 у 14:47

Ні маю квиток воєнний л-т запасу. теж політехніка.

Юрій Сєров - 17-3-2008 у 14:54

І я маю те саме. Лише молодший л-т запасу.
А що кажуть? Може вони помилково шлють. Або їм кажуть слати - вони шлють. Просто для звітності :)

Demyan - 17-3-2008 у 15:07

Рік тому було так що мол ми зібралися вони кажуть що треба щоб на 1 день ми поїхали відмітилися. Я прийшов в назанчений день мені поставили штамп і сказали дякуємо - ви вільні :).
Тепер не знаю. Знову прийшло мати там документи....носять під розписку. За неявку штраф 51 грн.
В середу піду подилювся послухаю :).

Юрій Сєров - 17-3-2008 у 15:16

Справді дуже цікаво, бо ні мене, ні. наскільки я знаю, моїх одногрупників не шарпають.
Можливо ти потрапив у якийсь "елітний пул", тому і весь час викликають? :rolleyes:

Demyan - 17-3-2008 у 15:26

ага вот я теж так думаю....:)
Але взагалі тут непорозумінь купа. Вони мають право взяти там як колись..але як хто мені буде оплачувати? якщо я приватний підприємець, продаю товар він в мене лежить. мене беруть там на тиждень...що з цим робити? товар пропада хто оплатить?
Та взагалі тут питань дуже багато...
Просто ось цікавить чи когось так брали реально чи ні.

Тарас Ільчишин - 17-3-2008 у 17:35

цікаво це все. Я навіть квиток свій не забрав, бо потреби не було ))

Demyan, а які війська, якщо не секрет?

Demyan - 17-3-2008 у 17:44

ППО

Сергій Бєляєв - 17-3-2008 у 19:08

Не варто змішувати два питання: військову службу у резерві та перебування на обліку в якості військовозобов'язаного (не має значення офіцера чи солдата/сержанта).

Те про що Ви говорите, стосується останнього. Перебуваючи на обліку у відповідному військкоматі, Ви зобов'язані повідомляти їх про зміну місця проживання, роботи, сімейного стану. Це регламентується положенням та інструкцією про військовий облік. На практиці більшість цим звичайно нехтує, тому практикується виклик повісткою для уточнення облікових даних, при цьому може вимагатися надання копії паспорту, довідки про присвоєння ідентифікаційного коду тощо. Неповідомлення про зміни та неявка за повісткою дійсно тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Перебуваючи на обліку як військовозобов'язаний Ви можете бути приписані до певної військової частини на певну посаду. З метою перепідготовки за програмами підготовки офіцерів запасу Вас можуть призвати на короткотермінові збори. На цей час місце роботи та середній заробіток зберігаються (приватним підприємцям співчуває, але бізнес - справа ризикована, розглядайте це як форс-мажор). Крім того з метою відпрацювання питань мобілізаційної готовності та у деяких інших випадках може здійснюватись часткове або повне моброзгортання відповідних військових частин з підйомом приписного складу. Термін залучення військовослужбовців запасу визначається залежно від мети, завдань та ситуації.

У разі, якщо Ви приписані, Вам повинне видаватися мобілізаційне розпорядження, яке зазвичай вкладається (вклеюється до військового квитка). У разі, якщо Ви його не маєте і ніколи не мали, про факт приписки Ви можете дізнатися у військкоматі, у якому перебуваєте на обліку.

Тарас Гулка - 17-3-2008 у 19:27

Мені минулого літа прийшла повістка. Принесли під підписку з'явитися в такий-то день з документами і т.д. Я дещо "спантеличений", з думкою про збори, прийшов, а вони передивились документи, звірили свої дані (знайшли якусь помилку) і повідомили, що мені мають присвоїти чергове звання (капітана запасу). І щоб я з'явився в жовтні з квитком, щоб зробити відмітку.
В жовтні так і не ходив.

Hanor Narasson - 17-3-2008 у 21:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
І я маю те саме. Лише молодший л-т запасу.


В СА службу в запасі починали з лейтенанта (2*). Чи Вас вже встигли розжалувати?:baddevil:

Юрій Сєров - 17-3-2008 у 21:17

Ні, не розжалували, не мали підстав :saint:. В УА починають з молодшого. Всім нашим таке звання присвоїли. Відверто кажучи, мені байдуже. :)

Олексій Мачехін - 18-3-2008 у 12:01

Мого друга торік влітку забирали на збори — він зайшов у військомат по якусь довідку і попався.
За два тижні стерли колоду карт до білого і випили все пиво у навколишніх селах.

Demyan - 18-3-2008 у 12:39

ну пиво я краще дома попю :)

Demyan - 19-3-2008 у 11:03

Одним словом досить цікава штука.
Пропонують таке: служити типу підрозділ НАТО чи підготовка до Натівців.
Спочатку підписую контркат Згідно якого я служу 2 тижні в квітні 2 тижні в жовтні. По закінченню отримую премію 1600грн + 12 грн добові + збереження з/п на роботі + харчування. Ночувати в частині не обовязково якщо домовитися - можна їздити додому.
Далі ростуть перспективи в підписанні контракту вже з звільненням зроботи і вступу на служубу....
Взагалі досить цікаво. Оплата йде без проблем бо там на скількия зрозумів інше фінансування...

Hanor Narasson - 19-3-2008 у 13:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
В УА починають з молодшого. Всім нашим таке звання присвоїли. Відверто кажучи, мені байдуже. :)


От бачите... Навіть якщо захочуть розжалувати, то нема куди.:lol: Непередбачливо! В результаті молодші лейтенанти запасу не цінують звання! ;)