Форум Рідного Міста

Газ чи бензин - дилема .

Юрій Сенюк - 21-3-2008 у 16:56

В даний час в звязку з подоржчанням бензину знову актуальне питання газобалонної установки . Чи може хтось порадити , яка установка краща (метан чи пропан-бутан) , економніша , хто займається встановленням обладнання , як зареєструвати в ДАІ (можливо непотрібно) ?

Demyan - 21-3-2008 у 17:26

Спершу треба порахувати чи доцільно, якщо економити на метані - він дешевший. Пропан росте в ціні.
Порахуйте вартість установки, економію на газі, скільки їздите і коли окупиться. Тоді можна вирішити чи варто чи ні.
http://tuning.lviv.ua/forum/viewtopic.php?f=6&t=6582

Юрій Сенюк - 21-3-2008 у 17:45

Я був здивований коли мій знайомий , який 5 років проживає в ЄЕС , приїхав до Львова на престижному авто з ГБО . По його словах на Заході близько 70% авто обладнані ГБО . Над цим варто задуматись , тому, що економія суттєва . Тим більше - скоро літо , поїздки на море , в Капати .

Тарас Ільчишин - 21-3-2008 у 21:30

однозначно ГАЗ. Досить довго маю справу з газом - всі, кому ставив і ті потім з одних чи інших причин міняли авто, то потім знову все таки ставили газ на нове авто. Відносно установки метан-пропан, то метан дешевше, але 200атмосфер мене особисто лякає. Сам ставлю тільки італійські ельпігас і голандські Прінс.

Рост - 21-3-2008 у 23:29

ГБО має лише один недолік - кудись балон поставити треба. Якщо машина невелика, то це таки проблема. Я з рік назад думав над встановленням тороїдального балону в нішу запасного колеса, а замість повнорозмірної запаски кудись приткнути маленьку докатку. Але з огляду на те, що в мене багажник і так нашпигований аудіо апаратурою, поки що відклав ту ідею.
Газ має декілька явних переваг:
- дешевший за бензин;
- відсутність детонації;
- відсутність неякісного газу, якщо в бензин щось підлити не проблема, то газ не набадяжиш, його хіба тільки не доливають - до речі, усі хто ставив нову апаратуру і їхав на заправку, розказують, як в 40-літровий балон з легкістю поміщалося 43, а то і 45 літрів :)
- м`якіше працює двигун, а з огляду на розвиток технологій, втрати в потужності теж уже немає;
- при поїздках в Європу дуже зручно, бо таки суттєва економія, бензин там дорогий;
- екологічність.

Ну і з метаном я б теж не зв`язувався, крім безпеки ще й з огляду на невелику кількість заправок (на відміну від пропану).

Тарас Ільчишин - 22-3-2008 у 00:02

ну так треба ж чимось жертвувати )).

ВІдносно нового балона і заправки більше ніж вмістимість, то це неправда, бо зазвичай влазить при першій заправці якраз десь 60%. і загалом в кожному балоні стоїть мультиклапан, який відсікає на 85%, хоча дехто робить так, що він не працює, але надлишковий тиск не є добре..

Рост - 22-3-2008 у 00:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Ільчишин
ну так треба ж чимось жертвувати )).

ВІдносно нового балона і заправки більше ніж вмістимість, то це неправда, бо зазвичай влазить при першій заправці якраз десь 60%. і загалом в кожному балоні стоїть мультиклапан, який відсікає на 85%, хоча дехто робить так, що він не працює, але надлишковий тиск не є добре..

Так я ж не про метан...

Юрій Сенюк - 22-3-2008 у 07:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Ільчишин
однозначно ГАЗ. Досить довго маю справу з газом - всі, кому ставив і ті потім з одних чи інших причин міняли авто, то потім знову все таки ставили газ на нове авто. Відносно установки метан-пропан, то метан дешевше, але 200атмосфер мене особисто лякає. Сам ставлю тільки італійські ельпігас і голандські Прінс.

Юрій Сенюк - 22-3-2008 у 07:45

Чи можете підказати де можна встановити ГБО у Львові і чи обовязкова реєстрація в ДАІ ?

Юрій Сенюк - 22-3-2008 у 08:16

А щодо цін на бензин , по неофіційних прогнозах , до кінця року ми доженемо Європу .

Тарас Ільчишин - 22-3-2008 у 10:46

Рост, я також про пропан ).

Юрій Сенюк, документи на реєстрацію вам має видати фірма-установщик, зі всіма печатками і повірками.
У Львові є декілька фірм, які займаються установками ГБО. Є Газовик, є Атмосфера, є Автовектор, є Євроефект і ще кілька гаражних варіантів. Я працюю на одній з цих фірм - Автовектор, Городоцька 242в.

Юрій Сенюк - 22-3-2008 у 12:33

Дякую за інформацію