Форум Рідного Міста

26 лютого, у клубі Лялька гурти Вінки та Audi Sile

Nazar - 19-2-2003 у 14:00

Український Готичний Портал http://www.gothic.com.ua та Готичний клуб “Ґаммадіон” представляють виступ київської формації ВІНКИ та козівської AUDI SILE в програмі готичної вечірки НЕКРОПОЛІС 26 лютого 2003 року о 20 годині.
ВІНКИ вперше виступають у Львові з ексклюзивною програмою, яка була успішно представлена на готичному фестивалі Herbstnachte - IV поблизу Берліна. Музика ВІНКІВ натхнена народним мелосом, це приємний дівочий вокал в народній манері в супроводі жорстких гітарних рифів та драм-машини, що створює похмуру атмосферу поєднуючи ніжність і суворість, біль і любов, світло і темряву. Невідємною частиною творчості ВІНКІВ є переспівані народні українські пісні “Щедрик”, “Чом ти не прийшов”, “Ходить сон”. Загалом стиль групи позиціонують як gothic-folk industrial
AUDI SILE (“слухай мовчки” лат.) вже добре знані серед львівського андеґраунду. Їх порівнюють з Rammstein ta KMFDM, проте хлопці знайшли своє оригінальне інтелектуальне звучання. Їхня концертна програма складатиметься як з старих хітів-бойовиків (серед яких беззаперечним є “ТАК!”), також і з нових утворів. Лірика AUDI SILE це кохання і смерть, соціально-національні проблеми і внутрішні пошуки себе.
Наразі обидві групи видали демо-матеріал і зараз працюють над записом дебютних альбомів. Деякі твори ввійдуть до Української Готичної компіляції, що з’явиться навесні на Lavina Records.
Окрім цього в програмі готично-індустріальні відео кліпи, відео та слайд-шоу, багато хорошої танцювальної музики різноманітних стилів темної сцени від dj Хоміуса та багато іншого.
Летунці, які надають знижки а також детальну інформацію, музику ВІКІВ та AUDI SILE шукайте на http://www.gothic.com.ua
З питаннями звертайтеся на електронну адресу Готичного клубу “Ґаммадіон”gammadion@gothic.com.ua.

Василь - 27-2-2003 у 10:32

Концерт почався о 20.30. До того на екрані крутили різноманітні кліпи з рок-готичною музикою. Першими почали хлопці з Тернопільщини. Зразу після першої пісні половина залу поставало з місць і почався рок-готичний психоз. Відразу скажу, що гурт AUDI SILE мені сподобався більше. Хоча в киян потужний вокал (тендітна дівчина з чарівним голосом). Все це тривало до 23.00. Пан Назар взяв ексклюзивне інтерв'ю в хлопців з Тернопільщини. Від нього дізнаємось про групу більш докладніше.

Nazar - 27-2-2003 у 20:31

А саме таке:
У складі гурту зара працюють
- Віталій Усік (гітари)
- Віталій Фльонц (автор композицій, вокал)
- Володимир Стасишин (клавіші)

Саме розмова велась під виступ Вінків, кричачи один одному на вухо. Спілкувався з Віталієм Усіком. Говорили про різні речі, я замітив що всі такі розмови однозначно спочатку йдуть про спонсорство (тобто його відсутність) та про брак такої музики будь де. Віталій повідомив, що в них дійсно є вже демо на всі композиції,є і у вигляді "мінусу" з наложеними вокалом та гітарами, хоча звучить однозначно краще ніж на ляльківському залізі. Взагалі про звукорежисера та апаратуру слід просто промовчати...
Отож, перша назва під якою хлопці почали виступати була "Пілігрим" протрималась десь три місяці до 2000 року, а ось офіційним роком заснування AUDI SILE можна вважати 2002. Власне у такому складі як зараз вони практично рік, а от знайомі з Віталієм близько десяти років.
Біда в тому, що ніхто не наважується крутити таку музику, колись їх крутив Роман Чайка, ще щось можна було почути по ФДР від Зеленого та й все. Проблему з російською музикою на частотах Ніко не бачить, тому що тернопільське Ніко її крутить вже давно на власних програмах. Та й все одно на якій мові, лиш би музика була хорошою, хоча самі однозначно будуть грати так, як воно є, і саме так, як вони бачать все навколо. Серед всіх композицій я виділив "Народ", Віталй погодився що також подобається... Коли розмова зайшла про українських виконавців, то Віталій сказав, що крім Океану Ельзи та Скрябіна нікого не крутять, про що можна говорити? Звичайно, то перш за все проблема радіо, і однозначно підтримується будь яка ідея свого радіо, радіо для тих, хто любить музику, його бракує надзвичайно... То наболіла сумна тема, але так бути не може. Дасть Бог, і щось таки зміниться...

Доречі сьогодні в програмі "остання барикада" можна побачити гурт AUDI SILE, обов"язково подивіться!

Гурт має доволі пристойний графік виступів, в неділю їдуть у Черкаси, а у Львові мають з"явитись на фесті "Яйцепродукт", який буде десь кінець березня - квітень.

Зараз хлопці хочуть розширити свій склад друмелем, та вокалісткою зі "справжнім оперним сопрано", бо попередня вокалістка наразі на навчанні, що не влаштовує постійно гастролюючу команду. Для зацікавлених - звертайтесь до Хоми (Хоміуса), він підтримує контакт із музикантами, або телефонуйте напряму Віталію 8-03547-21825. Пропозиція сер"йозна.

Мені сподобалось постійне згадування таких слів, як "Дякуємо Богу що маємо наразі це", "Бог нам допомагає".

На прощання сказав "Живіть з Богом, щасливо та працюйте!"

Фотки скоро будуть тут.

Nazar - 7-3-2003 у 16:16

Щось вже занадто останнім часом, але що зробиш - по-темі.

Отож, що про то все написано на сайті Дзиги:

Вінки”
Вперше в Україні!
Вперше саме у Львові!
Вперше у клубі-кафе “Лялька”!

Як завжди, ми – перші, перепрошую за надзвичайну галицьку скромність...
Ми, львів’яни, першими 26-ого лютого почули на Батьківщині нашу, українську (київську) готичну групу “Вінки”, що її вже чули у Німеччині, і...
І мушу визнати, просто “офігелі”. Оце так готичний двіж!

- Про групу.
Євген Гончаренко (ідея, музика, гітара):
“Мені, мабуть, буде складно дуже коротко розказати про нашу групу “Вінки”, але спробую. Ми існуємо із 1998-ого року, спочатку проект організовувався під “Червону Руту”. Ми всі займаємося такою достатньо важкою екстремальною музикою, але якось вирішили, що зробимо щось таке для народу... і не вийшло... навіть у тому вигляді, у якому ми все це зробили. Але проект став існувати, ми написали нові пісні, нам це сподобалося, тож, існуємо далі, пишемо музику (стиль – готично-фолковий індастріел), її виконуємо... Може, навіть більше для себе, ніж для когось, бо чекати, поки тебе кудись запросять виступити і сидіти там... Ми дійсно пишемо для себе, і якщо це комусь подобається – добре, чудово!”
Іван Забалуєв (аранжування, звук, гітара):
“Склад змінювався багато разів і дуже часто. Зараз – троє людей, це дуже добре для концертів, репетицій, бо менше народу – більше кисню... Чого вже досягли? Повернулися ми з Німеччини, із фестивалю “Herbstnachte-IV” восени, у жовтні, нам дуже сподобалося – поїдемо ще раз”.

- Плани на майбутнє.
Євген: “Я гадаю, що ми нарешті випустимо свій компакт, тобто матеріалу на нього є достатньо, просто ми ще не знаємо, чи випустимо його в Україні чи в Німеччині. Ще не вирішили. Із найближчих планів – литовський фестиваль “Kunigunda-Lunar” у Вільнюсі, який повинен відбутися у травні, принаймні, запрошення ми вже отримали. Чекаємо на остаточне підтвердження. Досягнень, насправді, ще небагато, у старому складі ми виступали у Києві... Тобто виступ у Німеччині – перший у теперішньому складі, другий – ось тут, у Львові, у “Ляльці”.

- Інно, чи вважаєш себе готкою?
Інна Карзанова (вокал): “До недавнього часу не вважала... Зараз навіть не знаю”.

- А що для Вас взагалі готика?
Іван: “Готика? А я не знаю, що це таке...” (Дружній сміх і я не знаю, чесно кажучи, як на це реагувати, хоча... із ким не буває. – Авт.)
Євген: “Насправді, це дійсно складне для нас питання, бо ми в першу чергу пишемо музику...”



Інна: “Це просто було спочатку щось від душі, щось своє, але ніхто це не називав готикою. Коли це назвали готикою, ну, добре, хай це буде готика”.
Євген: “Тобто ми це робили так, як ми це бачили, хотіли. А потім знайшлися люди, які сказали: “О, так це готика!” А нам це, в принципі, хоч джазом називай! Готика – будь ласка, ми не проти”.

- Чому така назва – “Вінки”?
Євген: “Назва? Це було саме тоді, коли ми зібралися з Іваном і вирішили організувати щось своє. Довго сиділи, мучилися із назвою і почали просто перебирати якісь книжки на столі...”
Іван: “...серед яких була книга “Французька драма” в українському перекладі, де ми знайшли таку фразу “вінки замовимо”. Так собі подумали, що “вінки замовимо” – надто по-панківськи, тобто треба щось трошки простіше... і залишили просто “Вінки”.

- Цікаво, бо тут також виникають певні готичні асоціації, скажімо, вінки на цвинтарі...
Євген: “Готичні асоціації? Воно дійсно так і вийшло... Там віночки, купальські віночки... (Ще й Іван у складі. – Авт.) І знову ж таки той самий фольк присутній у нашій музиці достатньо серйозно, принаймні, на даний момент. З іншого боку – вінки на могилах... теж”.

- Ваші враження від Львова.
Євген: “Враження від Львова... поки що важко сказати, бо ми щойно приїхали, всі думки – виключно про виступ, але завтра у нас буде цілий день, ми погуляємо Львовом, подивимося, бо сьогодні ми побачили мало, хоча те, що ми побачили, нам сподобалося, і ми хочемо побачити більше”.
Інна: “Я у Львові вже була, але не з концертом, бачила стару частину міста, ще тоді мені дуже сподобалося”.
Іван: “Я у Львові вперше. Поки що дуже подобається, дуже”.

- Що собі бажаєте?
Інна: “Побільше концертів...”
Іван: “...і різних”.
Інна: “Так, різних і багато, бо це підтримує внутрішній стан. Адже коли концертів довго немає – сильний мандраж”.

А мандражу на концерті ніякого не було (радше “двіж”), хіба що техніка трошки “мандражила”, але готи на такі дрібниці уваги не звертають, тим паче, що музика – неперевершена. “Вінки”, як віники, позмітали усіх до сцени танцювати... а танцювати було, направду, важко, бо така музика потребує зупинки і задуми. Її інтелектуальне навантаження не дає ворухнутися, не дає навіть думати про щось інше і, часом, взагалі думати... Просто отак завмираєш і кудись зникаєш, розкладаєшся на молекули, на квіти у вінку, на краплі від воску на воді, які після Купала ще довго пливуть поверхнею... омана рибкам...

Хтось міг бачити навіть сни. Музика, що витворює враження сну. Пісня “Сон” (відома усім, народна: “Ходить сон коло вікон...”) просто зачарувала. Ні. Зачаклувала. Ні. Не знаю навіть, яким чином... але вона потрапила до крові, всередину вен та секрецій і... там замкнутим колом перебігає усім тілом, від того млосно, сонно, дрімотно і по-дитячому неймовірно прекрасно. Її хотілося чути ще і ще. Звісно, її виконали на “біс”. Звісно, просили (вимагали!) ще... Хоміус (наш відомий львівський гот) ледве не розплакався після виступу, принаймні, він так сказав у мікрофон, а також запросив усіх готів та готес подивитися передачу “Остання Барикада” на “1+1” 27-ого лютого, де братимуть участь “Вінки”, “AUDI SILE” та інші поважні готи. До речі, “AUDI SILE” також виступала цього вечора. Не встигла вона виступити у “Ляльці” 22 січня, а її репертуар чи не напам’ять вже знають місцеві “ляльківчанські” готи! А сама група шукає жіночий вокал та барабанщика.

Тож, готика крокує Україною впевнено (я би сказала карколомно!), а в свою чергу українська готика – Німеччиною та Литвою. Що ж, бажаю їй міцних чобіт на цих тернистих, кам’яних (цвинтарних) дорогах!

(Вже майже готка Марія ТИТАРЕНКО)

Від себе ще декілька слів. Фотки вже оцифровано, скоро подам в цьому розділі.

Джерело:
http://dzyga.com.ua/

ZT - 7-3-2003 у 20:02

справді, Вінки - фантастичні
для мене то найкраще що я чув досі
(ще хіба Годо - але то інше)

а от сама передача не зовсім вдалася, краще б менше беззмістовно говорили, а більше дали людям заграти...

Nazar - 7-3-2003 у 20:10

Треба було йти до Ляльки.
А в тій передачі дуже сподобався продюсер Audio Sile такий хороший хлопака, наш аж занадто, та й пан Середа веселив своїма дотепними жартами та влучними коментарями.
Взагалі про ту передачу слід було би написати окремо.
Що, напевно і зроблю по вихідних.

ZT - 7-3-2003 у 22:17

:(
та знаю що треба було. але напевно тоді якась ворожа хмара зайняла мій мозок і серце, осліпила і ... не пішов
напевно не вибачу собі ніколи...
до речі отой хороший наш хлопака - це ж Хоміус :)

Nazar - 10-3-2003 у 08:33

То я так хтів підінтригувати:D
Постараюсь сьогодні витягти той запис та навести деякі вислови.
Один з них мусолить мені пам"ять зараз. А саме, це як Ростислав перефразував вислів про блюз, і сказав таке про готику:
"Попса, це коли танцюють погані люди, а готика - це коли плачуть хороші...! Чи щось таке. Лапки не потрібно розуміти як дослівна цитата.:cool:

Ростислав Антимис - 13-3-2003 у 17:45

Так-так, це саме той Хоміус:)
Дякую за підтримку. Про саму передачу вже багато натринділи на готичному форумі. Тому заходьте на нього і допомагайте Ґаммадіону українізовувати готичне підпілля.
http://www.gothic.com.ua
Попса - це коли злі веселяться, а готика, це коли добрі сумують.