Форум Рідного Міста

Накопичувальне страхування

Юрій Ришковець - 26-3-2008 у 20:04

Не так давно мені запропонували застрахуватися, але цей вид страхування жодним чином не пов'язаний із звичайним страхуванням майна чи авто. Представники компанії ALICO AIG Life запропонували мені накопичувальний вид страхування життя. Можна застрахуватися від нещасного випадку, який приведе до інвалідності, або від смерті. "Накопичувальний" означає, що застрахована особа сплачує певну суму протягом 10 і більше років. Ці гроші компанія вкладає в будівництво чи інші прибуткові проекти, а по закінченні зазначеного терміну часу у випадку, якщо з вами нічого не сталося, вам виплачуюються вкладені вами гроші + відсотки (вклад вноситься у долларах чи євро, а депозитна ставка (відсотки) більше ніж в наших банках). А якщо ж з вами стався такий прикрий випадок, то компанія виплачує кругленьку суму+вкладені гроші+відсотки.
Хотілося б поговорити про цей вид страхування та про міркування щодо нього.

Ярема П. - 26-3-2008 у 23:05

Та що говорити. На словах це все звучить класно. Одне лиш - я не знаю ще нікого, хто б тим реально скористався (дожив до того віку). Система працює не так вже й давно в Україні. До подібного страхування я б ще додав недержавні пенсійні фонди - механізм подібний, якщо не такий самий. Аналогічно до такої категорії я б відніс банківські послуги - накопичувальний довгостроковий рахунок з вкладанню грошей з нього в цінні папери, облігації, фондові продукти і т.д.

Анастасія Кулакова - 28-3-2008 у 00:08

На мою думку ALICO AIG Life за схемою та принципами своєї діяльності дуже скидається на мережевий маркетинг. Така собі піраміда, де геть зовсім не погано заробляють ті, хто на самій верхівці. А знизу її вербувальники, що розказують всім бажаючим і не бажаючим також, які фінансові дива чекають на них через 10 років:) Якщо ви маєте зайві гроші, то відкрийте в будь-якому стабільному авторитетному банку депозит, щомісяця протягом 10 років кладіть на нього 1000 гривень і по закінчені терміна ви будете здивовані сумою коштів, що ви їх отримаєте:)

Ярема П. - 28-3-2008 у 00:21

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анастасія Кулакова
щомісяця протягом 10 років кладіть на нього 1000 гривень і по закінчені терміна ви будете здивовані сумою коштів, що ви їх отримаєте:)


А можна конкретні розрахунки навести?

Анастасія Кулакова - 28-3-2008 у 08:11

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анастасія Кулакова
щомісяця протягом 10 років кладіть на нього 1000 гривень і по закінчені терміна ви будете здивовані сумою коштів, що ви їх отримаєте:)


А можна конкретні розрахунки навести?


Ну звичайно. Треба визначитись з банком, звернутись в його офіс і співробітники банка зроблять детальні розрахунки. Я на жаль чи на щастя не банківський службовець. І можу в таких розрахунках помилитися. Але чисто інтуїтивно розумію, що сума меншою за обіцяні виплати тої страхової компанії бути аж ніяк не може, бо на відміну від страхових компаній банківські установи для того і створені, аби гроші примножувались, працюючи. А от страхові компаніі створені з іншою метою. З якою саме? Взяти з нас гроші за страховку будь-чого і молитися, аби нічого не відбулося с застрахованим майном (життям). От наприклад, у мене "повне каско". І життя окремо застраховано також. По закінченні страхового терміну за умови не настання страхових випадків мені повернуть мої гроші з відсотками? Та дзуськи. А от компанія, про яку йдеться мова гарантує повернення коштів та ще й з відсотками. Дивно. То мабуть вона НЕ страхова компанія? Бо діє всупереч всім іншим страховим компаніям, що працюють в Україні. А чому ж тоді страховою компанією зветься? Багато чого не зроміло мені особисто.

Hanor Narasson - 28-3-2008 у 10:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анастасія Кулакова
щомісяця протягом 10 років кладіть на нього 1000 гривень і по закінчені терміна ви будете здивовані сумою коштів, що ви їх отримаєте:)


А можна конкретні розрахунки навести?


При 10 "простих" відсотках річних за 10 років сума подвоїться. При "складних" (% додається до капіталу і в наступний період з нього теж нараховується %) коефіцієнт прямує до числа е.

Анастасія Кулакова - 28-3-2008 у 11:44

Я мала на увазі складні відсотки, з урахуванням ЩОМІСЯЧНОГО довкладання певної суми гривень. На гривневий депозит % складає не менш 14,5 річних.
Таким чином матимему арифметичну прогресію. Перший місяць відсоток нараховується на 1000 грн, другий місяць на 1000+% попереднього місяця+1000 грн і так далі.

Тарас Ільчишин - 28-3-2008 у 19:24

також думав завязатись з цим страхуванням, але якось постійно не до того було - витрат постійно багато. Може й добре, що не завязався, бо я ті гроші кожного місяця прокручую з набагато більшим процентом. Краще вкладати гроші в свою діяльність і вигода є і задоволення отримую )))

Катерина Задорожна - 31-3-2008 у 08:29

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анастасія Кулакова
Я мала на увазі складні відсотки, з урахуванням ЩОМІСЯЧНОГО довкладання певної суми гривень. На гривневий депозит % складає не менш 14,5 річних.
Таким чином матимему арифметичну прогресію. Перший місяць відсоток нараховується на 1000 грн, другий місяць на 1000+% попереднього місяця+1000 грн і так далі.


Воно-то так, але в результаті все одно за рік вийде 14,5%.

А щодо страхування... дивне воно якесь. Змахує на пенсійний рахунок у страховій компанії - тоді зрозуміло. Якщо це не воно, а страхування на дожиття, наприклад....чула, що ще донедавна в Україні ніхто таким не займався.

Юрій Ришковець - 31-3-2008 у 12:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анастасія Кулакова
Якщо ви маєте зайві гроші, то відкрийте в будь-якому стабільному авторитетному банку депозит, щомісяця протягом 10 років кладіть на нього 1000 гривень і по закінчені терміна ви будете здивовані сумою коштів, що ви їх отримаєте:)

Гроші ніколи не бувають зайвими:). Крім того, необов'язково щомісяця класти на рахунок 1000 грн., можна і менше.
На який термін (мінімальний і максимальний) можна відкрити такий рахунок в наших банках?

Hanor Narasson - 1-4-2008 у 08:04

Ящо депозит, то мінімальний: буквально вчора бачив у Львові рекламу, що на 15 днів (не звернув увагу, який банк).
Максимальний - теоретично в деяких банках є і на 20 років, але не раджу, бо там не настільки більші відсотки. ІМНО оптимально довгостроковий - 1 рік.

Тарас Ільчишин - 1-4-2008 у 08:36

найкраще ставити на рік і кожного року перекладати при потребі

Юрій Ришковець - 1-4-2008 у 09:19

якщо довгострокові депозити не такі прибуткові, то дійсно доведеться щороку перекладати

Ірина Роздольська - 1-4-2008 у 09:34

Ну чому ніхто конкретні цифри не наведе? Наприклад, ставлю 1000 на початок, 13% річних від залишку всього рахується, окрім того докладаю 500 грв щомісяця, що буде на рахунку за 10 років? Є якась формула, це називається складний процент, але точно не знаю. Може хтось показати як це робиться????

Dmy - 1-4-2008 у 22:17

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ірина Роздольська
Ну чому ніхто конкретні цифри не наведе? Наприклад, ставлю 1000 на початок, 13% річних від залишку всього рахується, окрім того докладаю 500 грв щомісяця, що буде на рахунку за 10 років? Є якась формула, це називається складний процент, але точно не знаю. Може хтось показати як це робиться????
"Падумаїш, біном Ньютона!"
Візьмемо як початкові дані крім 1000 грн стартових и 500 щомісячних ще 1,1% місячної ставки, що для накопичуваної форми розрахунку дасть ~14% річних (навіть трохи більше).
На кінець першого місяця матимете 1011 грн + 500 докладених, отже 1511;
після 2 місяців - 1511*1,011+500=2027 грн 62 коп.;
на кінець року - майже 7517 (з яких 7000 - ваші власні, позичені банку);
якщо дотерпите 120 місяців , отримаєте 126695 грн 60 коп, але слід зважити, що 60 тисяч з них внесли в різні часи саме ви.

По заявкам трудящих розрахуємо цю біду для величин: 1000 - стартові; 1000 - щомісячні; 1,135% - місячний відсоток (останнє за рік дасть саме 14,5%).
Без подробиць - відразу на фініш: за 10 років неустанного поповнення рахунку "зайвими" тисячами отримуємо цілих 256104 грн! Правда, 120 тисяч - ваші власні "зайві". Збрехав би, якби сказав, що прирост вкладеної суми за 10 років трохи більше, ніж на величину цієї суми (точніше - на 1,134 її величини: (256104-120000)/120000) мене так уж вразив.

Тарас Ільчишин - 2-4-2008 у 08:38

а ще до цього усього треба врахувати інфляцію в державі)))). може таке бути, що відкладаєте тих 10років, а потім виходить. за ті гроші ви набагато менше всього купите, ніж в теперішній час ))

Андрій Пелещишин - 2-4-2008 у 08:45

Фактично, якщо порівняти ціни на дорогі покупки (типу житла чи землі), ріст з 98 по 2008 рік значно перевищив два рази :(

Тарас Ільчишин - 2-4-2008 у 09:36

я б сказав, що значно більше. Це харчі тільки в 3-4 рази подорожчали. в 98-у 2-х кімнатна квартира коштувала біля 7000, а зараз? за 70000 хіба в вбитому стані і то напевно не найдеться.

Dmy - 2-4-2008 у 10:41

Як варіант, ви можете свої 120 штук не цмулити по нещасній тисячі, а покласти в банку відразу всі гуртовно, і тоді за 10 років під 14,5 складного відсотка матимете не дві з полтиною, а 4,67 сотні тис! Аж!:o
Ще інфляція має властивість поступово зменшуватися, а банківськи відсотки - властивість більш-менш відповідати інфляції. 10 років тому за депозити платили більше за 14,5.
Насправді, банківський чи страховий індивідуальний депозит, надто в наших умовах - вихід для того випадку, коли ви справді не знаєте, що робити з купою бабла, яке на вас раптом звалилося. А так щось та й сховаєте і від інфляції теж. В принципі, нормальний спосіб:
порівняно з матрацем - більше ризику, складніше процедура (менша ліквідність по-науковому), більші відсотки;
порівняно з бізнесом - менший ризик і менші відсотки.
Все закономірно.

Юрій Ришковець - 2-4-2008 у 10:45

якщо враховувати рівень інфляції і значний ріст дорогоцінних металів, а саме, золота, то, можливо, краще вкладати гроші в золото?

Ярема П. - 2-4-2008 у 10:56

Ну от, після конкрентних підрахунків все всім стало зрозуміло. І виникло багато питань :baddevil:

Юрій Сєров - 2-4-2008 у 11:02

Цитата:
на кінець року - майже 7517 (з яких 4000 - ваші власні, позичені банку);

Не зрозумів, чому 4 тис.?

Тарас Ільчишин - 2-4-2008 у 11:03

золото золотом, а от мідь стабільно дорожчає кожного року на 15-20%. і попит на неї буде завжди.

Dmy - 2-4-2008 у 13:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
на кінець року - майже 7517 (з яких 4000 - ваші власні, позичені банку);

Не зрозумів, чому 4 тис.?
Звісно, 7 тис. Очепатка. Виправлю, аби люди не лякалися

Тарас Ільчишин - 2-4-2008 у 15:42

ну аякщо бути точним, то 6500 )) , але суті не міняє

Dmy - 2-4-2008 у 16:00

Можна і 6,5 рахувати, але я брав 1000 на початку (0-й місяць) і по 500 - щомісяця, починаючи з першого, тобто 1000+500*12. Тільки у 120-у місяці ніц не додавав. Тому за рік вийшло саме 7000. Але суті це справді не міняє

Ярема П. - 3-4-2008 у 00:25

А є якась загальна формула для підрахунків складних процентів?

Dmy - 3-4-2008 у 01:47

Та певно є. Навскидку (тут формули писати незручно):

S (i=0..N-1| x(i)*p^(N-i)),
де
S - знак суми (в нашому випадку сумуємо по i від 0 до N-1);
N - кількість періодів (місяців у нас);
x(i) - внесок в i-м періоді;
p - величина відсотка (за період: якщо маємо 1,134%, то p=1,01134);
^ - знак возведення в ступінь.

Щось таке, начебто.

Hanor Narasson - 3-4-2008 у 08:22

Можливо, шо є навіть спеціальна функція в ексцелі (немаі зараз часу шукати)

Катерина Задорожна - 3-4-2008 у 08:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Та певно є. Навскидку (тут формули писати незручно):

S (i=0..N-1| x(i)*p^(N-i)),
де
S - знак суми (в нашому випадку сумуємо по i від 0 до N-1);
N - кількість періодів (місяців у нас);
x(i) - внесок в i-м періоді;
p - величина відсотка (за період: якщо маємо 1,134%, то p=1,01134);
Щось таке, начебто.


Це правильно. При однакових періодичних платежах в рівні проміжки часу.

Dmy - 3-4-2008 у 09:50

Забавно стає. Зі страхуванням і депозитами ми, нібито, покінчили й вирішили повправлятися в аріфметиці. Чом би і ні?
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Це правильно. При однакових періодичних платежах в рівні проміжки часу
Щодо рівних проміжків - так. Часовий проміжок всановлюється угодою з банком - це такі моменти X, в які він погоджується вам щось виплачувати і щось від вас зараховувати на той самий рахунок: місяць, зазвичай. Але чому платежі однакові? x(i) не мусить дорівнювати x(j), якщо i не співпадає із j. Можете в i-му періоді взагалі ніц не вносити, тоді x(i)=0.
Зазначене застереження дозволяє не лякатися умови рівності часових інтервалів:
по-перше, підкажіть банк, де відсотки починають рахувати відразу з тієї секунди, в яку ви їх внесли;
по-друге, а хоч би із секунди - рахуйте N й i в секундах, лише не забудьте ставку процента теж у посекундну перевести (треба взяти корінь відповідного ступеню: напр., по кількості секунд у році)

А проте. Для розігріву пальців. Можемо трохи ускладнити наведену вище формульку, навівши її у вигляді:
S (j=1..M| x(j)*p^(T-t(i))),
де
M - кількість зроблених внесків, x(j) - j-й внесок за будь-яким заданим порядком;
t(j) - момент j-го за тим самим порядком внеску;
T - тривалість періоду (тут десь казали про 10 років).
Головне, час міряти однаковими одиницями ;)

Ну ось, розім'ялися :D

Гадаю, ніхто не хоче змоделювати ситуацію, коли гроші можна вносити безперервно, але безкінечно малими порціями.? Тоді довелося б інтеграли вводити, а я не знаю, де вони тут малюються

Катерина Задорожна - 3-4-2008 у 16:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Гадаю, ніхто не хоче змоделювати ситуацію, коли гроші можна вносити безперервно, але безкінечно малими порціями.? Тоді довелося б інтеграли вводити, а я не знаю, де вони тут малюються


Можна їх вставити як малюнок :lol:

Марія Вибранівська - 11-4-2008 у 17:26

Друзі, страхування життя відрізняється від депозиту ще і дійсно можливістю того, що суму по страхуванню одержите не ви, а, наприклад, ваша вдова (:baddevil::baddevil::baddevil:). І то до закінчення терміну страхування, і всю страхову суму (а не лише реально вами виплачену)
Хоч всі ми хочем жити вічно...

Катерина Задорожна - 11-4-2008 у 18:00

Наскільки я знаю, то страхова компанія по настанню страхового випадку виплачує не всі збитки. Там залежно від умов договору і твоїх страхових внесків. А депозит теж спадкується, якщо вже на то пішло...

Володимир Грицан - 1-5-2010 у 11:02

Всім привіт ви тут обговорюєте цікаву тему накопичувальне страхування! Поділюсь своїм досвідом можливо чули про таку компанію як Fortis одна з самих конкурентно спроможних компаній на ринку України її спеціалізація полягає в накопиченні (збереженні коштів громадян) в середньому 4% обовязкові ну і + 12-15 % річних складні відсотки рахуються і начислюються стабільно кожного тижня! Я придбав поліс на 20 років по закінченні терміну приблизно наростає 250% а на термін 10 років 100% від внесеної суми! Звичайно відсоток може бути і більший і є багато цікавих додаткових опцій наприклад госпіталізація дуже хороша опція вона полягає в тому що коли ви перебуваєте на стаціонарному лікуванні то вам з другого дня лікування будуть виплачувати 100-200-300грн щодня відповідно до того скільки ви внесли на цю опцію я думаю 1000грн в рік за опцію і з плеч знімається де взяти кошти на лікування!!!! Також дуже багато цікавих програм як то кажуть все для клієнта! Мені товариш порадив якому я дуже вдячний під час епідемії мені виплатили близько 3000 гривень про це варто задуматись!

Hanor Narasson - 1-5-2010 у 11:47

Забаньте бота!

Володимир Грицан - 1-5-2010 у 12:08

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Забаньте бота!


Хто тут бот?

Hanor Narasson - 1-5-2010 у 13:32

Прохання до модераторів вилучити явну рекламу. (хіба що за неї заплатять)

Юрій Сєров - 1-5-2010 у 13:51

Володимир Грицан
Наразі "прибрав" за Вами. Але якщо продовжуватимете займатися відвертим спамом і крос-постингом буде так, як каже Ханор.