Форум Рідного Міста

Ваша думка про програму Work & Travel і подібні

Андрій Пелещишин - 3-4-2008 у 16:52

Стикнувся з тим, що значна маса студентів хоче виїзджати в США на літні заробітки за програмою Work & Travel.
Особливістю програми є досить невдалий вибір часових рамок (принаймні для України). Зокрема, для студента вимагається часто втрата фактично половини семестру навчання.
Тут є багато формальних моментів, що регламентують діяльність вищої школи в даних випадках, ними керуються адміністрація ВУЗів при прийнятті рішень. Особливої потреби обговорювати такі речі я не бачу, тут дуже нічого не вдієш.
Інша справа - мені цікава думка загалу на предмет справді корисності участі дітей в таких програмах.

З одного боку - молода людина набирається досвіду, пізнає світ, вивчає мову, може заробляє копійку.
З другого боку - втрачає не раз суттєвий шмат навчання (теоретично, може і більше двох місяців), невідомо чи та робота там така вже і розвиваюча - може там посуду миє чи прибирає і жодної мовної практики немає.Сама участь у програмі на скільки я знаю є платною, і при тому суттєво платною.

Отаке. Чи є якісь міркування з цього приводу?

PS Я не торкаюся зараз питання справді наукового обміну між вузами чи поїздок по екслюзивних наукових програмах. Це окрема тема.

Катерина Задорожна - 4-4-2008 у 09:21

Багато моїх знайомих їздили саме по Work & Travel. Більшість задоволені, дехто - ні. Для багатьох це призвело свого часу до незаліків, бо програма починається якраз перед літньою сесією... Зрештою, одна дівчинка так і не повернулася (найшла собі там чоловіка).

Щодо корисності роботи - звичайна робота: офіціантки, кухарі, посудомийки і т.д., а платять значно більше, ніж у нас. Мовної практики більшість не має, оскільки працюють в основному з такими самими, як вони. Але що найгірше - ті, кого там не кинули (а бували і такі), хочуть туди знову - подобається американський ненапряжний спосіб життя.

Більш активні студенти, правда, виносять набагато більше користі з таких поїздок - вони влаштовують собі екскурсії по різних містах, спілкуються з людьми. Загалом, люди після таких поїздок дуже змінюються, і дуже по-різному...

Юрій Сєров - 4-4-2008 у 21:44

Чув позитивні відгуки. І подорожували і мову вчили.

Андрій Пелещишин - 5-4-2008 у 08:53

Але чи це вартує втрати півсеместру навчання? Особливо якщо їде студент 2-3 курсу

Юрій Сєров - 5-4-2008 у 13:37

Власне я це чув від однієї нашої студентки 2 чи 3 року, успішність навчання якої висока. Наскільки я розумію, не півсеместру, бо в них там і так практика в травні. Вона була дуже задоволена - і поїздила по країні і improve English і пару гривень заробила.
Хоча бачив і інші приклади, коли людина приїздила в листопаді і мала серйозні проблеми з навчанням аж до брання академки.
Разом з тим колись читав статтю, коли студентів ошукали і для багатьох це закінчилося серйозними проблемами з здоров'ям через вимушеність працювати на шкідливих роботах і погане харчування.

Андрій Пелещишин - 5-4-2008 у 13:47

А якщо нема ніякої практики? (бо її справді нема)

Юрій Сєров - 5-4-2008 у 14:03

На ІКНІ немає. В ІГСН є.
А хіба не можна посунути рамки Ворк енд Тревел, щоб студенти могли їхати в середині червня і були там до 20 вересня (навчання тепер ж почнеться пізніше)?
Моя думка - якщо не потрапити до рук ошустів і губити не більше 2-3 тижнів навчання, то такий досвід і цікавий і корисний.

Андрій Пелещишин - 5-4-2008 у 14:30

Це вже питання до організаторів програми. Якщо така схема реалізовувалася - в мене було би менше сумнівів

Катерина Задорожна - 7-4-2008 у 08:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
А хіба не можна посунути рамки Ворк енд Тревел, щоб студенти могли їхати в середині червня і були там до 20 вересня (навчання тепер ж почнеться пізніше)?


Думаю, що вони нічого не змінять, бо студенти, які туди подавалися, намагалися домовлятися за терміни, щоб навчання менше страждало - нічого з того не виходить. Ця програма не рахується з особистими потребами. Хочеш - їдь, не хочеш - не їдь. Охочих і так достатньо.

Андрій Пелещишин - 8-4-2008 у 00:52

До речі, чи є в когось якісь достовірні дані про вартість участі в програмі?

Катерина Задорожна - 8-4-2008 у 09:06

Здається, штуки дві зелених.

Ірина Степаняк - 8-4-2008 у 16:43

Як людина котра безпосередньо брала участь у цій програмі- то для мене особисто, вона була позитивною, тобто покращення мови, знайомство з новими людьми, студентами з інших країн, з деякими й досі спілкуємось) Звичайно, бували випадки і досить не поодинокі- цілком протилежні,- коли дійсно обговорювалося одне в котракті, а насправді цілком інше за океаном чекало.
У нас теж були свої проблеми, але воно вже якось і призабулось, бо вражень багато позитивних)) Великою перевагою і дуже-дуже бажано добре знання розмовної мови. Це насправді дуже потрібре, бо й самому приємніше спілкуватись та й роботу знайти так набагато легше)
Єдиною порадою звичайно є залагодити проблеми з університетом заздалегідь.

Богдан Васюра - 4-11-2008 у 11:54

Я теж їздив по цій програмі два рази, від київської агенціі...

Дуже сподобалося, першого разу працював у двух ресторанах, другого разу - фотографував туристів... обидва рази привіз нормальні гроші + звичайно, дуже багато позитивних емоцій та вражень на пів-життя наперед :lol:

Для тих, кто хоче в цьому році поїхати, ознайомитися з новими правилами програми Work and Travel на 2009 рік!! Тепер п'ятий курс теж може їхати... ;)

Ось тут, якщо цікаво - http://www.au-pair.com.ua/WorkandTravel.html

Катерина Слобода - 4-11-2008 у 16:08

Чула багато відгуків про програму, більшість з яких – позитивні. Проте, були і негативні.
Здебільшого – про недобросовісну роботу агенцій та непередбачувані ситуації (проблеми з житлом, оплатою праці ).
Щодо покращення рівня володіння розмовною мовою, думки також дещо відрізнялися. Все залежить від того, куди попадеш на роботу. Але досвід справді здобувається великий.

Галина Лев - 29-12-2008 у 19:02

А як щодо о-пер? Чи мав хто з форумців особистий досвід і що може порадити з цього приводу. Зокрема цікавить якась хороша контора у Львові, що тим займається, а також напрямок - Франція.

Andreas - 29-12-2008 у 22:29

Про о-пер (au-pair) можу я трохи розповісти. Про Францію не знаю, але досить багато спілкувався з "оперками" в Німеччині, в тому числі і зі Львова.
Все залежить від того, в яку сім"ю попала дівчинка (на 90% оперки - дівчата). За програмою людина знаходиться в сім"ї на правах (і з обов"язками) старшої дитини. Ні в якому разі не можна заставляти "оперку" прибирати хату чи подвір"я "від і до" чи сидіти з дітьми з ранку до вечора, поки батьки на роботі. Оперка не нянька і не прибиральниця! Прибрати розкидані малюками книжки та іграшки, поставити посуд в посудомийну машину, розставити по місцях вимитий посуд - робота приблизно такого плану.
Деякі сім"ї зловживають і намагаються перетворити "опер" в няньку чи прибиральницю. Тоді дівчина міняє сім"ю на іншу, як правило.
Платять "оперкам" близько 230 євро на місяць. Деякі добрі та багаті сім"ї оплачують ще й мовні курси. Житло і харчування задурно.
Послугами агенств користуватися не рекомендував би. Так, вони все зроблять, знайдуть сім"ю, домовляться. Але... кандидатка буде "зарубана" в консульстві, бо там вимагають знань основ мови. Два-три елементарних питання ("Як Вас звати?" "Звідки Ви?") плюс хвилювання - і до побачення.
Якщо хоч трохи знаєш мову - треба самій сім"ю шукати. То неважко. Сім"я вишле запрошення, з запрошенням - у консульство. Навіщо агенство?

Катерина Слобода - 29-12-2008 у 22:55

Все дуже залежить від сім"ї в яку попадають о-пер. Дуже важливо обговорити всі деталі та нюанси з сім"єю до того як їхати. Не можна опускати жодної дрібниці в надії, що потім все вирішиться. Воно то вирішиться, але важкими зусиллями. Та й все-таки - набагато легше шукати відповідну сім"ю ще вдома, ніж коли вже приїхала і вибір не дуже великий.
Не знаю щодо Франції, але про Німеччину чула переважно добрі відгуки. Часто сім"ї оплачують мовні курси та забезпечують всім необхідним. Якщо мета о-пер вивчити мову, то краще коли діти вже старші і можуть говорити.
Розказували і про випадки експлуатації дівчат в якості дармової робочої сили. (Замести велике подвір"я, прибирати ) Але цього можна уникнути, якщо добре спланувати всі пункти договору і врахувати будь- які можливі нюанси.
Також важливо домовитись про час-(коли і скільки потрібно працювати, а скілки є лише для відпочинку). Бо,як показує практика- коли межі не є чітко встановлені, то за тіж гроші роботи потрібно виконувати досить більше.
А загалом- о-пер в країнах Європи є зручніший за о-пер в Америці.
В будь- який момент можна зібратись і поїхати додому. Також дуже зручно є подорожувати. Знаю випадки, коли дівчати за один рік за програмою о- пер побували майже в усіх країнах Європи.

Галина Лев - 31-12-2008 у 01:20

От мене найбільше саме й цікавлять оті гачечки, на які не слід ловитись. Тому при нагоді прошу кого небудь подописувати щось цікавеньке, зокрема більше практичних прикладів з власного досвіду чи близьких знайомих.

Богдан Васюра - 22-1-2009 у 14:58

Щодо гачечок, то маю лінк українського форуму, де більше 20 тисяч повідомлень про програму au-pair ;)... Дівчата які вже брали участь, що зараз у сша, та ті, що тільки готуються до того щоб поїхати....

На сайті, ви можете прочитати усю необхідну інформацію:
http://www.au-pair.com.ua
А на форумі дізнатися усе із перших вуст:
http://www.au-pair.com.ua/zagranitsa/

До речі, там і про програму Work and Travel USA багато чого написано... :P

Владлен Комісаренко - 22-1-2009 у 18:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Здається, штуки дві зелених.
http://www.iec.ru/forum1/viewtopic.php?f=3&t=14656

Богдан Васюра - 22-1-2009 у 22:33

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Владлен Комісаренко
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Здається, штуки дві зелених.
http://www.iec.ru/forum1/viewtopic.php?f=3&t=14656


та то москальська фірма... в них звичайно дешевше, бо їх їде більше, ніж українців.... В Україні не менше 2000, все інше - розвод....

Ось українська ціна програми Work and Travel USA:

* Вартість програми: 899 долларів США
+
* Реєстрація - 345 грн
* Підбір вакансії(за бажанням) - 199 долларів США
* Віза США, SEVIS, PIN - 178 долларів США;
* Медстрахування - 65 долларів США
* Переліт - від 700 долларів США

Тут детальніше усі умови та інше...
http://www.au-pair.com.ua/WorkandTravel.html

Андрій Пелещишин - 22-1-2009 у 23:03

Богдане, попереджаю Вас про недопустимість вживання образливих назв національностей на Форумі.

Владлен Комісаренко - 22-1-2009 у 23:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Богдан Васюра


Ось українська ціна програми

* Вартість програми: 899 долларів США
+
http://www.iec.kiev.ua/wtcost.shtml
Цитата:
Стоимость Work and Travel 2009:

$720 - если едешь впервые,
$620 - если уже ездил по программе (неважно через какое агентство).

Viktor Tkachenko - 23-1-2009 у 00:31

Як на мене, то негатив у тому, що не всі можуть працювати по спеціальності. А також не всі встигають здати сесію. Минулого року досить багато одногрупників пішли в академки.
Але загалом позитив для розвитку людини тут є.

Владлен Комісаренко - 23-1-2009 у 09:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Viktor Tkachenko
не всі можуть працювати по спеціальності. А також не всі встигають здати сесію.
гиигиигги...що програмою користуються тільки студенти ВУЗів комунального господарства і громадського харчування.....знаю віпадок повернення з США 19 грудня і успішної здачі сесії

Богдан Васюра - 23-1-2009 у 09:42

Цитата:
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Владлен Комісаренко
Work and Travel 2009:

$720 - если едешь впервые,
$620 - если уже ездил по программе (неважно через какое агентство).


Це не всі витрати. Досить вводити в оману людей.

Сессію можна здавати достроково, що я і робив обидва рази... В цьому взагалі сприяла мені моя агенція, у них є домовленність з моїм універом, тому я взяв підтвердження, що їду за цією програмою від Агентства Au-Pair і мені декан не створював жодних проблем...

Просто вибирайте агенції, які вже давно працюють в Україні, у них зв'язки з універами і все набагато легше вирішувати... :cool:

Владлен Комісаренко - 23-1-2009 у 10:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Богдан Васюра
Досить вводити в оману людей.

..

Просто вибирайте агенції,
на відміну від декого, я не сую в писок свою агенцію ,яка дає відкат за з"агітованих . Мені фіолетово, хто скільки баків зарядить і скільки відіб"є...Ггигиги ....і декани вже з того годуються ,а туть вище турбуються про учбовий процес і втрату дорогоцінних ВУЗівських знань.Хай краще навчать як деканом стати....

Богдан Васюра - 23-1-2009 у 12:11

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Владлен Комісаренко на відміну від декого, я не сую в писок свою агенцію ,яка дає відкат за з"агітованих . Мені фіолетово, хто скільки баків зарядить і скільки відіб"є...Ггигиги ....і декани вже з того годуються ,а туть вище турбуються про учбовий процес і втрату дорогоцінних ВУЗівських знань.Хай краще навчать як деканом стати....


Ну звичайно... коли по суті нічого сказати, то починаються пусті звинувачення. Ніхто не винуватець тому, що Агентство Au-Pair працює вже 10 років і має дружні відносини з багатьма університетами України.

Які дорогоцінні знання))))) ми мали мову за ДОСТРОКОВУ сессію, а не про пропуск занять!!!! Не розумієш про що йдеться - на лізь...

Юрій Сєров - 23-1-2009 у 12:46

Владлен і Богдан. Стриманіше, будь-ласка!

Богдан Васюра - 23-1-2009 у 12:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Владлен і Богдан. Стриманіше, будь-ласка!


Все, я мовчу. :saint:

Юрій Сєров - 23-1-2009 у 13:19

Цитата:
гиигиигги...що програмою користуються тільки студенти ВУЗів комунального господарства і громадського харчування.....знаю віпадок повернення з США 19 грудня і успішної здачі сесії

Сильно сумніваюся в чесності такої здачі. Згідно з правилами його мали відрахувати.

Богдан Васюра - 23-1-2009 у 13:21

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
гиигиигги...що програмою користуються тільки студенти ВУЗів комунального господарства і громадського харчування.....знаю віпадок повернення з США 19 грудня і успішної здачі сесії

Сильно сумніваюся в чесності такої здачі. Згідно з правилами його мали відрахувати.


та ще й порушили візовий режим США... думаю, що візи цим студентам вже закриті...

Юрій Сєров - 23-1-2009 у 13:38

До речі. Якщо студент побився на футболі, то дуже ймовірно, що його виключать з ВНЗ. А через порушення візового режиму таке може бути?

Богдан Васюра - 23-1-2009 у 13:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
До речі. Якщо студент побився на футболі, то дуже ймовірно, що його виключать з ВНЗ. А через порушення візового режиму таке може бути?


Виключення з ВНЗ? Не думаю. Цю інформацію має тільки українське агентство(яке і подає список тих, хто не повернувся вчасно), та посольство сша.

Юрій Сєров - 23-1-2009 у 13:45

Цю інформацію має ще прикордонна служба. І навіть колись чув, що вони передають інформацію за місцем праці. Не про всіх, звісно. :)
Тобто переміщення студентів може моніторитися.

Богдан Васюра - 23-1-2009 у 13:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цю інформацію має ще прикордонна служба. І навіть колись чув, що вони передають інформацію за місцем праці. Не про всіх, звісно. :)
Тобто переміщення студентів може моніторитися.


Ну в принципі так, вони звичайно бачать, що студент прилетів запізно, але не чув, щоб у когось після цього були проблеми з універом, чи роботою. З візою до сша у майбутньому - 100%, а от з універом... не чув... :wow:

Андрій Пелещишин - 15-7-2009 у 13:02

Десь був з'явився, але потім щез цікавий лінк
http://workandtravel.blox.ua/html

Думаю, ситуація в даному випадку екстраординарна, проте це не значить, що потрібно легковажити.

Юрій Сєров - 15-7-2009 у 19:43

Краще їхати хоч якоюсь компанією і за ті гроші, що описують в історії можна винайняти якусь квартирку на 4-5 людей. Можу припустити, що це б обходилося у 100-200 дол. місяць. Все ж це краще ніж у притулку.
Чув від людей, що цього року справді з роботою стало гірше... У будівельній сфері це відчувалося ще й торік.

Катерина Слобода - 15-7-2009 у 20:03

Описана ситуація відображає не поодинокий випадок, а (в більшості випадків) типову ситуацію, в яку потрапляють люди, приїхавши в Америку. Просто, з мого досвіду, дуже мало людей розказує, що їм довелось пережити за ті кілька місяців. Майже ніхто не хоче розказати, через що їм довелось пройти.
Більшість моїх знайомих, що були в США за програмою заледве відробили гроші, які витратили на поїздку. Прибуток мали тільки ті, що працювали понаднормово на двох- трьох роботах.
Також, як і в описаній ситуації - бували проблеми з виконанням умов контракту. Коли його підписували- не уважно читали. (Великим шрифтом, виділено, було вказані умови, а десь непомітно маленькими буквами вказані непередбачувані ситуації) Причому, ті непередбачувані ситуації часто були заздалегідь передбаченими.
Люди приїжджали на роботу - виникали проблеми з житлом, оплатою праці, тривалістю робочого дня... Ті що знають мову, ще сяк-так можуть дати собі раду, а без мови - нікуди- в чужій країні ти Ніхто і звати Ніяк...

Соломія Федушко - 16-7-2009 у 20:14

Катя, ти права!!! Але ці студенти знали куди їхали і мали б бути морально готовими до труднощів!!!

Катерина Слобода - 16-7-2009 у 22:36

В 18-22 роки морально готовими до труднощів ? :rolleyes: Не думаю..., В чужій країні, в багатьох випадках без грошей (хоча дана програма вимагає наявність банківського рахунку та певної суми на ньому), зрештою самому в чужій країні.
Дуже мало часу, щоб зорієнтуватися- якщо щось пішло не так - втрачаєш купу часу на пошуки нової роботи - відповідно втрачаєш гроші. Фірми пропонують роботу, але з такими умовами... Замкнене коло виходить. І ніхто не несе жодної відповідальності (цитата) "за те що з вами відбулося чи не відбулося на території США"... А передбачити всі можливі ситуації- практично нереально.
А зараз взагалі складна ситуація через кризу. Американці без роботи сидять - не те що ще комусь її давати. Конкуренція...
Трохи інша ситуація з O" Pair - бо якщо щось іде не так - ви хоча б маєте право вимагати кілька разів від фірми змінити умови проживання і праці . Та й часу більше - рік то не три місяці...

Соломія Федушко - 18-7-2009 у 10:21

Але ж їх ніхто не заставляє, можуть і тут роботу шукати на літо. Всі плюси (якщо вони є) і мінуси відомі ... Тут вже діє *інстинкт виживання в чужій країні*, певним способом вони дорослішають, самостверджуються ... Якщо там настільки важко і неможливо знайти роботу, чому ж стільки студентів поїхало цього року вдруге? Якщо їм та нестерпно було минулого літа, то невже вони б захотіли пережити це все знову? І чому стільки людей там залишаються нелегально?

Юрій Сєров - 6-12-2010 у 15:39

В США студентки из Украины вместо ресторанов работали в стрип-клубах и были вынуждены есть на полу

Andreas - 6-12-2010 у 16:58

Пхи, подумаєш, стрип-клуб... Робота як робота. Соцстрах платять, страховку по безробіттю платять, оголошення в нормальних газетах "Потрібні жінки для роботи в стрип-клубі 18-45 років..." і т.д. Тільки я сумніваюсь, що туди студенток з вулиці брали. Там, крім зовнішніх даних, треба ще талант артистки мати, а то почне якась лахудра так роздягатися, що всі клієнти з переляку порозбігаються, шукай потім нових.

Соломія Федушко - 6-12-2010 у 19:54

Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  
Пхи, подумаєш, стрип-клуб... Робота як робота. Соцстрах платять, страховку по безробіттю платять, оголошення в нормальних газетах "Потрібні жінки для роботи в стрип-клубі 18-45 років..." і т.д. Тільки я сумніваюсь, що туди студенток з вулиці брали. Там, крім зовнішніх даних, треба ще талант артистки мати, а то почне якась лахудра так роздягатися, що всі клієнти з переляку порозбігаються, шукай потім нових.


Мене жахає ваше ставлення до цієї ситуації... Зневага до дівчат, які не наділені даними та скромних вражає. Звідки ви знаєте, що то не афера якась... Що тепер скромність нікого не вражає... І вважаєте, що стриптиз в США гідне зайняття для дівчат-студенток (не виключно обдарованих та розумних) з України?

rost - 7-12-2010 у 00:52

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
В США студентки из Украины вместо ресторанов работали в стрип-клубах и были вынуждены есть на полу

США це не Боснія чи Єгипет. Не дуже віриться, що когось там примусять працювати в стрип-барі силою. Я собі уявляю, проблеми, які виникнуть в такої стрип-кнайпи, після одного дзвінка тої "секс-рабині" нa 911.

Щодо тpапези на підлозі, те це може статися будь-де і будь з ким. Їсти хочеться, а стола неме.:(

Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  
вважаєте, що стриптиз в США гідне зайняття для дівчат-студенток (не виключно обдарованих та розумних) з України?
Особисто, я вважаю, що це не дуже достойне заняття. Але у деяких дівчат, студенток і не тільки, може бути свoя точка зору.

Юрій Сєров - 22-6-2011 у 17:07

За моїми спостереженнями цього року щось змінилося: або змістили терміни або менше людей поїхало. Принаймні ажіотажу з достроковими здачами сесії цього року серед студентів не було помітно.

Оля Покровецька - 26-11-2011 у 17:22

Багато друзів їздили, в одних все чудово, інші місяць, а той два не могли знайти роботи... Декого обдурювали роботодавці (особливо росіяни, які мають там бізнес і живуть), інші заробили гроші, придбали ноути, камери тощо)))

Але в більшості випадків, всі покращили знання розмовної англійської і повернулись задоволені!)

Юрій Сєров - 26-11-2011 у 21:00

Цитата:
Декого обдурювали роботодавці (особливо росіяни...

Щос мені підказує, що "росіяни" були "росіянами" лише за мовою...

Оля Покровецька - 27-11-2011 у 00:05

Ні, родом з Росії, та були, звичайно, і такі, як Ви написали))) Знаю 3 випадки) Ніби наші, а..... "кидали" українських студентів(

Юрій Сєров - 27-11-2011 у 00:23

Мав на увазі не наших, а інший дуже хитрий нарід. Хоча наші також на таке здатні... :(

Оля Покровецька - 2-12-2011 у 18:04

Для прикладу
Два моїх одногрупники на 2 курсі поїхали по цій програмі.... Попали на Гаваї.... Працюють інструкторами по водних мотоциклах...Підробляють, кладучи підлогу.... Знімають квартиру в хорошому районі, 5 хвилин до пляжу, за 1,5 роки змінили двічі автомобілі.....
там і залишились))))

Андрій Пелещишин - 2-12-2011 у 19:22

Цитата:
Працюють інструкторами по водних мотоциклах...Підробляють, кладучи підлогу....

Ну що скажеш! Це кар'єра! Не посперечаєшся...

Оля Покровецька - 2-12-2011 у 21:29

Цитата:

Ну що скажеш! Це кар'єра! Не посперечаєшся...


Приїдуть сюди, куплять диплом і буде кар"єра:D

Юрій Сєров - 3-12-2011 у 16:07

Цитата:
за 1,5 роки змінили двічі автомобілі.....

Це не є показником успішності в ЮСА. :) Це свідчить про те, що перший раз вони купили дуже дешеві, а відповідно дуже зношені авто. А там трохи інша система ніж у нас. Там авто це фактично річ першої необхідності і якщо врахувати їхні зарплати, то абсолютно доступна річ. Разом з тим, при доступних цінах на авто, його експлуатація зовсім недешева.

Оля Покровецька - 3-12-2011 у 19:40

Та я не про це...а про те, що тут вони б мали стипендію 600 грн і сиділи б на шиї в батьків. Та чому ж? Пішли б напевно на будівництво чи вантажниками. Автомобілі в них хороші, в обох джипи. Повірте зовсім не зношені:) В нас такі авто, хіба що діти "тих" мають!

Я і не кажу, що вони заможно живуть серед американців...Ні, вони краще живуть за ровесників тут. Це не показник успішності в ЮСА, але в порівнянні зі своїми ровесниками з України, вони встигли гарно пожити, та заробити грошей для забезпечення життя на Україні (принаймі допоки не влаштуються на хорошу роботу).

Оля Покровецька - 3-12-2011 у 19:46

Цитата:

Ну що скажеш! Це кар'єра! Не посперечаєшся...


А не всі можуть успішно будувати кар"єру... Хтось повинен бути нижче, хтось вище...
Якщо всі будуть будувати кар"єру, хто будуватиме будинки і пектиме хліб???

Andreas - 3-12-2011 у 20:58

Цитата:
[quote=111089&tid=6394&author=Оля Покровецька
Якщо всі будуть будувати кар"єру, хто будуватиме будинки і пектиме хліб???

Золоті слова! Написав би ППКС, якби так не навидів ту абревіатуру.
Я от автомобілі "будую". А хто ще щось, а? А то в Україні куди не плюнь - в менеджера попадеш.

Андрій Пелещишин - 3-12-2011 у 23:08

А що, кар'єра - це лише менеджер? Я думав - це і архітектор, і прораб, і майстер, і просто відомий серед своїх фахівець своєї справи. Мати славу доброго плиточника - кар'єра не гірше професорської!
От тільки катання на водних мотоциклах - це не шлях у житті. Ну хіба на гонщиків вивчаться.

Юрій Сєров - 3-12-2011 у 23:54

Що стосується тих двох хлопців, то якби вони тут працювали, наприклад, інструкторами по гірськолижному спорту, а ще підробляли плиточниками, то 100% не сиділи б на шиї батьків і тут. З автівками складніше, але, можливо, також змогли б купити. Але щодо авто - то це особливості економік порівнюваних країн. Там і авто дешевші і кредити значно доступніші.

Але ми тут потрохи відхилилися від теми. Обговорюючи програму поїздки на літо в США перейшли до теми міграції.
Багато хто справді використовують цю програму з метою іміграції. Тому можна припустити, що з часом цю програму будуть потрохи прикривати.
Якщо ж говорити про еміграцію, то краще вже їхати туди сформованим фахівцем, причому обирати фах, на який там найбільший попит.

Оля Покровецька - 4-12-2011 у 00:17

Гаразд, ближче до теми!!! Дискусія називається "Ваша думка про програму....", так от, моя думка - треба їхати:D

от тільки сесії - перешкоди

Юрій Сєров - 4-12-2011 у 00:25

Цитата:

от тільки сесії - перешкоди

Що тут скажеш...
Якщо п'янка заважає роботі, то ну її в баню ту... роботу :)

Оля Покровецька - 4-12-2011 у 13:10

:lol:

Юрій Сєров - 8-12-2011 у 22:58

Кумедний малюнок знайшов...

Work&Travel.jpg - 106kB

Оля Покровецька - 12-12-2011 у 01:18

Доля правди є, наші працюють на американців, за мізерні гроші як для Америки.:(

Юрій Сєров - 28-5-2013 у 17:54

Стаття в тему: DW: Студентські підробітки на канікулах. В Україні чи за кордоном? http://ua.korrespondent.net/dw/1564174-dw-studentski-pidrobitki-na-...