Форум Рідного Міста

Великий адронний коллайдер успішно пройшов останню перевірку

Максим Жаровський - 8-7-2008 у 08:53

Запуск Великого адронного коллайдера відкладений на один місяць.

Сьогодні може статися глобальна катастрофа - до запуску Великого Адронного Колайдера залишилось кілька годин !

Вчений світ завмер в очікуванні: сьогодні, через кілька годин на кордоні Швейцарії та Франції, буде запущено найбільший з існуючих прискорювачів елементарних частинок — Великий Адронний Коллайдер. Наукові песимісти вважають, що у його надрах може бути створена «чорна діра» — об'єкт із надвеликою гравітацією, здатний знищити планету.

Фактично, цей прискорювач є дітищем усіх головних фізиків планети. Його будували протягом семи років у центрі ядерних досліджень.

Найбільший у світі прискорювач елементарних частинок розмістили у гігантському тунелі на глибині ста метрів. Два пучка частинок рухатимуться назустріч одна одній з величезною швидкістю. І в певних місцях їх маршрути перетнуться, що дозволить протонам зіштовхуватися. Направляють частинки більше тисячі надпровідних магнітів. Наслідки зіткнення протонів і є головним предметом дослідження.

Навколо Адронного Колайдера вже ходить маса легенд. Наприклад, є думка, що у прискорювачі можуть виникнути чорні діри, здатні знищити сам Колайдер. Вчені ж кажуть, що таке у принципі можливо, проте час існування таких чорних дір буде дуже коротким – вони випаруються раніше, ніж зможуть щось поглинути.

джерело: http://news.mail.ru/society/1866403

додаткову інформацію можна знайти тут.

Ярема П. - 8-7-2008 у 10:51

Для всіх розповсюджувачів передрукованих новин з російських сайтів - схаменіться врешті.....

До всіх читачів цієї псевдо-новини - зайдіть на сторінку CERN.

Цитата:

Що ви знаєте про LHC (питання не до фізиків)? Все, що ви чули — це свідчення говенності й третьосортності нашої журналістики (переконатися в цьому ще раз можна тут). Російські ЗМІ тиражують та публікують якесь другосортне лайно про «кінець світу», а українські — передруковують слово в слово з російських ЗМІ, публікуючи, таким чином, лайно третьосортне. Ось я надибав цікаву статтю, де Іґорь Іванов з Бельгії доступною мовою пояснює, чому «запуск колайдера переносився» (він не переносився, просто російським та українським журналістам ліньки зайти на сайт cern.ch) та «чому кінця світу не буде» (якби він мав бути, то настав би вже — Землю бомбардують набагато потужніші частинки, ніж ті, що будуть у колайдері). У двох словах ситуацію пояснює такий коментар у відповідь на слова якогось аноніма, що якщо ймовірність кінця світу ненульова, то колайдер треба закрити й закопати....


Читати все тут. І думати, думати, думати, перш ніж непідтверджену інформацію кидати, роздувати і т.д.


І взагалі, Максим, я перевірив ще кілька твоїх "новин", деякі з них просто звичайні "качки". Роби висновки....

Ярема П. - 8-7-2008 у 11:15

Ну, а тепер ще й http://ua.korrespondent.net/tech/516370 передрукував, переклавши, але з Вести.ру...

І пішло, поїхало. Журналісти <далі потік лайливих слів>.

Андрій Пелещишин - 8-7-2008 у 11:50

Я прошу Максима надалі утримуватися від створення тем з такими крикливими назвами та при можливості більш повно аналізувати першоджерела матеріалів, що цитуюся.

Іван Дівеєв - 8-7-2008 у 14:00

не зважай Максиме на цих зануд ;) Давай пиши ще, а то і так скучно живем. А ситуація з коллайдером дуже цікава. Є ненульова ймовірність що воно бабахне - є над чим задуматись.

Dmy - 8-7-2008 у 14:38

Я, чесно кажучи, не зрозумів, із-за чого стільки рейваху?:o
Максим прсто переклав новину (назва, доречі, теж звідти).
Звичайна навколонаучна новина в публічному форматі, який превалює на всіх неспеціалізованих форумах.
Єдине, я би переставив посилання - відразу після назви, напр.: "За повідомленням мыла.ру" і далі по тексту, ну і, зісно, висловив власну думку, коротко.

І взагалі, чому нас намагаються тримати за йолопів? До чого тут ці апокаліптичні заклики: "схаменіться", "думати, думати, думати", "як починаються масові істерії" з посиланнями на ФоРуМ? Цікаво, де тут істерія? Не те що тут, навіть mail.ru, як з'ясувалося, читають цілком "думаючі" люди: 3 коменти і всі - адекватно стьобні.

Я, приміром, теж відтягнувся, уявивши, як ця дура ховає (хаває) швайцарсько-французький кордон разом із прилеглими територіями:lol:. Непогано було би побільше політиків на запуск запросити, а раптом спрацює?:cool:


Ну і питання до Яреми (може знає?), який замість "качок" мыла.ру пропонує нам читати їх спростування на якихось блогах. Хто такі ці українець NotDead із Кракова та росіянин Іґорь Іванов зі Льєжа? Вони десь засвітилися, як експерти з ядрьоної фізики? Особисто я news.mail.ru взагалі не читаю і, відповідно, не довіряю. Своє відношення до "глобальної катастрофи" теж, сподіваюся, доніс. Але на якій підстави я мушу довіряти двом невідомим блоггерам? Чи персональні блоги - це і є так наполегливо рекомендоване нам "першоджерело"?:D

Hanor Narasson - 8-7-2008 у 14:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Дівеєв
не зважай Максиме на цих зануд ;) Давай пиши ще, а то і так скучно живем. А ситуація з коллайдером дуже цікава. Є ненульова ймовірність що воно бабахне - є над чим задуматись.


І який прогнозується курс СHF/UAH на завтра?:baddevil:

Ярема П. - 8-7-2008 у 15:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Я, чесно кажучи, не зрозумів, із-за чого стільки рейваху?:o
Максим прсто переклав новину (назва, доречі, теж звідти).
Звичайна навколонаучна новина в публічному форматі, який превалює на всіх неспеціалізованих форумах.
Єдине, я би переставив посилання - відразу після назви, напр.: "За повідомленням мыла.ру" і далі по тексту, ну і, зісно, висловив власну думку, коротко.

І я б так само зробив. Так я за що б’юся - не просто тупо перекидати новини сюди, бо мені так сподобалося, а й дати свій коментар - ініціювати бесіду. Та і взагалі, відповідально підходити до будь-якої інформації, почерпнутої в інтернеті.


Цитата:

І взагалі, чому нас намагаються тримати за йолопів? До чого тут ці апокаліптичні заклики: "схаменіться", "думати, думати, думати", "як починаються масові істерії" з посиланнями на ФоРуМ? Цікаво, де тут істерія? Не те що тут, навіть mail.ru, як з'ясувалося, читають цілком "думаючі" люди: 3 коменти і всі - адекватно стьобні.


Де я йолопом назвав когось? От Максим, закинувши, не подумавши і не перевіривши, підставив читачів. Бо відомо, достатньо вітру подути, і понесеться "новина".

Цитата:

Я, приміром, теж відтягнувся, уявивши, як ця дура ховає (хаває) швайцарсько-французький кордон разом із прилеглими територіями:lol:. Непогано було би побільше політиків на запуск запросити, а раптом спрацює?:cool:

Політиків, я думаю, і так там достатньо буде - подія все таки всесвітнього масштабу.

Цитата:

Ну і питання до Яреми (може знає?), який замість "качок" мыла.ру пропонує нам читати їх спростування на якихось блогах. Хто такі ці українець NotDead із Кракова та росіянин Іґорь Іванов зі Льєжа? Вони десь засвітилися, як експерти з ядрьоної фізики?

Так, це просто фізики, не зовсім експерти, але принаймні в тому що пишуть розбираються. І я не рекомендував блоги як першоджерело, а подав їх як незалежну професійну думку.

Dmy - 8-7-2008 у 15:14

Ось мені у незалежного професіонала Іванова словосполучення "коллайдер LHC" дуже сподобалося - такий собі новий АвтоВАЗ. Це світило взагалі в курсі, як абревіатура LHC розшифровується?

Ярема П. - 8-7-2008 у 15:29

В курсі, в курсі :-) LHC = LARGE HADRON COLLIDER = великий адронний прискорювач. Просто LHC вже стало власним іменем, назвою для нього.

Іван Дівеєв - 8-7-2008 у 15:52

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Дівеєв
не зважай Максиме на цих зануд ;) Давай пиши ще, а то і так скучно живем. А ситуація з коллайдером дуже цікава. Є ненульова ймовірність що воно бабахне - є над чим задуматись.


І який прогнозується курс СHF/UAH на завтра?:baddevil:


Ну я взагалі-то мав на увазі "задуматись над минущістю всього сущого", в тому чисті і валюти :), бо якщо бабахне колайдер, то бабахне і матінка Земля. Погодьтесь, це було би зовсім безглуздо. Звичайно, я серйозно не розглядаю таку ймовірність, та й задовбали вже ці знаки апокаліпсу.

Андрій Пелещишин - 8-7-2008 у 15:54

Я думаю, що пора просто започаткувати окрему тему "Відповідальність науки перед суспільством", де вивести бесіду на більш загальний рівень.

Запуск Великого адронного коллайдера відкладений на один місяць

Максим Жаровський - 9-7-2008 у 14:27

Великий адронний коллайдер, гігантський прискорювач частинок, не був запущений: запуск перенесений ще на один місяць.


Будівництво Великого адронного коллайдера (фото Science Daily).

Передбачається, що розгін перших пучків елементарних частинок почнеться в серпні, а перше зіткнення зустрічних пучків відбудеться ще двома місяцями пізніше. На даний момент ведуться фінальні підготовчі роботи: всю конструкцію необхідно охолодити до мінімальної температури порядка 2К (-271°C), що лише на два градуси відрізняється від температури абсолютного нуля.

...

Стаття загалом знаходиться тут.

Dmy - 9-7-2008 у 15:12

Таке враження, що Компулента на відміну від Мила читає бельгійські навколонаукові блоги.
Чи Ігор Іванов є головою її льєжського корпункту?
Й імена в цих "фізиків" такі прості, руські, народні: Ігор Іванов, Юрій Ільїн:rolleyes: Часом, це не ФСБ зацікавилося простим андронним колайдером?

Ярема П. - 9-7-2008 у 15:42

Маразм. Яке відношення має http://www.lhcountdown.com/?p= до CERN?

Dmy - 9-7-2008 у 16:03

А це - не той самий ресурс, який було помилково прийнято і відтак розпіярено як офсайт LHC?

Максим Жаровський - 9-7-2008 у 16:34

Сьогодні зустрів на сайті ostrie.ru наступне:

"Здравствуйте, в эфире программа "Очумелые ручки" и я Андрей Бахметьев. Сегодня я вам расскажу, как из обычной пластиковой бутылки сделать Большой Адронный Коллайдер."

:D, головне до теми.

Ярема П. - 9-7-2008 у 18:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
А це - не той самий ресурс, який було помилково прийнято і відтак розпіярено як офсайт LHC?


Та власне той.

Рост - 9-7-2008 у 21:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Жаровський
Передбачається, що розгін перших пучків елементарних частинок почнеться в серпні, а перше зіткнення зустрічних пучків відбудеться ще двома місяцями пізніше.

Щось кепський з нього прискорювач, два місяці частинки розганяти до першого зіткнення, так що можна не переживати, що він щось там "зохаває" :)

Dmy - 9-7-2008 у 22:10

Та нє, прискорювач не винен. Там просто частинкам монастир влаштовують: хлопчики - праворуч, дівчатка - ліворуч: вулиці з одностороннім рухом. От якщо протягом 2 місяців будуть гарно поводитися - їм дозволять зустрічатися. А оргії заплановано вже на весну (коли ж іще?). От тоді всі і прискоряться. І відтягнуться, й оттопиряться, так що й чорну дірку продірявлять. І не одну.

Великий адронний коллайдер успішно пройшов останню перевірку

Максим Жаровський - 26-8-2008 у 13:29

Великий адронний коллайдер (LHC) минулої п'ятниці успішно пройшов останню серію синхронізаційних випробувань. Про це говориться в офіційному прес-релізі Європейської організацією ядерних досліджень (CERN).


Великий адронний коллайдер (фото CERN)

Великий адронний коллайдер стане найбільшим у світі прискорювачем елементарних частинок. Проект ініційований 1984 року, а реалізація почалася 2001 року. У прискорювачі LHC, котрий розміщений у кільцевому тунелі довжиною 27 кілометрів, прискорені протонні пучки будуть зіштовхуватися з енергією до 14 тераелектронвольт. Коллайдер, як очікується, дозволить знайти так звані бозони Хіггса і зімітувати стан Всесвіту через мільярдну частку секунди після Великого Вибуху.

Спочатку передбачалося, що розгін перших пучків елементарних частинок розпочнеться 8 липня, проте запуск коллайдера довелося відкласти. Втім, зараз все готово до початку експериментів. 22 серпня фахівці успішно завершили фінальну серію тестів: пучок частинок пройшов по кільцю прискорювача проти годинниковий стрілки приблизно три кілометри. Раніше, нагадаємо, аналогічні випробування було проведено під час руху пучка по годинниковій стрілці.

Планується, що вперше пучок частинок з енергією 450 гігаелектронвольт проведуть по усьому кільцю коллайдера 10 вересня. Якщо під час цих експериментів усе мине успішно, то 21 жовтня відбудеться офіційна церемонія відкриття Великого адронного коллайдера.

джерело: http://science.compulenta.ru/367764/

Тарас Задорожний - 10-9-2008 у 10:38

Ну шо? Не бабахнуло? А Ви Максиме, так переживали за кінець світу :)
http://www.unian.net/ukr/news/news-272042.html

Dmy - 10-9-2008 у 12:01

Може, й правильно переживав :lol:
Я цю "чорну дірку" сьогодні вчергове спостерігав: в один бік (не в той, що треба) трамваї йдуть, а назад уже не повертаються:mad: Що це, як не куляйдер?

Юрій Сєров - 15-3-2011 у 00:17

Коллайдер відновлює роботу: http://korrespondent.net/tech/science/1195650-adronnyj-kollajder-vo...