Форум Рідного Міста

Туристичні тури без росіян

Роман Голощук - 23-7-2008 у 10:42

В туристичній галузі Європи з’явилася нова послуга - “тури без росіян”. Або ж більш коректне формулювання: “Відпочинок в оточенні виключно туристів із Західної Європи”.
Протягом останніх років російські туристи заполонили чи не усі найпопулярніші курорти. Особливо багато їх їде до Туреччини та Єгипту. Вони практично витіснили з цих курортів інших туристів. В деяких готелях Туреччини в розпал сезону 99 відсотків – російськомовні відпочивальники. Поодинокі європейські туристи почуваються чужими на цьому святі життя. Втім, туристи з європейських країн самі не надто щасливі від перспективи відпочивати поруч з росіянами, які своєю поведінкою дуже відрізняються від пересічного європейця.

Нещодавно у Нідерландах було опубліковано сенсаційне дослідження, в якому систематизовано скарги голландців на відпочивальників з Росії. Культуролог-антиполог Есме Віссер вирішила з’ясувати, де найгірше відпочивати голландцям і хто їм найбільше заважає. Вона опитала кілька сотень туристів, проштудіювала кілька тисяч відгуків в інтернет-форумах і дійшла скандального висновку: найчастіше голландці незадоволені відпочинком у Туреччині, Єгипті та Арабських Еміратах. Та винна у цьому не країна, де відпочивали незадоволені туристи, а відпочивальники з Росії. “Мені довелося вислухати багато розповідей про те, що російські жінки на курортах фліртують зі всіма мужчинами, в той час як їхні власні чоловіки весь час п’ють і не приділяють їм жодної уваги”, - йдеться у докладі Есме Віссер. Основна причина неприязні до росіян на курортах – це те, що вони зазвичай поводяться грубо, невиховано, багато п’ють, “качають права”. Росіяни шумні, агресивні. Як правило, вони не знають жодної іноземної мови, тому спілкуватися з ними, наводити якісь контакти – неможливо.

Російськомовних туристів не люблять ще й тому, що вони рідко залишають чайові у готелях, де “все включено”: кімнатній прибиральниці, в ресторанах, барах, водіям автобусів. Європейці у таких же готелях завжди лишають обслуговуючому персоналу євро. Росіяни з самого ранку замовляють в барах алкоголь і вже, починаючи зі сніданку, п’яні. Офіціанти їх не люблять за жадібність, бо в ресторанах набирають стільки їжі на тарілку, що вона по дорозі до столика падає на підлогу. Її неможливо з’їсти, тому вона залишається на тарілці…

Представники туристичних агенцій підтверджують, що є така проблема. “У тій же Туреччині є готелі, скажімо, тільки для німців. Українським туроператорам місць у цих готелях не виділяють. У нас був випадок, коли наші туристи не через турагентство, а через Інтернет шляхом хакерства замовили у такому готелі собі номери. А коди доступу до замовлень через Інтернет мало тільки наше агентство. Ми тоді мали великі претензії від наших закордонних партнерів”, - розповідає представниця однієї туристичної агенції.



А ось львів’яни Олена і Ігор, які торік разом зі своїми друзями – Тетяною і Михайлом поїхали у п’ятизірковий готель у Туреччині, не з чуток знають, що це таке – відпочивати поруч з агресивними і постійно п’яними туристами з Росії. “В перший же вечір нашого відпочинку чоловіки пішли в бар, а ми з Тетяною залишилися у наших номерах, - розповіла кореспонденту “ВЗ” Олена. - Щось хлопці довго не поверталися. Я зателефонувала Тані, і ми пішли разом їх шукати. Коли підійшли до бару, то побачили, що наші чоловіки якраз звідти виходять. Але щось з ними не те… Михайло одразу нас попередив, що вони мали конфлікт. Коли ж я побачила свого Ігоря, то зрозуміла, що конфлікт був серйозний. У нього було побите обличчя і він тримався за спину. Ми повернулися в номер, він нічого не розповідав, тільки тихо постогнував. Я вирішила, що розпитаю його зранку… Але, бачу, що йому все гірше і гірше. Каже мені, що спина болить несамовито. Тоді я пішла на рецепцію і викликала “швидку”. У лікарні з’ясувалося, що у нього сильний забій спини і пошкоджене ребро”…

На другий день він розповів, що сталося. Вони познайомилися в барі з чоловіками, які розмовляли російською. Слово за слово… Росіяни почули у наших хлопців акцент і запитали, ви, мовляв, що, не з Росії? Наші відповіли, що зі Львова. Тоді росіяни перепитали: “То ви, може, ще й бандерівці?”. “Так, бандерівці!” – з викликом відповів Ігор, хоча сам він родом з Києва, але одружився з львів’янкою Оленою, після чого став переконаним “бандерівцем”. “Ах, то ви бандерівці”, - обурилися добряче п’яні росіяни, яких було шестеро, і накинулись на хлопців з кулаками. Поки прибігла охорона готелю, українці вже встигли отримати кілька влучних ударів… На другий день українці не бачили своїх кривдників ані на пляжі, ані в готелі чи барі, мабуть, ті відсипалися. Але на вечері компанія з’явилася. Коли вони побачили Ігоря і Михайла, які спокійно вечеряли зі своїми дружинами, то дали знак, мовляв, треба поговорити. Ігорю не випадало виявляти боягузтво, тим паче, що вони не кликали кудись в куток, а до свого столу, тобто у людному ресторані, де усі гості готелю вечеряють, бігають діти… Наші хлопці підійшли і почули… мати на свою адресу. Не встигли отямитися, як на них посипалися удари. Побиття тривало буквально кілька хвилин, прибігла охорона, але хлопців встигли так відлупцювати, що знову довелося викликати “швидку”. Люди, що вечеряли, були просто шоковані. Пара росіян похилого віку, які вечеряли поруч, заявили, що готові виступити свідками, бо бачили, як молодики просто накинулись на двох хлопців. Вони казали, що живуть поруч з тією компанією і чують від них лише п’яні матюки… Після цього випадку львів’яни добу не виходили з номера. Туди їм приносили їжу. “Це був вихідний день, я телефонувала в наше посольство, але там ніхто не брав трубки, - згадує Олена. - Ми заявили адміністрації готелю, щоб цих хуліганів негайно виселили, оскільки ми просто боїмося їх. Або ж нехай нас переселять в інший готель такого ж класу. І нам знайшли новий готель. Я після цього випадку ще довго сахалася, коли чула російську мову…”

Цього року я відпочивала у Туреччині на травневі свята. На 9 травня російські туристи понапивалися “до чортиків”. Деякі почали чіплятися до німців з жартами на кшталт “Гітлер капут!”. Німці, коли чують щось подібне, міняються в обличчі... Святкування закінчилося бійкою...

До речі, в дослідженні голландського культуролога були і позитивні відгуки про російськомовних туристів. Наприклад: “Росіяни були, але все обійшлося…”.

Джерело: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=66401

P.S. «Русо турісто обліко моралє»? Хто з форумців може висловитись на цю тему? Можливо проблема трохи перебільшена?


Ірина Роздольська - 23-7-2008 у 11:56

О, я і сама була свідком, і мої знайомі теж постійно нарікають. Проблема абсолютно не перебільшена. Відпочивали ми в одному містечку в Болгарії, нам рекомендували що там класно, бо росіяни туди не доїжджають. Причому це робили самі болгари :D

Ярема П. - 23-7-2008 у 13:17

Цитата:
До речі, в дослідженні голландського культуролога були і позитивні відгуки про російськомовних туристів. Наприклад: “Росіяни були, але все обійшлося…”.

Нічого собі позитивний відгук :lol: Я б не хотів щоб про мене так відгукувалися.

Надія Баловсяк - 23-7-2008 у 13:37

текст багато в чому зідраний з останнього Новинаря :))

Тарас Сокальський - 23-7-2008 у 13:39

Щойно спілкувався з дівчинкою з Німеччини -- казала, що в них теж актуально. Щоправда, вона особисто в відпочинкові тури не їздила, тому з власного досвіду ніц не скаже...