Форум Рідного Міста

Повернення плати за Віндовс в разі його невикористання

Ярема П. - 25-7-2008 у 13:51

Причиною теми послужила публікація одного американця, де він крок по кроку описав, як він повертав гроші за невикористану ним наперед інстальований Віндов на нотбуку HP. Процедура не з легких, але йому все ж таки це вдалося. Більше того (дякую колезі за посилання), подібна процедура мала місце також в Росії. В принципі, останній лінк дає цілком наглядну картину, яким чином це має проводитися в правовій державі. Зі свого боку, я вважаю, що подібне втюхування операційки - це притіснення прав користувача, оскільки він має право вибору опрограмування, враховуючи, що воно не є інтегральною частиною купованого ним обладнання. А таке, в свою чергу, є загальноприйнятою практикою Майкрософту, яка, всім відомо, диктує свої умови на ринку. Я б не протестував, коли б це було вільна операційка, за яку я не викладаю свої гроші. Мені прикро, що в свій час, купуючи нотбук, на якому відразу ж зніс, не запускаючи, вінду, не спробував поступити подібним чином. Лишні 100 з копійками долярів мені б не зашкодили, та і навіщо я маю платити за то, що не використовую? Наступним разом обов’язково спробую, тим більше, що відчуваю потребу в новому ноті.
Цікаво, чи були подібні преценденти в Україні?

Ярема П. - 25-7-2008 у 20:53

Ну і ще таке питання - якому компу Ви б надавали перевагу - з системою, яка включена в ціну чи компу без системи, але яку можна докупити і поставити самому, або поставити безплатну опенсорсну?

Юрій Сєров - 25-7-2008 у 21:09

Звичайно, що голий комп з фрі досом, на який можна поставити, не докуповуючи :)

Ярема П. - 25-7-2008 у 21:28

Треба було зробити опитування... Юра, це ще можна? Якщо так, зможеш підредагувати?

Юрій Сєров - 25-7-2008 у 21:32

Хіба окремим топіком. Але мені здається, що результат очевидний :)

Ярема П. - 25-7-2008 у 21:33

Та я так само:sing: Цікавить тоді, чому ніхто не рипається, а покірно приймає "безплатний" "подарунок"?

Андрій Пелещишин - 25-7-2008 у 21:44

В життю не купляв ноутбука, тому сказати не можу. Але окрім всього, виглядає досить проблемно. Особливо в провінції.

Юрій Сєров - 25-7-2008 у 22:17

Багато з тих ноутів, що продають знайомі (не купував, лише цікавився) йдуть з фрі досом.
Думаю, таке реально зробити тільки в США, де, зрештою всі ноути і йдуть з віндою.

Андрій Пелещишин - 25-7-2008 у 22:27

Крім бажання мати лінукс можуть бути інші обставини, що роблять купівлю віндовс з компютером зайвою тратою грошей.
Я, наприклад, маю право користати віндовсом за академічною ліцензією мого вузу, яка для мене є безкоштовною.

Тарас Гулка - 25-7-2008 у 22:28

Ще кілька років тому був вибір. Фактично однакові за комплектацією ноути можна було купити як з віндозою так і без неї. Причому різниця становила орієнтовно 15 у.о. І тоді була ХР.
На сьогоднішній день, практично, такого вибору немає, нажаль. (залишилось тільки кілька моделей на вибір) І ставлять вісту, яку зразу всі зносять. Причин багато- в основному це гальманутість або несумісність ПЗ.
Мій колге купив ноут Dell, вже не пригадую модель, але один з найпотужніших, який був на ринку, під 3Д графіку. Стояла віста, працювала нормально і не гальмувала, але мусив зносит, бо половина ПЗ не працювала.

Стососно опитування, то купляв би без ОС.

Ярема П. - 25-7-2008 у 22:37

Обережне питання тоді - а чи спробували б Ви повернути гроші, чи б не влізали в битву з вітряками?

Андрій Пелещишин - 25-7-2008 у 22:39

Звичайно. Росіянин відбив 70 доларів. Це вже копійка. Можна зовнішній ТВ-тюнер до ноута купити

Тарас Гулка - 26-7-2008 у 08:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Обережне питання тоді - а чи спробували б Ви повернути гроші, чи б не влізали в битву з вітряками?


Я б спробував знайти ноут потрібної конфігурації без встановленої ОС. Поки такі ще існують.

Чесно кажучи, не зовсім розумію проблеми.
1. Ніхто не заставляє купляти ноут із ОС, знайдіть без віндовса (а в нас знайти можна) і нема проблем.

2. Тему в основному піднімають люди для яких встановити ОС чи реанімувати ноут не складає жодних проблем. А ми забуваємо про простого користувача, "чайника", який дуже далекий від всіх нюансів по встановленю ОС. Такий користувач дуже вдячний виробникові, що той подбав про закінчений продукт. Ще більший він вдячний, що виробник подбав про функцію "ресторе", яка за 30 хв. дозволяє перевстановити ОС із всіма драйверами і ПЗ.
Знаю багатьох юзерів, які із задоволенням купляють ноути із встановленою віндозою - бо це для них зручно.