Форум Рідного Міста

Що робити з пластиковими пляшками?

Андрій Пелещишин - 2-8-2008 у 20:55

Літом швидко назбируються всякі пляшки з мінералок і тп. Традиційно я їх просто викидаю, на господарстві вони мені не потрібні.
З другого боку, постійно всякі люди риються в смітниках і витягають пластикову тару з смітників.
Я так розумію, що потім ті пляшки продаються, переважно на села, і навіть можуть повернутися з якимось домашнім молоком.
Не дуже мені така думка подобається.
Чи я помиляюся?
Якщо не помиляюся, то що робити? Не брати собі це до голови, чи як один мій знайомий радив - дирявити пляшки? Чи ще щось?

Горват Корнелія - 2-8-2008 у 21:13

Ідея накладна, але... ідея. Здавати їх до автомагазину для розливного мастила. Так, принаймні, поступаю я.

Hanor Narasson - 2-8-2008 у 21:39

На Збоїщах, навпроти готелю Волтер (але в глибині кварталу, десь на рівні газової заправки) , є завод, який переробляє пластикові пляшки на плівку. Тобто є десь якісь приймальні пункти вторсировини, які їх приймають.

Андрій Рущак - 4-8-2008 у 20:43

0_o треба буде подивитися...

Юрій Сєров - 4-8-2008 у 22:40

Колись задумувався, але все одно викидаю, як є.
Молока і оливи на базарі не купую, але треба з тим щось робити.
Робити дірки? Якби то всі робили...
До речі, колись на пляшці вина читав, щось на зразок "не викидайте пляшку цілою, розбийте її".

Demyan - 5-8-2008 у 10:04

100% ті хто риються сполоскують в калюжі або ще де і продають тим хто торгує молоком...я не розумію тих людей які купляють таке молоко!!!

Ірина Назарова - 22-4-2009 у 18:33

Я колись, приїхавши до Києва, спостерегла дуже цікаву річ: всі, хто пив щось із скляних пляшок, потім розбивали її до смітника і викидали. Питаюсь - навіщо так робите? Кажуть - щоб бомжів менше ходило...

Мабуть, робити дірки у пластикових пляшках таки є сенс, або робити так, як ми - віддавати родині чи знайомим на село, або просто бабцям на базарі. Ось так...

Ольга Косовська - 19-11-2011 у 13:43

як Вам ось така ідея, для використання пластикових пляшок?



Юрій Сєров - 19-11-2011 у 14:24

Прикольно! :sing:
Бачив, за такою ж ідеєю садять полуницю, але беруть для цього використані автомобільні покришки.

А відносно пляшок - зараз простіше, їх ніби почали переробляти. Принаймні контейнери відповідні стоять по Львову.

Андрій Пелещишин - 19-11-2011 у 14:44

Це класно, але багато так не утилізуєш.

Шодо контейнерів. Чомусь немає інформації, що в контейнери не можна кидати пляшки з під олії, мастил, побутової хімії. Вони при переробці загораються і вибухають.

Ярема П. - 20-11-2011 у 09:41

@Ольга Косовська Дуже класна ідея, дуже оригінально. Так само зроблю, свіжа цибуля зимою потрібна.

Hanor Narasson - 20-11-2011 у 13:20

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Це класно, але багато так не утилізуєш.

Шодо контейнерів. Чомусь немає інформації, що в контейнери не можна кидати пляшки з під олії, мастил, побутової хімії. Вони при переробці загораються і вибухають.


От давно хотів про це спитати.
Бо бачив такий напис на контейнерах в Мукачево.
Але там також написано, щоб не кидати пляшки від шампунів.

Андрій Пелещишин - 20-11-2011 у 15:22

Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  
Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Це класно, але багато так не утилізуєш.

Шодо контейнерів. Чомусь немає інформації, що в контейнери не можна кидати пляшки з під олії, мастил, побутової хімії. Вони при переробці загораються і вибухають.


От давно хотів про це спитати.
Бо бачив такий напис на контейнерах в Мукачево.
Але там також написано, щоб не кидати пляшки від шампунів.

Я колись читав, що пластикові пляшки просто плавлять на першому етапі переробки. Відповдно, пляшки, де на стінках залишилися речовини, що легко загораються, можуть спричиняти мікровибухи та загорання пластику. Тому олія, всякі ПММ категорично не можуть потрапляти в переробку. Чому згадали за шампуні - в даному сенсі мені незрозуміло.
Відповідно, уся пластикова тара, перед тим як піти на плавку, перебирається людьми на предмет вилучення небажаного.
Напевно, правильніше було би писати не ящики для пластмаси, а для пляшок з води та пива.

Ольга Косовська - 18-1-2012 у 22:26

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Це класно, але багато так не утилізуєш.

знайшла вихід з положення :)

Ольга Косовська - 18-1-2012 у 22:31

Майструємо парканчик на дачі.





Ярема П. - 18-1-2012 у 22:59

То Ольга Косовська там на третій фоті? А той паркан не шумить від подувів вітру?

Ольга Косовська - 19-1-2012 у 10:55

Цитата: Початково розміщене учасником Ярема П.  
То Ольга Косовська там на третій фоті? А той паркан не шумить від подувів вітру?


чи на жаль, чи на щастя, але на фото не я.

Пляшки складаються густо, так що від вітру не шумлять, а ще дехто вмудрявся заповнювати пляшки водою.

Hanor Narasson - 19-1-2012 у 17:37

Те, що не шумлять - то перевага, чи недолік?

Стара південноафриканська "байка" оповідала про те, що коли будували печі для випалу вапна (з димарями), то при вітрі вся дичина в паніці від них втікала... Попробуйте здогадатися, чому...:baddevil:

Юрій Сєров - 19-1-2012 у 19:09

Цитата:
як Вам ось така ідея, для використання пластикових пляшок?

Щось не зрозуміло, як та цибуля всередину потрапляє, якщо верх не зрізаний.
Чи отвори бічні треба більі за цибулину вирізати?

Hanor Narasson - 19-1-2012 у 21:08

там радіальні надрізи по краю.

Ще один варіант використанняпляшок бачив у Тустановичах: з них роблять "протикротові" вітрячки. У бокових стінках вирізають прямокутні "дверцята" і відгинають на 90 град. щоб утворилися лопаті. Це все вішаєтся на тичку з голкою на чубку.

Aндpiй - 20-1-2012 у 13:00

Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  
вішаєтся на тичку

Уточню, на залізний прут, котрий файно транслює кротам звук турбіни

Ярема П. - 20-1-2012 у 13:53

А допомагає? Бо я на присадибній ділянці не можу з кротами справитися.

Hanor Narasson - 22-1-2012 у 11:49

це давній народний спосіб відлякування кротів.:cool:
А якщо такого наставити на високих тичках густо по периметру воротарської площадки, то "Шахтар" (Донецьк) взагалі жодного гола не заб'є!!!:lol:

Hanor Narasson - 22-1-2012 у 11:51

Цитата: Початково розміщене учасником Aндpiй  
Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  
вішаєтся на тичку

Уточню, на залізний прут, котрий файно транслює кротам звук турбіни


вірно, в Тустановичах то висіло на алюмінєвих лижних палицях.

Лариса Марчук - 25-1-2012 у 20:16

моя мама використовує пластикові пляшки для садіння розсади на грядках. ну але на таке діло відносно обмежена кількість тих пляшок потрібна

Ольга Косовська - 9-3-2012 у 12:00