Форум Рідного Міста

Вирощування грибів в пивниці

Ярема П. - 13-8-2008 у 18:40

Щось мене понесло, вирішив поставити один ящик з грибницею печеричок в пивниці. В пивниці вологість стабільна, температура теж. Робив все по інструкції, подивимося, що з того всього вийде. Якщо хто має цінні вказівки або досвід, пишіть.

Горват Корнелія - 13-8-2008 у 18:45

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ПЕЧЕРИЦІ

Компост: основою для приготування компосту для вирощування печериць є солома злакових культур з додаванням кінського гною. Це - натуральний компост. Крім цього застосовують синтетичні, або напівсинтетичні компости, в яких кінський гній частково, або повністю замінено курячим послідом.
Подрібнену солому розстилають на площадці й поливають 3-4 дні, після чого змішують з іншими компонентами й формують бурт. На другий-третій день температура в середині бурта піднімається до +50-60 градусів. Це означає, що бурт необхідно перебити, збагативши його киснем. Цей процес повторюють три рази. На 9-16 день всю масу завантажують до камер ферментації.
Приготування компосту: весь компост розігрівають до +60 градусів і витримують 12-18 годин, після чого вентилятором знижують температуру до 48-50 градусів і витримують 7-9 днів.
Інокуляція: після завершення процесу пастеризації температуру знижують до 22-27 градусів й приступають до посіву. Міцелій перемішують по всій масі компосту, після чого наповнюють стелажі, ящики, поліетиленові мішки.
Інкубація: для швидкого розвитку міцелія рекомендуємо підтримувати температуру в районі +24 градусів з вологістю 90-95%, кількістю СО2 не більше 0,2%. На 8-12 день наносять покришку - вапняну суміш.
Плодоношення: через 9-12 днів після нанесення покриваючого шару утворюються зав'язі грибів. Температуру повітря слід знизити до +14-16 градусів. Для розвитку та росту печериці світло не потрібне. Гриби ростуть хвилями з періодом 10-14 місяців.

Ярема П. - 13-8-2008 у 18:53

Нуууу, я взяв вистояну солому з кінської стайні, там де скидають весь кінський гній... Ще 1.5 кілограма грибниці залишилося, але на разі стане з мене експериментів, і так ледве відмився :lol:

Горват Корнелія - 13-8-2008 у 18:58

Курячий послід дає хороший ріст, а інші - якість, тому краще мішати.

Горват Корнелія - 13-8-2008 у 19:01

Гляньте сюди http://hobbi.iv-fr.net/news/index.php?newsid=568