Форум Рідного Міста

Приватність особистості у Вебі. Дуалістичність поведінки людей.

Юрій Сєров - 20-8-2008 у 22:54

У силу наукових інтересів зацікавила мене поведінка людей у Вебі, зокрема у різноманітних Веб-спільнотах, соціальних мережах. Власне не стільки поведінка, скільки вражаюча різниця у поведінці.
Для початку пропоную звернути увагу на поведінку людей на форумах, зокрема на нашому.
Більшість учасників форумів користуються нік-неймами. Наш форум є невеличким вийнятком, який назагал, підтверджує правило. Та й навіть тут далеко не всі учасники користуються своїми іменами та прізвищами. А статистика реєстрації нових учасників свідчить, що більшість реєструються (інколи по кілька разів) під ніками, незважаючи на засторогу правил, про формат імені учасників форуму.
На інших форумах справжніми іменами теж мало хто користується, переважно це політики чи журналісти, які змушені писати справжні імена в силу своєї професії.
Разом з тим спостерігаючи за такими соціальними мережами як "Однокласники" та "Вконтакті" бачу, що там люди про ніяку приватність не дбають (не всі звісно, але все ж). Практично всі вказують справжні імена та прізвища (що цілком логічно для Однокласників, але не обов'язково для Контактів), вказують дні і місце народження, навчальні заклади, терміни поїздок за кордон у відпустки, багато хто вказує номери ICQ, телефони і багато інших, цілком конфіденційних, назагал даних. А як можна поставити себе у незручне становище фотографіями! :rolleyes:
Тобто можна спостерігати цілком різні, протилежні моделі поведінки. На форумах - лише ніки, а Вконтакт-ах - усе як на сповіді.
З цього можна припустити, що.... Люди бояться відповідальності за свої слова? Згадані Однокласники і Вконтакті не надто надаються для зручного спілкування. Тією ж електронною поштою чи по ICQ зручніше. Вести там свої блоги теж не надто зручно, та й прочитає їх дуже мала кількість людей. Їх можуть не помітити навіть друзі, не говорячи вже про інших людей, оскільки ці блоги не індексуються пошуківцями.
Повертаючись до тези про страх публічних висловлювань, то тут також виникають сумніви. Можливо причиною відкритості в Контактах є те, що тут не спілкуються? :rolleyes: Хоча таки спілкуються. Незручно, але спілкуються.

Навіть пишучи під ніком, вас спокійно знайдуть, "якщо буде треба". По логах адмінів, хостерів, провайдерів.
Приклад російського блогера, якого судили, лише підтверджує це.
Прикриття ніком має сенс лише у випадках, коли обговорюються якісь подробиці життя, в тому числі дуже інтимні.
Або коли публічна і відома в певних колах людина не хоче потрапляти іншим на очі (навіть з нашого ФоРуМу можна навести кілька прикладів).
Ще можливий варіант, коли публікується контент "для дорослих" чи піратський софт.
І інших випадках мені не дуже зрозуміла боязнь людей реєструватися на форумах під справжніми іменами, яка зокрема спостерігається і на нашому форумі вже довгий час.
У когось є міркування на цю тему?

Dmy - 21-8-2008 у 02:21

Як на мене, дуальність спостерігається насамперед у вебі й у реалі. Тобто часто людина у своїй інет-поведінці психологічно почувається і постає іншою, ніж на вулиці. Тому цілком природньо, що вона бере собі нік, відмінний від паспортних даних. При цьому геть необов'язково, що тих даних вона буде встидатися та приховувати (напр., може вказати десь у профілі).
Стосовно ж Однокласників й інших Контактів, то там реєструються, переважно, саме аби ті контакти навести, знайти старих знайомих тощо. А для успішного вирішення цього завдання необхідне (принаймні, бажане) подання точних відомостей про себе коханого. Звісно, згодом вспливають й інші цікаві забавки, але то вже згодом. Школи, університети, місця народження потрібні саме для пошуку відповідних спільнот і участі в них, нічого дивного. Хоча надання конфедиційних відмостей мене самого трохи бентежить. Ае то вже перегини.

Юрій Сєров - 21-8-2008 у 02:37

Я написав, що для Однокласників це потрібна умова.
Для Контактів зовсім ні, якщо хочеш шукати сам, а не щоб шукали тебе.
Цитата:
Тому цілком природньо, що вона бере собі нік, відмінний від паспортних даних. При цьому геть необов'язково, що тих даних вона буде встидатися та приховувати (напр., може вказати десь у профілі).

Можливо. Навіть на ФоРуМі є/були люди, які мають відомий у Вебі нік, тому його і вживають. Це природньо.
Але дивно, коли в Кантактах уся інфа, а у форумах виключно ніки.

Андрій Пелещишин - 21-8-2008 у 07:22

Моя відповідь на твоє питання трохи проста і можливо, не дуже приємна.
Стадний інстинкт ще ніхто не відміняв. Є традиція - на форумах ніки. І є інша традиція у соціальних середовищах.
Сила загалу величезна. Подібну ситуацію можна спостерігати і адресами ел. пошти. Ні на одному публічному поштовому сервері нема стільки адрес базованих на прізвищі, як на Гмайл. І це лише тому, що з самого початку було поставлена відповідна рекомендація і потім сформувалася традиція.

Юрій Сєров - 21-8-2008 у 07:51

Річ не в приємна/неприємна. Просто цікаво :).До речі, мав теж таке припущення :)

Dmy - 21-8-2008 у 11:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Я написав, що для Однокласників це потрібна умова.
Для Контактів зовсім ні, якщо хочеш шукати сам, а не щоб шукали тебе
Аби щось шукати самому, взагалі не потрібно ніде реєструватися: гуглю в зуби і - вперед. Тобто можна припустити, що зареєструвавшись у будь-якій соціальній мережі, людина має на оці, щоб і її трохи пошукали, а звідси пряма дорога до максимальної відкритості.

Тарас Гулка - 21-8-2008 у 20:38

Стосовно того, що в Однокласниках не дуже спілкуються, то ти помиляєшся. Там є маса активних форумів де спілкується купа людей.
Наприклад, є група "Львів". Зареєстровано понад 6700 людей. кілька десятків тисяч повідомлень, сотні повідомлень за день. І практично всі під своїми іменами. Так це тільки одна група, а таких груп сотні.

Тарас Сокальський - 21-8-2008 у 20:54

Угу. І найвеселіше -- це спонтанність утворення таких груп, їхня ізольованість від інших подібних -- нема тематично структурованих рубрикаторів, пошуку -- знаходиш тільки через сторінки людей-учасників.

Тарас Сокальський - 21-8-2008 у 20:59

Цитата:
Аби щось шукати самому, взагалі не потрібно ніде реєструватися: гуглю в зуби і - вперед
Не знаю, як інші соціальні мережі, а однокласників ґуґель щось не дуже індексує -- там доступ до інфи тільки зареєстрованим користувачам.

Юрій Сєров - 21-8-2008 у 21:47

Цитата:
Стосовно того, що в Однокласниках не дуже спілкуються, то ти помиляєшся. Там є маса активних форумів де спілкується купа людей.
Наприклад, є група "Львів". Зареєстровано понад 6700 людей. кілька десятків тисяч повідомлень, сотні повідомлень за день. І практично всі під своїми іменами. Так це тільки одна група, а таких груп сотні.

Порівнюючи з іншими способами спілкування у Вебі - то це крок назад, імхо.
Цитата:
Угу. І найвеселіше -- це спонтанність утворення таких груп, їхня ізольованість від інших подібних -- нема тематично структурованих рубрикаторів, пошуку -- знаходиш тільки через сторінки людей-учасників.

+1
Пошуківці не індексують, внутрішнього пошуку ніякого, групи (форумами це важко назвати, надто примітивні вони) переважно закриті, тобто, навіть щоб щось почитати, треба приєднатися. Поки приймуть, то забудеш, що хотів там подивитися. Збочено трохи :)
А назагал, я не про спілкування писав, а про різну поведінку. :)

Надія Баловсяк - 21-8-2008 у 22:37

все так просто...

однокласники як і вконтакте створені для того щоб їх ЗНАЙШЛИ -- людей тобто
так само і профео, мойкруг и решта

нащо ви з ніком і афігітельним резюме яким може зацікавитись афігітельний роботодавець - наприклад? йому - шефу вашому потенційному - треба ваше реальне ім"я. даби він погуглив вас як слід. аналогічно у однокласниках -- люди хочуть щоб їх знайшли -- ті ж однокланики

інше питання -- на фіга виставляти своє життя на загал. але то інше питання. там і не побешкетуєш. не те що на форумі.

хоча дехто умудряється бешкетувати під своїм власним іменем доводячи чи не до сказу панів адміністраторів :))))))))))))) але то знову інше питання

писала я про це на інтернетессі -- стопісятразів. але ж де мене нещасну журналісточку читати......шо я там можу знати у тому інтернеті...........
:)))))))))))))))))))

Надія Баловсяк - 21-8-2008 у 22:38

а шо ж за наука займається психологією мережевого спілкуваня?
%:)))))))

Юрій Сєров - 22-8-2008 у 05:26

Цитата:
писала я про це на інтернетессі -- стопісятразів. але ж де мене нещасну журналісточку читати...

Щось не зовсім зрозумів...
Я не мав права про таке писати? :)
На превеликий жаль, поки що не читав Ваших статей. Лінки "в студію"! :)


Надія Баловсяк - 22-8-2008 у 07:12

та ви шо
чого не мали право -- звісно мали

і я б ніколи не наважилася розповідати хто і що може тут писати

лінки? ги. неа

гугль наше усьо. і ваше теж

Горват Корнелія - 22-8-2008 у 07:18

А мені попадплися Ваші статті, п. Надія у газеті(журналі?) " Інформатика в школі". Але то було порядку кінця 80-х початку 90-х років. Про що? Чесно, не пам"ятаю...

Надія Баловсяк - 22-8-2008 у 07:29

багато про що
і про методику викладання
і про розпізнавання усного мовлення

то були перші кроки моєї журналістської кар"єри

лише часовий проміжок трохи інший -- на початку 90 я студенткою була
то був 98-99-2000 роки

Горват Корнелія - 22-8-2008 у 13:22

Відносно основної теми...Як на мене, то ніки мене теж короблять, я за справжні імена...Але, справді, може народ боїться наслідків використання своїх постів десь...Коли імена справжні, то ніби комфортніше спілкуватися.

Катерина Слобода - 1-8-2009 у 14:23

Недавно появився новий вірус, який взломує сторінки користувачів Вконтакті. В неті викладений файл з мейлами та паролями майже 130000 користувачів. http://habrahabr.ru/blogs/virus/65786/
От і приватність інформації... :rolleyes:
До теми - цікава стаття : Як створити надійний пароль? http://habrahabr.ru/blogs/infosecurity/65893/

Юрій Сєров - 1-8-2009 у 16:09

Порівняно з кражею номерів кредиток чи банківського рахунку - нічого особливого.

Ніяка метода створення складних паролів не допоможе, якщо ви вводите його на підставному сайті або у вас його "вкраде" троян...

Катерина Слобода - 1-8-2009 у 18:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Порівняно з кражею номерів кредиток чи банківського рахунку - нічого особливого.

А мені так не здається. Якщо скачати інформацію і використовувати її не відразу, а через певний час (кілька років)... :rolleyes:
Взяти за приклад хоча б зірок. Скільки люди готові віддати, щоб їх приватне життя залишили в спокої...

Юрій Сєров - 1-8-2009 у 18:28

Таку інформацію можна отримати і без паролів...

Соломія Федушко - 2-8-2009 у 00:39

блін.. мене вже дістало змінювати паролі вконтакті, і виправдовуватись, що я в друзі нікого не додавала чи дурних повідомлень не писала...:( ці хакери зовсім обнагліли!

Dmy - 2-8-2009 у 00:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
В неті викладений файл з мейлами та паролями майже 130000 користувачів. http://habrahabr.ru/blogs/virus/65786/
Сподіваюся, всі, кому треба, його собі завантажили?:saint:;)

Sashko Nedoviziy - 3-8-2009 у 15:13

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Взяти за приклад хоча б зірок. Скільки люди готові віддати, щоб їх приватне життя залишили в спокої...


Трошки не в тему.
Як кажуть - зірка, то така людина, яка рве сра... одне місце, аби здобути відомість, надіти темні окуляри і жалітись на дошкуляючих папарацці...
;)