Форум Рідного Міста

Вечір-концерт автора пісні "Вона"

Odarka - 22-8-2008 у 11:24

15 вересня, понеділок 2008 року (Львів)
початок 19:00
Національний Академічний Український Драматичний театр
Ім. Марії Заньковецької

Вечір відомого поета Костика Москальця,
автора пісень: «Вона», «Ти втретє цього літа зацвітеш», «Oh, my dear Ukraine»

«АРМІЯ СВІТЛА»


У вечорі беруть участь:
Тарас Чубай та група „Плач Єремії”
Віктор Морозов та гурт «Четвертий кут»
квартет «Віртуози Львова»
гурт «Файно»

Ведучий вечора:
Лауреат Шевченківської премії, поет
Василь Герасим’юк
Квитки продаються: галерея МО „Дзиґа”, вул. Вірменська, 35
Замовлення квитків за тел. 8 (032) 297-56-12
Ціна квитків від 30 - 100 грн.

Організатори:
ГО «Вірменська – 35»
МО «Дзиґа»
Реалізація проекту здійснена за підтримки
Львівської міської ради
В рамках „Форуму видавців”


Nazar - 22-8-2008 у 13:35

О! Файно що є такий вечір! Тобто і файно, і чубайно, і плачєремайно, і ще по всяко -айно!
Слухай, солоденька, а вже є більш-менш людський запис композиції "Взяла тебе рання любов" (або інша назва з такими от словами в приспіві)? Бо дуже вже хочу її почути і ще більше мати у себе.

Dmy - 22-8-2008 у 16:10

Ой. Не хотілося, аби Москальця позиціонували, як "автора пісні "Вона". Все таки він багато чого понаписував достойного.
І ще дуже хотілося, аби Герасим'юк тверьозий був:rolleyes:

Odarka - 23-8-2008 у 13:36

До Назара:)
Хочу тобі сказати, що у мене є вже хороша версія пісні "Рана любов", але не можу її розповсюджувати поки не вийде альбом:)
До Dmy

Мені також не хочеться Москальця позиціонувати лишень у попсовому варіанті, але більшість людей. нажаль, не знаю навіть хто це такий, тому й такий попсовий піар я вибрала:D
Герасим'юк, якщо не буде тверезий, то вечір доведеться вести мені:)))

Юрій Сєров - 2-9-2008 у 04:08

А як це розуміти?

Цитата:
"Армія Світла" - вечір пам'яті Костя Москальця (м Львів)

Вечір пам'яті відомого поета Костя Москальця, автора пісень "Вона", "Ти втретє цього літа зацвітеш", "Oh, my dear Ukraine" відбудеться у понеділок, 15 вересня 2008 року в театрі ім. М.Заньковецької.
http://www.pisni.org.ua/

Надія Баловсяк - 2-9-2008 у 08:36

а чого в понедылок???

Odarka - 2-9-2008 у 11:00

Тому що Заньковецької не виділила іншої дати у них відкриття сезону:(
А концерт я мушу робити в рамках форуму видавців...
Мені також не подобається цей день, дуже переживаю, що мало буде людей, але сподіваюся, що люди прийдуть:)

Odarka - 2-9-2008 у 11:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
А як це розуміти?

Цитата:
"Армія Світла" - вечір пам'яті Костя Москальця (м Львів)

Та це ІДІОТИ, інакше не скажеш, Костик Москалець вже написав одній журналістці: "Я ВОСКРЕС":))))

Odarka - 5-9-2008 у 08:32

Довго тривала дискучія між мною та Костиком Москальцем, чи він приїде на свій власний вечір.
Отже, кумо цікаво - сам МАЕСРО буде на концерті і можливо прочитає кілька нових віршів і заграє нові пісні:))

Роман Голощук - 6-9-2008 у 10:02

Вчора бачив Соломію в новинах. Там вона якраз і розповідала про "воскресіння" Москальця, яке відбудеться на концерті :)

Odarka - 6-9-2008 у 11:33

http://proturizm.com.ua/rest_news/57.html - ось "здертий" текст повністю з прес-релізу:)

http://www.zaxid.net/newsua/2008/9/5/134309/ - ось ще відгуки після прес-конференції

Odarka - 9-9-2008 у 10:21

Доречі, на концерт Віктор Морозов запросив ще "Львівських батярів":) Побачимо, що з того вийде:)))

Odarka - 14-9-2008 у 22:49

Квитки вже всі викуплені у нас аншлаг:)

Юрій Сєров - 15-9-2008 у 12:25

Поет Кость Москалець не зможе приїхати до Львова на свій творчий вечір
Поет Кость Москалець не приїде на власний творчий вечір "Армія світла", який відбудеться сьогодні, 15 вересня, у Львівському національному театрі ім. М.Заньковецької, оскільки потрапив до лікарні. Про це ZAXID.NET повідомили організатори заходу. Однак, незважаючи на його відсутність, вечір таки відбудеться за участі решти анонсованих виконавців.

Участь у вечорі візьмуть Тарас Чубай та гурт "Плач Єремії", гурт "Файно", акомпануватиме виконавцям камерний квартет "Віртуози Львова", вестиме вечір лауреат Шевченківської премії поет Василь Герасим’юк, музикант Віктор Морозов виконає кілька нових пісень Костика Москальця.

"Ці пісні увійдуть до нового альбому "Армія світла", який вийде у вересні. Візія назви і оформлення цього альбому прийшла до Костика уві сні. Він написав для нього близько 20 пісень, так що я навіть мав можливість вибирати", - зазначив В. Морозов

Роман Голощук - 15-9-2008 у 15:52

Шкода :( Нехай швидше видужує.

Юрій Сєров - 15-9-2008 у 21:35

Гарний концерт, приємна атмосфера, дуже цікаве "тріо" ;-), Файно, Морозов і ПЄ - супер.
Чекаємо альбоми!

Таке враження, що відносно ведучого Дми був правим :).
p.s. Чому Чубай виніс з собов елєктричну ґітару і ніц на ній не заграв?
До речі, чи існують десь записи "Вона" і "Ти втретє..." разом з Віртуозами? Мені дуже сподобалося. Наче інші пісні! ("Ти втретє " я ніби маю, а от з Вона складніше)

romano - 16-9-2008 у 08:31

То було СУПЕР!!!
Давно не мав таких вражень. Атмосфера, пісні, виконання... А "Золота трава" у виконанні цілого залу з Чубаєм - це взагалі щось! Ну і "Oh, my dear Ukraine" на закінченя теж.

Єдиний мале-е-ки мінус був той, що "Файно" мали якусь проблему зі звуком: голос співачки було чути тихо і спотворено, слів не розібрати.

Цікаво, що віковий діапазон публіки був досить широкий. Як сказав Чубай - це справжня слава.

Роман Голощук - 16-9-2008 у 11:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від romano
То було СУПЕР!!!
Давно не мав таких вражень. Атмосфера, пісні, виконання... А "Золота трава" у виконанні цілого залу з Чубаєм - це взагалі щось! Ну і "Oh, my dear Ukraine" на закінченя теж.

Єдиний мале-е-ки мінус був той, що "Файно" мали якусь проблему зі звуком: голос співачки було чути тихо і спотворено, слів не розібрати.

Цікаво, що віковий діапазон публіки був досить широкий. Як сказав Чубай - це справжня слава.


Повністю погоджуюся. На початку, напевне, не зовсім добре налаштували апаратуру - вокалу солістки з "Файно" майже не було чути.
А от "Віртуози Львова" сповна проявили себе при виступі Чубая!
Також сподобалось "тріо" Морозова, Соломії та її майбутньої дитинки ;)

Odarka - 16-9-2008 у 21:50

Ось тут є відео та відгуки після концерту:

http://www.youtube.com/watch?v=C-SvWy3Vd54

http://zik.com.ua/ua/news/2008/09/16/150060

Odarka - 17-9-2008 у 19:36

http://sumno.com/content/view/2605/1/

Роман Голощук - 30-9-2008 у 14:04

В тижневику "Аудиторія" №26 вийшла стаття у розділі "Культура" про цей концерт. Вирішив відсканувати та розпізнати.

Світло для нас самих
У рамках Форуму видавців та 15-річчя „Дзиґи" у Львові відбулася лірична та неординарна подія — вечір відомого поета Костя Москальця, автора пісень „Вона", „Ти втретє цього літа зацвітеш", „Oh, my dear Ukraine". „Армія світла" — так називався вечір, на який зібралося стільки „світлонос-ців" та „світлошукачів", що яблуку було ніде впасти! Місцем проведення такої визначної імпрези став Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької.
Львів — це місто, куди втікали, утікають та будуть утікати за натхненням усі поети, музиканти, художники з цілої України. Винятком не став і Кость Москалець, який прожив у Львові понад 10 років, мешкаючи в маленькій квартирці біля Винниківського базару. Саме там він написав пісню „Вона", яку ще досі виконує Тарас Чубай, котру можна почути з вікон львівських гуртожитків, яку напам'ять знають усі молоді українці.
ГО „Вірменська-35" на чолі з Соломією Чубай та МО „Дзиґа" за підтримки Львівської міської ради вирішили організувати вечір-концерт Костя Москальця і привезти його до Львова після 15-річної відсутности, але поет через занеду-жання не зміг бути на вечорі. Проте ця прикрість не спинила нікого: на цій імпрезі люди не лише сиділи, а й тулилися біля стін, стояли в проходах між кріслами — вільного кутика практично не було! І, як сказала Соломія Чубай, організатор вечора, цей аншлаґ став для неї справжнім святом.
Вечір розпочався з відео 1989-го року, яке знімав Тарас Чубай. На відео — перше виконання пісні „Вона", виконує сам автор. По тому на сцену виходить ведучий вечора, лавреат Шевченківської премії поет Василь Герасим'юк зі словами: „Поет— це насамперед знак, це мірило. Ніхто не каже „нація філософів і прозаїків". Кажуть — „нація філософів і поетів". Поет — це завжди те, що перемагає фальш, це те, що ми слухаємо і в чому нам хочеться розчинитися. Кость Москалець — саме такий поет".
Після його слів на сцені з'явився гурт „Файно", рядочки з приспіву першої пісні якого — „І та любов, яка тебе знайде, тебе ж і знищить" (на вірші Грицька Чубая) з ними співала вся зала. „Файно" підготували також прем'єру нової пісні „Зима", яка недавно вийшла з-під пера Костя Москальця. Гарним акомпанементом виконавцям став камерний квартет „Віртуози Львова", які „допомагали" співати всім, хто по тому з'являвся на сцені.
Кость Москалець видав лише три тонесенькі книжечки, як розповідає після такого музичного вступу Василь Герасим'юк. За сценарієм на сцені мав би з'явитися сам автор і зачитати свої вірші, але друзі Костя вирішили, що його поезія таки має зазвучати на сцені, і озвучив її ведучий, теж поет. Василь Герасим'юк читає вірші з книжки „Нічні пастухи буття", виданої у 2001 році. Зала зачаровано мовчить...
І ось з'являється на сцену не чоловік — вогонь! — Віктор Морозов із гуртом „Четвертий кут". Вони виконують як старі гіти, так і нові пісні на слова Костя Москальця зі свого ще не випущеного альбому „Армія світла" (вихід CD очікується у грудні цього року), поперемінно жартуючи і змушуючи „лягати зо сміху" всю залу. Що то є батяр!© А потім звучить на сцені „треба встати і вийти, нову свічу запалити, більше її не гасити...". Замислились молоді обличчя...
Віктор Морозов заспівав і пісеньку із Соломією Чубай — „Палять листя" (на слова Москальця). „Світова прем'єра" — як жартував про їхнє „тріо" (Соломія Чубай чекає дитину) Віктор Морозов.
Колись я уже писала („Аудиторія" № 36 за 2007 р.) про „Келію чайної троянди" — щоденник Костя Москальця, книжку, про яку на першому курсі хотіла розповісти на екзамені, і викладач поставив мені „відмінно", як тільки почув прізвище автора! Яка краса, яка естетика — ось те, що називається високим мистецтвом — ці скрипки і флейти, пронизливі тексти, мокрі парасолі у фойє і натхненні очі присутніх у залі... Кость Москалець — це не людина, це — феномен! Це воістину щось сакральне...
Батяр-бенд „Галичина" заспівав веселу пісеньку — рідкість для Костя, який написав її, бо побоювався, що альбом „Армія світла" вдасться „сумним". І „Oh, my dear Ukraine" — пролунало на завершення від Віктора Морозова в тандемі із...залою! Морозов, певне, аж сам не сподівався таких „співочих" слухачів.
— Мені дуже приємно, що є такі поети, вечори яких проводяться за їх життя і за їх відсутности. Це справжня слава! — такими словами розпочав свій виступ Тарас Чубай. Спільно з гуртом „Плач Єремії" та „Віртуозами Львова" він виконав уривок з поеми „Говорити й мовчати і говорити знову". Звісно ж, заспівав він і пісню „Вона", яку за 20 років вивчили вже, мабуть, усі львівські під'їзди, яку зала впізнає з перших акордів, яку чули, мабуть, усі Карпатські гори й тисяча ватр у світі, але під акомпанемент „Віртуозів" вона зазвучала зовсім по-иншому...
„Ти втретє цього літа зацвітеш" — Чубай співає далі. Не може співати, бо оплески лунають після кожного рядка, і оголошує „білий танець".:) І є, є такі пари в залі, які починають виходити і танцювати.
На закінчення, як і торік на вечір пам'яти Грицька Чубая, Чубай-син разом із Віктором Морозовим заспівали пісню „Остання зима" („Я піду, але ти співай — ти ще встигнеш, давай!"). Так, будемо вшановувати героїв ще за життя, а не тоді, коли їх не стане, а Кость Москалець, видатний український поет-прозаїк, композитор, таким героєм, без сумніву, є! Я гадаю, Львів не пошкодував, що присвятив хоча б один вечір зі свого життя людині, яка віддала цьому місту стільки емоцій та добра... Сподіваємося, Кость Москалець скоро видужає і напише ще багато хороших книжок та пісень. Бо ж він, сам того, мабуть, не відаючи, і є отим світлом — світлом для нас самих.

Софія МАТВІЇВ

P.S. Соломіє, якщо хочеш оригінал тижневика (там ще є дві світлини) - завітай на кафедру, або домовся з Юрою Сєровим ;)

Dmy - 30-9-2008 у 16:13

Трохи глюків.

"І та любов, яка тебе знайде, тебе ж і знищить (на вірші Грицька Чубая)"... Щось я заплутався. Чий був вечір? Чиї були вірші?

"Oh, my dear Ukraine — пролунало на завершення від Віктора Морозова в тандемі із...залою! Морозов, певне, аж сам не сподівався таких „співочих" слухачів."
Та ну! На "Афродизіяках" "Oh, my dear Ukraine" - live, і там ТААК зала співає! Тобто Морозов має досвід.

"Мені дуже приємно, що є такі поети, вечори яких проводяться за їх життя і за їх відсутности"
В принципі, ход думок зрозумілий, але ж можна витлумачити і на свій розсуд: "Як добре, що ти таки не приїхав!"

Odarka - 30-9-2008 у 16:38

Романе, що то за журналістка з "Аудиторії"??? Що то за неточності? І напочатку "здертий" повністю прес-реліз.
Пісня "І та любов" написав Москалець, а не Грицько Чубай і не казала я що аншлаг став для мене найбільшим святом:)))

Віктор Морозов співав в кініці концерту з Тарасом Чубаєм "Ukraine".
А Тарас сказав "Як добре, що такі вечори відбуваються за життя поета - це означає справжню славу!"
Наші журналістки просто максимально дають не точну інформацію.
Але, дякую, Романе, що вивісив цю статтю:)

Юрій Сєров - 30-9-2008 у 16:50

Цитата:
"І та любов, яка тебе знайде, тебе ж і знищить (на вірші Грицька Чубая)"... Щось я заплутався. Чий був вечір? Чиї були вірші?

В більшості Москальця, але Чубай поспівав ще й на вірші батька, мотивуючи це тим, що погляди Москальця формувалися на творчості Грицька Чубая.

Odarka - 30-9-2008 у 18:04

Бо це дійсно було так:)

Роман Голощук - 1-10-2008 у 13:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Odarka
Романе, що то за журналістка з "Аудиторії"??? Що то за неточності? І напочатку "здертий" повністю прес-реліз.
Наші журналістки просто максимально дають не точну інформацію.
Але, дякую, Романе, що вивісив цю статтю:)


З журналісткою персонально не знайомий ;)
Але добре, що організовуються такі концерти і люди на них ходять, а журналісти пишуть.

Odarka - 1-10-2008 у 19:53

Ну це беззаперечно:)
Просто з Вечором Костика Москальця було стільки неточностей:
1) Що він помер і це його вечір пам'яті
2) Що Костик на свій вечір не приїде, тому він відміняється
3) Що Москалець потрапив до лікарні і тому не зміг приїхати до Львова...

Я вже мовчу про те, скільки всього ще журналісти понаплутували.

Юрій Сєров - 2-10-2008 у 10:27

Цитата:
3) Що Москалець потрапив до лікарні і тому не зміг приїхати до Львова...

А чому він насправді не приїхав і чи справді він важко хворий, як про це теж подейкували?

Odarka - 2-10-2008 у 11:16

У нього раніше була операція на шлунку - виразка, вона загострилася перед концертом за три дні, він ще до останнього сподівався, що йому стане легше...але...

Роман Голощук - 5-10-2008 у 13:31

Сьогодні (5 жовтня) о 22:10 по 12 Каналу вийде передача присвячена цьому концерту.

Юрій Сєров - 5-10-2008 у 21:06

Запишіть хтось, якщо не важко

Odarka - 6-10-2008 у 10:37

Мені обіцяли переписати на 12-му каналі.

Юрій Сєров - 6-10-2008 у 11:56

Не було ніц :(

Odarka - 6-10-2008 у 12:21

Тобто не було ніц???
Я вчора дивилася програму

Юрій Сєров - 29-10-2008 у 22:18

У Києві вже була презентація.
Чи є вже альбом в магазинах? Якщо є - то в яких?

Odarka - 30-10-2008 у 10:59

http://www.youtube.com/profile?user=WildFey&view=videos - ось тут відео з Київського вечора. Доречі, там був Костик:)

Альбом точно продається на "Дзизі" та у книгарнях на Академічній