Форум Рідного Міста

Військова кафедра

Марія Вибранівська - 16-9-2008 у 07:40

Можливо, хтось знає: студент - бюджетник, а військова кафедра - платна.
Абсурд, на мою точку зору- готувати ОФІЦЕРСЬКИЙ склад державних збройних сил, захисників БАТЬКІВЩИНИ за їх власні кошти.
Але питання в мене інакше : чи має якась категорія студентів пільги по оплаті за навчання на військовій кафедрі?

Demyan - 16-9-2008 у 07:52

З наступного року ніби вже має бути контрактна служба тому думаю скоро на ті кафдери ніхто не буде ходити

Марія Вибранівська - 16-9-2008 у 08:09

Які на вашу думку + - навчання на військовій кафедрі?
Бо, з одного боку, платити 2 200 грн. за семестр - жаба давить, а з другого - військовий квиток офіцера та й знання можуть пригодитися в майбутньому. Чи не так?

Demyan - 16-9-2008 у 08:52

зараз на це ніхто не дивиться, знань там не дають, людина яка хоче бути воєнним піде в військові заклади.

Юрій Сєров - 16-9-2008 у 09:23

Раніше туди йшли, щоб потім не йти на 1 рік до війська. Але тоді це було практично бекоштовно.
Зараз бачу ситуація складніша. З одного боку 8800 грн., з іншого ймовірність на рік потрапити в армію (бо чи буде контрактна армія за рік чи за 5 - невідомо).
Цитата:
зараз на це ніхто не дивиться, знань там не дають, людина яка хоче бути воєнним піде в військові заклади.
не те щоб зовсім не дають, але Дем'ян фактично правий.
Я б мабуть таки йшов на цю військову кафедру, щоб потім не втратити рік у казармі.
З іншого боку якщо є бажання піти до війська або є залізна гарантія відтермінування (напр. навчання в аспірантурі), то можна спробувати зекономити.

Марія Вибранівська - 16-9-2008 у 09:51

Я знаю, що раніше досить часто щоб була можливість працювати в тій чи іншій сфері вимагався певний так званий допуск до секретності, і офіцерське (саме офіцерське, а не просто солдатське) звання його давало. Цікаво, як тепер?
Деякі мої знайомі навіть хабарі давали, щоб сина випускника вузу взяли до війська, бо без військового квитка не мав можливості працевлаштуватися в певне місце.

Надія Баловсяк - 16-9-2008 у 09:55

смішно читати в принципі про безкоштовну освіту в наш час.

не хочете платити? ну не платіть.
хочете отримати -- знання, послуги, корочку (потрібне підкреслити) -- заплатіть

в чому проблема?
до чого тут всілякі моральні витребеньки типу - готувати офіцерів за гроші
типу хтось з них піде офіцером.

Марія Вибранівська - 16-9-2008 у 09:58

Пані Надіє!

НЕ МОЖНА державі готувати свої військові сили за чиїсь гроші!
Хто платить - той і музику заказує. А армією повинна деригувати виключно держава.

Це вам не торгово-економічний інститут.

Андрій Пелещишин - 16-9-2008 у 10:09

Є один нюанс.
Це можливість роботи в силових структурах типу СБУ, МВД і тп. Наявність офіцерського є запорукою кар'єрного росту. Причому це поширюється і на суміжні ділянки - типу галузевих ВНЗ (наприклад, всяких правничих інститутів та університетів життєдіяльності), та, можливо, приватних структур, асоційованих з цими відомствами .

Якщо хтось має намір рости у цьому напрямі - я би радив проінвестувати кошти в офіцерське звання.

Марія Вибранівська - 16-9-2008 у 10:18

Дякую, пане Андрію, за пораду.
Не знаю, яку доріжку колись обере моє чадо, але треба постаратися не поставити шлагбаум на жодній з них.


Demyan - 16-9-2008 у 10:23

Але всетаки краще вибрати якщо служба - то це одне повірте мені, є підстави. Тому якщо ваше чадо хоче йти по карєрі саме пагонів тоді однозначно це не поможе. Краще йти безпосередньо в військові інститути/училища.
Якщо вчитися на компютерній технології а потім будувати карєру з пагонами це буде значно важче..це за умвои що наприклад СБУ дасть запит на прийом спеціалістів по таким напрямкам...але це інша історія яка має теж ряд багато нюансів.

Андрій Пелещишин - 16-9-2008 у 10:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Вибранівська
Пані Надіє!

НЕ МОЖНА державі готувати свої військові сили за чиїсь гроші!
Хто платить - той і музику заказує. А армією повинна деригувати виключно держава.

Це вам не торгово-економічний інститут.


Чесно кажучи, не очевидно.
1. Людина може хотіти освіту "просто так". Наприклад, батьки-олігархи хочуть виховати дитину в "чоловічому" дусі;
2. Людина може біьше за інших вірити у себе, зокрема у своє велике армійське майбутнє. І готова заради цього потратити навіть гроші.
3. Є особливі напрями військової підготовки, які дуже приходжуються у цивільному житті. Я, наприклад, знайомий з рівнем підготовки який дають (чи принаймні давали кілька років тому) на спеціальностях, повязаних з психологією та іноземними мовами. Один мій товариш лише завдяки "воєнці" здобув такий рівень володіння німецькою мовою, що потім зробив успішну кар'єру професійного перекладача.
Бажаючі отримати таку підготовку для цивільного життя також можуть платити.


Хоча на загал, я погоджуюся, що галузь військової підготовки зараз в дуже невизначеному і реліктовому стані.

Надія Баловсяк - 16-9-2008 у 13:09

не підмінюйте грішне праведним
якщо ви хочете підготувати офіцера -- ви його віддаєте вчитися у військове училище
де він з 15 років живе по відповідному режиму. і вирішує чи йому то треба.
а військова кафедра -- то є легальний спосіб відкосити від армії
платіть за нього

хочете зробити з сина напів-офіцера після воєнної кафедри та ще й нашару?
м-да
совок неистребим :))))

а причому тут торгово-еономічний інститут?
чи може давайте згадаємо ще що кандидатів наук за офіційні гроші не можна готувати? :))))))

чогось це люблять говорити або ті хто ще не захистився, або ті хто має мамі-папі у проХВесорах.
так само як і ті хто не хоче давати дитину в армію але хоче то зробити на шару.

шара кончилась в совке, ага :))))

не надо мене лякати. і кричати (а капс-лок в повідомленнях то є крик)
я сама умію і лякати і кричати.

Demyan - 16-9-2008 у 13:16

Надія права щодо офіцера це всеодно що ви хочете зробити з сина професійного футбаліста а вчиться він в політеху на геодезії....і ходить 3 рази на тиждень в секцію футболу...

Юрій Сєров - 16-9-2008 у 13:43

З одного боку Надія і Дем'ян праві. Але з іншого боку у випадку (не дай Боже) війни усі офіцери підготовлені на військових кафедрах стануть командирами у війську. А держава мала б бути зацікавлена у наявності кваліфікованих командирів на випадок війни. Тому також мала б брати участь у підготовці офіцерів запасу, а не все робити "за кошти тих офіцерів".

Цитата:
а капс-лок в повідомленнях то є крик

а що є відсутність шифта?

Марія Вибранівська - 16-9-2008 у 13:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Баловсяк
не підмінюйте грішне праведним
якщо ви хочете підготувати офіцера -- ви його віддаєте вчитися у військове училище
де він з 15 років живе по відповідному режиму. і вирішує чи йому то треба.
а військова кафедра -- то є легальний спосіб відкосити від армії
платіть за нього

хочете зробити з сина напів-офіцера після воєнної кафедри та ще й нашару?
м-да
совок неистребим :))))

а причому тут торгово-еономічний інститут?
чи може давайте згадаємо ще що кандидатів наук за офіційні гроші не можна готувати? :))))))

чогось це люблять говорити або ті хто ще не захистився, або ті хто має мамі-папі у проХВесорах.
так само як і ті хто не хоче давати дитину в армію але хоче то зробити на шару.

шара кончилась в совке, ага :))))

не надо мене лякати. і кричати (а капс-лок в повідомленнях то є крик)
я сама умію і лякати і кричати.


Не хвилюйтеся і не нервуйтеся, пані Надіє. Я вас лякати не хотіла, якщо ви злякалися - вибачте. Я нічого не маю проти торгово-економічного інституту, точно так як і проти медичного, педагогічного чи банківського. Так само не чекаю ні від кого нічого "на шару". (до речі, що це означає буквально?). Але я переконана, що повинна бути державна монополія на окремі речі, в тому числі - на підготовку військових кадрів. Військові вузи, безперечно, найкраще готують кадрових військових. А ось інженерно-технічний склад ВС - не впевнена. І офіцерський склад військових сил України( в т.ч. і офіцерів запасу) потрібно готовити за державні кошти.
Наскільки я знаю, після закінчення військової кафедри офіцери дають воєнну присягу на вірність Україні. А це все таки не порожні слова.

Demyan - 16-9-2008 у 13:51

Так то воно так але який з мене офіцер запасу військ ППО??? я нічого не знаю знаю щов мому розпоряджені дві машини 8 бійців, механік там ше хтось...і все. війна, я прихожу мені дають і я маю тими бійцями командувати???:sing:
Тут зараз дві гілки обговорюються:
1. Офіцери запасу і їх користь.
2. як хоче Марія відкрити всі шляхи своїй дитині з воєнкою...це не правильно...бо шанси стати воєнним дуже малі...а гроші на вітер.

Demyan - 16-9-2008 у 13:55

З контрактною службою це все зміниться...зараз перехідний період вісйькові не мають за шо вчити на воєнці держава дає мало грошей тому вони беруть гроші за навчання. Скоро воно закінчиться і не буде воєнок а хто захоче бути хорошим вцйськвим піде на контракт або ж в воєний заклад

Іван Дівеєв - 16-9-2008 у 14:22

А що сам студент про то думає? Чи хоче він туди йти і чому? Якщо дуже хотіти, то навчитись там чогось можна. Але чи то потрібно? Та й час можна використати з більшою користю.

Надія Баловсяк - 16-9-2008 у 14:46

м-да
людина не понімає

ми пишемо про військову освіту чи військову кафедру?
чи ви не розумієте що то є різні поняття

нагадує спосіб політиків вести дискусії. ти їм приводиш арументи а вони причепившись до своєї тези, аргумени просто ігнорують
якщо так -- то я на такі псевдо-дискусії часу не маю

Юрій Сєров - 16-9-2008 у 15:30

Це справді 2 дискусії різні дискусії. Якість освіти (в тому числі військової) це одне, доцільність навчання за такі гроші (і за гроші взагалі) - це інша тема.

Дмитро Тарасов - 17-9-2008 у 10:20

1. Погоджуюсь з думкою Пелещишина про відносну затребуваність військового звання (навіть у ІТ галузі).

2. Зараз трансформуються години навчання на військових кафедрах.
Раніше для студентів старших курсів був вільний день для відвідкування кафедри.
Планується прибратит вільний день для проведення "цивільних" занять. Тоді "військові" пари будуть проводитися у суботи та вечірній час. І так 4 семестра. Це Вам точно треба ? :(

Марія Вибранівська - 17-9-2008 у 10:42

А Бог його знає...
Знав би де падати прийдеться...

Demyan - 17-9-2008 у 10:51

цікавий підхід...невже дитину не можна спитати? а так мама все вирішить..якось це неправильно...як на мене.:sing:

Юрій Сєров - 17-9-2008 у 12:02

Оскільки про якісь навчання говорити можна багато, пропоную глянути на проблему з точки зору непоходу в армію
Подумайте самі про всі плюси і мінуси, розкажіть дитині і хай вирішує.

Оскільки в мене є великі сумніви, що за рік-два ми матимемо професійну армію, то не пішовши на військову кафедру людина отримує шанси потрапити до війська (приблизно на рік).
Як би це непатріотично не звучало, я б туди іти не хотів. Особливо після університету. :rolleyes: Армія - школа життя, але краще її пройти заочно. :)
Але це вирішувати хлопцю. Якщо він не проти піти до війська, то тоді на військову кафедру можна і не йти.
4 семестри це є 64 дні, причому не повні, причому ночуєш дома і нормально харчуєшся.
2. Гроші. 2200*4=8800 грн. З одного боку немало. Але з іншого, Ви казали, що він бюджетник, він отримує стипендію, щось в районі 500 грн., тобто він зможе сам заплатити за навчання на воєнці, можливо трохи треба буде докласти. Зрештою можна взяти кредит, бо за рік роботи (якщо не йти до війська) навіть на роботі з невеликою зарплатнею він зможе заробити 9 тис.грн.

Військове звання. Тут військове звання можна розглядати швидше як бонус на перспективу, а не як ціль навчання.


Швидше за все, я б пішов. Не варто йти туди, імхо, лише за однієї умови, коли знаєш, що не закінчиш з власних причин.

Demyan - 17-9-2008 у 14:14

КАРОЧЕ:
КУпити військовий і не морочити голову плюси:
- економія в грошах
- всеодно від офіційної ще тре буде платит за езкамени, лєтучкі і т.д...а там це не мало;
- вільний час під час навчання
- на всяк випадок маєате офіцера
- в армію не йдете
- ті знання що на воєнці ітак нічо не дадуть.

:D:baddevil::D:baddevil:

Горват Корнелія - 17-9-2008 у 15:04

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Є один нюанс.
Це можливість роботи в силових структурах типу СБУ, МВД і тп. Наявність офіцерського є запорукою кар'єрного росту. Причому це поширюється і на суміжні ділянки - типу галузевих ВНЗ (наприклад, всяких правничих інститутів та університетів життєдіяльності), та, можливо, приватних структур, асоційованих з цими відомствами .

Якщо хтось має намір рости у цьому напрямі - я би радив проінвестувати кошти в офіцерське звання.




Це єдине, фактично, ради чого йдуть до війська... Згодна на всі 100%. Причому, як би то виразитися, не найкращі...

Марія Вибранівська - 17-9-2008 у 15:06

Ну осьо і резюме...:D:baddevil::D:baddevil:

Дякую всім за розмірковування. Рішення, дійсно, повинен прийняти син. Думаю, що на вказані аргументи увагу він зверне.

Юрій Сєров - 17-9-2008 у 15:09

Мені здавалося ми обговорюємо легальні шляхи

Горват Корнелія - 17-9-2008 у 15:13

Просто працюю з цим ближче, соррі...

Юрій Сєров - 18-9-2008 у 19:04

Прогнози відносно можливого переходу на контрактну армію:
http://korrespondent.net/ukraine/events/589161