Форум Рідного Міста

Вільне ПО для бухгалтерії

Ярема П. - 25-10-2008 у 10:16

Проба сумістити разом кілька тем в одну, а саме:
колись Рост питався про бізнес-ПО, радили iceB (http://www.iceb.vc.ukrtel.net/) під Лінукс, та Фенікс. Наскілки я зрозумів, Рост вибрав 1С :P А що там з Феніксом зараз, цікаво?

Тут була дискусія взагалі по Лінукс версус Віндовс, зокрема в верньому пості йшлося про бухгалтерські програми.

Сьогодні натрапив на огляд 5 програм для бухгалтерії, як домашньої, так і бізнес. Проги з відкритим джерельним кодом, одні крос-платфлорменні, інші під Лінукс.

Біда така - всіх бухгалтерів заточують під 1С. Звідси логічний ланцюжок: бухгалтер-> 1С ->вінда. Все платне. На альтернативу мало хто зважується, бо: бухгалтера треба перевчати на іншу прогу, а якщо прога ще й не під ту ОС, то ще й на іншу систему перевчати (хоча навіщо, бухгалтеру програму включив і і він суто в ній працює, не відволікаючись на навколишнє середовище). До того всього додам брак локалізацій, що логічна з відсутністю попиту і мовній неграмотності українського суспільства, якому подавай або українське, або в гіршому випадку російське по, яке вони ще й вважають "нашим":wow:

От...

Тарас Гулка - 25-10-2008 у 20:55

Цитата:

Біда така - всіх бухгалтерів заточують під 1С


Не зовсім згодний. Цікаво хто їх "заточує"? Більшість бухгалтерів коли вчилися, то 1С ще не було.
Ланцюжок такий: ставиться 1С -> бухгалтер заточується під 1С.
Якщо дивитись реально, то альтернативи 1С немає. Навіть ті фірми, які вибирають щось інше через деякий час переходять на 1С. Причин багато, але не про них мова. (якщо комусь буде цікаво, то можу викласти)

Цитата:

До того всього додам брак локалізацій, що логічна з відсутністю попиту ...

тут згідний
Цитата:

і мовній неграмотності українського суспільства, якому подавай або українське, або в гіршому випадку російське по, яке вони ще й вважають "нашим"


А тут трохи дивна фраза. До чого тут "мовна неграмонтність суспільства". Чи ви пропонуєте документообіг робити на бланках на англійській мові?


Андрій Пелещишин - 25-10-2008 у 21:02

Наскільки я знаю, зараз під Лінукс пробують просувати систему "Дебет-Плюс".
Хоча, здається, вони переходять до Веб-інтерфейсу, хоча я можу помилятися, ніколи не стикався з системою.

Ярема П. - 25-10-2008 у 21:25

Цитата:
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка

і мовній неграмотності українського суспільства, якому подавай або українське, або в гіршому випадку російське по, яке вони ще й вважають "нашим"


А тут трохи дивна фраза. До чого тут "мовна неграмонтність суспільства". Чи ви пропонуєте документообіг робити на бланках на англійській мові?


Ні, звичайно. Я це сказав в загальному, виходячи з тих програм обліку, про які писав вище - в них нема повної української локалізації, а в деяких її нема взагалі. Російська ж в деяких є. Тобто, був би інтерес до них - перекладачі б знайшлися. Я не є бухгалтером, але можливість вести домашню сімейну бухгалтерію мене приваблює, тому й зацікавився тим продуктом. Мені не перешкоджає інтерфейс англійською, однак для більш широкого загалу українська локалізація сприятливо б повпливала на поширення безплатного (!) софту. На жаль, бажаючих перекладати українською є обмаль, тоді як в наших російських сусідів ситуація з перекладами виглядає краще. Цього стосувалося моє речення про "наші" програми - люди думають нащо перекладати, якщо є російською?

Андрій Пелещишин - 25-10-2008 у 21:33

У бухгалтерських інформаційних системах під локалізацією розуміють швидше не мову інтерфейсу, а підтримку національних форм звітності та державної мови в ній, національних стандартів обліку та форматів обміну даними. Ну і плюс до того - оперативне поновлення цих метаданих у відповідності до змін у законодавстві.

Ярема П. - 25-10-2008 у 21:47

Прийняв до уваги. А як там Фенікс себе почуває?

Тарас Капущак - 26-10-2008 у 11:07

Нещодавно нарвався на цікаву річ з "важких" систем:
http://www.m-g.ru/
Це ERP-ешка. Написана на java, а тому багатоплатформна. Поширюється вільно (GPL), а документація й підтримка платні. Щоб запрацювало під winхр довелося ставити російську локаль. Нажаль самому складно оцінити цю річ, бо трохи далекий від цього. Цікаво було б почути думку того хто ліпше на цьому розуміється.

Рост - 26-10-2008 у 16:34

Яремо, слід відрізняти домашнє ПЗ і бізнес-ПЗ. Як і домашню бухгалтерію і бізнесову. Та й сама бізнесова часто вимагає різних засобів.

Домашня.
В принципі, достатньо навіть "Фінанси для Пальми", я колись її пробував, правда не довго. До речі, зручно - домашній комп'ютер і КПК для мобільного внесення змін в дебет/кредит по факту, а не згадуючи увечері за весь день. Правда, мене це кумарить. Тому контролюються/планують крупні затрати і прибуток, для цього софта не потрібно, а дрібні ідуть в категорії "інші" :)

Дрібний підприємець, що займається однією конкретною діяльністю.
Часто вистарчає софта на рівні тих самих Фінансів для Пальми, тільки зі здатністю генерувати прості форми: накладну, чек, рахунок, акт про виконання. Для генерування звітності софта не потрібно, потрібна цифра загального доходу.

Дрібний і середній бізнес.
Тут уже є бухгалтер, або з "зовнішнім" бухгалтером заключається договір. Звідси і далі як правило 1С, альтернативи таки дійсно просто немає на даний момент. Тому що 1)її знають всі бухгалтери, а коли береш на роботу нового, не дуже хочеться вчити його використанню нового ПЗ, це час/гроші 2)підтримка програмістів - їх сотні, якщо не тисячі, нема зав'язки на одну людину, чи одну команду, це дуже позитивно, можете повірити на слово 3)відповідність нашому законодавству. Пункти 2 і 3 дуже важливі, фірма не може стояти тиждень і чекати, коли нарешті появиться оновлення, чи коли таки приїде фахівець і підніме впавшу базу. За день через невелику фірму часто проходять суми, еквівалентні вашому річному доходу.

Великий бізнес або спец-проекти.
Під такі види бізнесу уже, як правило, пишеться повністю свій софт якоюсь серйозною компанією. Бо в великому бізнесі починається з управління процесами, це інша специфіка, а також в тривалих великих проектах з різноманітними видами діяльності в межах загального краще мати ПЗ, дуже точно заточене під конкретні потреби.


Тому, якщо наведені вільні програми будуть відповідати вимогам, які до них ставить бізнес, їх будуть використовувати. Але мало хто буде робити з власного бізнесу площадку для впровадження, тому що імовірні (при чому з майже 100% ймовірністю) збитки з причини невідповідності софта нашим реаліям ніхто відкомпенсовувати не буде. Ми пробували умовно платний софт (30 грн за пакет можна вважати зовсім умовною платою). Прийшли до 1С.
Також уже обговорювалось питання використання вільного ПЗ. На даний момент використання такого ПЗ (Лінукс і т.п.) вимагає наявності в штаті фірми фахівця. Тому що це на разі не Віндовс. І в результаті загальні витрати на впровадження у себе безкоштовного софта можуть перевищити витрати на придбання софта платного.
Крім того я не бачу проблеми в платності софта. Ну чому ми вважаємо, що за куплений калькулятор, кухонний комбайн чи автомобіль ми маємо заплатити гроші розробнику, а за софт ні? Я не проти платити, якщо цей софт відповідатиме запитам і матиме адекватну ціну. Якщо ж я підрахую, що впровадити безкоштовний софт мені обійдеться дешевше, я впроваджу його. Просто поки що так не є.

Онук Юрій - 27-10-2008 у 11:17

Думаю що софт вже давно є і його вже не перщий день використовують і навіть в Львові. А саме ASPLinux Server ConfPoint Edition 1.0 - чудове рішення для тих хто розвертає файловий сервер "1С" на Linux для роботи з рішеннями "1С". Від так налаштування типової конфігураціїї файл сервера для роботи з програмним комплексом "1С : Підприємство версій 7.7 і 8.0" відбувається натисненням однієї кнопки. Детальніше можна прочитати ось тут: http://www.asplinux.ru/corporate/products/asplinux-server/cpe/

Vlotsk - 27-10-2008 у 17:32

Не зовсім зрозуміло кому адресований той ASPLinux і чи не вигідніше при його ціні в 759.90 грн. буде замість робити все "натиском 1 кнопки" заплатити адміну який би грамотно поставив сервер під лінух включно з поштою, антивірусом і т.д. :)
От якби 1с SQL версія підтримувала не тільки MS SQL а і безкоштовні БД - тоді на базі *нікса можна було би будувати досить непогану систему для середніх компаній (тут мова про 7.7, вісімка - це окрема тема)...

Онук Юрій - 28-10-2008 у 14:07

ASPLinux + 1C адресована для бізнесу великого а не ПП 715грн., одни раз це всеодно що квиток на трамвай. А взагалі софт безкоштовний викачай та користуйся от лише підтримка платна! Але в толкових руках все і без підтримки працює.

Діана Кунько - 18-6-2011 у 22:52

я чула що 1С під Лінукс все є або буде.
а також не досить файно, але дяки емуляторам в Лінукс можна користуватися 1С. наприклад з таких Win4Lin
VmWare
Wine

Діана Кунько - 18-6-2011 у 22:54

я вважаю погано коли нема альтернатив 1С...тому що буде зомбування планктона як и з віндовс... не буде конкуренції...буде манопольне становище 1С та будь-яке маніпулювання користувачами

Ярема П. - 18-6-2011 у 23:54

Win4Lin вже мертвий, VMWare платне, безплатний VirtualBox, а під Wine, до речі, можна спокійно розгорнути 1C бухгалтерію (пробував особисто).