Форум Рідного Міста

Які тепер перспективи в заробітчан

Андрій Пелещишин - 29-10-2008 у 09:12

У сусідній темі згадав заробітчан, і захотілося обговорити цю тему детальніше.
Велика кількість людей за останні років 15 реалізовує себе на заробітках в інших країнах. Проте, криза очевидно, не може не вплинути і на них.
Що їх чекає? Втрата заробітків чи навпаки - благополуччя на тлі падіння гривні та цін на нерухомість?
Чи є якась регіональна специфіка? Наші ж бо їздять і в Америку, і в Європу, і в Росію і ще багато куди.

Степанюк Василь - 31-10-2008 у 00:02

Чув що заробідчани з Європи повертаються на Україну. Причина - відсутність там роботи, а також зменшення заробітку.

Hanor Narasson - 31-10-2008 у 09:52

В Іспанії законодавчо заборонили не-громадянам працювати офіціантами, будівельниками, тощо.

Андрій Пелещишин - 31-10-2008 у 09:58

Я чув від одного знайомого, який періодично підпрацьовує в Штатах на будівельних роботах, що цього року йому нічого не засвітило.

volkorny - 31-10-2008 у 17:49

У мене є родичі на заробітках і в Канаді, і в Москві, і в Іспанії.
Про якісь негаразди з Іспанії та Канаді наразі не чути.
Московська тенденція така, що досить багато людей вже їздять на роботу до Львова (родичі о основному в районі), де мають меншу зарплату, проте на кожних вихідних вони вдома з сімєю, а не відсутні місяцями як це є зараз при роботі в Москві. Але тут більше впливає не криза, а збільшення приватного будівництва у Львові.
Оскільки в усіх зарплата в доларах або євро, то знецінення гривні для них не є великою проблемою.

Юрій Сєров - 31-10-2008 у 21:54

У Канаді і Америці можливо аж таких проблем наразі немає, але фактом є те, що роботи таки стало менше. З голоду наші заробітчани не помруть, але передадуть додому менше - це точно.

Юрій Сєров - 8-12-2008 у 22:37

Влада також почала перейматися цією проблемою
http://korrespondent.net/worldabus/671892

Думаю з країн заходу особливого притоку не буде, оскільки, ті що нелегально - навряд чи зважаться приїхати, щоб потім тут сидіти без роботи. Ті, що легально - теж сенсу нема, хіба на свята.
А от з Росії, яка почала "закручувати гайки" заробітчанам, повертатимуться. Але чи надовго?