Форум Рідного Міста

Львівгаз: терміново переробляйте всі шланги на труби

Андрій Рущак - 30-10-2008 у 13:31

Щойно відмене пішов один крикливий пан, представник Львівгазу.

Причиною його візиту було наступне (пишу те, що я зрозумів з його емоційного монологу): сьогодні ЛьвівГаз видав наказ, за яким в обов'язковому порядку всім, у кого газові плитки підключені шлангами, треба переробляти на трубу. Наскільки я зрозумів, за власний рахунок і вже, "бо відключемо".

Хтось із таким стикався? Знає у чому справа?

При ньому передзвонив у ЛьвівГаз, там не могли мені пояснити що робити, бо начальник на виїзді, завтра буде, подзвоню поговорю. Але підтвердили, що треба міняти.

Наск я розумію, це викликано кількома смертельними випадками, пов'язаними із газом (як сказав той пан, "через таких, як ти").

Рост - 30-10-2008 у 13:48

Причини аварій - економія на шлангах. Можна купувати фірмові, що не дешево, а можна турецько-казна-які на базарі.
Але прохання написати, що там дійсно з трубами і шлангами.
До речі, як вони збираються те все міняти? Труби - це ж газозварка, тривала процедура, не така вже й дешева, щоб всім поміняти - пару років треба. Я от, щоб поміняти водопровідні труби (стояк) зварщика ледве знайшов, а тут із-за однієї труби хто захоче возитись?...

Андрій Рущак - 30-10-2008 у 14:07

Отже, деталі:

останній поверх сихівської дев'ятиповерхівки, газова труба, потім на ній газовий кран, потім знову труба до самої плити, потім шланг довжиною 50 см на око (щоб була можливість висувати плитку і прибирати за нею). Шо за шланг сказати не можу, бо ставився ще до того, як я почав у тій квартирі жити.

Сьогодні в обід раптово пропав газ, як потім виявилося, сусіди ставили газовий лічильник, тому той пан до нас і заходив (сказати шо газу нема :) і потім ще раз, щоб проконтролювати, що повітря з труб вийшло). Розмову почав словами "я вас завтра відключу" і все таке. Зійшлися на тому, що я передзвоню завтра в ЛьвівГаз дізнаюся ситуацію.

Я тільки за те, щоб з газом все було безпечно. Питання тільки в тому, чи потрібно мені зараз отак зриватися, нести якусь заяву на перепідключення (тут я думаю ще й штраф якийсь намалюється), якщо жодних проблем із наявним підключенням немає. Хочеться нормальної консультації, а не крикливого пана із звинуваченнями...

marco - 31-10-2008 у 10:34

черговий маразм від Львівгазу

Hanor Narasson - 31-10-2008 у 11:32

Інформація від інсайдера:
Розпорядження №57 від 17.10.2008.
Мені прочитали по телефону, тому переказую.

"З 20 жовтня заборонити підключення та введення в експлуатацію приладів за допомогою гнучких рукавів (шлангів). Підключення здійснювати виключно трубами".

Відносится виключно до наново встановлюваних приладів.

На запитання: а як підключати кухонні робочі поверхні - отримав відповідь: "Акуратно підганяти трубу".:rolleyes:

Неофіційно було сказано: розпорядження немудре, суперечить іншим документам, але оскільки відповідаючий - працівник, то мусить його виконувати.

Відносно старих приладів, то будуть посилені поквартирні перевірки. Все, що встановлене до 20.10.2008 р. може бути ще на шлангах, але без порушень. Тобто шланг має бути без тріщин, не повинен проходити через стіну, не "в натяг", і т.д. Порекомендували купити металічний гофрований газовий шланг і поміняти самому до перевірки, оскільки після перевірки прийдеться варити трубу. Купити радили на Зеленій 32 (якщо модератори вважають це рекламою, то прошу замінити на слова: де купити - пішіть У2У).

Ще будуть шукати витоки газу на старих різьбових з'єднаннях, особливо до крану перед приладом. Якщо знайдуть - прийдеться замінювати труби на зварені. Перевірте піною самі - дешевше буде "перепакувати", ніж варити.

Андрій Рущак - 5-11-2008 у 23:04

Hanor Narasson, дякую за інформацію!

Лєна Дадукевич - 13-11-2008 у 15:41

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Інформація від інсайдера:
Розпорядження №57 від 17.10.2008.
Мені прочитали по телефону, тому переказую.

"З 20 жовтня заборонити підключення та введення в експлуатацію приладів за допомогою гнучких рукавів (шлангів). Підключення здійснювати виключно трубами".

Відносится виключно до наново встановлюваних приладів.

Відносно старих приладів, то будуть посилені поквартирні перевірки. Все, що встановлене до 20.10.2008 р. може бути ще на шлангах, але без порушень. Тобто шланг має бути без тріщин, не повинен проходити через стіну, не "в натяг", і т.д. Порекомендували купити металічний гофрований газовий шланг і поміняти самому до перевірки, оскільки після перевірки прийдеться варити трубу. Купити радили на Зеленій 32 (якщо модератори вважають це рекламою, то прошу замінити на слова: де купити - пішіть У2У).


металічний гофрований газовий шланг - це який? :rolleyes:
вони всі ніби металеві гофровані...
щось все якось дуже не певно звучить.
і ніхто нікого ніде не попереджує...
:mad:

Hanor Narasson - 13-11-2008 у 15:53

Ключеве слово гофрований - з гофрами, як на протигазному (щоб не перетиснути). Дешеві - просто в металічній оплітці.

Поправка до попереднього: Зелена 34, а не 32.


Юрій Ришковець - 13-11-2008 у 16:38

до мене зо 3 тижні назад також приходив газовщик і сказав, щою я замінив (за власний кошт) газовий шланг в металевій оплітці (мабуть з дешевших) на газовий шланг без металевої оплітки яскраво-жовтого кольору. Такий шланг, довжиною 1,5 м мені обійшовся біля 30 грн.

Андрій Пелещишин - 26-12-2008 у 21:28

Сумно з приводу трагедії в Криму. Але думаю, що одним з наслідків буде те, що газівники ще активізують свою діяльність.

Юрій Сєров - 26-12-2008 у 23:53

Так вибухнув не газ, а балони, які ЖЕК тримав у підвалі.

Лєна Дадукевич - 27-12-2008 у 09:35

а, здається, балони там витягли якраз цілі :rolleyes:

Лєна Дадукевич - 27-12-2008 у 09:37

між іншим про газ...
на днях у одного соліста балету сталась трагедія - зачаділа дружина і ледве спасли в реанімації сина
стояв двофункційний котел.

Hanor Narasson - 14-9-2010 у 21:19

Піднімаю тему.
Вчора мав неприємну і потенційно небезпечну придибенцію.

У тещі на першому поверсі стоїть котел десь 8-річної давності. Коли встановлювали - підключили "газовим" шлангом (тоді так всі і все підключали). Від водяного зовнішньо відрізнявся тим, що цятки на оплетенні жовті, ну, і прокладки не гумові, а поронітові.
У Львові газівники після вибуху на вул.Костюшка напевне таки ходили і перевіряли, а у нас вже років 5, як не було нікого. Тобто теоретично я знав, що то зле, що шланг, але поміняти на трубу якось не виходило.
На початку вересня, як були дощі, то пару разів включали котел. Все було добре. А от вчора той шланг просто розвалився. Вискочив зі штуцера. Про те, що водяні шланги можуть розвалитися, коли водоканал влупить надцять атмосфер тиску, я чув. Але від газового не очікував. Виглядає так, ніби там біля штуцера вже давно був якийсь мінімальний витік, але газ просто окислювався, бо шуцер весь у сажі.

Так що раджу таки поміняти на стальну гофротрубу. Мені півтораметрова обійшлася в 62 грн.

Юрій Сєров - 14-9-2010 у 21:23

А де можна купити?

І то певно майстра треба кликати, щоб підключив. Бо не факт, що власноруч встановлена "гофротруба" буде краще тримати ніж шланг.

Юрій Ришковець - 15-9-2010 у 08:20

Також не факт, що майстер з газової служби зробить це добре. Нічого складного у заміні шлангу немає - перекрив газ у квартирі, відкрутив старий шланг, закрутив новий (на різьбу краще намотати трохи паклі, яку змастити речовиною для герметичності з'єднань. Пробачте, але точно не знаю як вона називається. Замість неї раніше використовували звичайну фарбу, але відкрутити трубу і т.п. після цього було проблематично), включив газ у квартирі, перевірив якість з'єднання (можна за допомогою мильного розчину). Ось і вся наука.

Багато залежить ще й від якості шлангу - він обов'язково повинен мати СЕРТИФІКАТ, який вам мають надати при покупці разом зі шлангом, інакше хлопці з газової служби просто будуть "збивати" з вас гроші.

Hanor Narasson - 15-9-2010 у 09:52

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
А де можна купити?

І то певно майстра треба кликати, щоб підключив. Бо не факт, що власноруч встановлена "гофротруба" буде краще тримати ніж шланг.


НЯП, Ви колись цікавилися вишиванками. От і є привід приїхати до Трускавця - подивитися на вишиванки і заодно купити гофротрубу на АРКО.:lol: Копію сертифіката вони дають.

При закручуванні важливо:
0. щоб стара різьба на трубі була чиста.
1. щоб прокладки були. Взагалі були. Бо в пакеті з трубою лежать окремо, не вставлені в накидні гайки.
2. Акуратно їх вставити, без перекосу.
3. При закручуванні слідкувати, щоб гайка попала на різьбу, а не накосяк, крім того бажано рукою трубу притримати, щоб зразу стояла рівно, а не вирівнювалася гайкою.
4. Не старатися затягнути гайку "зі всієї дурі". Можна зірвати різьбу. Остаточно, якщо не дотягнули, а газ проходить - попробуйте дотягнути. Якщо все-одно проходить - то відкручуйте і перевіряйте, чи не "зажувало" прокладку.
5. Під накидну гайку паклю намотувати не раджу. Може гайку "розірвати" (були випадки на водних шлангах) Герметичність досягається за рахунок прокладки. Намастити солідолом можна - просто легше буде закручуватися.
6. Перевіряється герметичність обмазуванням з'єднання мильним розчином. Бульки йти не повинні.

romano - 15-9-2010 у 14:57

Я ще коли робив опалення, цікавився тим питанням. Суть в тому, що найгіршими є шланги гумові з металевим оплетенням. Якщо між газовою трубою і плиткою чи котлом є різниця потенціалів (а таке дійсно можливо), то виникає струм через оплетення, який просто спалює гумовий шланг. Тому до використання допускалися або спеціальні газові чисто гумові (непровідні) шланги, або металеві гофровані, з нержавійки. Останнім часом була вимога ставити власне нержавіючі гофровані. Вони до речі теж бувають двох типів - "пружні" і "пластичні". Перші згинаються, але форми не тримають, другі тримають форму, їх при інсталяції вигинають по місці.
Повністю згідний з попереднім дописом, лише зауважу, що ставити можна лише прокладки паронітові (тверді такі, є в комплекті), але не гумові. Також важливо, щоб на трубі торець був рівним, без зазубрин чи вм'ятин.
До речі про перевірку - читав десь, як правильно перевіряти геметичність, і там було написано, що після нанесення мильного розчину не повина утворюватися бульбашка протягом 20хвилин. Дивна вимога - розчин за такий час вже давно висохне.

vovka - 15-9-2010 у 23:37

Цитата: Початково розміщене учасником Лєна Дадукевич  
між іншим про газ...
на днях у одного соліста балету сталась трагедія - зачаділа дружина і ледве спасли в реанімації сина
стояв двофункційний котел.

в мене тоже такий котел.
мені якщо чесно не подобається ота ідея з котлами для автономного опалення в кожній квартирі, але діватися нікуди.

чув що є якісь датчики чадного газу. їх реально підєднати до котла щоб в разі чого відразу перекривався газ відключався котел і включалася звукова сирена ? в когось схожа схема реалізована ?

romano - 16-9-2010 у 12:10

Цитата: Початково розміщене учасником vovka  

чув що є якісь датчики чадного газу. їх реально підєднати до котла щоб в разі чого відразу перекривався газ відключався котел і включалася звукова сирена ? в когось схожа схема реалізована ?


Взагалі то, якщо повністю офіційно проходити процедуру встановлення котла, то Львівгаз без сигналізатора СО (чадного газу) не прийме котла в роботу. Я купував сигналізатор, і його паспорт (копію) мусів долучити до документів, які подавав у Львівгаз.
Відносно автоматичного відключення, то такого в мене немає, але при бажанні можна якесь реле в паралель до пищалки поставити і підключити замість (або послідовно з) кімнатного термостата. При розмиканні реле буде виключатися пальник.
Хоча СО може утворюватися за умови поганої тяги, а давач тяги в котлі є обов'язково.

Hanor Narasson - 16-9-2010 у 12:51

Я не радив би примусово виключати котел таким чином.
В першу чергу СО небезпечний для людей і тварин. Тобто той сигнал є в першу чергу для людей - щоб звернули увагу. Відключати примусово є сенс лише тоді, якщо маєте домашніх тварин, і вони лишаються вдома одні.
Інакше можливий варіант, що прийдете в мороз додому і застанете заморожені батареї. Двофункційний котел має свої датчики тяги і надходження газу.
А якщо сигналізатор СО спрацьовує часто, то є сенс:
1. перевірити тягу в димарі.
2. поставити в металопластикові вікна "провітрювач".

Якщо тяга погана, то димар треба "гільзувати". Якщо й це не допомагає, то треба ставити наверх стабілізатор тяги. Телефони, хто це робить у Львові (та й в області) мені відомі.

romano - 16-9-2010 у 13:42

Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  

Інакше можливий варіант, що прийдете в мороз додому і застанете заморожені батареї.

Функція антизамерзання - це функція котла, а не термостата, тому він всеодно при включеному зимовому режимі температуру рідини в системі буде тримати не нижче якогось допустимого рівня.
Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  

Якщо тяга погана, то димар треба "гільзувати".

А гільзувати треба завжди, і це теж вимога Львівгазу. Якщо йти офіційно, то без гільзування не підключиш котел. Причина такої вимоги в тому, що сучасні котли з високим ККД дають дим низької температури, який в димоході охолоджується до температури конденсації води, на стінках димохода утворюється кислота (з продуктів горіння) і вони руйнуються. Казав мені сажотрус,що сам бачив не раз комини, які можна просто руками по цеглині розбирати. Вітер добре подує - і цегла впаде в канал, от тоді точно тяги не буде.

Vlad sirotenko - 18-10-2010 у 10:39

Я ще 1 2008 відніс в Львівгаз заяву про встановлення лічільника. Чекаю майстрів до цього часу. Добре хоч, що цей лічільник не дуже то й потрібен - у мене лише кухонна плита, так що раніше платив 20 гр на місяць, тепер 30. За лічільник же вимагають більше 1000 гр, то ж навряд чи він окупиться до того часу, коли і по лічильнику і без будуть здирати однаково...

Hanor Narasson - 18-10-2010 у 21:33

Цитата: Початково розміщене учасником romano  
Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  

Інакше можливий варіант, що прийдете в мороз додому і застанете заморожені батареї.

Функція антизамерзання - це функція котла, а не термостата, тому він всеодно при включеному зимовому режимі температуру рідини в системі буде тримати не нижче якогось допустимого рівня.


Проблема в тому, що для "функції антизамерзання" потрібно було б відключати газ, але не електрику. Так, тоді б газ не поступав, алк котел ганяв би по трубах ненагріту воду постійно, щоб не замерзла. Хоча при дуже сильному морозі таки може замерзнути. :rolleyes:

Електропневматичні клапани існують, але як віднесеться до їх встановлення Львівгаз - питання ще те.

Лєна Дадукевич - 27-4-2012 у 00:54

Встановили двофункційний котел.
Тепер питання з дозволами:
у мене чи у Газ контори має бути копія?
і якщо копія таки у мене, чи потрібно на ній не ксероклпію печатки, а саму печатку?
(стільки питань завжди появляються, коли починається клята бюрократія ...((( )

Hanor Narasson - 27-4-2012 у 07:28

Копія чого?

Лєна Дадукевич - 27-4-2012 у 12:18

Робочого проекту газифікації двоконтурного котла димохідного типу взамін ОП та ВПГ
і Акту про приймання будівництва об"єкту системи газопостачання.

Лєна Дадукевич - 27-4-2012 у 12:20

та взагалі які документи у мене з цього приводу мають бути від газконтори.
і знову ж таки: самі оригінали чи їх копії?

Руслан Кравець - 27-4-2012 у 12:54

На Дорошенка в колишній газовій школі відкрився інформаційний центр "Газконтори".
Мабуть там найкраще все розкажуть.

Лєна Дадукевич - 27-4-2012 у 13:50

а точнішу адресу можна?
дякую.

Руслан Кравець - 27-4-2012 у 16:13

Інформаційний центр ПАТ «Львівгаз» знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Дорошенка, 31, тел. 272-77-89.
Графік роботи: понеділок–четвер 8:00–17:15, п’ятниця 8:00–16:00, субота 9:00–13:00.

Джерело: http://www.lvivgaz.lviv.ua/news-view-232.html

Hanor Narasson - 27-4-2012 у 20:48

Цитата: Початково розміщене учасником Лєна Дадукевич  
Робочого проекту газифікації двоконтурного котла димохідного типу взамін ОП та ВПГ
і Акту про приймання будівництва об"єкту системи газопостачання.

Проект - оригінал у Вас, ви ж заплатили за його виготовлення.

Акти - робляться як мінімум у двох примірниках, один з них із "мокрими" печатками мають віддати Вам.

Лєна Дадукевич - 28-4-2012 у 01:18

дуже цікаво
і що тепер робити??
як свої оригінали забрати?
(

Hanor Narasson - 28-4-2012 у 13:36

А що у Вас є на руках, крім самого котла?

Лєна Дадукевич - 28-4-2012 у 14:41

всі копії:
Робочого проекту газифікації двоконтурного котла димохідного типу взамін ОП та ВПГ, але хоча би з печаткою
і Акту про приймання будівництва об"єкту системи газопостачання, але печатка відксерена
одним словом, підозра , що то звичайна "липа" є (

Andreas - 28-4-2012 у 17:12

Лєно, розслабтеся, все в Вас з документами "тіп-топ". Оригінали з "мокрими печатями" зберігаються тільки в архиві проектувальника. Тобто, в архівному екземплярі проекту. У решти зацікавлених сторін - ксерокопіі.