Форум Рідного Міста

"Цвіт нації" втікає?

Катерина Слобода - 2-11-2008 у 10:41

Останнім часом зауважила, що більшість моїх друзів виїхали закордон.
І зараз не мають бажання повертатись. А це ж "цвіт нації" – молоді, здорові, розумні, креативні...
Колись виїжджали здебільшого старші люди, а тепер молодь…. Загрозлива тенденція, чи не так?

Андрій Пелещишин - 2-11-2008 у 11:05

Цитата:
"Цвіт нації" втікає?


А ми (ті, хто залишився) тоді хто?? :o
Чи креативність проявляється в тому, що її не можна застосувати тут? Яка ж тоді це креативність?


Я спокійно ставлюся. Видно так має бути.
Та й, зрештою, сучасні телекомунікаційні технології, Інтернет та глобалізація бізнесу поступово нівелюють саме поняття "еміграція".

Odarka - 2-11-2008 у 17:55

Катерино, дивно, що ви лишень зараз це зауважли:)
Мої друзі повиїжджали ще у 2000 році і так і ніхто не повернувся, особливо до Львова:(

Андрію, можливо, ми і цвіт нації, який залишився, але...нас меншість...
Мені зараз по Львову ходити прикро...багато російськомовних зявилося, також молоді, яка просто не цінує міста у якому вона живе (безкультурна, неграмотна...)
Це шалено лякає...

Андрій Пелещишин - 2-11-2008 у 19:35

Я не знаю, в якому місті ви виростали, але я скільки живу у Львові, завжди чув і російську мову, і з безкультур'ям стикався дуже часто. Якихось принципово якісних змін за останні 25 років я не відчув.
Як кидали сміття так і кидають. Як один з 10 говорив російською так і говорить. Як були п'яні так і є. Матюк як складав суттєву частку мови так і складає.
Звичайно, якісь зміни йдуть. Але це зміни системні - загально суспільні, загально цивілізаційні. Наприклад, коли я вчився в школі, не було прийнято блатну музику на мобільних слухати. Бо не було мобільних :)

Щодо цвіту нації - я пожартував. Насправді, "цвіт нації" - це пусте поняття, принаймні для мене. І віддає, як на мій смак, чимось трохи нездоровим. Я себе принаймні до "цвіту нації" не зараховую. :)

Щодо еміграції. Такий приклад. Двоє моїх колег, однолітки та одногрупники, практично одночасно пішли з кафедри, де я і вони працювали.
Один зараз живе за океаном. Я його бачу дуже рідко. Десь так раз на рік.
Другий живе десь на Привокзальній. З часу, коли він пішов з роботи, я його не бачив ні разу.

Сучасні комунікації поступово згладжують територіальне розпорошення нації, не раз відкриваючи принципово нові можливості розвитку. Якщо подивитися з точки зору окремого індивідууму, на сьогодні еміграції, як форми втрати зв'язку між людьми, практично не існує, а скоро не існуватиме взагалі.
Я би зараз говорив не про проблему еміграції, а про проблему формування нової цілісності українського народу в нових умовах. А то в принципі вже можна говорити про українську еміграцію в Аднакласнікі.

Tempika - 3-11-2008 у 12:33

у мене практично всі на той час близькі колєжанки виїхали ще в 90-ті.. хто в сша, хто до німеччини, до англії, ізраілю... навіть в росію... сумно.

romano - 3-11-2008 у 16:53


Цитата:

Я спокійно ставлюся. Видно так має бути.
Та й, зрештою, сучасні телекомунікаційні технології, Інтернет та глобалізація бізнесу поступово нівелюють саме поняття "еміграція".


Але еміграція має і інші негативні наслідки, крім втрати зв'язку. Наприклад - відтік працедатного населення, і, як результат, зростання відносної частки непрацездатного. В Україні на одного працюючого припадає більше пенсіонерів, ніж в Европі (читав колись, точних цифр не пам'таю). В результаті - пенсіонерів забезпечити дійсно гідною пенсією важко, і податки з працюючих понизити складно. А це вже стосується і окремих індивідумів теж.

volkorny - 3-11-2008 у 17:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Та й, зрештою, сучасні телекомунікаційні технології, Інтернет та глобалізація бізнесу поступово нівелюють саме поняття "еміграція".

Цілком підтримую, наприклад для ІТ спеціалістів сенсу мігрувати практично не має. Саме завдяки Інтернету в них є нормальні умови для роботи в Україні на іноземних замовників.

Андрій Пелещишин - 3-11-2008 у 17:59

Цитата:
Але еміграція має і інші негативні наслідки, крім втрати зв'язку. Наприклад - відтік працедатного населення, і, як результат, зростання відносної частки непрацездатного.

З цим важко не погодитися.
Хоча є фактори, які частково компенсують вплив. Наприклад, активізується зовнішньоекономічна діяльність України. Дуже багато сучасних компаній, особливо в сфері ІТ, з'явилися і виросли завдяки еміграції останньої хвилі, яка "сидить на другому кінці дрота". Знову ж, заробітчанські гроші ідуть в Україну - батькам, родичам, дітям і тп. Частково насичується ринок житла - емігранти часто продають своє житло.
Ну і ще таке - не виключаю, що частина тих, хто звідси виїхав, був би тут безробітним з відповідними наслідками.

Олесько - 3-11-2008 у 18:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від volkorny
Цілком підтримую, наприклад для ІТ спеціалістів сенсу мігрувати практично не має. Саме завдяки Інтернету в них є нормальні умови для роботи в Україні на іноземних замовників.


Подивіться на це з іншого боку: саме завдяки Інтернету ІТ спеціалісти мають можливість працювати на будь-якому кінці світу(образно кажучи там, де цікавіші проекти і тепліше море). Просто економічний чинник тут не відіграє вже такої важливої ролі, тому і "заробітчанством" таку міграцію точно не назвеш.

Юрій Сєров - 3-11-2008 у 20:34

У всьому є свої плюси і мінуси. :)
Основний мінус - їдуть переважно наші співвітчизники працездатного віку.
Плюс - вони пересилають своїм родинам інвестиції в українську економіку.

Цитата:
Ну і ще таке - не виключаю, що частина тих, хто звідси виїхав, був би тут безробітним з відповідними наслідками

Не думаю. Їхали і їдуть переважно ті, хто хотіли покращити матеріальне становище (можливо за вийнятком повернення на історичну батьківщину в Ізраїль).

Проблема в іншому. Скажімо поляки поступово починають повертатися в Польщу, а українці в Україну - ні. Це свідчить, що економічно ми ще дуже поступаємося.

Юрко Гомеш - 28-2-2009 у 14:10

Тема заробітчанства, гастарбайтерства нині, як ніколи, звучить для нас актуально. Хто поїхав на заробітки в Італії-Іспанію-Грецію-Португалію, а то в усе ту ж ненависну Московію...
Цитата:
Что такое "Moskal у Киiви"? Это украинский перевод песни Стинга "Englishman in New-York".

Цитата:
Из переводов песен, присланных на конкурс "Переведи", проводимый Леонидом Володарским на "Радио МВ"

Власне, ось він насправді і є. Але це так почали "стібатися" наші братове старшове першими.

***
УКРАЙИНЭЦ У МОСКВИ

Проснувся з ранку, та й варэник зъив.
На хлиб шмат сала положив.
Я ностальгию ще ни як нэ одолив,
Я меж клятых москалив!

Червона площщадь не майдан для козака,
И не Днипро Москва-река!
Россыйский клымат менэ дужо разозлив,
Я меж клятых москалив!

О-о! Инозэмец я! Бедный инозэмец я -
- Хохол меж клятых москалив!

Де гарны дивчины, шановны де мойи?
Кохаты некого мени!..
Де мисто, що сбудовав Кый, Щек та й Хорыв?
Я меж клятых москалив!

О-о! Инозэмец я! Бедный инозэмец я -
- Хохол меж клятых москалий!

Хай нэ мае хаты, жинки та й зарплаты,
Грошами нэ пилны закрома -
- Кроме ридна нэба ничого нэ трэба!
Та з Россыйи мене выхиду нема!

Та що ж? Я пийдэ ще один варэник зъим,
Горилки выпье ввечеру,
А далеко, над ридным хутором мойим
Жовто-блакитны прапор вьэтся на витру!

***
Оригінал: Sting
ENGLISHMAN IN NEW YORK

I don't drink coffee I take tea my dear
I like my toast done on one side
And you can hear it in my accent when I talk
I'm an Englishman in New York

See me walking down Fifth Avenue
A walking cane here at my side
I take it everywhere I walk
I'm an Englishman in New York

I'm an alien I'm a legal alien
I'm an Englishman in New York
I'm an alien I'm a legal alien
I'm an Englishman in New York

If, "Manners maketh man" as someone said
Then he's the hero of the day
It takes a man to suffer ignorance and smile
Be yourself no matter what they say

I'm an alien I'm a legal alien
I'm an Englishman in New York
I'm an alien I'm a legal alien
I'm an Englishman in New York

Modesty, propriety can lead to notoriety
You could end up as the only one
Gentleness, sobriety are rare in this society
At night a candle's brighter than the sun

Takes more than combat gear to make a man
Takes more than a license for a gun
Confront your enemies, avoid them when you can
A gentleman will walk but never run

If, "Manners maketh man" as someone said
Then he's the hero of the day
It takes a man to suffer ignorance and smile
Be yourself no matter what they say

I'm an alien I'm a legal alien
I'm an Englishman in New York
I'm an alien I'm a legal alien
I'm an Englishman in New York
***
До слова сказати, оцей Леонід Володарський - це людина з тим самим, таким "фірмовим" гугнявим голосом перекладача американських бойовичків, що ринули до нас цілою навалою наприкінці 80-их - поч. 90-их років. Коли ми, бувши малими шпінгалєтами, тратили останні гроші на ті кляті відеосалони, щоб долучитися до такого незвіданого і крутого всього американського.
І от тепер уже тема росийсько-українських відносин удостоїласть честі бути укміченою маститими перекладачами ще радянської закваски.

Марія Павлюх - 28-2-2009 у 17:40


"...Українець на чужині стає більшим українцем, ніж удома. ..." - таку думку висловив Юрій Макаров у своїй статті, яка розкриває проблеми і перспективи еміграції. Детальніше: http://www.ut.net.ua/art/164/0/776/

Юрій Сєров - 2-3-2009 у 08:38

У певному сенсі, можливо. Але проблема в тім, що українська влада зовсім не створює передумов, щоб ті емігранти з їхнім величезним досвідом, освітою, зміненою в кращу сторону ментальністю, бізнесом захотіли вернутися в Україну, покращити її. Тобто ці "більші українці" не дають тої користі, яку б могли. Маю на увазі лише останню хвилю еміграції.
Вони, швидше, навпаки,у своїй більшості притримуюься думки, яка була колись тут одній історії, де емігрант всіляко намагається переконати себе у правильності колись зробленого рішення (нажаль не знаходжу, якщо хтось пригадує назву дискусії, підкажіть будь-ласка)

Ірина Назарова - 23-4-2009 у 08:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров

Основний мінус - їдуть переважно наші співвітчизники працездатного віку.
Плюс - вони пересилають своїм родинам інвестиції в українську економіку.


А як це відображається на загальнодержавній економіці? Майже ніяк. Мало того - які діти виростають в тих родинах, де батько чи мати на заробітках?..


Цитата:

Частково насичується ринок житла - емігранти часто продають своє житло


І що? Хто його буде купувати? Ріелтори?
А продають тому, що вже старенькі батьки повмирали, а дітям вертатися до України вже не треба, бо ТАМ вже є і житло, і робота. І таких багато... І що робить держава для підтримки власного бізнесу? Обкладає податками?! Скоро всі повиїжджають, бо мають таке життя в д*пі...

Ярема П. - 23-4-2009 у 09:01

Ми говоримо про легальних емігрантів чи нелегальних? В цих двох випадках люди діють по іншому. Нелегали, як правило, гроші вбухують в нерухомість, передаючи їх в Україну, що і зрозуміло - за кордоном їхня копійка незабезпечена, в будь-який момент депортація і спробуй вивезти зароблені гроші. Легали ж мають можливість повноцінно розпоряджатися своїми грішми, і здебільшого вкладають їх там, де працюють, лише якась частка може і йде в Україну. Діти їхні здебільшого при них. Діти нелегалів якраз залишається на догляді, і нічого доброго це не приносить.

Здалося б ще зачепити тему подвійного оподаткування... Це в нас добре навчилися в 90-ті, вибивати бабки...

Ірина Назарова - 23-4-2009 у 09:08

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.

Здалося б ще зачепити тему подвійного оподаткування... Це в нас добре навчилися в 90-ті, вибивати бабки...



Це правда... І хоча мені лише 20 недавно стукнуло, мене не покидає думка, що в цій країні, навіть з моєю освітою та вміннями, чогось великого досягти не вдасться, і то тільки тому, цо колись все-таки вилізе ситуація, що якомусь пузатому дядькові з чумайданчиком бракне на ламборджині для доці, а крайньою буду я. Тому, як тільки буде нагода, треба чухати звідси, і продавати всої знання тим, хто зможе їх достойно оцінити, щоб при зустрічі з вищезгаданим дядьком потрібна йому сума здавалася мізером для моєї кишені...

Катерина Слобода - 23-4-2009 у 15:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ірина Назарова
І хоча мені лише 20 недавно стукнуло, мене не покидає думка, що в цій країні, навіть з моєю освітою та вміннями, чогось великого досягти не вдасться, і то тільки тому, цо колись все-таки вилізе ситуація, що якомусь пузатому дядькові з чумайданчиком бракне на ламборджині для доці, а крайньою буду я.


Як собі придумаєте-так Вам і буде...:rolleyes:

Цитата:
Тому, як тільки буде нагода, треба чухати звідси, і продавати свої знання тим, хто зможе їх достойно оцінити, щоб при зустрічі з вищезгаданим дядьком потрібна йому сума здавалася мізером для моєї кишені...

1. Якщо не секрет - куди "чухати"?
2. Ви певні, що Вас там потребують?

Руслан Кравець - 23-4-2009 у 17:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
"Цвіт нації" втікає?


А ми (ті, хто залишився) тоді хто?? :o


Якщо продовжувати ботанічну аналогію, то ті, хто залишився, - це "коріння нації".
"Цвіт" здуло, "коріння" залишилось.

Ірина Назарова - 23-4-2009 у 21:45


Цитата:

Ви певні, що Вас там потребують?



Певна. На 100%.

Катерина Слобода - 13-6-2011 у 22:10

Навіть не знаю, що я про то думаю...
Половина молоді хоче емігрувати

Ірина Роздольська - 14-6-2011 у 08:36

Можна і подумати. Може хай уряд задумається (якщо має чим).

Юрій Сєров - 14-6-2011 у 11:24

Цитата:
Половина молоді хоче емігрувати

Це мабуть вони опитали ту половину, що ще не емігрувала :)

Andreas - 14-6-2011 у 12:28

А я вчора з Мілану приїхав. На вулицях там - українська, і досить часто, частіше ніж російська, принаймі. Бальзам на душу.

rost - 15-6-2011 у 23:02

Бажання значної частини населення покинути свою країну не є типово українським. Наприклад: 32% жителів Об'єднаного Королівства хотіли б почати нову кар'єру за кордоном. А серeд молодих підданих Її Величності (вік від 25-и до 35-и років) відсоток потенційних емігрантів виростає до 36%.

30-50% це досить поширені цифри потенційних емігрантів в ході соціологічних опитуваннь в багатьох країнах. Відомо ж що, "добре там де нас нема". Але, хотіти це одне, а наважитися, виїхати і облаштуватися на чужині це друге. Тому число тих, хто реально переїде жити за межі свої країни, я думаю, разів у сто менше ніж подають опитування.

Станіслав Лозинський - 30-6-2011 у 14:07

Не втікає а виїжджає. Загрозу становлять не ті, хто їде, -- а ті, хто залишається :))