Форум Рідного Міста

Львів "прославився" тепер ще й театрально

Юрій Сєров - 18-11-2008 у 16:57

Учора у Львівській опері "стріляли" у Лію Ахеджакову
«Я не в первый раз в моем любимом Львове. Но за всю мою жизнь мне не было так неимоверно трудно играть, как сегодня. Беспрестанный стук дверей, звонки мобильных телефонов, разговоры и шум… Мне больно и горько. Артист на сцене очень одинок и беззащитен. В него можно стрелять, когда он на сцене. Его можно убить. Вы убивали нас сегодня тем, что происходило в зале. И очень обидно, что это все – в дорогом мне Львове. Пожалуйста, не поступайте так больше», – показавши долонями знак «Стоп!», такими словами перервала учора, 17 листопада, оплески залу після завершальної сцени вистави «Персидская сирень» народна артистка Росії, актриса московського театру «Современник» Лія Ахеджакова. Вона не взяла квітів й пішла зі сцени.
http://www.zik.com.ua/ua/news/2008/11/18/158418

Ну "Світоч" звичайно знав, куди повести на карпаратів. :) Мабуть вони переплутали з Заньковецької, де мала бути Ірина Федишин. :)

Demyan - 18-11-2008 у 17:31

не знаю треба ще розібратися...вона може багато чого наговорити...як і будь-хто...а раз так поводили значить вона не зацікавила або погано виступала вот і сказала, це ж піар для неї з одної сторони а може мало заплатили або негарно прийняла.
Я вважаю що така поведінка глядача - це вина артиста, а навіть якщо так себе поводять - не звертай уваги роби свою роботу.

Юрій Сєров - 18-11-2008 у 17:44

Думаю, тут проблема не в тому, що актори "не зацікавили" глядача, а в тому, що на виставу прийшла не "цільова авдиторія" після "підготовки" алкоголем.
Має бути "культура глядача": якщо вистава не цікава, то треба піти геть в антракті, а не говорити з сусідом чи по телефону.

Thror - 18-11-2008 у 17:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Я вважаю що така поведінка глядача - це вина артиста, а навіть якщо так себе поводять - не звертай уваги роби свою роботу.


Судячи з усього це слова людини яка перебувала на цьому спектаклі і дії якої спричинили до таких подій. Інакше я не можу зрозуміти як можна писати таку дурню.

Артистка грала весь спектакль і тільки в кінці зробила зауваження бидлоті. Але бісер був марно витрачений.

Якщо натовп приходить на халявне шампанське порозважатись, то про яку роботу актора може йти мова.

Tempika - 18-11-2008 у 19:03

на жаль, рафінованим інтеліґентам квитки на такі вистави тепер не по кишені... тому актори мусять зрозуміти, хто є зараз основна маса їх глядачів, - грошовите бидло, якому відверто скучно на таких вистивах...

Анастасія Кулакова - 18-11-2008 у 20:52

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
не знаю треба ще розібратися...вона може багато чого наговорити...як і будь-хто...а раз так поводили значить вона не зацікавила або погано виступала вот і сказала, це ж піар для неї з одної сторони а може мало заплатили або негарно прийняла.
Я вважаю що така поведінка глядача - це вина артиста, а навіть якщо так себе поводять - не звертай уваги роби свою роботу.


Я заздалегідь перепрошую, але маю сказати, що обурена такими висловами. Я мала честь та фінансову можливість (Тетяна має рацію) бути на її виставі і бачити, чути її наживо. Вона надзвичайна, артистична, харизматична Особистість! Вона грає російською, так, але це не вада і не причина для хамського поводження. І чому було не піти, якщо не цікаво? Не вимикати мобільний телефон під час вистави - як мінімум невихованість. Театр має свої правила і свої закони. Не подобаються? Чого тоді туди йти?!

Наталка - 18-11-2008 у 21:39

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Я вважаю що така поведінка глядача - це вина артиста, а навіть якщо так себе поводять - не звертай уваги роби свою роботу.

А я вважаю, що така поведінка глядача - це вина глядача, і його хамство. Більш нічого. І, наскільки я зрозуміла, Ахеджакова якраз і робила свою роботу, виставу не перервала. А не звертати на це уваги... це все одно, що не звертати уваги на те, як тобі плюють межи очі.:baddevil:
Соромно. :mad:Просто соромно. Якщо т.з. "глядач" прийшов до театру позвіздіти по мобільному та поділитися з колєгою, що сидить через три крісла, подробицями учорашньої пиятики - то немає чого ходити до театру. Треба сидіти вдома і втикати в порнушку. Якраз їхній рівень. А якщо цих "тонких поціновувачів" гра акторки не вразила, то варто встати і піти, і нехай інші дивляться спокійно. :mad:

Tempika - 18-11-2008 у 23:02

Анастасія, невже точно квитки були по 400 грн?.. половина маминої пенсії :-(( вона так хотіла потрапити на ту виставу... але я її попередила, що квитки будуть дико дорогі... правда, навіть не знала, наскільки...

Юрій Сєров - 18-11-2008 у 23:12

Якщо вірити тій статті, то 150 - другий балкон, хороші місця - 400грн.
Але навіть 150 грн. це забагато навіть для справжніх шанувальників театру.

До речі, дуже цікава ситуація. Я не про цю виставу, а загалом: Виконавці ставлять високу ціну на квитки, а потім ображаються, що публіка не надто "цільова". Виконавці також мали б задуматися ким їм краще бути: блазнями для багатих чи митцями для не надто багатих.

Ярема П. - 19-11-2008 у 00:07

А який гонорар їй мав бути, якщо така ціна квитка?

Demyan - 19-11-2008 у 08:59

Мда ото народ тут висновків наробив:)
1. Я не був на тій виставі.
2. Я вважаю що актор це професія, якщо глядач себе так поводить він повинен! робити свою роботу за яку отримує гроші, а якщо йому не подобається він може висловити думку конкретній аудиторія яка присутня і яка заважає йому.
3. В кінці він може висловити свою думку - АЛЕ НЕ В АДРЕС ЦІЛОГО МІСТА - це мене обурило, бо я люблю ходити в театри і повожу себе відповідно. А якщо актор зробив висновки про місто "И очень обидно, что это все – в дорогом мне Львове." - причім тут львів??? вона могла сказати про конкретну аудиторію, а не місто. Я не відповідаю за тих людей які були в тому залі, але я живу у Львові!!!

Остап Шумин - 19-11-2008 у 10:14

:) Дем’яне, це люди творчі, вони не дивляться на життя так прагматично як ви, в них своє своєрідне бачення, що вже говорити про Ахеджакову. Ще одне, якби актори в театрі підходили до вистави як до звичайної роботи, то це була б нудна мильна опера; у вас не виникало б бажання приходити до театру ще і ще, навіть на одну і ту саму виставу і взагалі, театр, як мистецтво, перестав би існувати. А люди, про яких говорила Ахеджакова, могли б так себе не поводити хоч б з поваги до інших людей, які прийшли не говорити по телефону, а отримати задоволення від дійства, тому вони – звичайне невиховане бидло. ІМХО.

Demyan - 19-11-2008 у 12:17

Ну так я і про те говорю - їй не сподобалося викажи тим людям можеш конкретно навіть кожному кого бачила. Але нема чого говорити в інтервю в загальному про Львів!!!! Тепер хтось прочитає і буде казати про наше місто, але ж в нас далеко не всі такі - навіть більше того західний регіон більш культурний ніж східний...а тепер іза деяких людей і за того що артисці не сподобалося і вона зробила висновок про все місто.....треба було їй ще взагалі сказати про Україну всю....

Остап Шумин - 19-11-2008 у 12:45

Та чого ви так хвилюєтесь, люди все розуміють, ніхто не буде думати, що у Львові всі бидло. Людина порівнює аудиторію у кожному місті і якщо вона прийшла до такого, не зовсім приємного висновку, значить швидше за все у той момент у залі сиділа не найкраща частина нашого шановного Львову.
ПС: а про схід і захід, то ви зря....

Demyan - 19-11-2008 у 13:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Остап Шумин
Та чого ви так хвилюєтесь, люди все розуміють, ніхто не буде думати, що у Львові всі бидло. Людина порівнює аудиторію у кожному місті і якщо вона прийшла до такого, не зовсім приємного висновку, значить швидше за все у той момент у залі сиділа не найкраща частина нашого шановного Львову.
ПС: а про схід і захід, то ви зря....


Але ж людям це вона не сказала. Звучить тільки Львів.

А про сіхд і захід - це не я, це мені так говорять люди які приїжають сюди до мене з криму, донецька.
Натомість в них більш "робітнича атмосфера" - що мені дуже подобається. Але думаю краще це не починати тут :).

Одним словом мій висновок - артистка неправильно висказалася, за що моє ставлення зміниться до неї.

Наталка - 19-11-2008 у 14:13

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
…Я не про цю виставу, а загалом: Виконавці ставлять високу ціну на квитки, а потім ображаються, що публіка не надто "цільова". Виконавці також мали б задуматися ким їм краще бути: блазнями для багатих чи митцями для не надто багатих.

Не впевнена, як це робиться нині, тому й питаю – невже ціну на квиток формує лише виконавець?
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
А який гонорар їй мав бути, якщо така ціна квитка?

Не зовсім зрозуміла, до чого тут це. Який би гонорар не був, а повелися глядачі по-хамськи. Чи це така форма протесту проти надвисоких цін на квитки? І протестували, як я зрозуміла, саме ті, кого привели туди на шару :baddevil:
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Одним словом мій висновок - артистка неправильно висказалася, за що моє ставлення зміниться до неї.

Оце правильно! Оце по-нашому! Моє ставлення до акторки зміниться, бо на виставу до неї загнали стадо, яке не вміє себе поводити!:mad:
Наразі змінюється моє ставлення до Львова - і не через поведінку отих "типу" глядачів на виставі - таких, на жаль, повно скрізь, а через подібні "виправдання". Дуже прикро:(

Dmy - 19-11-2008 у 16:41

В принципі, все уже тут і так сказали.
В будь-якої мотузки є 2 кінці. То що прийшло на концерт якесь бидло, якому конкретно по боку, що там на сцені відбувається, бо вже заплочено (не суттєво: із власної кишені чи фірмою) - це одне. Здається, їх ніхто тут не виправдовує і ставиться цілком однозначно.
Водночас, акторка теж вже не дівчинка і мусить розуміти чинні розклади: який саме контингент переважно приходить за ось ці бабулі, яких коштують квитки на виставу. Якось не віриться, що та сама Ахеджакова вперше в житті зіткнулася з подібною ситуацією. Нехай спробує розповісти, що в Москві і в театрі, і, надто, на корпоративах, "бики" завжди сидять мовчки, а телефони взагалі залишають вдома, і я розплачуся від розчулення, і чкурну у світову культурну столицю місто-герой Москву. Хоча би на один-єдиний спектакль. Покайфую.
Ціни на квитки артист, зазвичай, не встановлює. Але йому призначається гонорар організатором концерту чи вистави, проплачується райдер, потым прикидується відвідуваність, а тоді вже вираховується ціна на квитки. Тобто певний вплив артистів (опосередкований чи безпосередній) на ціну квитків таки існує. А то, що Маасква в Україні завжди характеризується захмарними тарифами, мабуть, новиною не є. Ну так, за що боролися? І тут Лії Меджидівні, мабуть, слід розуміти, що "розстріляли" її не як Ахеджакову, а як дорогущого московського гастролера.

Дещо не згоден з Дем'яном щодо оцінки поведінки ЛМ. Як я зрозумів із текста:
по-перше, виставу вона, попри бардак у залі, чесно відпрацювала;
по-друге, висловила своє незадоволення не в інтерв'ю і не десь на майдані, а саме в театрі, на сцені після вистави, тобто лише тим, хто там сидів. А то вже журналісти розповсюдили для загалу.

Demyan - 19-11-2008 у 17:30

Звісно що роздули з журналістами...
В її поведінці я тільки звинувачую одне - слово Львів. Бо я є львівянин і так себе не повожу, то чому вона мене і думаю багатьох прирівняла до тих хто там був? Вона могла сказати типу "присутні глядачі" або "присутня аудиторія"...а відбутися могло це і в києві і в москві і будь-де.

Горват Корнелія - 19-11-2008 у 18:37

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Остап Шумин
:) Дем’яне, це люди творчі, вони не дивляться на життя так прагматично як ви, в них своє своєрідне бачення, що вже говорити про Ахеджакову. Ще одне, якби актори в театрі підходили до вистави як до звичайної роботи, то це була б нудна мильна опера; у вас не виникало б бажання приходити до театру ще і ще, навіть на одну і ту саму виставу і взагалі, театр, як мистецтво, перестав би існувати. А люди, про яких говорила Ахеджакова, могли б так себе не поводити хоч б з поваги до інших людей, які прийшли не говорити по телефону, а отримати задоволення від дійства, тому вони – звичайне невиховане бидло. ІМХО.



Не була на виставі, але глибоко поважаю Лію Ахеджакову як ВИНЯТКОВУ людину мистецтва і хочу побажати їй відповідної публіки. Давайте поважати людей за їх вчинками (професійними зокрема в даному випадку) ! Тож, честь їй і хвала і ДОБРОПОРЯДНОЇ публіки!

Tempika - 19-11-2008 у 18:48

це не форма протесту проти ціни, це форма така: *хто платить, той і замовляє музику*... мабуть, ті, хто замовили, сподівалися на комеді клаб абощо.. так, ціну на квитки частково формує актор... і мусить розуміти, що цією ціною частково формує свою аудиторію... і якщо хоче і гонорар, і глядача, то мусить думати про такий фактор... або грати одну виставу за високий гонорар, терплячи шум в залі, а другу виставу грати в будинку перестарілих, або просто за символоічну плату для справжніх поціновувачів мистецтва.. живемо в ринкових умовах, це тре розуміти... а не вимовляти фе тим, хто заплатив тобі гонорар... якщо вони навіть того заслуговують (а заслуговують точно)... снобізм у відповідь на хамство - не вихід.

Горват Корнелія - 19-11-2008 у 19:04

Вся правда життя в устахТемпіки!

Ярема П. - 19-11-2008 у 19:07

Темпіка, браво! Гарно сказано!

Наталка - 19-11-2008 у 19:39

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...це тре розуміти... а не вимовляти фе тим, хто заплатив тобі гонорар... якщо вони навіть того заслуговують (а заслуговують точно)... снобізм у відповідь на хамство - не вихід.

Про форму протесту - це була іронія.
Але ось чого я впритул не побачила у дії Ахеджакової - так це снобізму.
Мабуть, не в той бік дивилася...

Анастасія Кулакова - 19-11-2008 у 20:15

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
Анастасія, невже точно квитки були по 400 грн?.. половина маминої пенсії :-(( вона так хотіла потрапити на ту виставу... але я її попередила, що квитки будуть дико дорогі... правда, навіть не знала, наскільки...


На цю виставу не знаю, я була два роки тому. Але й тоді це було дорого:(

Tempika - 19-11-2008 у 21:19

дякую :-) лію ахеджакову дуже люблю, і навіть пишаюся тим, що часи міняються, а деякі люди залишаються собою... але ж і правда - часи міняються :-(( варто це брати до уваги.