Форум Рідного Міста

Україна в інтернетній війні - поразка неминуча?

Ярема П. - 20-1-2009 у 02:11

Не називаю її ані політичною, ані громадянською, ані інформаційною, просто назву війною. Також ні в кого немає сумніву, що війну ту ми програємо. Повільно реагуємо на нападки, запізно виставляюмо спростування всілякому бруду тощо, або й взагалі не реагуємо. Програємо також в мовному сегменті. Юей-айекс сегмент тільки на чверть українськомовний. Новини читаємо на лєнтах.ру, корєспондєнті етс., пасемося на аднаклсніках.юей. Ну і так далі, я вже писав про перебріхування новинно/технічної інформації. І скажіть мені, що я десь помилився:lol:

Веду до чого - мені цікаво, чи колись в нас буде таке подібне до http://unian.net/ukr/news/news-295919.html , чи то потрібна якась війна? Просто пригадую миттєвий зріст користувачів інтернету в Україні зимою 2004/2005 року, і роблю висновки. Як би ми не ставилися до Ізраелю, але повчитися і зробити свої висновки від них треба.

Навіяно також коментами після статтей в укр.правді, які часом виглядають як Ватерлоо.

Андрій Пелещишин - 20-1-2009 у 10:42

Не думаю, що ізраїльський досвід буде вдалим, "заслані козачки" лише дратуватимуть публіку.

Андрій Пелещишин - 20-1-2009 у 11:19

Інший момент - що в цьому поєдинку (а в нас таки є суперник) шансів у нас поки не багато.
Основним фактором загрози (яка виходить за межі мережевої) є власне соціальні мережі "Однокласники", "Вконтакті" та ЖЖ. Сюди ж до пари можна добавити також усілякі СНГові сайти знайомств. Основна небезпека тут - в можливості глубокого моніторингу приватного життя та соціальних зв'язків громадян України. Небезпеку тут важко перебільшити (мовляв "серйозних людей там немає"). Серйозних і авторитетних може там і справді не дуже багато, але всі були підлітками і молодими, і колись молодь виросте до управлінських посад, і виявиться, що на кожного є "цікавий матеріал".
Другий момент - що росіяни тепер зможуть (а ми не зможемо) виявляти молодих соціальних лідерів, починати активну роботу з ними, залучати у свої проекти. А це може бути і катастрофа для держави.

Не хочу думати, але не виключаю, що поява останні півроку усіляких малозрозумілих напіввіртуальних "акцій протесту", що мають середовищем поширення Інтернет пов'язана саме з цим. У будь-якому разі такі віртуально-революційні акції викликають у мене неприйняття своєю безвідповідальністю, космополітичністю і тп. Як написав один з організаторів такої акції "я не організатор, я ініціатор". Тобто нарід збаламучу, а сам собі потім дистанціююся.

Юрій Сєров - 20-1-2009 у 16:24

За моїми спостереженнями ці "війни" нічим не закінчуються. Рівень і адекватність таких дискусій стрімко прямує до "сам дурак", а учасники цих дискусій залишаються при своїх поглядах. Хоча в ході дискусії можна натрапити і на цікаві лінки на матеріали.
Цитата:
Основним фактором загрози (яка виходить за межі мережевої) є власне соціальні мережі "Однокласники", "Вконтакті" та ЖЖ. Сюди ж до пари можна добавити також усілякі СНГові сайти знайомств. Основна небезпека тут - в можливості глубокого моніторингу приватного життя та соціальних зв'язків громадян України.

Була вже дискусія подібного спрямування: http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=6869

Відносно
Цитата:
росіяни тепер зможуть (а ми не зможемо) виявляти молодих соціальних лідерів, починати активну роботу з ними, залучати у свої проекти

Все це саме можуть робити і українці. Причому це може мати і енергетику протиставлення російському сегменту однокласників і контактів. Наприклад спілкуватися виключно українською :)

Viktor Tkachenko - 20-1-2009 у 17:36

ІМХО було б таки непогано створити суто український проект аналогічний "Контакту". Впевнений, що він займе високу сходинку українського інтернету. Системи такого типу швидко набирають популярності.
Одна з потреб - чому ми - українські випускники маємо користуватись російськими системами? А діаспора? Щось сумніваюсь, що всім так приємно використовувати рос. систему. Просто користуємся тим, що нам дають.
А давайте зробимо те, чого ми потребуємо! Те чого ми хочемо. Адже кількість користувачів інтернету в Україні стрімко зростає.
А можливо варто провести опитування...?
Ну і функціонал зробити потужнішим ніж у них чи просто трошки іншого напрямку(на новина, на культуру і т.п.).
П.С. Крик душі.

Андрій Пелещишин - 20-1-2009 у 17:39

Цитата:
Все це саме можуть робити і українці. Причому це може мати і енергетику протиставлення російському сегменту однокласників і контактів. Наприклад спілкуватися виключно українською :)

Я мав на увазі, що власники соціальних мереж мають доступ до безпосердніх баз даних, у яких видно соціальні зв'язки. Це дозволяє автоматизовано рахувати величини, що характеризують авторитетність та популярність окремих людей (можна просто навіть алгоритм PageRank під це діло змодифікувати, або щось нове придумати). Це може давати дуже цікаві і несподівані результати. Без прямого доступу до БД це зробити практично неможливо.

Viktor Tkachenko - 20-1-2009 у 17:42

Цитата:
Без прямого доступу до БД це зробити практично неможливо.

Повністю погоджуюсь, потрібні неабиякі ресурси для такого проекту. Ну і фінансування.:rolleyes:

Юрій Сєров - 20-1-2009 у 19:40

Цитата:
можна просто навіть алгоритм PageRank під це діло змодифікувати, або щось нове придумати

Наскільки я знаю є такі розробки. Але це офф-топ :)

Serg Selev - 20-1-2009 у 23:03

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Viktor Tkachenko
ІМХО було б таки непогано створити суто український проект аналогічний "Контакту". Впевнений, що він займе високу сходинку українського інтернету. Системи такого типу швидко набирають популярності.


Вже давно зроблено - http://www.connect.ua

Ярема П. - 20-1-2009 у 23:37

Мені кілька днів тому спам прийшов, типу про новий сервіс Наш клас http://www.nash-klas.com.ua. Але! Тут, по моєму, не наші північні сусіди, а наші західні сусіди поляки пальці помочили.

А хто сказав, що Конект працює виключно на Україну? А якщо і працює, то сервіс не продадуть комусь?

Serg Selev - 21-1-2009 у 00:39

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Не називаю її ані політичною, ані громадянською, ані інформаційною, просто назву війною. Також ні в кого немає сумніву, що війну ту ми програємо.


Попит на інформацію переважно рос. мовою, відповідно пропозиція буде підлаштовуватись під попит.
Якої інформації бракує укр. мовою?

ps. А війни ніякої нема.


Ярема П. - 21-1-2009 у 00:45

Таку річ як "формування попиту" чули?

Serg Selev - 21-1-2009 у 00:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Мені кілька днів тому спам прийшов, типу про новий сервіс Наш клас http://www.nash-klas.com.ua. Але! Тут, по моєму, не наші північні сусіди, а наші західні сусіди поляки пальці помочили.

А хто сказав, що Конект працює виключно на Україну? А якщо і працює, то сервіс не продадуть комусь?


Дивився "наш клас" - виникає бажання відразу закрити сайт. Цікаво який сенс було рекламувати сирий сайт?

Чим не подобається Конект і чому він має продатись комусь?

Serg Selev - 21-1-2009 у 01:04

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Таку річ як "формування попиту" чули?


Звичайно ж чув. Який ваш особистий вклад у формування попиту?

Viktor Tkachenko - 21-1-2009 у 04:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Serg Selev
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Viktor Tkachenko
ІМХО було б таки непогано створити суто український проект аналогічний "Контакту". Впевнений, що він займе високу сходинку українського інтернету. Системи такого типу швидко набирають популярності.


Вже давно зроблено - http://www.connect.ua

Він занадто недосконалий!
Бачив, не зареєструвався і не буду! Ми варті кращого! Свого!
Ну і зрештою, я мав на увазі повністю український проект, а не там де буде щось типу "Погода Львов".

Serg Selev - 21-1-2009 у 11:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Viktor Tkachenko
Він занадто недосконалий!
Бачив, не зареєструвався і не буду! Ми варті кращого! Свого!
Ну і зрештою, я мав на увазі повністю український проект, а не там де буде щось типу "Погода Львов".


Що розумієте під "свого"? Чим Коннект не український?

Viktor Tkachenko - 21-1-2009 у 12:21

Контент там більш російськомовний . Хоча з іншої сторони, так чи інакше російська буде присутня. Можливо ідея була не найкраща, а точніше - фантастична.

Ярема П. - 21-1-2009 у 12:46

Ось і ще http://pravda.com.ua/news/2009/1/19/88075.htm

Цитата:

Українська влада протиставити цьому нічого не змогла. Хоча гроші на "формування позитивного іміджу України" традиційно, з року в рік, записуються до державного бюджету, однак результати їх засвоєння залишаються загадкою.