Форум Рідного Міста

Як Ви вибирали напрям навчання після закінчення школи?

Катерина Слобода - 13-3-2009 у 22:01

Повідомлення в одній з гілок форуму спричинило виникнення такого питання:
Як Ви вибирали після закінчення школи напрям свого подальшого навчання?
Які критерії враховувались при виборі спеціальності?
Чи допомагав Вам хто-небудь з вибором?
Чи задоволені Ви з свого вибору зараз?

Анастасія Кулакова - 13-3-2009 у 23:32

Як Ви вибирали після закінчення школи напрям свого подальшого навчання?
Особисто я абсолютно чітко знала, що буду істориком з шести років. Можливо й раніше, але не пам'ятаю цього:) Тому у 1989 році у мене не було жодних вагань, який саме факультет обрати. Його йзакінчила 1994 року.

Які критерії враховувались при виборі спеціальності?
Мама - викладач історії, батько також отримав цю спеціальність, але потім іншу, за якою й працював. Дома було безліч книжок, як спеціалізованих (на кшталт підручників), так і художніх (більшою частиною мемуаристика). Батьки з захопленням розповідали про археологічні експедиції, архівну роботу та таке інше.

Чи допомагав Вам хто-небудь з вибором?
Скоріше навпаки. Батьки були проти мого вибору і делікатно, але протягом декількох років поспіль, наполягали на вступ до медичного або до Плєхановської академії у Москві.

Чи задоволені Ви з свого вибору зараз?
Безумовно! На жаль (це честно) я з 1997 року не працюю за фахом (до цього викладала), АЛЕ я отримала гарну академічну освіту, бо в ті часи ще не було комерційної освіти за гроші. І це мені дуже допомагає у житті. Я вважаю, що не тільки високий рівень домашнього виховання, але й не меншим чином університетська гуманітарна освіта, дають мені можливість відчувати себе (та й мабуть бути) культурною людиною.

До речі викладання усіх дисциплін велося українською мовою:) Що для мого регіону скоріше виключення, ніж норма на ті часи. Звідтам і володіння державною мовою (вона для мене не є рідною).