Форум Рідного Міста

Суд з державою. Недоплачують мамам, які перебувають у відпустці по д...

Станкевічас Сергій - 25-3-2009 у 15:10

Газета "Експрес" у статті "Мами виграють у держави" констатує той факт, що сьогодні мамам, які не працюють, а перебувають у відпустці по догляду дитиною до трьох років, держава платить щомісяця, як правило, 130 гривень. Але, як з'ясовується, це не та сума, яка їм належиться за Законом "Про державну допомогу сім'ям із дітьми". Бо ним передбачено, що матерям, які доглядають малюків віком до трьох років, повинні виплачувати не менш ніж повний прожитковий мінімум, встановлений для дітей цього віку. А це сьогодні 557 гривень.

Як відстояти перед державою своє законне право? Про це кореспондент "Експресу" розпитав юриста з Павлограда Валерія Батраченка, який першим в Україні виграв такий суд і тепер допомагає домогтися того ж усім мамам. Юрист каже: "Коли в мене народився син, я заглибився в закон про державну допомогу сім'ям із дітьми. Ось там і виявив, що моїй дружині, яка оформила відпустку по догляду дитини до трьох років, повинні платити повний прожитковий мінімум на дитину відповідного віку. Уже тоді це було понад 500 гривень. А платили їй, як і решті мам, суму, встановлену державним бюджетом на 2007 рік. Мовляв, цей закон головніший за будь-який інший. Але ж не за Конституцію, яка жодним законом не дозволяє погіршувати матеріальне становище громадян… Тож, озброївшись цим, я й пішов до суду. І, звичайно ж, виграв його. Місцевий орган соціального захисту з цим не погодився, подав апеляцію, мотивуючи тим, що йому на ці виплати виділяють кошти, передбачені держбюджетом. Але суд другої інстанції став на мій бік. І ми отримали недоплачені нам 5 тисяч гривень". В.Батраченко каже, що на сьогодні уже виграно близько п'яти тисяч справ......



Хтось чув про реально отримані кошти в подібних випадках шляхом судових рішень?
Як порадите, доцільно цим займатися?

Demyan - 25-3-2009 у 16:17

Це брехня або ж просто піар..

Так, суд дійсно виграється - це вже тисячі виграли справ. Мають постанови суду щоб отримати ті гроші - проблема в тому що ті гроші ніхто не отримає бо в бюджеті закладена інша сума вона і поступає вам на рахунок. Чому сума саме 5000 грн? рахуємо якщо як він пише навіть за два роки 500-130=370. Множимо 370*12 (Місяців) * 2 (роки 2007 - 2008) = 8880. У адвоката пробелми з арифметикою? Чи його одурили таки?...

marco - 25-3-2009 у 20:06

У нас навіть чудом виграна "маленьким українцем" справа в суді зовсім не означає торжество справедливості у кінцевому випадку.

Марія Павлюх - 27-3-2009 у 12:10

У газеті "Експрес" надрукували продовження статті "Мами виграють у держави - 2". Кого цікавить це питання там наведені зразки заяв, які потрібно подавати в управління соцзахисту і в суд.

Роман Голощук - 17-4-2009 у 11:31

Вигравай - не вигривай, а все одно реальні гроші мамам буде отримати важко.
Тепер ще й обласне начальство придумує способи затримки у виплаті за вже ухваленими судами рішеннями допомоги по догляду за дитиною, а також можливі форми протидії в отриманні перерахунку допомоги.

:mad:

Докладніше тут: http://life.pravda.com.ua/columns/49e5c79307f4b/ та http://daily.lviv.ua/?newsid=20046

Онук Юрій - 17-4-2009 у 11:47

Про це чув досить давно навіть знаю перелік документів але спробуйте найти юриста що буде цим займатися. І не вірю я що при виграші справи гроші таки виплаттять. Якщо хто порадить юриста буду вдячний!

Demyan - 17-4-2009 у 11:49

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Про це чув досить давно навіть знаю перелік документів але спробуйте найти юриста що буде цим займатися. І не вірю я що при виграші справи гроші таки виплаттять. Якщо хто порадить юриста буду вдячний!

+1
ніхто тих грошей не побачит ніколи хоч вигравай хоч програвай.

Марія Павлюх - 17-4-2009 у 12:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Про це чув досить давно навіть знаю перелік документів але спробуйте найти юриста що буде цим займатися.

Навіщо шукати юриста?:) Знаючи перелік документів і маючи бажання, Ви особисто можете вирішити дану проблему.

Demyan - 17-4-2009 у 14:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Павлюх
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Про це чув досить давно навіть знаю перелік документів але спробуйте найти юриста що буде цим займатися.

Навіщо шукати юриста?:) Знаючи перелік документів і маючи бажання, Ви особисто можете вирішити дану проблему.


Потративши купу часу і отримати очищення совісті - я це зробив...

Марія Павлюх - 17-4-2009 у 18:21

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Павлюх
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Про це чув досить давно навіть знаю перелік документів але спробуйте найти юриста що буде цим займатися.

Навіщо шукати юриста?:) Знаючи перелік документів і маючи бажання, Ви особисто можете вирішити дану проблему.


Потративши купу часу і отримати очищення совісті - я це зробив...

Не втрачайте надію, може кошти ще віддадуть. :saint: Чи суд відхилив Ваш позов?

Юрій Сєров - 5-5-2009 у 16:43

Звернення мам до уряду.
http://pravda.com.ua/news/2009/5/4/94224.htm

Так виглядає, що більшість позовів відхиляють.

Роман Голощук - 19-5-2009 у 19:21

Львівський апеляційний адмінсуд завалили скаргами щодо виплат допомог по догляду за дитиною до 3 років - http://portal.lviv.ua/news/2009/05/19/170053.html

:(