Форум Рідного Міста

Святкування дня міста -2009

Юрій Сєров - 2-4-2009 у 23:21

Думав у який розділ написати, врешті вирішив в Афішу, хоча на сьогодні йдеться про трохи інше.

Управління культури і туризму Львівської міськради підготувало план заходів до святкування Дні міста Львова у травні (вони збігаються із Днем Матері та Днем Перемоги), однак постійна депутатська комісія культури, дозвілля, промоцій, засобів масової інформації та туризму засумнівалася, чи потребує ця програма аж таких великих сумах грошей?

Учора управління культури пі туризму ЛМР подало на розгляд і погодження депутатської комісії з питань культури перелік запланованих на День міста заходів. Сама програма не викликала заперечень комісії, але депутатів здивували неспівмірні суми коштів, на потребі яких наполягає управління.

Погодити заходи до Дня міста депутати вирішили не наосліп, а тільки після того, як управління надасть реальні й докладно прописані кошториси на кожну імпрезу. Це викликано вимогою прозорості у питаннях фінансування видатків на культуру, оскільки депутати вичерпали кредит довіри до начальника управління культури і туризму Андрія Сидора, наполягаючи на його звільненні.

Як зазначив учора під час засідання постійної комісії культури, дозвілля, промоцій, ЗМІ та туризму її голова Маркіян Іващишин: «Ми й далі стоїмо на своєму. Заяви з вимогою звільнення Андрія Сидора не відкликаємо, очікуючи на неї адекватної реакції з боку керівництва міськради. До того ж, Андрій Сидор, на жаль, не робить висновків із зауваг комісії і знову подає нам переліки заходів без належно оформлених кошторисів. Цікаво, що від громадських організацій на конкурс культурно-соціальних проектів департамент гуманітарної політики вимагає до дрібниць розписані кошториси планованих видатків, але для себе вважає достатнім просто вказати суму, не повідомляючи на що будуть використані гроші платників податків: на гонорар артистам, встановлення сцени, її озвучення, освітлення тощо, – усі ці нюанси лишаються прихованими».

Наразі начальник управління культури і туризму ЛМР Андрій Сидор просить погодити кошторис до Дня міста у сумі 676 800 грн. Із них 36 800 грн потрібні на фестиваль креативу та інновації у подвір’ї Ратуші та університету 8–9 травня, 50 000 грн – на парад проспектом Свободи 9 травня, 10 000 грн – на концерт національних меншин на пл. Ринок 9 травня, 30 000 грн – на концерт Ігоря Богдана 9 травня (місце імпрези ще не визначене), 220 000 грн – на концерт Святослава Вакарчука на пл. Ринок 9 травня, 100 000 грн – на виставу за мотивами твору Я. Гашека «Пригоди бравого вояка Швейка» 9 травня на пл. Ринок, 15 000 грн на дитячу майстерню та концерт дитячих колективів до Дня Матері 10 травня на пл. Ринок, 15 000 грн – на вечірній концерт муніципального оркестру «Галицькі сурми» та муніципального хору «Гомін» 10 травня на площі біля Домініканського собору та 200 000 грн – на концерт Юрія Башмета 10 травня на пл. Ринок. Із цих розрахунків абсолютно не видно, чи погоджуються артисти виступати у рідному місті доброчинно, що личило робити у подібних випадках, і хто реально стає розпорядником коштів, які громада готова заплатити за святкування через тендерну процедуру, оскільки йдеться про суми, що перевищують 50 тисяч гривень.

http://zik.com.ua/ua/news/2009/04/01/175629

Я не те щоб не довіряю озвученим сумам, може Одарка знайде вільну хвилю і критично оцінить заявлені на проведення святкувань суми.

Мене більше цікавить для чого під час кризи викидати на святкування майже 700 тис. бюджетних коштів? Це в той час, коли зарплата бюджетникам вчасно не платиться?
Знайдуться спонсори чи захоче хтось з них виступити задурно (дякувати зірок Львів виховав чимало) - зробити концерти зірок, а ні - то й не робити якихось грандіозних святкувань, запросити якісь самодіяльні колективи... Криза все таки, рік не ювілейний, день міста можна і скромніше відсвяткувати...

Sashko Nedoviziy - 3-4-2009 у 08:56

Ну треба ж по кишенях розпихати хоч щось, доки не випхали за двері..
Згоден, з бюджетом "перегин" в декілька разів щонайменше і сумнівні статті витрат. Подивимось, як воно буде.

Андрій Пелещишин - 3-4-2009 у 10:03

Може я помиляюся, але на Форумі уже обговорювалося питання щодо недоречності запрошення на міські святкування "зірок" за кошти міського бюджету.
Навіщо нам платити за "Швейка" чи за Вакарчука? Вони цілком самодостатні, аудиторію зберуть і так. Чи таким чином просто хочеться оплатити пару сотень безкоштовних запрошень для поважних людей?

Марія Павлюх - 3-4-2009 у 11:34

Н-да, заявлені суми на проведення святкувань значні.:cool:
А от, перелік запланованих на День міста заходів мені сподобався. :sing:

Odarka - 3-4-2009 у 11:36

Пндрію...не знаю навтіь що тобі сказати:))) Знаючи гонорар Вакарчука...то тих грошей вистарчить на оплату його гонарару і навіть трішки залишиться на дві колонки звуку на сцені:))))
а за ті гроші можна було б запросити Півнів, Плачів, Скрипку....але, видно культура думає інакше. Цікаво чи продаватимуть вони квитки? треба спитатися...
Щодо Швейка, тут розцінок не знаю...
І ще Башмет - це прекрасно, це якраз його гонорар:)
Знаю тільки, що нам на Флюгери, фестиваль який триватиме 3 дні виділили 34 тисячі гривень.

Ірина Назарова - 23-4-2009 у 11:53


Цитата:

Криза все таки, рік не ювілейний, день міста можна і скромніше відсвяткувати...



Я - за. Шкода, шо цей форум не читають посадовці...

Андрій Пелещишин - 23-4-2009 у 12:29

Читають, не сумнівайтеся :)

Роман Голощук - 30-4-2009 у 11:27

Цьогоріч у святковому міському параді візьмуть участь близько 5 тис. осіб. З нагоди святкування Дня міста 10 травня у Львові відбудеться святковий парад. Розпочнеться парад о 13.00 год. У святковому параді візьмуть участь представники громадських та мистецько-артистичних організацій. Загалом у параді візьмуть участь близько 5 тис. осіб.

Учасники пройдуть з площі Міцкевича через проспект Свободи біля оперного театру та на площу Ринок під виконання урочистих маршів.

В параді візьмуть участь дитячі колективи, лицарі, чудопоїзд з оркестром, актори на ходулях муніципального театру «Воскресіння», карети, молодіжні і спортивні організації, народні танцювальні колективи, представники національних меншин. Вперше в цьогорічному святковому параді візьме участь дитячий театр «Юрашки». Очолить цьогорічний парад велике левеня.

Джерело: http://daily.lviv.ua/?newsid=20210

Ярема П. - 30-4-2009 у 16:16

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
Очолить цьогорічний парад велике левеня.


Це не Садовий часом????

Мені цікаво, що випливе після святкування за бюджетні гроші, скільки реально було потрачено, а скільки "десь" осіло.

Галина Лев - 30-4-2009 у 18:26

Я б могла безкоштовно. Левеня і велике...

Марія Павлюх - 6-5-2009 у 15:19

На святкування Дня Львова витратять майже 340 тис. грн
http://www.zaxid.net/newsua/2009/5/6/151205/
Кошторис "урізали" і артистів поменшало.

Роман Голощук - 7-5-2009 у 22:27

Програма святкування Дня міста Львова 2009

06 травня: Львівський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді (вул. Антоновича, 70), Другий міський конкурс дитячих світлин «Світанок міста Лева», 15.00 год.

07 травня: міський координаційно-методичний центр «Галицьке юнацтво»: Конкурс дитячої авторської поезії, пісні «Львове, моя княжа столице!», 15.00.

08 травня: площа біля «Монументу Слави» (вул. Стрийська): Відкриття міжнародного джип-фестивалю "CAR PARTY весна 2009", 09.00-10.30.

08-10 травня, пл. Ринок, східна сторона: Міжнародний ярмарок-фестини «Львів – столиця ремесел», 10.00-21.00.

08-09 травня, подвір’я ЛНУ ім. Івана Франка (Університетська, 1), подвір’я перед Палацом мистецтв: Фестиваль креативу та інновацій у Львові, 10.00-19.00.

08 травня, «Лівий берег»: концерт проекту «Святослав Вакарчук представляє: Вечір джазу», 21.00.

9 травня

09-10 травня, Львівська державна філармонія, Музей народної архітектури та побуту («Шевченківський гай»): Міжнародний фольклорний фестиваль «У колі друзів» (відкриття у філармонії о 15.00).

09 травня, пр. Свободи, пл. Міцкевича, пр. Шевченка: Легкоатлетична естафета до Дня міста та у рамках благодійної акції «Почуйте всі!», 12.00-13.00.
Маршрут: 1 етап – старт - Театр опери та балету ім. С. Крушельницької - початок вул. Коперніка;
2 етап - початок вул. Коперніка – готель « Жорж»;
3 етап - готель «Жорж» - пам’ятник М. Грушевського;
4 етап - пам’ятник М. Грушевського - готель « Жорж»;
5 етап - готель « Жорж» - початок вул. П. Беринди;
6 етап - початок вул. П. Беринди - Театр опери та балету ім. С. Крушельницької.

09 травня, площа Ринок, східна сторона: Виставка-ярмарок робіт неповносправних, 15.00-20.00.

09 травня, площа Ринок, північна сторона: Концерт етнічних товариств, 13.00-17.00.

09 травня, площа Ринок, північна сторона: Концерт народних і авторських пісень та танців «Єдиний стовбур-перевтілення» (Чехія, Словаччина, Польща, Росія, Білорусь, Україна), 17.00-19.00.

09 травня, площа Ринок, північна сторона: Концерт муніципального симфонічного оркестру «Inso», 20.00-22.00.

09 травня, по місту: Велика гра-квест «Гра розуму приурочена до дня міста» (квест), старт 13:00 коло пам’ятника Тудору.

09-10 травня, вул. Городоцька (поблизу ТЦ «Метро»): Показове авто-шоу, 10.00-16.00.

09 травня, «Лівий берег»: клубний концерт Віктора Морозова з гуртом «Четвертий кут».

10 травня

10 травня, Львівська міська рада, пл. Ринок, 1: Сесія Львівської міської ради, 12.00.

10 травня, пр. Свободи, площа перед пам’ятником Т. Шевченка: Екуменічний молебень до Дня міста Львова, 13.00.

10 травня, Парк культури ім. Б. Хмельницького: Благодійний концерт у рамках Всеукраїнської благодійної акції «Почуйте всі!», 11.00-23.00.

10 травня, пр. Шевченка: Акція «Жива бібліотека», 11.00-18.00.

10 травня, площа перед центром творчості дітей та юнацтва Галичини («Погулянка»): Конкурс дитячого малюнка на асфальті «Я люблю тебе, Львове», з 12.00.

10 травня, площа перед ЛНУ ім. Івана Франка: Змагання зі стрітболу серед дітей та юнаків з ЗОШ, ДЮСШ та інших спортивних та навчальних закладів, 11.00-17.00.

10 травня, Стрийський парк: Пробіг до Дня міста серед ветеранів, 11.00-13.00.

10 травня, вул. Сербська (сквер біля церкви Андрія), вул. Валова: Виставка-ярмарок робіт та досягнень навчальних закладів профтехосвіти «Великодні дзвони», 12.00-16.00.

10 травня, парк культури ім. Богдана Хмельницького: Виїзна зоологічна виставка, розігрування лотереї, 14.00-20.00.

10 травня, парк культури ім. Богдана Хмельницького: Фехтування. Показові виступи, 14.00-16.00.

10 травня, парк культури ім. Богдана Хмельницького: змагання з хокею на роликах серед дітей 10-12 років, 14.00-16.00.

10 травня, пл. Галицька, пр. Свободи, пл. Ринок: Святковий парад до Дня міста Львова, 12.00.

10 травня, пл. Ринок, південна сторона: Привітання міського голови до Дня міста Львова, 12.30.

10 травня, пл. Ринок: міський голова, почесні гості міста, міські депутати та учасники параду піднімуть прапор міста, 12.45.

10 травня, пл. Міцкевича, пл. Галицька, парк культури ім. Б.Хмельницького: Спортивно-розважальна програма, розігрування доброчинної лотереї, з 14.00.

10 травня, пл. Ринок, східна сторона: Дитяча майстерня, 14.30-17.30.

10 травня, пл. Ринок, північна сторона: Концерт дитячих колективів до Дня Матері, 14.30-17.30.

10 травня, парк культури ім. Богдана Хмельницького: Фестиваль оздоровчих видів спорту для жінок "Здорова жінка - могутня держава", 15.00-17.00.

10 травня, стадіон «Україна»: Дружній футбольний матч між Національною збірною зірок української естради та ветеранами ФК «Карпати», 15.00-20.00.

10 травня, Стадіон «Юність»: Змагання з футболу до дня м. Львова: студентська рада Львова – ЛМР, 15.00-16.00.

10 травня, парк культури ім. Богдана Хмельницького: Карате. Показові виступи, 14.00-15.00.

10 травня, парк культури ім. Богдана Хмельницького: Фестиваль одноборств «Сила Лева» з рукопашу гопак, 15.00-17.00.

10 травня, площа біля культурно-освітнього центру ім. О.Довженка: Святкування 600-річчя Сихова, 14.00-19.00.

10 травня, площа біля гімназії ім. В. Симоненка: Святкування Дня міста Львова та Дня Матері у Франківському районі, 16.30-22.00.

10 травня, парк культури ім. Богдана Хмельницького: Фестиваль єдиноборств «Проти дитячої злочинності і наркоманії», 17.00-20.00.

10 травня, пл. Ринок, північна сторона: Концерт колективів-учасників параду, 17.30-19.30.

10 травня, пл. Ринок, «Італійський дворик»: Концерт камерного оркестру «Віртуози Львова», 18:00.

10 травня, пл. Міцкевича: Концерт за участю львівських виконавців до Дня матері, 18.30-22.00.

10 травня, парк культури ім. Богдана Хмельницького: Концерт молодих українських виконавців "Українське - найкраще", 18.00-21.30.

10 травня, парк культури ім. Богдана Хмельницького: Концертно-пінно-снігове шоу, 21.30-22.00.

10 травня, пл. Ринок, західна сторона: Вечірній концерт Муніципального оркестру «Галицькі сурми» та муніципального хору «Гомін», 19.30-22.00.

10 травня, «Лівий берег», театр: концерт «The вйо!», 21.00.

10 травня, пл. Ринок, північна сторона: Вистава за мотивами твору Я. Гашека «Пригоди бравого вояка Швейка», 20.00-22.00.

10 травня, пл. Ринок, північна сторона: Львівський проект показу короткометражних фільмів, з 22.00.

10 травня, пр. Свободи (площа перед Львівською оперою): Вулична вистава «Ой Рай розвийся» духовного театру "Воскресіння", 21.00.

11 травня

11 травня, площа Ринок, внутрішнє подвір’я Ратуші: Сніданок для малозабезпечених, 10.00.

11 травня, пл. Міцкевича: Концерт за участю львівських виконавців «Побачення зі Львовом» пам’яті В. Івасюка, 18.30-22.00.
Джерело: http://www.lviv.ua/listcontent/1391/page455.html

Андрій Пелещишин - 8-5-2009 у 21:46

Поясніть, а що таке "Лівий берег"?

І ще таке питання - чи не буде часом ходи тих, що на ходулях?

Юрій Сєров - 8-5-2009 у 21:51

"Лівий берег" - це новий кабак з мережі Криївок і Лямп, який розташований у приміщенні Опери. Судячи з назви, знаходить зліва :)

Юрій Сєров - 9-5-2009 у 10:35

Так розумію, що великий патріот рідного міста Вакарчук відіграв концерт лише в Лівому березі, опен-ейр концерту для плебеїв не буде...

Роман Голощук - 11-5-2009 у 11:10

Футбольний клуб "Карпати" зірвав проведення матчу команди "зірок" української естради "Маестро" проти ветеранів "Карпат" та святкового концерту, які було заплановано на неділю, 10 травня, на стадіоні "Україна" у межах святкування Дня міста Львова.

Джерело: http://portal.lviv.ua/news/2009/05/10/133111.html

P.S. Матч таки відбувся, але на стадіоні "Юність", що у Парку Культури. Але чи був концерт, не знаю.

Андрій Пелещишин - 11-5-2009 у 19:09

Вчорашній парад біля Оперного



І ще кілька знимок тут
http://lviv.ridne.net/node/2124

Ірина Назарова - 11-5-2009 у 22:25

Ось ще від мене декілька знимок:




Ірина Назарова - 11-5-2009 у 22:28

І ще з розряду "кумедних"))))))






Юрій Сєров - 12-5-2009 у 21:56

Три крапки про День Львова
Мене ж у День Львова потішили випадкові речі: хлопчик на роликах, що вчепився в карету. Він не боявся їхати по бруківці, а трамвайні колії – перестрибував. Його маленьке щастя в той момент дорівнювало моєму…

Добре, що День Львова один раз в рік. Так сказала моя колежанка і ще, мабуть, чимало людей. Я погоджуюся з ними.

Програма святкувань... Ні, не так... Так звана програма святкувань була майже ніяка і не зовсім відповідала дійсності. Для прикладу, вистава за мотивами «Пригод бравого вояка Швейка» Ярослава Гашека, яка була анонсована заздалегідь і яка «коштувала» 100 тис. грн, не була включена у всі листівки-програмки, які роздавали волонтери на вулицях міста. А розрекламований біг-бордами футбольний матч між ветеранами «Карпат» і збірною української естради ФК «Маестро» був включений, але не відбувся на стадіоні «Україна». І якщо у другому випадку для організаторів стало несподіванкою, що між міською радою та Петром Димінським є невирішені питання щодо стадіону, то перший випадок важко пояснити. Та повернімося до футбольного матчу.

Два дні ці невирішені питання непокоїли тих, хто придбав квитки, і тих, хто планував піти на футбол і концерт (адже загалом під час святкувань було дуже мало дійств, вартих уваги не тільки дорослих, дітей, а й молоді, якої у Львові достатньо). У результаті остаточно лише в день футбольного матчу близько 12-ої, виявилося, що «поєдинок» відбудеться, однак о 16.00, і не на «Україні», а на стадіоні «Юність», що у Парку культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького, і не з ветеранами «Карпат», а зі збірною представників Львівської міської ради...

Що псувало виставу про Швейка, так, це те, що маса народу не стояла на місці, а човгала туди-сюди, і навіть той, хто справді хотів подивитися нормально виставу, цього задоволення не отримав.

.......

Незважаючи на те, що 8-11 травня відбувалися й інші дійства у місті Лева, від того «День Львова» не виглядав різноманітнішим і багатшим, скоріше - навпаки.

9 травня - багато хто святкував День перемоги, біля Монументу слави багато квітів і всього іншого. Це унеможливило проведення концерту на вул. Стрийській. Зрозуміло, що концертна програма після маніфестацій виглядала б «кощунственной».

10 травня - неділя - День матері. Усі ці народні, фольклорні колективи на площі Ринок, майстер-класи були більше для сімейних. Для них це була додаткова забава, довгі «весільні столи», за яким можна було попити пиво і випити міцніших напоїв, принесених із собою, купити малечі солодкої «вати», зробленої в дуже відповідних санітарно-гігієнічних умовах.

На площі Ринок було настільки багато людей, що хотілося її «провітрити», але це так - ліричний відступ.

Що ж наповнило якісно День Львова? На мою думку, «Форум видавців - дітям» - це окрема забава, яка приносить освітянську, естетичну і моральну насолоду. Ярмарок «Львів - столиця ремесел»: цього року ярмарок вийшов на новий якісний рівень, він розрісся, приємно було порозмовляти з майстрами, які роблять зовсім інше, аніж бачив раніше.

Звісно, театр «Воскресіння» потішив новою постановкою за п'єсами Шекспіра. Нові декорації, костюми, актори на ходулях, дійство і вогонь - це не могло не милувати око.

Ще 10-го на площі біля пам'ятника Міцкевичу на сцені із символікою «надщербленого серця» був концерт, який організувала регіональна «Батьківщина», про що не раз нагадали ведучі.

Що ж про сам концерт сказати, ну так, щоб не перебільшити і не збрехати. Я не знаю, хто підбирав виконавців і ведучих до цього концерту, але це нагадувало початковий етап регіонального рівня конкурсу співів. Хоча не можу сказати, що це стосувалося усіх виконавців (може, там і краще співали під «мінусівки»), однак мої вуха витримали кількох виконавців, адже від їхнього голосного звуку довелося закривати вуха і утікати вуличками подалі від сцени. До речі, про сцену. Вона, як буває в такому випадку, стояла перед смітниками. Лише цього разу напрочуд близько до наповнених усіляким непотребом повних контейнерів (сорі, за тавтологію, але сміття було й під смітниками).

Цього року було дуже багато нудьгуючих груп людей, які тинялися по центру міста у пошуках якогось непоганого дійства. Періоди різних малих сцен минули. Зрозуміло, - обмаль грошей. Та, дивно, що зникли навіть ті поп-співаки з голосом, яких принаймні можна було слухати, не закриваючи вуха. Ще одне питання: куди пішли «звукачі», які мають слух; які могли і малу, і велику сцену озвучити нормально?..

11 травня на цій же сцені був концерт від ТМ «Львівське» до Дня матері, присвячений В.Івасюку у межах святкувань Дня міста (здається, ніяких регалій я не забула). Все, що псувало цей концерт - не добре виставлений звук, або ж не добре поставлена сцена, що власне призвело до не дуже доброго звучання хороших пісень.

......

Чому така «ніяка» програма, під яку ще й «підписано» кілька святкувань? Можливо, через ненаповнення міського бюджету коштами; відповідно, коли доведеться звітувати і «розплачуватися» за концерти і дійства, то вийде так, що кошти зекономили (один концерт до двох, а то й трьох, свят приурочений).

.....

Мене ж у день Львова потішили випадкові речі: хлопчик на роликах, що руками вчепився в карету. Він не боявся їхати по бруківці, а трамвайні колії - просто перестрибував. Його маленьке щастя в той момент дорівнювало моєму - я отримала не менший позитив. А ще - ввечері - був вільний столик на вуличці біля «Дзиги», де у приємній компанії друзів ми випили кави і пива - традиційних, зокрема, на святкування, напоїв. І третє - це просто гарна погода...

Аліна Небельмес ZAXID.NET