Форум Рідного Міста

Водоспад Гуркало

Nazar - 6-4-2009 у 12:38

Тема розпочалась у розділі "Фото дня", і передруковано тут.
Дублюючи свій живожурнальний допис:І за власним досвідом, і за переказами інших людей можу стверджувати, що водоспад важко знайти.
По перше із за того, що нема чіткої стежини з Параски (кудою найчастіше йдуть) до водоспаду, а друге - плутанина в мапах.
В журналі Ігоря Кравця є гарний жпес трек на мапі де гарно показано, наскільки неточно вказано місце гурчання. Місцеві корчанці також по різному кажуть, одні кажуть, що є два гуркала, інші кажуть що лише одно...
Одним словом вирішив поділитись тим, що відомо на рівні побаченого, але не офіційного:

Є два Гуркала - Велике Гуркало:




Та Мале Гуркало:




Гурчить і виглядає Мале Гуркало потужно лише за умови сходження снігу, тобто зараз. На фото воно ще не пробуджене, перепад висот біля 3 м.
І якраз мале Гуркало і позначене на мапі, як вдсп. Гуркало. Мабуть тому і плутають, бо влітку воно не вражає.

Отож, їх є два, і уваги варте оте інше, яке не наведено на мапі:


Детальніша мапа тут

Ну ніби все.

Юрій Сєров - 6-4-2009 у 13:04

Ми влітку йшли через Параску і там виявилося, що всі джерела з водою пересохли, тож ми були змушені йти до Гуркала в той же день, перехід вийшов немаленьким. А стежки там справді доброї немає, ми таки зблудили і йшли навпростець через чагарники усілякі. І спрага нас мучила, то ж коли добігли до ріки десь (судячи з мапи) між Гуркалами, то пили як коні :)

Nazar - 6-4-2009 у 17:49

А на сам водоспад попали, чи так як я - тричі не попадав?

Юрій Сєров - 6-4-2009 у 21:46

Потрапили і навіть скупалися :)
Пошукаю фотки як буду мати час :)

Юрій Сєров - 6-4-2009 у 23:06

Це був кінець червня, дощів було не дуже, тому не надто потужний він був, але все одно краса...



Сергій Матвієнко - 24-9-2009 у 14:56

В цю суботу я ходив теж на Водоспад Гуркало і на гору Парашку по цьому маршруту:
Верхнє Синьовидне - Гуркало - Парашка - Сколе

Водоспад відразу знайшов. Встиг пройти маршрут за один день.

Ірина Матвіїв - 19-2-2010 у 22:35

Чудові фото, я була на цьому водоспаді влітку, а взимку виявляється він значно цікавіший ;) І якщо ми не помилились то в ньому плавала або зміючка або вужик ;)