Форум Рідного Міста

Держава вводить обмеження на користання незареєстрованими мобільн...

Андрій Пелещишин - 8-4-2009 у 07:47

http://life.pravda.com.ua/problem/49db826adcb95/

Цитата:
В матеріалах УДЦР, наданих "Українській правді. Життя" зазначається, що всі мобільні телефони, які підключені до мережі мобільних операторів і діють в їх мережах на цей час і до 1 вересня 2009 року включно, незалежно від терміну підключення, автоматично вважаються законними.

Коди ІМЕІ (цей код наноситься виробником мобільних телефонів на фірмову етикетку, нанесену безпосередньо на корпус мобільного телефону під кришкою) цих телефонів автоматично вносяться самим оператором до бази даних, яка ведеться Українським державним центром радіочастот.

Власникам цих мобільних телефонів не потрібно вчиняти ніяких дій щодо реєстрації придбаних раніше телефонів та перевіряти їх легальність. Ці телефони без будь-яких обмежень будуть обслуговуватися мобільними операторами і в подальшому.

Але від 28 березня цього року набув чинності ряд нормативних актів Національної комісії з питань регулювання зв'язку України, які змінюють колишній порядок ввезення та реалізації мобільних телефонів, тож ті, хто планує найближчим часом придбати мобілку, має уважно вивчити нові умови їхнього користування.

Отже, якщо "ліва" мобілка буде придбана після 30 червня 2009 року, то до 30 липня оператор підключить її до свої мережі і буде обслуговувати її без проблем.

При підключенні такої мобілки після 30 липня оператор автоматично визначить відсутність коду ІМЕІ у базі даних, яку веде центр. І при підключенні нелегальної мобілки, він вишле користувачу SMS з вказаним зворотним номером телефону і проханням зареєструвати телефон у ДП "Укрдержцентр радіочастот".
Якщо абонент після цього не зареєструється, він буде відключений від мережі. І лише у цьому випадку він не зможе більше користуватись нелегальною "трубкою"


Основне обгрунтування - трубка має мати сертифікат, що дозволяє нею користатися без шкоди для здоров'я.

Таким чином у нас тепер буде дуже складно користати приватно завезеними з закордону телефонами.
Я вдячний державі за її шалену турботу про наше здоров'я і тп, але на цей раз напевно я би обійшовся і без неї. Я не вірю, що в Україні контроль за якістю є глибшим ніж наприклад у Штатах.
Проблему напевно треба шукати в бажанні захистити не всіх громадян, а власників великих салонів та дистрибуторів, які хочуть тут продавати телефони за 700 доларів, коли "там" їх можна взяти вдвічі дешевше. Що багато людей і робить.

Хай би краще влада задумалася, чому практично кожен, хто систематично перебуває за кордоном, віддає перевагу купляти електроніку, одяг і т.п. там а не тут.

Юрій Сєров - 8-4-2009 у 09:54

Аж сльоза навернулася від їхньої "турботи"...

Андрій Пелещишин - 8-4-2009 у 10:15

Щоби ми часом не опромінилися якоюсь Нокією придбаною в дуже підозрілому фінському салоні. А взяли якісну, зібрану спеціально для нашого вимогливого споживача на передових заводах В'єтнаму у відповідності до найвищих стандартів якості.

Нестор Думанський - 8-4-2009 у 15:31

Враховуючи те, що я бачив як працюють сертефіковані державою організації, які досліджують щкідливість тих чи інших приладів, можу сказати, що це глобальне вимивання грошей.
Якби все працювало так як треба, то цій новині можна було б порадіти. А наразі...:(

Юрій Сєров - 8-4-2009 у 17:14

Цікаво, як виглядатиме процедура реєстрації.
А якщо з-за кордону хтось приїде на кілька днів і схоче покористуватися локальним оператором?

Ярема П. - 8-4-2009 у 23:37

Я вже обговорював з людьми з-за кордону, які збираються приїхати на Україну літом, всі в повній прострації з такого рішення. Я перший раз чую, щоб таке десь було в Європі чи Америці. А роумінг дорогий в Україні, це не Євросоюз, де ціни на роумінг регулюються.

Андрій Пелещишин - 9-4-2009 у 09:57

Цікаво, а де ще в світі є подібне обмеження. Чи це наше ноу-хау

Sashko Nedoviziy - 9-4-2009 у 10:57

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цікаво, а де ще в світі є подібне обмеження. Чи це наше ноу-хау


Не далі, як вчора, читав про введення подібного обмеження в Азії. В Індії (стаття на 3D News, російською).

Думаю, роумінгові телефонні апарати відсіяти легко - адже оператор знає про "статус гостя". Не віддадуть же вони так просто купу грошей....

Андрій Пелещишин - 9-4-2009 у 11:52

Ярема мав на увазі не роумінг, а випадок, коли приїзджий купує тут картку і вставляє собі в телефон.

Sashko Nedoviziy - 9-4-2009 у 11:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Ярема мав на увазі не роумінг, а випадок, коли приїзджий купує тут картку і вставляє собі в телефон.


Перепрошую - не розібрався! :saint:

Павло Жежнич - 9-4-2009 у 12:16

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цікаво, як виглядатиме процедура реєстрації.
А якщо з-за кордону хтось приїде на кілька днів і схоче покористуватися локальним оператором?

Думаю, що більшість іноземних туристів, які приїжджають в Україну хоча б на 4-5 днів купують пакети наших операторів, щоб не говорити по роумінгу. Вони зроблять "величезну рекламу" для України за кордоном, коли зрозуміють що їхні телефони не працюватимуть. Чи УДЦР пробував аналізувати можливі непрямі втрати України як зони іноземного туризму від такого "нововведення"? Щось дуже сумніваюся.

Марія Вибранівська - 9-4-2009 у 13:15

Немає межі дурості і корумпованості наших правителів.:mad:
На жаль...

Юрій Сєров - 9-4-2009 у 13:22

Наскільки я знаю, за кордоном таких бздур немає...

rost - 9-4-2009 у 17:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Жежнич
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цікаво, як виглядатиме процедура реєстрації.
А якщо з-за кордону хтось приїде на кілька днів і схоче покористуватися локальним оператором?

Думаю, що більшість іноземних туристів, які приїжджають в Україну хоча б на 4-5 днів купують пакети наших операторів, щоб не говорити по роумінгу.

Ну для іноземців вони щось там придумали. Бо "Так само у центрі запевнили, що іноземці, які на території України купують сім-карти і вставляють їх у свої телефони, можуть спокійнісінько ними користуватися."

Напевне, телефон визначає наявність іноземного паспорта в кишені. І про наявнicть оного повідoмляє оператора. Тому замість "SMS з вказаним зворотним номером телефону і проханням зареєструвати телефон у ДП "Укрдержцентр радіочастот" їм будуть присилати SMS - "Welcome to Ukraine. Have a safe trip".:lol::lol::lol:

Юрій Сєров - 9-4-2009 у 17:19

Можливо, буде якийсь допуск по часу. Наприклад, можна користуватися, але не більше місяця. :rolleyes:

Юрій Сєров - 9-4-2009 у 17:22

Цікаво, що Ющенко буде робити, якщо йому знову привезуть IPhone :)

Катерина Слобода - 9-4-2009 у 18:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від rost

замість "SMS з вказаним зворотним номером телефону і проханням зареєструвати телефон у ДП "Укрдержцентр радіочастот" їм будуть присилати SMS - "Welcome to Ukraine. Have a safe trip".:lol::lol::lol:

Досить часто ті іноземці, що приїжджають в Україну і так на кожному кроці бояться всього, а після отримання такого SMS - взагалі перелякаються:lol:.

Не можу зараз пригадати де то було, (певно в Франції :rolleyes: ) - для туристів там пропонувались (в межах експерименту) одноразові мобільні телефони. Їх можна було купити в магазинах вже з поповненим рахунком та зарядженими. І коштувало то не дуже дорого. Досить зручно...

Юрій Сєров - 9-4-2009 у 18:22

Та не дуже зручно, бо контакт-лист треба переносити..
А якщо смартфон - то ще купу всього.

Тарас Сокальський - 9-4-2009 у 20:43

Цитата:
Можливо, буде якийсь допуск по часу
Чув, що в турків телефон працює тільки при першому в'їзді до країни, наступні рази блокується.

Андрій Пелещишин - 9-4-2009 у 22:17

Я так подумав, що розквітне ринок послуг з перепрошивання IMEI на "правильні". А правильні коди просто братимуть зі старих телефонів. Років на 5 вистачить.

Тарас Сокальський - 9-4-2009 у 22:23

Цитата:
він вишле користувачу SMS з вказаним зворотним номером телефону і проханням зареєструвати телефон у ДП "Укрдержцентр радіочастот
Цікавлять подробиці процедури реєстрації...

Андрій Пелещишин - 10-4-2009 у 08:36

Певно, як завжди - заява, копія сертифіката.

Роман Ромашка - 17-4-2009 у 14:43

Тепер чисто принципово купуватиму телефон за кордоном, перебю IMEI і до лампочки їхня турбота.

Рост - 17-4-2009 у 14:58

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sashko Nedoviziy
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цікаво, а де ще в світі є подібне обмеження. Чи це наше ноу-хау


Не далі, як вчора, читав про введення подібного обмеження в Азії. В Індії (стаття на 3D News, російською).

Думаю, роумінгові телефонні апарати відсіяти легко - адже оператор знає про "статус гостя". Не віддадуть же вони так просто купу грошей....

Цієї зими в Індії спокійно користувалися своїми мобілками, купивши в індусів стартові пакети.
А в новині йдеться про використання мобілок взагалі без ІМЕІ-кодів.

Ігор Келехов - 19-6-2009 у 17:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Цитата:
він вишле користувачу SMS з вказаним зворотним номером телефону і проханням зареєструвати телефон у ДП "Укрдержцентр радіочастот
Цікавлять подробиці процедури реєстрації...

Процедура реєстрації така: якщо хтось ввозить мобільник (або пристрій, який може виконувати функціїї мобільника) із-за кордону на строк не більше троьх місяців - то ІМЕІ-код цього телефону реєструвати не треба. В іншому випадку, треба реєструвати ІМЕІ-код, подаючи заяву, копію паспорта, копію митної декларації (можливо, навіть ще і копію сертифіката відповідності).
Реєстрація ІМЕІ-кодів є безкоштовною.
Якщо ввозятья більше двох мобілок - треба тоді ще оформляти дозвіл на ввезення.
(Вартісь такого дозволу залежить від кількості мобілок - приблизно 10 грн за штуку).
Подробиці можна дізнатися, звернувшись до Центру Радіочастот або до відповідної її філії.
http://www.ucrf.gov.ua/uk/1199778324/

Ігор Келехов - 19-6-2009 у 17:30

І тут є дещо цікаве:
http://www.ucrf.gov.ua/uk/press/news/1245391792/

Ігор Келехов - 19-6-2009 у 17:52

А тут: Рішення НКРЗ Про забезпечення доступу споживачів до Інформаційної системи обліку мобільних терміналів.

Ярема П. - 19-6-2009 у 22:32

Може якийсь комент окрім лінків?

Юрій Сєров - 19-6-2009 у 22:53

Я щось також не зрозумів цього рішення...

Ігор Келехов - 20-6-2009 у 11:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Може якийсь комент окрім лінків?

Тримайте комент: Національна комісія з питань регулювання зв'язку України рекомендує операторам мобільного звязку використовувати короткий номер 307 для відправки СМС, щоб ви могли перевірити, чи зареєстрований ІМЕІ-код вашого телефону чи ні. Якщо ні, то треба бути в мережі вашого оператора з 1 липня по 1 вересня 2009 року, щоб оператор вас зареєстрував автоматично і склав свою базу даних ІМЕІ-кодів, щоб її подати до УДЦР. Якщо ви вирішили купити телефон, то на точці реалізаціїї перед покупкою вам необхіно перевірити чи зареєстрваний цей телефон, чи ні (так як до 30 травня 2009 року всі реалізатори подавали заяви на реєстрацію ІМЕІ-кодів телефонів, які залишились у них на складах).
Що не зрозуміло?;)

Ігор Келехов - 20-6-2009 у 11:37

Цитата:
Увага!

Кожний бажаючий за допомогою Інтернету може перевірити наявність коду ІМЕІ свого телефону в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ мобільних терміналів. Для цього потрібно зайти через Інтернет на портал Українського державного центру радіочастот, де розміщено посилання на систему пошуку бази даних кодів ІМЕІ. Набрати код терміналу та направити запит. Через лічені секунди замовник отримає відповідну відповідь.

Звертаємо увагу на те, що сьогодні в узагальненій базі знаходяться коди ІМЕІ тих телефонів, що були ввезені після 28.03.09.

До 30.06.09 до бази будуть введені коди ІМЕІ мобільних терміналів, що зараз продаються в торгових мережах на законних підставах.

Прес-центр Українського державного центру радіочастот


Джерело:http://www.ucrf.gov.ua/uk/press/news/1245391792/

Цитата:
...посилання на систему пошуку бази даних кодів ІМЕІ...

Мається на увазі, що можна перевірити за адресою
http://www.ucrf.gov.ua/uk/imei_base/

Ігор Келехов - 20-6-2009 у 21:56

Згідно Рішення НКРЗ № 1339 дозволено продавати незареєстровані мобілки тільки до 30 червня 2009 року включно. Так, як обовязково знайдуться реалізатори, які не зареєстрували нереалізовані мобілки, тому, шановні, найближчим часом чекайте дуууже великі знижки на дуууже хороші моделі.:sing::sing::sing:

Юрій Сєров - 20-6-2009 у 22:20

А про процедуру реєстрації для простих людей нічого не чути?

Ігор Келехов - 20-6-2009 у 22:37

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
А про процедуру реєстрації для простих людей нічого не чути?

"простим людям" ні чого не треба реєструвати (якщо вони свій телефон купили в Україні) - оператор зробить все за них;)

Юрій Сєров - 20-6-2009 у 22:42

а якщо людина захоче собі iPhone привезти з Росії чи США?

Ігор Келехов - 20-6-2009 у 22:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
а якщо людина захоче собі iPhone привезти з Росії чи США?

тоді треба прочитати повідомлення, яке я написав у цьому топіку 19-6-2009 в 18:26 ;)

Юрій Сєров - 20-6-2009 у 23:05

Дякую.
У зразку заяви (http://www.ucrf.gov.ua/img/zstored/nkrz-1338-dod-11.doc) ніби потрібно лише номер паспорта. Про копію митної декларації нічого не сказано.

Ігор Келехов - 20-6-2009 у 23:08

Так, правильно. Але в Київі (а саме - в УДЦР) можуть не повірити, що цей телефон був вами ввезений. По-друге, десь я статтю бачив, де згадувалась декларація - зараз пошукаю.

Ярема П. - 20-6-2009 у 23:11

Давайте все таки розставимо крапки над і:

1. Я маю телефон, яким користуюся під час подорожі за кордоном. Я приїхав на україну, хочу ним користуватися в Україні. Які мої дії?
2. Я маю телефон, куплений невідомо коли, але який мені служить вірою і правдою, і купляти інший я не хочу. Щоя маю з ним робити?

Ігор Келехов - 20-6-2009 у 23:18

Хм. я тут тільки знайшов що варто декларувати мобільники
http://www.ucrf.gov.ua/uk/press/71/1242109102/
Мабуть, в цій статті я шось не те зрозумів:rolleyes:

Ігор Келехов - 20-6-2009 у 23:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Давайте все таки розставимо крапки над і:

1. Я маю телефон, яким користуюся під час подорожі за кордоном. Я приїхав на україну, хочу ним користуватися в Україні. Які мої дії?
2. Я маю телефон, куплений невідомо коли, але який мені служить вірою і правдою, і купляти інший я не хочу. Щоя маю з ним робити?


1. Написати заяву згідно форми (додаток 11): http://www.ucrf.gov.ua/img/zstored/nkrz-1338-dod-11.doc .
До неї додати копію паспорта (подати це все безпосередньо до УДЦР (якщо ви зареєстровані в Києві або Київській області), або до відповідної філії
http://www.ucrf.gov.ua/uk/1199778324/

2. Просто бути в мережі з 1 липня до 1 вересня 2009 - оператор автоматично "зловить" ІМЕІ-код вашого мобільника. І все.;)

Ярема П. - 20-6-2009 у 23:30

Ну що це таке??? На рахунок першого питання - ну ок, це я, який живе у Україні, і може постояти в чергах з заявою і почекати на реєстрацію. А наприклад іноземець на кілька днів в’їхав, і йому глибоко до лампочки наші замути з реєстрацією, йому потрібен зв’язок на кілька днів? Не купляти ж йому мобілу на Україні?

І взагалі, це все дуже скидається на обмеження свобод пересічного громадянина.

Ігор Келехов - 20-6-2009 у 23:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
...А наприклад іноземець на кілька днів в’їхав, і йому глибоко до лампочки наші замути з реєстрацією, йому потрібен зв’язок на кілька днів? Не купляти ж йому мобілу на Україні?


Читати повідомлення у топіку, яке було написано 19-6-2009 в 18:26

Юрій Сєров - 20-6-2009 у 23:34

Цитата:
А наприклад іноземець на кілька днів в’їхав, і йому глибоко до лампочки наші замути з реєстрацією, йому потрібен зв’язок на кілька днів? Не купляти ж йому мобілу на Україні?

3 місяці телефон працюватиме без реєстрації.

Ігор Келехов - 20-6-2009 у 23:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.


І взагалі, це все дуже скидається на обмеження свобод пересічного громадянина.


Ну, це вже скаржитись треба до НКРЗ;)

Ярема П. - 20-6-2009 у 23:41

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
3 місяці телефон працюватиме без реєстрації.


А якщо наприкінці тих трьох місяців він виїде за межі України, зловить іншого оператора, і вернеться знову, то знову 3 місяці без реєстрації?

Ігор Келехов - 20-6-2009 у 23:46

Цитата:


А якщо наприкінці тих трьох місяців він виїде за межі України, зловить іншого оператора, і вернеться знову, то знову 3 місяці без реєстрації?


Ха, цікаве питання... ну, мабуть, оператор шось придумає (придумав) з цього приводу.;) Але, з іншої сторни - може не придумати, і, нажаль, треба реєструватись:( Але в мене є велика надія, шо там, у оператора, сидять не дурні хлопці:rolleyes:

Юрій Сєров - 20-6-2009 у 23:48

Думаю повторно він не зможе ним користуватися...

Ярема П. - 21-6-2009 у 00:01

Це все мені страшенно не подобається. Пригадалося, як не так давно пробували ввести реєстрацію процесорів в Штатах, типу кожен процесор себе реєструє в базі даних, і зразу правозахисні організації підняли гвалт про обмеження свобод звичайних громадян, посягання на приватність і т.д. Тут іде то саме, але чомусь всі мовчать. Але це ж пряме втручання держави в приватність особи! Може дійдемо до того, щоб як в Росії з паспортом сім-карточку до телефону купляти?

Андрій Пелещишин - 21-6-2009 у 09:05

А чи є якась інформація, як вестимуть себе два телефони з однаковим кодом?

Ігор Келехов - 21-6-2009 у 10:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
А чи є якась інформація, як вестимуть себе два телефони з однаковим кодом?


На скільки я знаю, оператор просто буде блокувати ці телефони. (але ця інформація офіційно не підтверджена).

А тепер представте собі таку ситуацію, що в нашу країну завезли 1000 мобільників однєї моделі десь з далекого Сходу Азії з одним і тим же ІМЕІ-кодом (а УДЦР, мабудь, зареєструє лише один з них - база даних не повинна в собі зберігати одинакові коди). Наприклад, ці 1000 телефонів вже розпродали і вони на руках у звичайних громадян. І у одного з цих людей вкрали телефон. Що ця людина може зробити? Вона пише заяву до міліції про крадіжку, вказує в ній ІМЕІ-код, а УДЦР заносить цей код в "чорний список" і мобільний оператор, побачивши в мережі решту 999 мобільників - буде їх блокувати!!
Тому, мабудь, оператори та представники УДЦР будуть робити все можливе щоб не було співпадінь ІМЕІ-кодів;)

Ігор Келехов - 21-6-2009 у 10:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Думаю повторно він не зможе ним користуватися...

Мені теж так здається... важкувато буде оператору прослідкувати (на випадок відсутності телефона у мережі) - чи людина зараз на території України (телефон може бути просто вимкнутий), чи за кордоном;)

Andreas - 21-6-2009 у 12:00

А от моя ситуація. Живемо ми всі втрьох в Німеччині, регулярно по черзі в Україну їздимо. Ну, ясна справа, купили колись ми собі одну картку на трьох и пхаємо в свої мобілки її після перетину кордону з Україною - все в порядку. Було.
А тепер що? На один телефонний номер в нас три тих ІМЕІ получається? Кого блокуватимуть, кого реєструватимуть?
А якщо додати до того те, що ми тут мобілки як шкарпетки міняємо....

Ігор Келехов - 21-6-2009 у 12:22

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
А от моя ситуація. Живемо ми всі втрьох в Німеччині, регулярно по черзі в Україну їздимо. Ну, ясна справа, купили колись ми собі одну картку на трьох и пхаємо в свої мобілки її після перетину кордону з Україною - все в порядку. Було.
А тепер що? На один телефонний номер в нас три тих ІМЕІ получається? Кого блокуватимуть, кого реєструватимуть?
А якщо додати до того те, що ми тут мобілки як шкарпетки міняємо....


Реєструвати треба всі три ІМЕІ-коди і читати повідомлення написане 21-6-2009 в 00:26. Рекомендую зробити так, щоб реєструвати ці коди мінімум на дві людини (щоб не прийшлось оформляти ще і дозвіл на ввезення). А що стосується блокування, то не пустять в мережу ті телефони, чиї ІМЕІ-коди не занесені в Єдину Базу ІМЕІ-кодів.

Всі мобілки треба реєструвати....
"З метою захисту українського ринку від неякісних та не дозволених до застосування в Україні терміналів запроваджується їх позначення захисним знаком та облік кодів ІМЕІ." (пункт 5.1 Положення
про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну
радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, затверджене Рішенням НКРЗ за № 1338)

Ігор Келехов - 26-6-2009 у 20:02

До уваги власників мобільних телефонів !!! Перевірку наявності в базі даних кодів ІМЕІ власних мобільних телефонів, які в даний час обслуговують оператори, ви можете здійснити тільки після 30 вересня 2009 року

Роман Голощук - 4-8-2009 у 10:09

Цього року оператори мобільного зв'язку не будуть відключати нелегальні телефони. Компанії домовилися з Нацкомісією з питань регулювання зв'язку про перенесення строків впровадження системи моніторингу мобільних телефонів за IMEI-кодами. На думку учасників ринку, повноцінний запуск системи відбудеться в найкращому разі в лютому 2010 року. - http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2009/08/04/167503

Тарас Сокальський - 5-8-2009 у 10:29

А як це вплине на терміни формування БД IMEI-кодів діючих телефонів?

Роман Голощук - 16-9-2009 у 22:58

До бази даних ІМЕІ внесено понад 2,3 млн кодів - http://portal.lviv.ua/news/2009/09/16/133528.html

Ігор Келехов - 19-9-2009 у 18:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
Цього року оператори мобільного зв'язку не будуть відключати нелегальні телефони. Компанії домовилися з Нацкомісією з питань регулювання зв'язку про перенесення строків впровадження системи моніторингу мобільних телефонів за IMEI-кодами. На думку учасників ринку, повноцінний запуск системи відбудеться в найкращому разі в лютому 2010 року. - http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2009/08/04/167503


Ха, офіційних даних нема. Як було Рішення НКРЗ за № 1339 з п. 3 (Операторам мобільного зв'язку до 30.09.2009 подати Українському державному центру радіочастот коди ІМЕІ терміналів, які обслуговуються такими операторами за станом на 01.09.2009, для їх внесення до узагальненої бази даних кодів ІМЕІ), так воно і є єдиним документом про строки формування бази ІМЕІ операторами. Ніхто цього пункту не відміняв (газетам вірити не треба, якщо немає посилання на офіційне джерело;)).

Ігор Келехов - 19-9-2009 у 18:35

І взагалі, щодо мобільних телефонів РЕКОМЕНДУЮ довіряти лише трьом інтернет-джерелам:
http://www.ucrf.gov.ua
(УДЦР)
http://www.nkrz.gov.ua
(НКРЗ)
http://www.rada.gov.ua
(Верховна Рада)

Ігор Келехов - 19-9-2009 у 20:29

Цікаву річь знайшов:

"У разі відсутності після 30.07.2009 коду ІМЕІ термінала
абонента, за яким надаються телекомунікаційні послуги, в
узагальненій базі даних кодів ІМЕІ терміналів Ліцензіат відправляє повідомлення
на телефонний номер цього абонента про можливе
припинення надання телекомунікаційних послуг на даний термінал із
зазначенням причин. У повідомленні обов'язково вказується адреса
та контактний номер телефону сервісного центру Ліцензіата, куди
має звернутись абонент для уникнення припинення надання
телекомунікаційних послуг на його термінал.
Максимальний загальний строк надання телекомунікаційних
послуг на термінал, код ІМЕІ якого відсутній в узагальненій базі
даних кодів ІМЕІ, не повинен перевищувати трьох місяців з дати
першої реєстрації коду ІМЕІ цього термінала у мережі будь-якого
оператора мобільного зв'язку України."

(4-й абзац пункту 4.1.31 Рішення НКРЗ № 179 ).

джерело: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=1&nreg=z01...


Цікаво, хтось отримував таке повідомлення?:rolleyes:

Юрій Сєров - 17-10-2009 у 12:26

Свято наближається...
Нелегальні телефони почнуть відключати через три місяці

А тут: http://80.91.178.149/index.aspx можна перевірити чи є Ваш телефон у списку білих. Список ще не остаточний, тому якщо нема - не панікуйте :)

Мій, неукраїнський, але був у мережі протягом необхідного часового періоду, у базі присутній.

Катерина Слобода - 17-10-2009 у 14:32

Мені чомусь не вдається ніяк перевірити, бо останні три символи IMEI коду не вводяться...
Напевно, телефон саморобний якийсь попався...:D
Код задовгий намалювали...:)

Ігор Келехов - 17-10-2009 у 23:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Мені чомусь не вдається ніяк перевірити, бо останні три символи IMEI коду не вводяться...
Напевно, телефон саморобний якийсь попався...:D
Код задовгий намалювали...:)



Треба вводити перші 15 цифр (буде перевірятися 14 і їх виводити у результаті перевірки, так як 15-а цифра - контрольна)

Ігор Келехов - 17-10-2009 у 23:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров

Нелегальні телефони почнуть відключати через три місяці



А це вже фігня якась!!! власники мобільних телефонів повиині звертаись не до Центру Радіочастот, а до продавців (вони з 1 липня 2009 року повинні продавати виключно телефони із зареєстрваними ІМЕІ кодами). Центр Радіочастот приймає лише заявки на реєстрацію ІМЕІ-кодів лише від тих людей які купили свої телефони за кордоном. Тому, чеки вони можуть засунути в одне місце.;)


... в цій статті тааак багато неточностей (і нема посилань на офіційні джерела). Тому, на цю статтю можна не зважати і дивитись моє повідомдлення написане 19-9-2009 в 19:35 ;):sing:

Андрій Пелещишин - 15-12-2009 у 14:10

Чув по радіо виступ керівника цього відомства.
Мені "сподобалося" щось навзірець "для зручності людей, які хочуть зареєструвати свої телефони, ми в кожному обласному центрі відкрили офіси, сформували великий штат, який розбиратиметься в кожному конкретному випадку"
Тобто придумали собі роботу під яку роздули своє відомство. Розбудова держави :mad:

Ігор Келехов - 23-12-2009 у 22:15

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Розбудова держави :mad:


Правильно! створення робочих місць;)

Юрій Сєров - 26-12-2009 у 12:37

У людей почалися проблем. Куплений в українському Інтернет-магазині телефон виявився "сірим".
http://habrahabr.ru/blogs/idiots_online/79350/
І легалізувати його як ввезений не вдасться.

Також присутня думка, що в операторів не буде всього обладнання, необхідного для блокування.

Andreas - 26-12-2009 у 20:41

Власний досвід. Близько місяця тому в'їхав в Україну з німецьким мобільником, вставив, як і писав, українську картку, користувався тиждень. Жодних СМСок не надходило, все було в порядку.

Ігор Келехов - 28-12-2009 у 17:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
У людей почалися проблем. Куплений в українському Інтернет-магазині телефон виявився "сірим".
http://habrahabr.ru/blogs/idiots_online/79350/
І легалізувати його як ввезений не вдасться.

Також присутня думка, що в операторів не буде всього обладнання, необхідного для блокування.


Самі винні! чому не перевіряють мобілки перед покупкою?

Ігор Келехов - 28-12-2009 у 17:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
Власний досвід. Близько місяця тому в'їхав в Україну з німецьким мобільником, вставив, як і писав, українську картку, користувався тиждень. Жодних СМСок не надходило, все було в порядку.


Згідно п. 2 Рішення НКРЗ за № 1818 СМСки будуть віправляти після 2 січня 2010 року!!!

Джерело: http://www.nkrz.gov.ua/uk/activities/1261745889/1261750366/

Юрій Сєров - 28-12-2009 у 18:02

Та винні трохи звісно, але виходить так: ввозять фірми, держава вводить санкції, а страждають не імпортери, а прості люди.

Андрій Пелещишин - 28-12-2009 у 19:31

Цитата:


Самі винні! чому не перевіряють мобілки перед покупкою?


Люди не винні, що держава придумала ідіотське обмеження.

До речі, якщо хтось заб'є в телефон код вашого телефону з білого списку (наприклад, з метою продати незареєстрований телефон), то ваш телефон тоже підпаде під санкції.
Також скажете - "сам собі винуватий"?

Viktor Tkachenko - 29-12-2009 у 11:17

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
До речі, якщо хтось заб'є в телефон код вашого телефону з білого списку (наприклад, з метою продати незареєстрований телефон), то ваш телефон тоже підпаде під санкції.
Також скажете - "сам собі винуватий"?


Тобто у привезений ззакордону смартфон уже немає сенсу прошивати код від свого старого телефону бо всерівно не поможе...?:( Мдя...

Sashko Nedoviziy - 29-12-2009 у 11:24

Судячи з числених повідомлень по ряду форумів і те де, в списки "попали" навіть придбані в Україні трубки, і то немало. Судячи з інших роздумів, на рахунок того, що апаратуру для блокування оператори мають купувати за свій кошт, та країну, де ми знаходимось, навряд чи діло піде далі набридливих СМС...

Андрій Пелещишин - 29-12-2009 у 11:55

Цитата:

Тобто у привезений ззакордону смартфон уже немає сенсу прошивати код від свого старого телефону бо всерівно не поможе...?:( Мдя...

Допоможе, якщо після цього старий не вмикати.

Другий варіант - забити на все, і з голови раз на три місяці вводити "лівий" IMEI (ну і звичайно получати СМС-ку :) )

Viktor Tkachenko - 29-12-2009 у 14:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Допоможе, якщо після цього старий не вмикати.

Зрозуміло.

Тарас Сокальський - 30-12-2009 у 11:03

Мелькала інфа про наявність купи телефонів з клонованими ІМЕІ і толерантність до цього наших операторів, то ж навряд чи будуть якісь санкції до клонів запроваджувати тепер -- тим більше спробуй доведи, хто з них оригінал:D А якщо клони з сімками різних операторів, то що -- якийсь централізований реєстр створювати, де б кожна реєстрація в кожного оператора фіксувалася?:o Та й дідька з два визначиш, чи то клони, чи просто перехідничок на 2 сімки -- хіба будуть ще й переміщення відстежувати:lol::lol::lol:

Ірина Роздольська - 31-12-2009 у 00:46

А як оператор взнає, що в мене клонований номер з старої трубки, якою я вже не користуюся?

Андрій Пелещишин - 31-12-2009 у 11:00

Напевно ніяк.

Ярема П. - 31-12-2009 у 11:48

Хе, от і вихід з становища - програм для зміни номеру ІМЕІ навалом в неті.

Ігор Келехов - 31-12-2009 у 18:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:


Самі винні! чому не перевіряють мобілки перед покупкою?


Люди не винні, що держава придумала ідіотське обмеження.

До речі, якщо хтось заб'є в телефон код вашого телефону з білого списку (наприклад, з метою продати незареєстрований телефон), то ваш телефон тоже підпаде під санкції.
Також скажете - "сам собі винуватий"?


Все-рівно винний? Чому не береже в таємниці ІМЕІ-код?;)


Ігор Келехов - 31-12-2009 у 18:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
А якщо клони з сімками різних операторів, то що -- якийсь централізований реєстр створювати, де б кожна реєстрація в кожного оператора фіксувалася?:


Так вже і робится... існує регламент обміну даними між оператором та УДЦР.

Джерело: http://www.nkrz.gov.ua/uk/activities/ruling/1256898535/

Андрій Пелещишин - 1-1-2010 у 11:00

Цитата:
Все-рівно винний? Чому не береже в таємниці ІМЕІ-код?;)


Тому що, поки телефон дійде до рук користувача, його код можуть 10 раз переписати. А ще працівники операторів можуть злити комусь списки. А ще в ремонтній майстерні можуть переписати.

Юрій Сєров - 30-4-2010 у 16:57

"Сірі" мобільні телефони відключатимуть без попередження
Мобільні телефони, які знаходилися в "сірому" списку понад трьох місяців, будуть відключені без додаткового попередження.
ро це попереджає Український державний центр радіочастот. Усім бажаючим придбати мобільні телефони центр нагадує, що купувати потрібно лише ті мобільні термінали, коди ІМЕІ яких внесені до узагальненої бази даних центру.

Під мобільними терміналами маються на увазі мобільні телефони GSM-модеми, пристрої автоматики, прилади сигналізації, що містять у своєму складі GSM-модуль.

Будь-які заяви про скасування відключення "сірих мобільних телефонів не мають під собою жодних законних підстав, наголошують в центрі радіочастот.

Над механізмом припинення обслуговування абонентів, легальність походження телефонів яких не встановлена, сьогодні працюють НКРЗ, УДЦР та оператори стільникового зв'язку.

Як тільки буде вирішено технічні питання, всі мобільні термінали, які знаходилися в "сірому" списку бази даних центру понад трьох місяців, будуть відключені без додаткового попередження.

Зверніть увагу

Якщо ваш телефон потрапив до "сірого" списку, власник такого засобу, перш за все, отримає (або вже отримав) повідомлення від оператора мобільного зв'язку з попередженням про припинення обслуговування цього телефону через три місяці.

З настанням цього терміну відключення телефонів буде здійснюватися без додаткового попередження.

http://life.pravda.com.ua/problem/4bd983c6c6146/

До речі, чи хтось вже реєтрував ввезені телефони?
Цікаво було б почути, як це на практиці відбувається, як заповнювати ту декларацію на митниці, куди потім з тим йти....
Яка процедура реєстрації, якщо телефон купити на ebay?

Юрій Сєров - 30-4-2010 у 23:31

Як на замовлення наткнувся на варіант. Далі мовою оригіналу:
Цитата:
Так получилось что сегодня наткнулся на уже подзабытую, но все еще актуальную, тему отключения «серых трубок». Судя по новости, массовые репрессии в обозримом будущем всё таки начнутся. Так, что буду рад поделится своими знаниями с теми, для кого эта проблема всё еще актуальна.

Напомню теорию. Любой телефон который пересек границу Украины «нелегально» заносится в так называемый «серый» список, а по прошествии трех месяцев, нахождения в нем, соответственно, в «черный» и перестает регистрироваться во всех сотовых сетях. Это касается и телефонов друзей/родственников приехавших погостить из СНГ или более дальнего зарубежья, и реально ворованных аппаратов, и конечно практически всех новых айфонов и им подобных которые выгоднее заказать/привезти чем покупать на месте.

Для законопослушных граждан, которые в силу тех или иных событий стали счастливыми обладателями таких трубок, есть несколько официальных способов легализации, но все они весьма бюрократичные, и неудобные, а в некоторых случаях неприменимы вовсе. Но к счастью есть «lite» метод легализации, который то ли был оставлен специально, для своих, то ли для реселлеров, то ли появился когда народу стало совсем плохо, но простые потребители, как правило, о нем не знают..

Сам я этим методом уже «обелил» более 20 трубок, последним, неделю назад, был айфон 3гс, купленный другом специально серым — дабы сэкономить 400грн.

Что для этого нужно:

* Открываем бланк заявления.
* Заполняем его, в графе «джерело походження» указываем «придбаного під час особистого перебування за кордоном та ввезеного в Україну».
* В графе «До заяви додається» пишем «копiя закордонного паспорта на двух аркушах».
* Кладем в конверт с письмом копии первой и последней страницы загранпаспорта.
* Посылаем письмо Начальнику УДЦР (Український Державний Центр Радіочастот) по адресу «м. Київ, Проспект Перемоги, 15-й км, Слободянюку П.В.»

Что хорошо — схема работает даже в том случае если вы никогда небыли за границей, и в загране нет НИ ОДНОЙ визы. Ну и не стоит забывать, что с одного паспорта можно обелить не более двух трубок.

Судя по личному опыту обеляют очень быстро. Могу предположить, что не позднее двух дней с момента получения письма. Я уже писал об этом чуть раньше, но тогда просто в комменте.

P.S. Проверить «серость» своего телефона можно здесь.


Тобто, я так розумію, що з митниці документів не потрібно ніяких і копій квитанцій також не потрібно.

Андрій Пелещишин - 1-5-2010 у 14:51

Якщо це так, то тоді зрозуміло, що насправді задачею цієї кампанії є збір додаткової інформації, про те, який телефон за ким з людей закріплений.
Звичайно, це умовно, бо телефон можна передати, продати і т.п., але так в органів вже якісь кінці є.
Тим більше, що довіри до радіоринків тепер у покупців менше, відповідно, і обіг "анонімних" трубок зменшиться.

Щодо самого способу. Цікаво було би спробувати. Може у когось є "сіра" труба?

Ігор Келехов - 11-6-2010 у 19:27

У мене був знайомий - ввіз мобілку з Молдови, написав заяву за зразком ( http://ucrf.gov.ua/uk/imei_base/1257322590/ ), додав копію закордонного паспорту (з відміткою про перетинання кордону) та копію паспорта громадянина України. Відправив по пошті в Київ. Через два тижні - в "білому" списку"

Юрій Сєров - 12-6-2010 у 16:17

Тобто копій митних декларацій він не слав?

Ігор Келехов - 14-6-2010 у 20:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Тобто копій митних декларацій він не слав?


Так! тому що, не мав цієї декларації... згідно чинного законодавства є як мінімум два варіанти додатків до заяви:
1) копія митної декларації
2) або копія паспорта з відміткою про перетинання українського кордону.

Джерело: http://ucrf.gov.ua/uk/imei_base/1257322590/

Ігор Келехов - 14-6-2010 у 20:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Яка процедура реєстрації, якщо телефон купити на ebay?


2.У разі отримання мобільного телефону у міжнародному поштовому відправленні, до заяви додається один із документів, які передбачені Порядком та умовами здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових відправленнях (затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.02 № 1948):

а) митна декларація CN 23, заповнення якої обов'язкове під час переміщення (пересилання) посилок, відправлень прискореної пошти „EMS” та відправлень з оголошеною цінністю;

б) ярлик „Митниця CN 22”, наявність якого обов'язкова під час переміщення (пересилання) дрібних пакетів, бандеролей, мішків „М” і відправлень прискореної пошти „EMS” з вкладенням письмової кореспонденції;

в) вантажна митна декларація – у випадках, передбачених законодавством;

г) акт визначеної форми про відправлені товари та інші предмети, який складається працівником поштового оператора у разі недекларування відправником товарів та інших предметів або відсутності митної декларації CN 23 (ярлика „Митниця CN 22”) до відправлення, що надійшло на адресу громадянина.

3.У разі отримання мобільного телефону в міжнародному експрес-відправленні, до заяви додається один із документів, які передбачені Порядком та умовами здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних експрес-відправленнях (затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.02 № 1948):

а) митна декларація М 16 (у разі надходження відправлень на адресу громадян);

б) митна декларація (у разі пересилання відправлень громадянами);

в) вантажна митна декларація – у випадках, передбачених законодавством.

4.У разі замовлення мобільного телефону через Інтернет-магазини за кордоном та отримання його через міжнародні поштові або експрес-відправлення на замовлення, до заяви додаються документи, визначені пунктами 2 та 3.

Джерело: http://www.ucrf.gov.ua/uk/imei_base/1257322590/

Ігор Келехов - 19-6-2010 у 16:23

нас скоро будуть інформувати;)


Цитата:

Рішення №273 від 17.06.2010
Про інформування громадськості щодо порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні РЕЗ, а також обліку кодів ІМЕІ мобільних терміналів
17.06.2010 № 273


З метою роз’яснення громадськості діючого порядку ввезення з-за кордону та реалізації мобільних телефонів і інших РЕЗ та захисту прав споживачів мобільних терміналів, Національна комісія з питань регулювання зв’язку України
ВИРІШИЛА:

1. Державному підприємству «Український державний центр радіочастот» організувати та провести інформування широких верств населення про діючий порядок ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів, а також ведення обліку кодів ІМЕІ мобільних терміналів.

2. Витрати на інформаційні послуги здійснювати відповідно до фінансового плану УДЦР.
Голова В. Олійник


Джерело: http://www.nkrz.gov.ua/uk/activities/ruling2/1276869941/