Форум Рідного Міста

Копія сайту під чужим доменом

marco - 7-5-2009 у 16:33

Виявили що сайт нашого клієнта http://www.mru-ukraine.com має нещодавно створеного близнюка (старшо-молодшого брата :D) http://prisvaivat.ru/

Проведений аналіз виявив, що копію сайту зроблено недавно, зроблено автоматично (скриптом) з використанням Google translate.

Крім перекладу - нічого не поміняно, включно з посиланнями з лого на оригінал, контактними адресами і т.п.

Питання для чого це зроблено?

- один з варіантів - для розкрутки нового домену (щоб він здобув хоч якийсь рейтинг) і встановлення на нього потім платних лінків. Але така версія не витримує критики - взято сайт дуже специфічної тематики, який за 4 роки існування має власний PR=2, для того краще було брати якийсь розкрученіший сайт за основу, напр. туристичний із значно вищим рейтингом.

- інша версія - "проделкі" конкурентів - щоб зменшити рейтинг основниго сайту і перехопити відвідувачів з пошукових систем.
Але конкурентів як таких фірма не має...
Оскільки мовні версії різні то серйозних штрафів за плагіат теж не буде. І, накінець, на рос. копіїі сайту всі контакти ті ж що і на оригіналі, тобто потенційний замовник все-одно попаде до Львова.

В кого ще які ідеї/пояснення будуть?

Ну і звичайно чи є якийсь спосіб захиститися від такого (крім суду звичайно - бо за таке ніхто судитися не буде)?

popTAB - 7-5-2009 у 16:57

Звертатись до хостинг-провайдера з претензією.
Причин може бути дуже багато, включно з наповненням резюме "розробника", участі в тердерах тощо

marco - 7-5-2009 у 17:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від popTAB
Звертатись до хостинг-провайдера з претензією.

тут скоріше всього власник домену є і хостинг провайдером.
в кожнім разі маю великий сумнів, що таке звернення хтось відреагує.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від popTAB
Причин може бути дуже багато, включно з наповненням резюме "розробника", участі в тердерах тощо

розробник на сайті-копії правильний вказаний (тобто ми) і навіть лінк працює :D.
Для участі в "лівих" тендерах не треба аж так мучитись, можна дати цілий перелік сайтів з нету де не вказано розробника і видавати їх за власні...


Можливо це якийсь киберсквоттер робить так "передпродажну підготовку" домену?

Whois дає (email i person явно fake):
domain: PRISVAIVAT.RU
type: CORPORATE
nserver: ns1.reg.ru.
nserver: ns2.reg.ru.
state: REGISTERED, DELEGATED
person: Venedikt G Lymar
phone: +7 0842 743057
fax-no: +7 0842 743057
e-mail: udjj@mail.ru
registrar: REGRU-REG-RIPN
created: 2009.03.25
paid-till: 2010.03.25
source: TC-RIPN

IP-адресf: 89.108.85.86
хост/провайдер: unknown-2776.agava.net

Які ще ідеї в кого будуть?

vovka - 7-5-2009 у 23:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від marco
Цитата:
Оригінальне повідомлення від popTAB
Звертатись до хостинг-провайдера з претензією.

тут скоріше всього власник домену є і хостинг провайдером.

Відправити абузу в датацентр. в даному випадку в агаву.
власник цього домену я думаю максимум орендує сервер.

marco - 8-5-2009 у 00:18

абузу відіслав, побачимо що відпишуть

хоча наявність такої копії сайту особливо не пече ані мене, ані замовника :rolleyes:

мені більше цікаво задля чого це зроблено?

Андрій Пелещишин - 8-5-2009 у 08:13

Може якийсь студент лабу здавав?
Колись з таким стикнувся. Смислу так і не зрозумів

marco - 8-5-2009 у 09:52

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Може якийсь студент лабу здавав?
Колись з таким стикнувся. Смислу так і не зрозумів


може, але сумнівно чи для такого він би реєестрував платний домен і брав платний хостинг
повісив би десь на халявному, або як підсторінку юзера свого навчального закладу

Thror - 8-5-2009 у 18:07

Звичайно ще це перший варіант - сайт для заробляння на рекламі. Самий простий і швидкий спосіб отримати сайт з реальним контентом.
Думаю написано простого робота який штампує сайти як пиріжки.

В мене було таке саме на medieval.in.ua - знайшов випадково - коли аналізував пошукові слова втрапив око вираз "Башня Медвежонок" - в оригіналі готель Вежа Ведмежа, який згадувався на сторінках сайту:-)

Хостер прибрав через годину після мого комплейну.

Тарас Гулка - 8-5-2009 у 20:53

І в мене була аналогічна ситуація: платний домен+хостинг, сайт перекладений роботом. Але суть була така, що половина лінків вела на мій сайт (напевне грабали якимись софтом, який відносні лінки перетворив в абсолютні). Власне через ці лінки я вирішив шуму не піднімати. А через кілька місяців сайт сам щез.