Форум Рідного Міста

Вода біля хати

Марія Вибранівська - 25-5-2009 у 16:05

Хто знає фірми (чи майстрів) які займаються добуванням води біля сільського бідинку?
Думаю, найкраще робити свердловину. В нас раніше була вбита в землю (десь м на8-10) труба і поставлена ручна помпа. Але з часом труба проржавіла і тепер треба щось робити.
А може хтось порадить кращі (дешевші) способи добування води?

Галина Лев - 25-5-2009 у 18:03

А хата де знаходиться?

Марія Вибранівська - 26-5-2009 у 09:06

с.Вибранівка, це за Бібркою, через Кологури і направо, за лісом. Або, якщо по колії - то напрям на Ходорів.

Тарас Задорожний - 26-5-2009 у 09:52

Бажано звертатись до геологів. Вони легко пробурять невеликого діаметру свердловинку.

Марія Вибранівська - 26-5-2009 у 11:43

А де їх знайти? Координат ніхто не має?

romano - 26-5-2009 у 12:51



Цитата:

Вони легко пробурять невеликого діаметру свердловинку.


Мій колєга робив свердловину в Бірках роки 3-4 тому. Йому це тоді обійшлося більше ніж $1000. Так що легко, але недешево.

dr.Trollin - 27-5-2009 у 07:29

а, якщо отвір-то (свердловина) вже є,- може у нього просто скинути пластикову трубу??

Марія Вибранівська - 27-5-2009 у 08:53

Та ні, треба нову, стара вже зруйнована.

Ярема П. - 28-5-2009 у 01:42

Обійдеться то все в добру копієчку. В 2004 році рахували 50$ за метр глибини, ну і плюс вартість самої труби. До речі, що у Вас за труба, що вона зруйнувалася? Зараз ставлять з харчової пластмаси (не каналізаційна, а типу без шкідливих добавок). Зараз то все задоволення суттєво подорожчало, крім того на халяву затягнути когось, щоб пробурив дірку, проблематично, бо бояться, щоб десь без путівного листа дайці не штрафонули. Оплачується копання криниці відразу з виробленням бетонних кругляків коло неї. В 2-3 форми заливається бетон, чекається поки застигне, потім копається з поступовим опусканням кругляка вниз. Тим часом ще форми робляться. Трохи довгувато, але дешевше. Потім в криничку насос і маєте воду в хаті. Ціна кругляка готового від 50$, а робленого самим десь в два-три рази менше, та і легше знайти копача криниці, однак з формами проблеми, хоча є такі, що все своє мають.

Марія Вибранівська - 28-5-2009 у 11:03

Дякую за розповідь.
А помпа в нас була така: металеву (стальну, скоріш за все) трубу діаметром десь 4-5 см. вбивали в землю. Робили то вручну, я смутно памятаю, бо то було ще в моєму дитинстві, досить давно. Просто елементарно тато з стрийком товкли тою трубою в землю. І так десь днів 2-3. На глибину біля 10 м. На ту трубу наклали таку металеву помпу, з гумовою прокладкою на поршні. Ручка помпи вверх - поршень вниз- збільшили тиск, Ручка вниз - поршень вверх - воду потягнуло догори. Отак і помпали. Просто і зручно було. правда, така помпа працювала лише в ручному режимі, думаю, мотор до неї не вкинеш. З роками в землі ця труба очевидно проржавіла місцями, бо вода почала помпуватися з піском, а потім взагалі перестала.

На жаль, ні тата, ні стрийка вже немає, тому як саме товкти цю помпу я не знаю.
Тай охота щось "моторизоване". Мабуть, все таки копати криницю вийде оптимальніше.

Зразу питання: а копачів ніхто не знає?

Андрій Пелещишин - 28-5-2009 у 11:46

Тут є нюанс. Вода зі скважини суттєво краща ніж з криниці.

Рост - 28-5-2009 у 12:08

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Тут є нюанс. Вода зі скважини суттєво краща ніж з криниці.

Чому?

Андрій Пелещишин - 28-5-2009 у 12:30

Чистіша, не застоюється, менша імовірність потрапляння туди хімічних добрив, інфекцій.

Я мав на увазі "глубоку" скважину, можливо трохи випав з контексту розмови.

Ярема П. - 28-5-2009 у 14:50

Так і криницю так само копають глибоку, а не на кілька метрів (ризик грунтових вод), 10 метрів то мінімум, крім того, чи в скважині, чи криниці, якщо з них не брати води, теж буде вода застоюватися. Скважина так само буде замулятися, і якщо вже підходити професійо до справи, то і насос в неї треба спеціальний, з фільтрами, і регулярно очищати її спеціальним муловідкачуючим насосом. Мій вуйко взагалі додумався, оскільки криниця постійно накрита кришкою, в ній насос, і постійно холодне повітря, то він ще зробив вивід холодного повітря, яке через трубу з вентилятором поступає в хату і через систему повітряних каналів літом ганяється по хаті. Так що влітку діє безплатний кондиціонер.

Ярема П. - 28-5-2009 у 14:52

Щодо копачів - я думаю, треба в селі питати, або в навколишніх селах. Я знаю одного коло Львова, думаю скористатися його послугами, але він живе від того місця, де треба копати, недалеко, і сумніваюся, що поїде в Бібрку.