Форум Рідного Міста

Формалізація власності

Dmy - 23-6-2009 у 22:04

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
рекомендую прочитати оригінал
Тетяну Монтян чи Ернандо де Сото?:D

Юрій Сєров - 23-6-2009 у 22:33

Як на мене, проблема не у відсутності формалізації чи систем реєстрації, а у невиконанні цієї формалізації і недотриманні законів. Так, у нас недосконалі закони, але значно більша проблема, що їх не виконують. А за такої ситуації, скільки б того капіталу не було...

Юрій Сєров - 24-6-2009 у 15:48

То це проблема нотаріуса, який продав двічі одну квартиру і чиновників, які не бояться закону і силових структур, які не виконують своїх функцій...

Рост - 19-5-2010 у 17:23

Формалізація... всього. Власність - це лише частина.
Візьмемо дрібного підприємця. Захотів він для ведення своєї справи відкрити власний офіс. Дві варіанти - оренда і власне приміщення. По вартості 10 років оренди - це вартість приміщення в середньому. Якщо він хоче працювати серйозно і надовго, очевидно вигідніше власне.
Отже (описую на реальних фактах), купує він приміщення в нежитловому фонді, щоб зробити з нього офіс. Як ви думаєте, скільки часу потрібно, щоб із просто нежитлового приміщення зробити бізнес-приміщення? Ремонт триватиме, залежно від глобальності і складності, від 2-3 до 6 місяців. Реальний час же від моменту покупки до відкриття - 3-4 роки. Це середньостатистичні дані по Львову, і стосовно того приміщення, про яке я пишу, так само. Увесь цей час іде на паперову роботу і ходіння по інстанціях. Спочатку робиться ескізний проект, який погоджують архітектура, санстанція, пожежники, нагляд охорони праці, охорона історичного середовища, проект складається з частин, які погоджують електрики, газівники, водоканал. Потім ескізний проект затверджує виконком, після чого можна нарешті робити робочий проект, який погоджується усіма тими ж інстанціями, плюс добавляється ще купа інших, ліниво перечисляти. При чому, знову ж, реальна ситуація - будь хто може викинути фортель. В даному випадку була найбільша проблема з енергетиками: при площі офісного приміщення 80 кв. м, максимальній споживчій потіжності 7,5 кВт, тобто як звичайна собі квартира (праска, пралька, електричний нагрівач води (бойлер), чайник, мікрохвильовка - це вже 7,5 кВт) доблесні електрики закладають протягнути до офісу, який знаходиться в цоколі 3-поверхового будинку, додатковий кабель від комутаційної шафи за 30 метрів від нього. Вартість такої операції десятки тисяч, не гривень. Знову розборки, написання заяв, виготовлення нових тех.умов, і що ми бачимо? Прокласти кабель до офісу уже від іншої КШ, що знаходиться за 50 метрів і по протилежній частині вулиці. В сумі виготовлення тех.умов замовлялось 4 рази, за все, очевидно, платились гроші, які складались в тисячі і тисячі, при тому, що результату не було. Поки нарешті не далося серйозного хабаря, після чого несподівано виявилось, що уже можна просто роз'єднати будинковий ввід і спокійно під'єднати до нього офіс. І так зі всіма організаціями, просто енергетики найбільш корумповані. Так от, після того, як зібрано усі ці десятки печаток і підписів, подається робочий проект на виконком. І якщо вам повезло і закони не помінялися за час вашої біганини по інстанціях і цей проект все ще відповідає нормам, його затверджують, після чого нарешті можна відкривати будівельний майданчик і робити ваш ремонт. Коли ремонт зроблений, знову чекає, тепер уже найдовше коло пекла, ще одне збирання папірців по усіх цих організаціях + ще декілька нових, і нарешті введення в експлуатацію. О, я забув. Про турботу про нас, себто про єдине вікно. Це ж супер - не треба здавати документи по різних інстанціях, просто приніс їх в одне місце, а далі кур'єри (за послуги яких ви заплатите) усе рознесуть. Була потреба виправити один документ компетенції історичного середовища. Приходите в "єдине вікно", кажете, що хочете подати на зміни не робочий проект, а просто окремий документ, який до самого проекту відношення не має. "А у нас регламентом такого не передбачено!". "І що мені робити?". "Подавайте усі документи на проект наново". Добре, знайомства і хабар питання вирішив. Але ж за відсутності цього "єдиного вікна", яким так бахвалилася влада, дана проблема взагалі не була б проблемою, ви б просто звернулися в потрібну інстанцію і отримали змінений документ.
Ви все ще хочете працювати у власному офісі? Тоді ми йдемо до вас!
З любов'ю! Ваші держслужбовці.

Так що формалізація власності в нашій країні покращить, звичайно, економічний клімат, але не вирішить абсолютно нічого. Вирішить лише і тільки формалізація усієї державної служби. Щоб усі процедури були повністю відкритими і прозорими. Але тоді відпаде можливість брати хабарі. Кому це вигідно? Мені вигідно, вам, мої друзі-бізнесмени, вигідно, але в корені не вигідно дежслужбовцям. А їх в нашій країні стільки, що вони є найбільшою на даний момент силою, підкріпленою владою від самого верху. Їм не потрібні податки і платежі, які наповнюють бюджет країни, тому що їх потім потрібно відмивати, це складніше, а хабарі - чорні гроші, які ніде не світяться, ідуть прямо в потрібні кишені.

Так що жити добре ми почнемо тоді, коли виженемо з країни 2/3 держслужбовців, або заставимо їх займатися "чищенням сараїв, прямою своєю справою", (С) "Собаче серце", а решту заставимо працювати на благо народу. Коли це буде?

Андрій Пелещишин - 20-5-2010 у 07:59

Подібний по духу до Ростиславого допис на УП
http://blogs.pravda.com.ua/authors/svirko/4bf447d6d315d/
Цитата:
Ну й чим тут допоможе формалізація за методом Тані М.? Нічим. Навпаки – вона лише зашкодить пересічним громадянам і полегшить життя шахраям та бюрократам.

Тому починати треба не з реєстрів і формалізації, а зі справжньої судової реформи, якої не хочуть 1) нардепи, 2) судді, 3) держвиконавці, 4) прокурори, 5) урядовці, 6) адвокати. І в цій шістці, зокрема, є Таня М., яка після цієї реформи може сісти чи не першою – за своє повторне давання хабарів.

Andreas - 22-5-2010 у 21:41

Цитата:
Ігор Паславський
Тобто, навіть у випадку виявлення злочинних дій, внаслідок яких об'єкт вибув з власності потерпілого, цьому потерпілому за рахунок держави компенсуються збитки, в той час як сам об'єкт в натурі залишається у власності добросовісного набувача.


Тобто, якщо в маршрутці в мене вкрали мобільник, держава зараз же біжить до мене з грошима, щоб компенсувати мені збитки?
Покажіть меі таку державу на глобусі, а я вже пакую чемодани, щоб туди переїхати.

Andreas - 27-5-2010 у 19:09

Хм, мені чогось здалося, що тема йшла про власність, та й топік так і називається.
А хто підкаже дилетантові, чим відрізняється право власності на земельну ділянку, від права власності на авто, чи там мобілку? Все то реєструється, якщо хтось незаконно заволодів чужою власністю - по шії йому...
Чого то держава має компенсувати чиїсь там збитки внаслідок чиїхтось там злочинних дій? От злочинець нехай і компенсує.

Андрій Пелещишин - 27-5-2010 у 20:35

Цитата:

Тобто, якщо в маршрутці в мене вкрали мобільник, держава зараз же біжить до мене з грошима, щоб компенсувати мені збитки?

Є така країна, зветься Україна!
ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ:
Цитата:
Стаття 1177. Відшкодування майнової шкоди фізичній особі, яка потерпіла від злочину

1. Майнова шкода, завдана майну фізичної особи внаслідок злочину, відшкодовується державою, якщо не встановлено особу, яка вчинила злочин, або якщо вона є неплатоспроможною.

2. Умови та порядок відшкодування майнової шкоди, завданої майну фізичної особи, яка потерпіла від злочину, встановлюються законом.

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/ed_2005_12_22/an/844268...

Andreas - 28-5-2010 у 19:56

Упалпацтол...
Лишилося знайти хоча б одну людину, що отримала ту компенсацiю...

Андрій Пелещишин - 28-5-2010 у 20:43

У мене знайомому порізали шини в автівці. Написав заяву в міліцію.
Через певний час отримав офіційну відповідь, що поки що злочинця виявити не вдалося, а матеріальну шкоду відшкодують, коли в бюджеті будуть виділені кошти під такі відшкодування. ;)

Хоча, з другого боку, сам факт "заборгованості" держави перед громадянином вже відкриває певні можливості. Треба юристів питати.


Андрій Пелещишин - 28-5-2010 у 20:45

Додам ще, що я не вірю в якусь винятковість українського законодавства. Воно вочевидь списувалося з радянського і можливо ще з якогось.
Це я до того, що напевно і в інших країнах є подібні закони.

Рост - 28-5-2010 у 20:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
У мене знайомому порізали шини в автівці. Написав заяву в міліцію.
Через певний час отримав офіційну відповідь, що поки що злочинця виявити не вдалося, а матеріальну шкоду відшкодують, коли в бюджеті будуть виділені кошти під такі відшкодування. ;)

Хоча, з другого боку, сам факт "заборгованості" держави перед громадянином вже відкриває певні можливості. Треба юристів питати.


Воно відкриває великі перспективи, навіть не уявляєш, які.
Недавно одній фірмі довелось просто закритись, тому що перевіряючі органи не давали працювати, перевірка за перевіркою. При тому, що бухгалтерія велась дуже добре.
Від чого ці перевірки? Правильно, від того, що держава фірмі заборгувала якихось декілька десятків мільйонів ПДВ.

Андрій Пелещишин - 28-5-2010 у 20:57

Ти однобоко дивишся на речі, Росте!
Постав себе на інший бік, на бік тих кого гріє сонце нашої влади.
Думаєш, якщо наприклад в якогось замміністра потягнуть мобілку, в нього нема шансів отримати відшкодування за неї?

Рост - 28-5-2010 у 21:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Ти однобоко дивишся на речі, Росте!
Постав себе на інший бік, на бік тих кого гріє сонце нашої влади.
Думаєш, якщо наприклад в якогось замміністра потягнуть мобілку, в нього нема шансів отримати відшкодування за неї?


Андрію, в тобі спить якщо не поет, то романтик-прозаїк точно.
Пригрівшись під сонцем влади, замміністра солодко заснув в метро, де у нього лихі люди, що не знають променів цього сонця, вкрали мобілку. Які негідники! Але не переживайте, злу не восторжествувати, ми, народ своєї країни, оплатимо нову мобілку замміністру!
Да пребуде з тобою, сину мій, сила сонця влади!