Форум Рідного Міста

Віртуальне спілкування vs Реальне спілкування

Катерина Слобода - 29-7-2009 у 08:24

Віртуальне спілкування vs Реальне спілкування
Що краще? Чи може віртуальне спілкування з часом замінити реальне? І до чого це може призвести?
http://blogosphere.com.ua/2008/11/22/shy-communication/

Скільки часу в день Ви витрачаєте на віртуальне спілкування?

Sashko Nedoviziy - 29-7-2009 у 13:24

Коли говорю з кимось паралельно працюючи, тоді і спілкуюсь віртуально. Години зо дві-три в сумі набіжить, певно.

Соломія Федушко - 3-8-2009 у 21:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Віртуальне спілкування vs Реальне спілкування
Що краще? Чи може віртуальне спілкування з часом замінити реальне? І до чого це може призвести?
http://blogosphere.com.ua/2008/11/22/shy-communication/

Скільки часу в день Ви витрачаєте на віртуальне спілкування?


А чому ж не може віртуальне спілкування замінитись реальним?!
Правда, я сама не пробувала, але вважаю, що це справді можливо. Адже, з незнайомою людиною набагато відвертіше і простіше поспілкуватись, звичайно якщо це взаємне прагнення, ніж з людиною, яку ти знаєш і яка знає тебе, потрібно підтримувати розмову так, як годиться) Але й бувають випадки, що в неті люди корчать з себе зовсім інших.:( Існують винятки із правил.
Тож, якщо захоплююче спілкуватись віртуально, то чому ж не продовжити це спілкування в реальності? Можна й подружитись...
Ти ж сама знаєш, що не тільки маньяки сидять в неті:rolleyes:

Юрій Сєров - 3-8-2009 у 21:49

Спілкування - це добре.
Як на мене, то спілкування є завжди реальним, якщо ти спілкуєшся з людиною.
Відрізняються між собою лише середовища спілкування. Ось тут вже виникають нюанси.
З свого досвіду можу сказати, що спілкування може переходити з одного середовища у інше. З віртуалу в реал і навпаки. Віртуальні середовища просто є доповненням реального.
І у цьому також немає нічого поганого. Людей, з якими не бажаєш спілкуватися уникнеш у будь-якому середовищі, разом з тим, засобами ВВВ можеш спілкуватися з тими людьми, живе спілкування з якими просто неможливе через обставини.

Соломія Федушко - 3-8-2009 у 22:11

Так, ВВВ дуже допомагає у спілкуванні з друзями та родичами за кордоном. Це зручний і безкоштовний вихід))

Андрій Пелещишин - 22-10-2009 у 11:34

Мені здається, що ключовим моментом для порівняння технологій спілкувань є визначення "з ким спілкуєшся".
В результаті, ті хто виступає проти "віртуального спілкування", насправді часто проти "віртуальних знайомств".
А ті хто за - ті за ефективні засоби спілкування з уже знайомими людьми.
Тобто існує неузгодженість понять.

Що стосується мене, я підтримую всі форми електронних комунікацій між знайомими людьми. Вони усувають кордони та відстані.
Щодо повноцінного спілкування з "віртуальними знайомими" - усе-таки я консерватор і іншим тоже раджу бути консерваторами.

Demyan - 22-10-2009 у 14:58

ВІртуальне спілкування з знайомими це одне,
Зовсім інше вірутальне спілкування з незнайомим людьми, коли ти вигадуєш, щось приховуєш щось недоговорюєш - адже людина тебе не знає і їй можна багато чого наговорити або стати ким хочеш.
З досвіду скажу що це Дуже Погано!
В мене на роботі двоє хлопців вже роками так сидять в асці в знайомствах різних контактах - спілкуються з незнайомим людьми. В результаті зараз вони просто залежні від того а в реальних спілкуваннях вои комплесують і рідше і рідше роблять це. Причина - бо віртуально можна сказти що ти такий фі такий а реально - бракує слів, стають замкнені і вертаються до вірту, тут легше, тут можна жити як хочеш...але йдуть роки і чим раз тим гірше - я намагаюся говорити і пояснити - вони сміються і кажуть що все добре а іноді кричать щоб не ліз не в свою справу. Це вже хвороба і залежність. Від якої треба лікуватися і йти до психологів - але Алкоголік ніколи не скаже що він Алкоголік -тут те саме, нажаль.

сумна - 22-10-2009 у 15:25

Людину, котра по життю лузер, таке спілкування може до деякої міри рятувати.

Demyan - 22-10-2009 у 15:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від сумна
Людину, котра по життю лузер, таке спілкування може до деякої міри рятувати.


Не зовсім згідний - бо тоді цей лузер ще більше замкнеться в собі і взагалі для нього реальний світ не буде існувати. Краще будь-якому лузеру намагтися робити щось реально - тоді з кожним днем буде легше.
Якщо під собою копати яму то в резальтаті ти закопаєшся повністю.

Щодо моїх колег - то взагалі - з дуже хороших сімей мають хороші вищі освіти, не лузери були це точно...але звісно що будь ком убуде легше в віртуалі вот вони і "спроубвали". Тепер вони вже лузери, одному вже більше 33...ніде не ходить ні з ким не зустрічається і не хоче на будь які зауваження реагує зараз - "це моє життя хочу так і буду жити, а притримуватися стандартів - одружитися я не хочу", другому скоро 30 буде - але відповіді такі самі.

Іван Дівеєв - 22-10-2009 у 15:46

гг, а хто такий "лузер" і де починається "нелузер"?

сумна - 22-10-2009 у 15:51

Чому людина стає лузером - це складна тема. Декого спихають з дистанції, дехто сам сходить, бо зрештою ота дурна "битва титанів" в якому-небудь паршивому офісі просто втрачає сенс.
Але якщо вже так сталося, що потрапив у лузери, то віртуальне спілкування допомагає. Хоча, звичайно, воно є всього лиш сурогатом.

dr.Trollin - 22-10-2009 у 21:44

Цитата:
Оригінальне повідомлення від сумна
Хоча, звичайно, воно є всього лиш сурогатом.

угу. суррогатом.
угу...
поки ти не став "тисячником"
а тоді вже питання ЩО є суррогатністю є дещо контраверсійне.
імхо, звісно :)

Tempika - 23-10-2009 у 11:07

ну розмови по телефону теж можна назвати віртуальним спілкуванням :-) але ніхто не вважає це сурогатом.. все більше народ використовує комп*ютер як відеотелефон, і це крок до реального спілкування..

Demyan - 23-10-2009 у 11:15

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
ну розмови по телефону теж можна назвати віртуальним спілкуванням :-) але ніхто не вважає це сурогатом.. все більше народ використовує комп*ютер як відеотелефон, і це крок до реального спілкування..


Я ж писав що є різниця спілкування з реальними знайомими і з тими кого не знаєш.
Листи, пневмо пошта і т.д. існували давно.
Але ж ніколи люди не писали лист невідомій людині, або набираємо любий номер і спілкуємося.
Треба розрізняти ті дві категорії, вірутальне спілкування я колись читав "вірт" - це коли фактично розмовляють дві особи які не знають не бачили один одного і створюють собі вірутальний образ під час спілкування (листування) - як свій так і уявляють образ людини з якою спілкуються, звісно образи не відповідають реальностям, в психіці (розумі) відкладається уявлення про себе, що ти "крутий, багатий, молодий, сильний, сексуальний....." реально ж такого немає люидна завищує самооцінку, вимальовує собі образ і з ним живе в вірутальному світі.

Tempika - 23-10-2009 у 16:07

*ніколи люди не писали лист невідомій людині*

писали.. переписка гете і беттіни, наприклад.

я колись років три ще в школі листувалася з дівчинкою з польщі, наприклад.


Юрій Сєров - 23-10-2009 у 21:30

Що ви накинулися на це віртуальне спілкування?
Якщо у мене нема знайомих, які цікавляться футболом, а я цікавлюся, то що поганого, якщо я піду на футбольну гостьову і поспілкуюся з абсолютно незнайомими людьми про останній матч моєї команди?
Чи реальний приклад, коли я мав проблему з прошивкою телефону і звертався на спеціалізований форум і ті люди мені допомогли?

Звісно погано, коли люди спілкуються ЛИШЕ у віртуалі, але це проблема не віртуалу, а людини. Не було б віртуалу, вона б дивилася ТВ 24*7. Хіба це краще?

А уявіть наскільки різностороннішим стало спілкування людей з обмеженими можливостями?