Форум Рідного Міста

Фестиваль культур народів світу СВІРЖ 2009 (31 липня – 2 серпня с. Свірж...

Роман Голощук - 29-7-2009 у 18:02

З 31 липня по 2 серпня 2009 року у Львівській області відбудеться «Фестиваль культур народів світу у Свіржі». Протягом трьох днів відбуватиметься наймасштабніший фестиваль України в форматі World Music, що об’єднує як традиційну народну музику народів світу, так і сучасну з національними елементами.
На фестивалі будуть присутні зірки світового масштабу з Росії, Грузії, Угорщини, Польщі, США, Молдови, Німеччини, Чехії, Італії, Франції тощо. Серед виконавців: Сезарія Евора, Ніно Катамадзе, Здоб ши Здуб, Клезматікс, Чанкишоу, Саламат Садикова тощо. Серед українських виконавців: Esthetic Education, Енвер Ізмайлов, Мед Хедз XL, Божичі, Атмасфера, Юркеш та багато, багато інших.

Сайт - http://www.gabri.kiev.ua/content/view/86/90/lang,uk/

Юрій Сєров - 29-7-2009 у 21:54

Дорого!
Навіть не розумію кого саме вони хотіли "відрізати" такою ціновою політикою і кого привабити...

Катерина Слобода - 29-7-2009 у 22:40

Порівняно з тими фестами, що вже пройшли - ціна справді захмарна. :(
Можливо, очікують наплив туристів з-за кордону. Але навіть в такому випадку можна було б диференціювати ціни або зробити якісь спеціальні умови, виконання яких дало б змогу отримати знижку... (Дуже мені подобається ідея фесту "Підкамінь" з безоплатними квитками для тих, хто прийшов у вишиванці :saint: )

Юрій Сєров - 29-7-2009 у 23:31

Цитата:
Дуже мені подобається ідея фесту "Підкамінь" з безоплатними квитками для тих, хто прийшов у вишиванці :saint:

А мені не дуже. Кожна палка з двома кінцями.
Люди одягатимуть вишиванки не тому, що душа прагне, а щоб зекономити 20 гривень. Кому це потрібно?
Ідея одягнути всіх у вишиванки класна, але це має бути добровільний процес. А так оминути дресс-код за гроші... Краще б брали плату з усіх і давали футболки стилізовані під вишиванку. Маєш кращу і хочеш - вдягаєш своє.
З іншого боку, якщо вишиванка коштує 1000 грн. шкода вимастити її в болоті як це було минулого року....

Demyan - 30-7-2009 у 08:47

Як на мене якщо буде те що дійсно написано то за 3-4 дні 200 грн це не є дорого.
Згідний лпатити якщо дійсно все буде гарно і т.д.

Катерина Слобода - 30-7-2009 у 08:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров

Люди одягатимуть вишиванки не тому, що душа прагне, а щоб зекономити 20 гривень. Ідея одягнути всіх у вишиванки класна, але це має бути добровільний процес.

З одного боку згідна.
Але з іншого- якщо людина має вишиванку, значить її "душа вже прагнула"....І купила або зробила її людина добровільно. Не підуть же люди купувати вишиванку за 500-1000-...грн, щоб зекономити 20 грн.
Цитата:

Краще б брали плату з усіх і давали футболки стилізовані під вишиванку. Маєш кращу і хочеш - вдягаєш своє.
Цікава ідея!

Цитата:

З іншого боку, якщо вишиванка коштує 1000 грн. шкода вимастити її в болоті як це було минулого року....

Того року болота, кажуть, не було.
Але мені б свою не шкода, а дуже шкода було... :(

Юрій Сєров - 1-8-2009 у 18:08

Оце так! :o
Фестиваль "Свірж" зірвано
http://zaxid.net/newsua/2009/8/1/180017/

Жадность фраєра сґубіла?

Катерина Слобода - 1-8-2009 у 18:33

Думаю, що справа не тільки в надто високій ціні квитків, але й у тому, що за ціле літо відбулося вже, порівняно, дуже багато фестивалів. Що забагато-то не здорово. Для такої ціни квитків повинна була бути проведена широкомасштабна рекламна кампанія...Особисто я рекламу фестивалю "Підкамінь" бачила майже кожного дня в величезних кількостях протягом довгого періоду часу,"ФортМісія" також мав дуже цікавий рекламний ролик, який крутили по телебаченню і в неті попадався на очі часто, а про цей фестиваль бачила хіба кілька згадок.
Трохи зміню одну цитату ;) - "...реклама – це авдиторія , авдиторія – це гроші..."
Нема реклами - нема грошей!

Юрій Сєров - 1-8-2009 у 18:39

Та ні... Інформація про фестиваль була. І їхати планували багато людей, бо склад учасників перевершував усі інші на голову. Багато говорили і про високі ціни на квитки...

Катерина Слобода - 1-8-2009 у 18:52

Планували їхати не означає поїхали :(
А які ж тоді причини зриву фестивалю?

Юрій Сєров - 1-8-2009 у 19:25

Тут більше інформації:
http://sumno.com/news/2009/08/1/svirzh/

Можливо організатори аферисти. Або просто переоцінили свої можливості.
У будь-якому випадку вони серйозно підірвали довіру до таких заходів і організувати платний фест у найближчому майбутньому буде вже проблематично.

Катерина Слобода - 1-8-2009 у 20:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
У будь-якому випадку вони серйозно підірвали довіру до таких заходів і організувати платний фест у найближчому майбутньому буде вже проблематично.

Та ну... Не думаю... Просто треба зробити висновки з допущених помилок і не наступати на ті ж граблі двічі. :)

А те, що деякі виконавці погодилися виступити без грошей - дуже мені сподобалось. :)

Олександр Ганущин - 1-8-2009 у 22:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
Дуже мені подобається ідея фесту "Підкамінь" з безоплатними квитками для тих, хто прийшов у вишиванці :saint:

А мені не дуже. Кожна палка з двома кінцями.
Люди одягатимуть вишиванки не тому, що душа прагне, а щоб зекономити 20 гривень. Кому це потрібно?
Ідея одягнути всіх у вишиванки класна, але це має бути добровільний процес.


А ви спробуйте, пане Юрію організувати такий добровільний процес. на 10 тис. люду. І нас запросіть, якщо можна...

Катерині - дякуємо....

Юрій Сєров - 2-8-2009 у 00:06

Ви трохи вирвали фразу з контексту. Я запропонував шлях як організувати такий добровільний процес. Брати гроші з усіх і видавати вишиванки.
З іншого боку, не потрібно і неможливо організовувати те, що має бути добровільним.

Навіщо особисто Вам такий добровільний процес?

Так, це дуже гарно, коли всі у вишиванках на фестивалі. А якщо Ви вже так ставите питання, то тоді просто вхід без вишиванки має бути забороненим. А так виходить, що патріотизм коштує кілька десятків гривень... :(

Соломія Федушко - 2-8-2009 у 22:53


Звичайно, шкода:(, що так вийшло..... Але думаю, що наступного року буде все організованіше !
Справді молодці виконавці, які виступили безкоштовно!!!

Odarka - 3-8-2009 у 00:06

І не лишень молоді виступили безкоштовно:) А "Плач Єремії" та Ніно Катамадзе, якій не оплатили дорогу.
Скажу вам з власного досвіду організації таких великих фестивалів.
ми робили Підкамінь та Форт місію та Флюгери Львова за кошти області, міста та споснорів.
А тут організатори Свіржа розраховували на людей. У нас це дуже важко, тому що люди не звикли платити за щось, бо вони звикли до ХАЛЯВИ.
Так, організатори ще дуже юні, але вони намагалися зробити все правильно та по Європейськи, але не вдалося. Бо люди у нас не навчені платити гроші, а навчені до халяви. Мені дуже прикро, бо міг вийти гарний фестиваль. Гарному рівні.

Юрій Сєров - 3-8-2009 у 05:08

Судячи з тексу статті Ніно Катамадзе таки заплатили. А якщо не заплатили, то їй ще більший респект. Як і усім іншим, хто виступив безкоштовно.

А у зриві я не став би звинувачувати глядачів.
Зібрати гроші за квитки, а потім не провести фестиваль і втекти від глядачів це по-європейськи???:o
Фестиваль зірвався тому що або організатори аферисти або не вміли все прорахувати. І все виключно на їхній совісті!
Ви ж не думаєте, що якби вони вийшли "в плюс", то повернули б ці гроші глядачам. :lol:

А так - нагадало анекдот про те, як Абрам розігрував у лотерею мертву козу...




Demyan - 3-8-2009 у 08:54

Людей було багато сам бачив. Палаток багато, якість була на високому рівні. Звісно за таку якість треба платити.
Справа в тому що багато людей просто не платили, одягали браслети але як я зрозумів були і піробки і передавання і т.д.
Сама ідея, атмосфера були хорошими.

Odarka - 3-8-2009 у 13:49

Ідея хороша і все було правильно організовано.

Юрко від тебе хтось втікав? Чи ви платили за вхід?

Юрій Сєров - 3-8-2009 у 17:56

Цитата:
Юрко від тебе хтось втікав? Чи ви платили за вхід?


Мене там не було.
Не мені судити, чи планували організатори аферу чи просто забракло досвіду чи це була спланована акція підступних ворогів - не мені судити.

Наскільки я розумію з коментів звідси:
http://sumno.com/news/2009/08/1/svirzh/
а також з відгуків артистів і учасників:
http://madheads.kiev.ua/ru/blog?id_blog=23
http://muzspilnota.org.ua/news/136-ivashka-flajzzza-ce-bulo-inscenu...
http://community.livejournal.com/svirz/4048.html
це було не "правильно" і не "по-європейськи".

Організатори публіці нічого не пояснювали, охорона поїхала, бійки з міліцією... Могло і до трагедії якоїсь дійти...
Так не має бути, особливо на платних фестивалях, оскільки нівелюється різниця між платними і халявними!

Я згідний, що фестивалі мають бути платними. Але таким прецедентом ці горе-організатори відкинули цю ідею ще на кілька років назад.
Як і в кожному бізнес-заході, на таких заходах все має бути прораховано, в тому числі і ризики. А це вже не завдання глядачів, а організаторів, з яким вони не справилися.


Ще одна, як на мене, очевидна помилка - проводити фестиваль у ті ж дні, коли й Славське рок-фест і Чайка в Києві.
p.s. У ці ж дні проходив Вудсток у Польщі.

p.p.s. Відвідувачам фестивалю «Свірж» обіцяють повернути кошти, витрачені на квиток
Цікаво, звідки візьмуть гроші? :rolleyes:

Олександр Ганущин - 4-8-2009 у 22:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Ви трохи вирвали фразу з контексту. Я запропонував шлях як організувати такий добровільний процес. Брати гроші з усіх і видавати вишиванки.
З іншого боку, не потрібно і неможливо організовувати те, що має бути добровільним.

Навіщо особисто Вам такий добровільний процес?

Так, це дуже гарно, коли всі у вишиванках на фестивалі. А якщо Ви вже так ставите питання, то тоді просто вхід без вишиванки має бути забороненим. А так виходить, що патріотизм коштує кілька десятків гривень... :(


Вхід без вишиванки заборонений? - думаю це утопія... Гектари поля.... до того ж без права власності на перебування на ньому...
Добровільний процес у Вашому розумінні може з'явитися лише з 3 - 4 фестивалю з підходами запропонованими на нашому.
Брати гроші і видавати вишиванки - у класичному розумінні це поза 100 грн. і організувати це дуже важко. А стилізований елемент нами власне і роздавався.
Але те, що закликом "..вхід на фестиваль безкоштовний у вишиванці" ми стимульнули учасників взяти її з собою, це факт (для тих, хто звісно на фесті був і може порівняти з іншими фестивалями чи попереднім Підкаменем.
А насправді моє зауваження стосувалося того аспекту, що дискусію щодо того ... а так оминути дрес код за гроші.. чи ... палка з двома кінцями певно цікавіше було б починати/вести з тими, хто брався/організував/насправді вийшло щось подібне. А то дуже часто тоді трапляються варіанти зі Свіржем....

Юрій Сєров - 5-8-2009 у 04:31

Цитата:
Вхід без вишиванки заборонений? - думаю це утопія... Гектари поля.... до того ж без права власності на перебування на ньому...

Стоп! А як тоді умудряються збирати гроші за вхід на фест? Безоплатно пройти простіше ніж без вишиванки?


Цитата:
"..вхід на фестиваль безкоштовний у вишиванці" ми стимульнули учасників взяти її з собою, це факт

Мені так і не стало зрозуміло, чого намагаються досягти організатори, матеріально стимулюючи людей одягати вишиванки?

Цитата:
А насправді моє зауваження стосувалося того аспекту, що дискусію щодо того ... а так оминути дрес код за гроші.. чи ... палка з двома кінцями певно цікавіше було б починати/вести з тими, хто брався/організував/насправді вийшло щось подібне.

Вибачте, що втягнув Вас у нецікаву для Вас дискусію. Не думав, що з потенційними відвідувачами Вам нецікаво спілкуватися.

Цитата:
А то дуже часто тоді трапляються варіанти зі Свіржем....

Нащо ходити аж так далеко... МедХедсам і на Підкамені не заплатили...
Цитата:
Підкамінь. Организаторы целый день ходят довольные, и все время нас убеждают, что все замечательно. Хотя даже райдер элементарно не выполнен, хотя у нас там нет абсолютно ничего особенного, уж поверьте. Но то ладно, фестиваль, для людей же, закрываем глаза на мелочи ради цели. И вдруг за 30 минут до нашего выхода вдруг оказывается, что у оргов проблемы, финансовые вопросы они с нами закрыть не могут. И, конечно же, предлагают играть за так. Вопрос - какого художника надо было целый день ходить довольными, вместо того, чтоб вместе с нами совместно не попробовать решить ситуацию еще утром? Значит, был расчет на то, что все оно как-то будет. Ребята же приехали, значит, и поиграют, куда ж они денутся. Особенно если оттянуть до последнего. С таким подходом мы никак согласиться не могли. Извините, что в заложники ситуации пришлось взять всех вас. А как иначе проучить оргов? Если бы это проканало сейчас с нами, то дальше они бы поступали так со всеми музыкантами, просто с людьми. Не вижу смысла потакать такому ужасному и не честному стилю работы.

Юрій Сєров - 6-8-2009 у 21:02

МедХедси і Габріелян про фестиваль.
http://www.youtube.com/watch?v=glYBrzboHPo
http://www.youtube.com/watch?v=fHuifYTfVOQ

Odarka - 7-8-2009 у 12:41

Круто:) Добре, що цього року Дзига не організовувала "Підкамінь"...а то каміння полетіло б у наш город...

Олександр Ганущин - 9-8-2009 у 21:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
А якщо Ви вже так ставите питання, то тоді просто вхід без вишиванки має бути забороненим. А так виходить, що патріотизм коштує кілька десятків гривень... :(


Це Ваша теза. А моя - про те, що ЗАБОРОНИТИ неможливо.... Вхід без вишиванки заборонений? - думаю це утопія.. таке невеличке уточнення.

Заборонити Юрію, можливості немає (Тому що це організаційно складно зробити), направити у вірне русло - є.
. Саме тому дискусію вести цікавіше з організаторами.
Щодо... Мені так і не стало зрозуміло, чого намагаються досягти організатори, матеріально стимулюючи людей одягати вишиванки?.... Відповіь проста - вдягати їх. Щоб це зрозуміти слід було А) Там побувати. б) Трохи вищий пілотаж - брати участь у організації подібного.

Щодо ... Вибачте, що втягнув Вас у нецікаву для Вас дискусію. Не думав, що з потенційними відвідувачами Вам нецікаво спілкуватися... Нема за що вибачатися. Здебільшого ми справді не спілкуємося з відвідувачами - їх тисячі. Нас (організаторів) більше цікавить дискусія іншого характеру. Яка - описано вище в моїх постах, на нашом сайті, можете поцікавитись. Хоча звісно це нет...

Щодо .... Нащо ходити аж так далеко... МедХедсам і на Підкамені не заплатили........ Не хотів би розвивати тему, оскільки домовилися у свому середовищі (і не тільки у свому) її не піднімати... Якось пізніше скажемо і про деталі. В користь Медхедсів вони не будуть..


До Одарки.... Ну цього разу справді самі.... А до каміння ні нам ні Вам не звикати....




Юрій Сєров - 9-8-2009 у 22:44

Цитата:
А моя - про те, що ЗАБОРОНИТИ неможливо.... Вхід без вишиванки заборонений? - думаю це утопія.. таке невеличке уточнення.

А моя: брати за це гроші - це неправильно.

Цитата:
Здебільшого ми справді не спілкуємося з відвідувачами - їх тисячі. Нас (організаторів) більше цікавить дискусія іншого характеру.

З моїх спостережень дискусія зводиться до "Ви організуйте, а ми на нього приїдемо...." :) По-дитячому якось... Але, звісно, це Ваше право.

Цитата:
Не хотів би розвивати тему, оскільки домовилися у свому середовищі (і не тільки у свому) її не піднімати... Якось пізніше скажемо і про деталі. В користь Медхедсів вони не будуть..

Якщо організаторів паплюжать несправедливо, то мало б бути офіційне спростування. Бо інші виконавці це також можуть почитати.

Олександр Ганущин - 13-8-2009 у 21:43

п. Юрію, та непотрібні нам організаторам гроші за вхід.. вони заледве до кількох бюджетів дотягують. Гроші ніхто брати не хоче, натомість є бажання витворити стиль учасника фесту Підкамінь.


Зовсім не дитяча дискусія. Інколи просто право на критику інтерпретовано невірно. Добрий критик є той, що організував/зробив/провів чи навіть завалив щось подібне...Звідси й наслідки.

До ситуації з медхедсами - як обіцяв пізніше...

Павло Дудра - 14-8-2009 у 22:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Як на мене якщо буде те що дійсно написано то за 3-4 дні 200 грн це не є дорого.
Згідний лпатити якщо дійсно все буде гарно і т.д.


Вам персонально може і не дорого..


Аналогічного типу фестиваль(з порівнянними цінами Лемковина у Польщі) -для поляків недорого.

А тепер порвняйте зарплати...

Реально би було 30 -40 грн...

Хто хоче комфорту -для тих є концертні зали..

Odarka - 15-8-2009 у 22:27

Лемківська ватра у Польщі вже проводиться роки і дуже хороший фестиваль, прекрасна атмосфера.

Мені здається, що організатори у Свіржі зробили помилку їм не потрібно було робити таку кількість сцені + треба було почекати до кінця фестивалю народ би зїхався і були б кошти.