Форум Рідного Міста

Веселі, оригінальні, смішні та просто гарні назви міст та сіл Україн...

Андрій Пелещишин - 23-8-2009 у 16:57

Ви відпочивали, їздили по Україні, бачили всякі міста та села.
Давайте сформуємо таку собі колекцію оригінальних назв населених пунктів.



Зразу сам і почну.
З поїздки на Поділля.
Село Манівці. Якраз збоку траси між Хмельницьким і Кам'янець-Подільським. Кому треба, той таки мусить "звернути на манівці" :)
Там же, трохи південніше. З одного боку Дністра - село Окопи. З другого боку - Атаки. Отак і ходять "з окопів в атаки" :)

Катерина Слобода - 23-8-2009 у 19:21

Цікава стаття до теми: http://www.langs.com.ua/data/intervDyvoslovo.htm

сумна - 23-8-2009 у 19:41

Я одного часу захоплювалася тим, що брала таку прозаїчну книгу як "Поштові індекси населених пунктів України" і читала там назви. Це просто пісня - всі оті Луком'я і Покошичі, в яких живий чар старовини. :-) Ну, звичайно, за винятком Криму, де як не Комсомольське, то Травневе.

Анастасія Кулакова - 26-8-2009 у 19:27

http://io.ua/10126352
На знімку кумедне поєднання в тему:) Сатанів і Чортків поряд, а між ними Тернопіль:)

Рост - 26-8-2009 у 22:16

А мені дуже подобаються назви сіл на Франківщині, усі ці Шешори, Отинія... Суцільна поезія гір...

До теми - оспіване в творчості Федоришина "село Затемне Перемишлєньського району", через яке, до речі, не далі, як сьогодні проїжджав.

Відома уже тут Либохора, яке, за однією версією, пішло від словосполучення "Люба хора" :)

Анастасія Кулакова - 27-8-2009 у 16:31

Щойно повернулася з Донецьку, їхала т.з. нижньою трасою (Донецьк-Запоріжжя), а не верхньою (Донецьк-Дніпропетровськ), якою зазвичай їздю. І побачила сьогодні назву селища, яку раніше, до цієї теми і не помічала - Манвелівка (Васильківський р-н, Дніпр-ської обл.) Така досить незвична. Цікаво було б дізнатись про її походження.

Андрій Пелещишин - 27-8-2009 у 16:40

Напевно від англійських слів man та well :)

Анастасія Кулакова - 27-8-2009 у 16:51

Так то воно так, але ж звідки у глибокій провінції таке знання англійської мови???:) А село давнє, там ще мазанки часів чи не Шевченка збереглися.

Андрій Пелещишин - 27-8-2009 у 16:58

Не знаю.... Я просто згадав, що читав дуже-дуже розумну наукову розвідку на тему назв, то там автор стверджував, що Фастів це fast+town :)

Якщо серйозно, то можуть бути локалізації чужинських назв. Наприклад вулиця Замарстинівська у Львові виникла як перекручення прізвища власника ланів, що там раніше були - якогось Зоммерштайна.

Анастасія Кулакова - 27-8-2009 у 17:37

А справді ця тема мене особисто зацікавила:) Я не менш, ніж раз на місяц їздила тою трасою, але жодного разу не помічала назву цього селища, а тепер же ж їздю і придивляюся:) А ще на тій же трасі є Роздори. І я також на них раніше не звертала особливої уваги:)

Катерина Слобода - 27-8-2009 у 19:36

Мені подобаються ще такі:
Добростани, Бовдури, Бордуляки(Львівської області),
Радивилів(Рівненської області),
Назавизів, Перерісль,Стримба , Лоїва, Бистриця, Климпуші, Згари, Причіл, Цуцилів, Фитьків, Годи-Добровідка, Дебеславці, Княждвір, Отинія, Фатовець, Рунгури, Пищаче, Блюдники, Жалибори( Івано-Франківської області)
А також Закарпатської області- Пийтерфолво:) та Репинне.

Андрій Пелещишин - 27-8-2009 у 20:12

До речі, колись було таке гарне село Жаб'є :). Тепер райцентр Верховина

Тарас Сокальський - 28-8-2009 у 09:16

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
оспіване в творчості Федоришина "село Затемне Перемишлєньського району"
І ще поруч -- Сивороги;)

Чирка Олег - 28-8-2009 у 13:07

Досить цікава назва села Хренів, що знаходиться праворуч від київської траси, як їхати зі Львова до Буська.
А також неподалік зліва від траси - с. Цеперів

Галина Лев - 28-8-2009 у 16:35

Печихвости, на межі Жовківського і Кам'янко-Бузького районів.

Andreas - 29-8-2009 у 13:11

Два райцентри у Полтавській області - Кобеляки і Шишаки (наголос на "а").

Тарас Сокальський - 30-8-2009 у 15:44

В Чернівецькій області -- Ошихліби (Кіцманський р-н), Несвоя (Новоселицький р-н)

Юрій Сєров - 16-12-2009 у 13:12

Село Тупиголови на Львівщині

romano - 16-12-2009 у 14:56

А ми ось щоліта відпочиваємо на озері в Турійскому районі Волинскої області біля села Сушибаби.
Мушу підтвердити, що жодної мокрої баби там не видів ;)

Соломія Федушко - 16-12-2009 у 18:39

Колись цікавилась цим питанням.
Ось деякі цікаві назви сіл:
Заздрість (Тернопільська обл.), Привітне (Волинська обл.), Добре, Невір(Волинська обл.), Користь, Немовичі, Невірків (Рівненська обл.), Дружба, Свобода(Полтавська обл.), Любов, Ранній ранок (Дніпропетровська обл.), Скарженці (Хмельницька обл.), Світанок, Хмелівка (Івано-Франківська обл.), Червоний ранок (Сумська обл.)

Hanor Narasson - 16-12-2009 у 21:00

Найбільш "хрестоматійно" відомі всеж таки дві чуденацькі назви: Крижопіль і Хацапетівка (тепер - Углєгорськ).

marco - 17-12-2009 у 12:01

с. Цебрів, 10 км від Тернополя

romano - 17-12-2009 у 14:30

З розряду "просто гарних" назв - Івано-Франківська обл., Долинський р-н, с. Княжолука

Dmy - 17-12-2009 у 19:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Найбільш "хрестоматійно" відомі всеж таки дві чуденацькі назви: Крижопіль і Хацапетівка (тепер - Углєгорськ).
Ще - Здолбунів.

Ольга Косовська - 17-12-2009 у 20:48

а на Вінничині є такі цікаві назви, як на мене: Гибалівка, Садківці(хоча там майже немає садів), Плебанівка, Шаргород, Бар, Копайгород, Комаргород, Муровані Курилівці, Липовець...

Моя рідна Сапіжанка, яка колись була Забіжанка.

Соломія Федушко - 17-12-2009 у 22:02

на Сумщині можна зустріти й такі забавні назви сіл: Синяк, Товста,Бубликове, Лохня, Гостинне, Нескучне, Баба;
на Полтавщині - Бабайкове, Батьки;
на Київщині - Дідівщина
на Тернопільщині - Тютьків, Хлопівка, Мужиловичі, Великі Дедеркали, Рай, Киданів;
на Дніпропетровщині - Вільне, Глухе, Добра Надія, Новий Мир, Зоря, Бажани, Маяк, Прогрес, Мирове;
на Хмельниччені - Безіменне, Баламутівка, Бедриківці, Сатанів, Брага;
на Чернігівщині - Нічогівка, Максим, Одинці, Опеньки, Пилятин;
на Львівщині - Бебехи, Забава, Берлін, Бовдури, Бордуляки, Мамчурі, Суховоля, Нем'яч.

Катерина Слобода - 17-12-2009 у 22:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
на Львівщині - Берлін

А який то район, не знаєте? :)

Юрій Сєров - 17-12-2009 у 23:30

А ще є на Львівщині село Борусів. Як гордо назвали футбольну команду з того села здогадатися не важко :)

Марія Вибранівська - 18-12-2009 у 13:10

Біля Ржищева на Київщині є села Великі Пріцьки, Кумів Яр. Тай сама назва їхнього райцентру цікава - Кагарлик.

Соломія Федушко - 18-12-2009 у 13:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
на Львівщині - Берлін

А який то район, не знаєте? :)

Бродівський район

Рост - 29-3-2010 у 22:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
на Львівщині - Берлін

А який то район, не знаєте? :)

Бродівський район

А я сьогодні через нього проїжджав на шляху з Нововолинська в Тернопіль, посміялися з того. Правда, якщо вже бути зовсім точним, то Берлин. Хоча я висунув версію, що то вояки совіцької армії нацарапали в 45-му :)

ПС. Але я вам скажу дороги... Сьогоднішні 500 км за кермом вимотали зовсім, одна суцільна яма. Якщо ви спостерігали білу низьколетючу торпєду, яка парила над ямами (ну, більше газу - менше ям), то це був я :)
А ще в Озерній (перед Тернополем) дуже смачно і дешево годують в кафе Озернянка. Рекомендую.

Катерина Слобода - 29-3-2010 у 22:22

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Правда, якщо вже бути зовсім точним, то Берлин.

цікаво, а може то і не Берлин з наголосом на "и", а Берлин з наголосом на "е", де "ин" показує приналежність місцевості певному власнику (можна припустити, що з прізвищем Берл):rolleyes: а може і ні...ніхто не знає етимології тої назви?

сумна - 29-3-2010 у 22:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
[..ніхто не знає етимології тої назви?


Цитата з Вікіпедії:
"Назва населеного пункту походить від слова "берлин" - карета. Перші письмові відомості відносяться до 1477 року."

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B8%D0%BD

Катерина Слобода - 30-3-2010 у 12:30

так і думала, що то з німецьким Берліном нічого спільного не має... дякую! щось не подумала глянути в Вікіпедію... :)

Oleg Skawina - 12-4-2013 у 12:18

Є ще такі колоритні назви на Тернопільщині: Кобиловолоки, Шкроботівка