Форум Рідного Міста

Потрібні писанки.

Demyan - 26-8-2009 у 08:50

Потрібні писанки з натуральних яєць. Буду купляти в хороших кількостях.
Якщо хтось тим займається або знає хто робить або хоче робити і вміє - пишіть, будемо домовлятися за ціну і буду купляти.

Павло Жежнич - 26-8-2009 у 11:09

Вернісаж не підходить?

Demyan - 26-8-2009 у 12:41

Там нема, плюс там більшість перекупщиків, такі кількості як я планую немає.
Ну і до того ж з Вернісажем знайомий давно - знаю що там і як робиться - і ніяких справ мати з ними нехочу. Там є пару людей з якими ще можна говорити і дійсно майстрами - наприклад п. Зеник що продає люльки дійсно своєї роботи і з яким можна поговорити (або його дружиною) та домовитися про покупку/продаж.

Юрій Сєров - 26-8-2009 у 16:31

У Коломию тре мабуть за таким звертатися. Може, Косів.
Маю сумніви, що круглорічно хтось у великих кількостях робить.

Demyan - 26-8-2009 у 16:44

Був в Косові і в Кломиї на ци вихідних - про всі базари і нічні я усвідомлений і знаю і їзжу туди часто.
Нема там.
Деревяні в Косові ще продають, а з реальних яєць немає.
Вихід один - знайти людину яка вміє це робити - є пару майстрів але вони не зі Львова і не дуже хочуть йти на контакт. Хто це вміє і готовий взятися може заробити собі.

сумна - 26-8-2009 у 20:13

У Шевченківському гаю є музей "Світлиця писанкарки", можливо там могли б дати якісь контакти.

Андрій Пелещишин - 26-8-2009 у 22:16

Не дуже компетентний у цій галузі, але можливо найкраще пошукати вихід на якесь профільне ПТУ чи художнє училище. Якщо не львівське, то франківське чи коломийське. Направду, речі виставлені на цьогорічному Святі Майстрів (виставка досягнень художніх училищ в Шевченківському Гаї) були на високому рівні і за досить помірковані ціни.

Demyan - 27-8-2009 у 08:22

Попробую в шевенківський гай підійти.
Щодо ПТУ - навіть не знаю, це мабуть треба буде купу часу затратити. Наразі буду намагатися знайти людину яка б робила це діло.
хочеться щось типу такого але тут поближче http://www.pysanka.nm.ru/

Андрію а Ви не памятаєте скільки вони коштували? Бо в нас українців є така "традиція" як хочеш так купляти - питаєш скільки хочее за вашу роботу? - відповідь " а скільки дасьте?" . Я цього не розумію адже врахуй свою роботу те скільки хочеш заробити і все, так ні кожен хоче як мога більше. Тому я хочу бути троха в "орієнтирі цін", приблизно знаю але чим більше інформації тим краще.

Андрій Пелещишин - 27-8-2009 у 08:37

Писанки бачив, але не купляв. Цін не питав.
Купив художню ковану троянду (справжню ковку, а не фольгу) за 150 грн. Вага троянди біля 5 кг.
Оце вона




Мініатюрні вироби з кольорового скла коштували 5 або 20 грн залежно від складності

Demyan - 27-8-2009 у 08:48

На ковки я маю вихід безпосередньо на кузню - там і столи кують і годинники і підсвічники і мангали...

marco - 27-8-2009 у 13:52

Знав колись такого Петра з Космача, який збирав по окрузі писанки і возив до Львова на продаж.
Але се було давно і він в Канаді чи Штатах тепер.

Тобто вихід треба шукати на першоджерела.
От як жнива, сіна, бульба, горіхи і все інше закінчиться, себто з кінця жовтня, можна організовувати писанкарів/писанкарок. Зараз на то ніхто час тратити не буде, навіть задля гарного заробітку.

Іван Дівеєв - 27-8-2009 у 19:52

http://sparrow-hawk.livejournal.com/1397790.html

Demyan - 28-8-2009 у 09:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Дівеєв
http://sparrow-hawk.livejournal.com/1397790.html


А як там вийти на людину і що це щось я не розумію:(

Іван Дівеєв - 28-8-2009 у 09:49

це її дані в жж (виявляється вона з Запоріжжя) http://uzoroch.livejournal.com/profile

Тут може ще щось знайдеш http://community.livejournal.com/rukotvory_comua/
+ можна шукати за інтересами (писанки) по всьому жж http://www.livejournal.com/explore/ і в інших соціальних мережах але то треба терпіння мати


Demyan - 28-8-2009 у 11:05

Я розумію але шукати через інтернет людей і потім з ними говорити - дуже важко тим більше якщо мова йде з закарпатцями або людей які все життя живуть в селі.
Не знаю чому але тут своя специфіка бізнесу. Дуже важко домовитися про постійні покупки, про виконання роботи і т.д.
Їх приваблюють в першу чергу людні місця - базари, де можна продавати і поговорити, пограти в карти з сусідом, потім відмітити це все діло :). Тут існує своя атмосфера. Я вже неодноразово розмовляв з майстрами пропонував співпрацю - наприклад вам не треба на базар їхати - а як правило це йти пішки або на ровері через гори з важкими мішками - я заїду і заберу товар як він буде готовий, ніхто не погоджується. Навіть були пропозиції щодо більших цін - бо на базари як їду спалюю бензини або соляри на 500 км - теж нічого не виходить.

сумна - 28-8-2009 у 11:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Не знаю чому але тут своя специфіка бізнесу. Дуже важко домовитися про постійні покупки, про виконання роботи і т.д.


А дійсно - чому так складається? Цікава тема.
Продаж як свято? Майстер/майстриня хоче, щоб якомога більше людей бачило його/її поряд з витвором рук? Писанка сама опирається сучасним схемам продажу і не хоче бути писаною на замовлення?
Тут можна пофантазувати. :-)

Demyan - 28-8-2009 у 12:06

Це дійсно цікаво я маю безпосередньо звязки з майстрами різними і по дереву і по глині. Окрім того скажу що Косів і Коломия - це не є першопочатки базару.
Дійсно базар де продають майстри проходить в селі в полі де немає електрики спеціально обладнаних місць і т.д. причому проходить в ночі заїжають туди з 2 ночі і базар триває до 5 ранку. Ось деякі фото такого базару









сумна - 28-8-2009 у 12:17

Demyan'е, дякую за такі цікаві подробиці! :-)
Скажіть, а чи трапляються там речі справді вартісні, які можна назвати мистецькими? Не хочу ображати нікого, але сопілки і ложки - це всього лиш сопілки й ложки.

Demyan - 28-8-2009 у 12:57

Так можна побачити. сопілки і ложки просто фото такі :).
Але дійсно мистецькі речі коштують відповідно. Наприклад набір шахів з дуже тонкою роботою по дереву коштують 2000 грн. Є годинники деревяні з різбою, гармати, булави, бочки для пива для вина, шкатулки високоякісної роботи.
Є ще ціла купа деревяних речей - застосування яких я навіть не знаю :). Є вироби з соломи лози чи ще чогось.
А також...тільки якщо стоїте - то сядьте :) є цілий "відділ", ряди - де продають КИТАЙСЬКІ :o речі - в основному це те що в нас продають на базарах і лотках - жіноча біжутерія (резинки заколки гребінці), брелки, машинки, іграшки, цепочки, кульчики, запальнички і всяке всяке дрібниці. Ціни значно нижчі - в основному там роблять всі закупи. Чому там, чому саме вночі...це питання загадка для мене і для всіх.
Скажу ще так - що на цьому базарі скуповують і в Косові на базарі вже багато речей перепродують, а далі вже пішло поїхало.
Щодо цін - ціни просто смішні, дуже смішні. Перші рази я навіть думав як люди за таку роботу можуть брати копійки, потім я прикинув це все діло і вийшло, що скажімо майстер який продає одну річ (скажімо шкатулки) - за місяць може вторгувати щонайменше 5000 грн. Там скуповують не по одній дві речі. Перекупщики купляють майже все і відразу. За рахунок кількості там зараобляють такі гроші а то й більші. Причому фактично люди ті живуть в селах де мають все своє, заробіток виходит досить достойний. Живучи у Львові - за такі гроші можна жити дуже добре.
Висновок: людина яка хоче працювати, живучи навіть в селі або глибоко в горах знайде собі роботу.

сумна - 28-8-2009 у 13:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Але дійсно мистецькі речі коштують відповідно. Наприклад набір шахів з дуже тонкою роботою по дереву коштують 2000 грн. Є годинники деревяні з різбою, гармати, булави, бочки для пива для вина, шкатулки високоякісної роботи.
Є ще ціла купа деревяних речей - застосування яких я навіть не знаю :). Є вироби з соломи лози чи ще чогось.


Такі речі, зроблені з душею, можуть перерости свою ужитковість.
В батьківському домі була різьблена чорна касетка, де зберігалися документи. Тепер, коли батьків вже нема, та касетка є чимось таким промовистим, що й не назвати її просто річчю.
Хотілось би такі роботи десь побачити. Наприклад, бартку, але не таку наскрізь сувенірну, а більш схожу на ужиткову.

А щодо китайських речей - це ще один абсурд як складова нашої дійсності. :-)

Юрій Сєров - 28-8-2009 у 15:19

Про китайщину чув, зокрема про вишиванки.
А де той базар, якщо не секрет і чи є там справді хороші вишиванки, бажано українські?

Demyan - 28-8-2009 у 15:31

Ні вишиванок там мало і дуже мало - треба домовлятися - але це можна домовитися але реально нічого не буде.
Базар - від косова порядку 20 км.
Вишиванки - Косів однозначно, там зараз вже все кардинальном іняється - робляться будки, вишивок зявляється більше.
Китайські там коштують по 80-90 грн, чорні, білі, довгі рукави, короткі.....

Іван Дівеєв - 28-8-2009 у 16:00

Китайські?? :o
А як їх відрізнити від наших?

Demyan - 28-8-2009 у 16:36

1. Як правило в Косові їх продають в упаковці запаяній.
2. Рівномірність вишиття - видно що зроблено на машинці.
3. Матеріал як правило найдешевший - якщо позволять розпакувати (але як правило не дадуть) то відчувається на дотик.
4. Сорочки йдуть серіями - тобто один візерунок, а розмірів є весь набір.
5. Стоять вони зовсім окремо від рядів "Українська вишивка" - думаю їх відіпхали.

Це те як вибарати в косові, а як у нас - то вже важче бо така сорочка розпакується троха "порухаються" вишиті елементи ну і людині яка не розбирається в тому - продати за 200 грн можна легко.
Вишиті реально сорочки коштують там від 150 грн це найменша і найменше вишиття.

Рушників стосується те саме - наприклад останій раз я взяв двометрові рушники з кольоровими візерунками за 60 грн. за пару (2 штуки) - Це не Китай просто зроблено на машинці, хоча виглядає досить гарно, людину яка робить я вже знаю і знаю її ціни якщо ж брати на початку базару можна за 1 штуку заплатити 70 грн...одним словом базар є базар а базар з закарпатцями - це весело і дешево ;):sing:

Писанки

Міхаіл Іванніков - 13-4-2010 у 01:10

Якщо вам ще потрибні писанки, напишіть Balltazor@rambler.ru

pysancky.png - 132kB

Demyan - 13-4-2010 у 08:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Міхаіл Іванніков
Якщо вам ще потрибні писанки, напишіть Balltazor@rambler.ru


написав...