Форум Рідного Міста

Епідемія грипу?

Катерина Слобода - 28-10-2009 у 12:51

Хіба за минулий тиждень у Львові зафіксовано більше 5000 випадків захворювань на грип. В усіх хворих підвищена температура, сильний головний біль і в більшості кашель.
Коли оголосять епідемію грипу?

Соломія Федушко - 28-10-2009 у 13:04

Так у Дрогобичі, що на Львівщині, спалах гострих респіраторних захворювань та грипу: від ускладнень померло 4 людини.

Епідемію грипу, мабуть, оголосять в кінці, коли всі перехворіють , якщо не гірше..

Можна почитати статтю тут : http://dailylviv.com/index.php?newsid=22743

Катерина Слобода - 28-10-2009 у 14:27

Голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда звернувся до ректорів вищих навчальних закладів регіону з проханням тимчасово призупинити навчання через складну епідемічну ситуацію із гострими респіраторними вірусними інфекціями. Про це повідомили 28 жовтня власкору ЗІКу у прес-службі Тернопільської облради.
http://zik.com.ua/ua/news/2009/10/28/202072

А у Львові, складається враження, грипу взагалі нема...:rolleyes:

Demyan - 28-10-2009 у 14:28

В тернополі вже 9 померло :(

Я вже весь офіс часником обклав ...

Іван Дівеєв - 28-10-2009 у 15:05

У Львові грип також гуляє будь здоров (о сказав :)) - на роботі десь кожен 20-й хворіє. Сам минулий тиждень з температурою відлежувався.

Катерина Слобода - 28-10-2009 у 15:23

Так я ж за що і кажу. Оголосили б епідемію, то, може, позакривали б хоч державні установи, щоб не створювати сприятливі умови для подальшого перезараження людей.
Я також вже 5-й день мучуся :)

Юрій Сєров - 28-10-2009 у 15:31

Цитата:
позакривали б хоч державні установи

угу, лікарні :)

Соломія Федушко - 28-10-2009 у 15:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Так я ж за що і кажу. Оголосили б епідемію, то, може, позакривали б хоч державні установи, щоб не створювати сприятливі умови для подальшого перезараження людей.
Я також вже 5-й день мучуся :)


тут мова йде про Політехніку?;)

Горват Корнелія - 28-10-2009 у 17:58


Я вже весь офіс часником обклав ...



А вампірів також боїтеся?:lol:

Соломія Федушко - 28-10-2009 у 18:11

На Закарпатті вже померло 6 людей :( кажуть, що гостре респіраторне захворення.
А також медики стверджують, що Тернопільщину охопила епідемія вірусної пневмонії, а не грипу.
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=845762

Катерина Слобода - 28-10-2009 у 19:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко

медики стверджують, що Тернопільщину охопила епідемія вірусної пневмонії, а не грипу.

То швидше вірус грипу новий, який дає такі ускладнення як пневмонія...

Юрій Сєров - 28-10-2009 у 19:29

Тато, який працює лікарем на франківщині, казав, що в них ситуація також критична. Дуже багато хворих, зафіксовані летальні випадки, у франківську в пологовому померла вагітна... :(

Катерина Слобода - 28-10-2009 у 19:34

А може то і є "свинячий грип"?

Іван Дівеєв - 28-10-2009 у 19:58

;)

Марія Павлюх - 28-10-2009 у 20:20

Справді, дуже дивно, що у Львові лікарі не оголошують про епідемію грипу, оскільки кількість хворих дуже велика.Із слів знайомої: одна лікарка педіатр у "спальному районі" отримала 220 викликів у понеділок. У більшості колег діти хворі, температура піднімалася до 40. Ситуація дуже критична, адже невідомо, який саме це вірус і які ускладнення може дати.:(

Соломія Федушко - 29-10-2009 у 12:10

Вся ця ситуація щось дуже підозріла! Нічого не відомо, можливо бояться паніки.

А від "свинячого грипу" медикаменти дорожезні : 10 таблеток коштують приблизно 4 тис. грн.

Соломія Федушко - 29-10-2009 у 12:20

У двох областях через грип закрили навчальні заклади.
http://www.unian.net/ukr/news/news-343786.html

Demyan - 29-10-2009 у 13:12

теж щось все це здаєтсья дуже підозрілим...міністерство просить надати вже вакцинацію проти грипу A(H1N1)...

Demyan - 29-10-2009 у 14:23

Все у Львові оголосили епідемію грипу.

Рост - 29-10-2009 у 14:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Все у Львові оголосили епідемію грипу.

Фух, нарешті. Тепер можна бути спокійними...

:lol:

Demyan - 29-10-2009 у 14:38

5 людей померло вже померло у Львові ...

Катерина Слобода - 29-10-2009 у 14:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Все у Львові оголосили епідемію грипу.

Фух, нарешті. Тепер можна бути спокійними...

:lol:

І не кажіть, тепер все точно під контролем... :lol::cool::lol:

Соломія Федушко - 29-10-2009 у 14:43

Набагато спокійніше захворіти, коли оголосили, що епідемія і медики не знають, як з нею боротись ;)

Demyan - 29-10-2009 у 14:45

Ага вони тільки знають що антибіотики цю пневмонію не вбивають... :(

Рост - 29-10-2009 у 14:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
5 людей померло вже померло у Львові ...

Дем'яне, вимкни генератор паніки, будь-ласка...
У Львові без всяких епідемій щодня помирають люди. І часто куди більше, ніж 5.

Андрій Шпачук - 29-10-2009 у 15:04

Комусь вигідно акцентувати увагу саме на цьому. Дійсно, а скільки людей помирає від наркотиків, алкоголю, інших захворювань...

Demyan - 29-10-2009 у 15:06

Я не панікую мені просто цікаво.....
От наприклад з бюджету Юля вже виділила 50 000 000 грн :o:o:o:o:o на зупинення епідемії...так може тут і вся епідемія "зарита"?

Юрій Сєров - 29-10-2009 у 15:18

Цитата:
Дійсно, а скільки людей помирає від наркотиків, алкоголю, інших захворювань...

Алкоголь і наркотики люди обирають, а інші захворювання, якими можна заразитися не є такими масовими. Тому порівняння трохи недоречне.

Політехніка оголосила на завтра-післязавтра карантин для студентів. Викладачі мають бути на місці. Типу, мають імунітет, чи що... :)

Рост - 29-10-2009 у 15:32

;)

Андрій Шпачук - 29-10-2009 у 15:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Алкоголь і наркотики люди обирають, а інші захворювання, якими можна заразитися не є такими масовими. Тому порівняння трохи недоречне.

Обирають те, що пропагується, рекламується... А наркозалежність чи алкоголізм - хвороба чи не хвороба?
А щодо хвороб: то це теж невідомо, звідки вони беруться і кому вигідно, щоб люди хворіли, прищеплювалися, лікувалися від алкоголізму, наркотиків, депресії і т.д.

Юрій Сєров - 29-10-2009 у 18:55

Цитата:
Обирають те, що пропагується, рекламується... А наркозалежність чи алкоголізм - хвороба чи не хвороба?
А щодо хвороб: то це теж невідомо, звідки вони беруться і кому вигідно, щоб люди хворіли, прищеплювалися, лікувалися від алкоголізму, наркотиків, депресії і т.д.

Давайте не будемо офф-топити. Тут мова йде про епідемію грипу. Про алкоголь, наркотики і світові змови є свої дискусії.

Що за хвороба зараз стала такою масовою - мені невідомо (фахівцям, здається, також не до кінця все зрозуміло).
Той факт, що люди вмирають від алкоголю і наркотиків ніяк не впливає на перше твердження.
Зараз епідемія - захворіти може кожен, в тому числі ті, хто веде здоровий спосіб життя.
Рішення оголосити карантин у навчальних закладах правильне! Навіщо наражати зайвий раз людей на шанс заразитися?



Андрій Пелещишин - 29-10-2009 у 18:58

З'явилася інформація що міська влада Львова просить використовувати в громадських місцях пов'язки на обличчя.

Юрій Сєров - 29-10-2009 у 19:06

Йшов додому через аптеку, паніка відчувається. Люди скуповують імуномодулятори (арбідолу вже не знайшов, амізон купив), багато хто купує марлеві пов'язки, двох людей у масках бачив вже на вулиці..ю

Катерина Слобода - 29-10-2009 у 19:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
амізон купив

то ще пощастило, бо ліки просто змітають з прилавків. Знайома фармацевт розказувала, що за останні два дні розкупили гори ліків.

Іван Дівеєв - 29-10-2009 у 19:11

Колега ходив купити собі маски - ніде нема. І нікого не бачив щоб носив. Де вони позникали цікаво. Подуріли з тим грипом...

Соломія Федушко - 29-10-2009 у 19:15

Подуріли - не подуріли, але ж люди помирають...:(

Катерина Слобода - 29-10-2009 у 19:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Дівеєв
Подуріли з тим грипом...

Знаєте, коли три дні пролежати з температурою вищою 39 градусів, з головними болями, що посилюються від будь-якого поруху, а на світло взагалі дивитися неможливо. Коли вночі неможливо спати через нестерпний кашель то можна швидше зрозуміти чому в людей паніка....
Не дай вам Боже таке попробувати.
Невідомо що то за хвороба. Температуру неможливо знизити звичайними препаратами, звичайні ліки не надто ефективні...Померло за останні дні хіба за офіційною статистикою більше 30!!! людей!
А Ви кажете подуріли...:mad:

Іван Дівеєв - 29-10-2009 у 19:50

Грип є грип і панікою його ще ніхто не вилікував. Про це мені йшлося. Скуповування всього підряд разом з масками які не носиш - неправильно.

Юрій Сєров - 29-10-2009 у 20:32

Влада також "діє": "Также мэр распорядился выделить в больницах отдельные палаты и боксы для пациентов, больных гриппом, для их изоляции;"
Розпорядження влади до лікарень ізолювати хворих у окремих приміщеннях - маразм у чистому вигляді. По-перше лікарі і без владоможців знають, що робити. А по-друге, таких приміщень практично немає, бо влада не подбала, щоб вони були. А розпорядження вміють робити...

Viktor Tkachenko - 29-10-2009 у 21:14

Грип, чи щось інше, чи все разом...?

"Від лікарів у Львові приховують результати розтину людей, які нібито померли від пневмонії"

http://zik.com.ua/ua/news/2009/10/29/202371

Юрій Сєров - 29-10-2009 у 22:01

Тут ще такий нюанс, що можливо зараз є поширеними 2 захворювання з подібними симптомами. Одне призводить до летальних наслідків, інше - ні. А розрізнити на ранніх стадіях не можуть...

Соломія Федушко - 29-10-2009 у 22:26

Ось деякі рекомендації як вберегтися від грипу:

носити марлеві маски, провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання у приміщеннях, уникати місць масового скупчення людей, утриматися від поїздок у громадському транспорті.

Для профілактики фахівці радять повноцінно харчуватися, приймати вітаміни у природному вигляді і приймати загальнозміцнюючі і тонізуючі та імуномоделючі препарати і препарати цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Тобто нічого нового. Що знали, те й довідались!

Першими ознаками захворювання є загальне захворювання, погіршення носового дихання, а через 3 дні різке підвищення температури з явищами інтоксикації, головний біль.

Іван Дівеєв - 29-10-2009 у 23:45

http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&...

Odarka - 30-10-2009 у 00:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Шпачук
Комусь вигідно акцентувати увагу саме на цьому. Дійсно, а скільки людей помирає від наркотиків, алкоголю, інших захворювань...


Ті, хто помирає від наркотиків сам собі обрав таку смерть - голову на плечах потрібно мати.
А, от, коли людина помирає від "чорт знає чого", чи це грип чи пневмонія...ніхто не знає...
сьогодні до лікарні потрапив мій знайомий у нього на 90% згоріли легені, як сказали лікарі...поза вчора мав невеличку температуру, вчора стало гірше, а сьогодні...
найгірше з того всього, що ми не знаємо, що це і скільки це триватиме...і чи це лікується???
Бо ініш захворювання принаймі знають як лікувати...а тут...ніхто нічого не знає...

Юрій Сєров - 30-10-2009 у 00:42

Цитата:
90% згоріли легені

Як це згоріли? в сенсі запалення обширне?

Рост - 30-10-2009 у 00:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Odarka
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Шпачук
Комусь вигідно акцентувати увагу саме на цьому. Дійсно, а скільки людей помирає від наркотиків, алкоголю, інших захворювань...


Ті, хто помирає від наркотиків сам собі обрав таку смерть - голову на плечах потрібно мати.
А, от, коли людина помирає від "чорт знає чого", чи це грип чи пневмонія...ніхто не знає...
сьогодні до лікарні потрапив мій знайомий у нього на 90% згоріли легені, як сказали лікарі...поза вчора мав невеличку температуру, вчора стало гірше, а сьогодні...
найгірше з того всього, що ми не знаємо, що це і скільки це триватиме...і чи це лікується???
Бо ініш захворювання принаймі знають як лікувати...а тут...ніхто нічого не знає...

Наша мала в Штатах минулого року підхопила пневмонію. Її там госпіталізували, точно виявили, що є збудником (а це основне при лікуванні пневмонії, тому що конкретні ліки діють лише на конкретний тип вірусу, ніяк не діючи на інші), і вже за тиждень вона була на ногах.
Я тоді, при такій оказії. вивчав це питання, і виявив, що навіть при такому ультра-сучасному стані справ в лікарській справі Штатів там щороку помирає 3-5% усіх захворівших. У нас відсоток повинен бути значно вищим, варто лише просто зайти в будь-яку лікарю і оцінити рівень діагностування.
Тому давайте поки що не будемо сіяти паніку.

Юрій Сєров - 30-10-2009 у 01:10

Цитата:
Я тоді, при такій оказії. вивчав це питання, і виявив, що навіть при такому ультра-сучасному стані справ в лікарській справі Штатів там щороку помирає 3-5% усіх захворівших.

Ростику, ти надто переоцінюєш "ультра-сучасний" стан справ у лікарській справі у США. :) Обладнання - так, не сперечатимусь.
А Доктор Хаус далеко не в кожній лікарні. :)
Тому не вважаю, що відсоток у нас має бути "значно" вищим. На специфічних ділянках - онко, снід - можливо... і то...
Цитата:
Тому давайте поки що не будемо сіяти паніку.

З цим погоджуюся!

Рост - 30-10-2009 у 01:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Ростику, ти надто переоцінюєш "ультра-сучасний" стан справ у лікарській справі у США. :) Обладнання - так, не сперечатимусь.
А Доктор Хаус далеко не в кожній лікарні. :)
Тому не вважаю, що відсоток у нас має бути "значно" вищим. На специфічних ділянках - онко, снід - можливо... і то...

Так я навів офіційні дані, це не мої висновки чи домисли.
Саме методика і обладнання потрібні для точного, і, що дуже важливо, швидкого діагностування цієї хвороби. А в нас з цим сутужно.
І так склалось, що саме Штати, в силу певної специфіки, в лікуванні цих захворювань "попереду планети усієї".

Юрій Сєров - 30-10-2009 у 11:43

Підтвердили A/H1N1 в Тернополі. Сподіваюся, ми - не Мексика...

Viktor Tkachenko - 30-10-2009 у 11:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Підтвердили A/H1N1 в Тернополі. Сподіваюся, ми - не Мексика...

Юро, якщо не секрет, звідки ця інформація?

Viktor Tkachenko - 30-10-2009 у 12:05

Справді, щойно по тел. передали інформацію.

Станкевічас Сергій - 30-10-2009 у 16:28

Для інформації. У нас, в івано-Франківську, десь відсотків 40 людей (не менше) по місту ходять в повязках.

Дуже масово серед людей поширбється інформація про те, що місто дезинфікують шляхом розпилювання з літаків якоюсь хімічною речовиною. Люди дзвонять один до одного і рекомендують на вулиці не виходити, вікна позакривати.....
До мене уже поступило більше десятка дзвінків....
В інеті про це - мовчок.
Більше схоже на прояви паніки, але дивно, що настільки масової.

Горват Корнелія - 30-10-2009 у 16:34

Це щодо карантину: http://www.pravda.com.ua/news/2009/10/30/104309.htm

Андрій Пелещишин - 30-10-2009 у 19:22

Тимошенко заробить собі ще +5%


Тарас Ільчишин - 30-10-2009 у 21:23

захворів і я в понеділок. все після посиденьок зі швагром, думав похмілля... а виявилось, що маю температуру -- 39. на наступний день була така сама і не спадала. почав пити фервекс і потіти. В середу спала до 37-37.5. Але ввечері знов трішки піднялась, та під ранок взагалі вже не було. Почитавши про всі ці випадки, вирішив сходити в лікарню і зробити рентген, заодно мусив зайти до лікаря, щоб дала направлення, вона мене послухала -- сказала, що нічого нема. Зробив рентген. ПРиходжу сьогодні забирати -- лікар в паніці, в мене між 4-м і 5-ми ребрами часткова пневмонія. Відразу до завідуючої, та сказала, що треба госпіталізувати -- послали на Коновальця. Приїхав туди, як виявилось не дали мені самого знимку.... забули )))))). Послухали мене ще там 2 лікарки і також нічого не почули. задишок я також не маю. температура нормалізувалась до 36.6. Сьогодні цілий день таку маю. Завтра маю здати аналізи крові і ще раз рентген.

От так вот -- ні хрипів, ні задишок, температура нормалізувалась, але все таки щось є? Чи це рентген такий? Сьогодні після того випадку повідомив усіх знайомих які мали подібні симптоми -- висока температура, крутило мязи і головна біль, щоб про всяк випадок обовязково робили рентген, навіть якщо лікар скаже, що хрипів нема.

Іван Дівеєв - 30-10-2009 у 22:17

в друга раз зробили рентген, прийшов забирати, а йому кажуть з великими очима - в тебе остання стадія якоїсь гидоти і жити тобі фігня лишилось. А на НАСТУПНИЙ день кажуть - та нє, то в нас з плівкою якась халепа сталась, все в тебе гаразд...

Лінда Коваль - 30-10-2009 у 22:47

Тарасе, я маю таку інформацію від лікаря, що працює у Франківську:
“Будьте уважні! При проявах респіраторної вірусної інфекції зверніться до лікаря! При будь-якій симптоматиці з боку легень (затруднене дихання, кашель та ін.) ОБОВ"ЯЗКОВО зробіть рентгенограму легень. Багато випадків, в т.ч. діагностованих мною особисто, коли наявна масивна пневмонія при відсутності будь-яких фізикальних даних з боку легень (не чути хрипів, не змінюються перкуторні дані). Температура може бути меншою за 38 градусів, що нетипово для пневмонії.
...Та от в тому і проблема, що саме пневмонія, яка стає причиною смерті, може бути діагностована тільки рентгенологічно. Симптоми ГРВІ - нежить, болі в кістках і суглобах, біль голови, може бути задишка чи кашель, підвищена температура. Причому нема прямої залежності між вираженістб симптоматики і наявністю пневмонії. Може бути тільки виражена загальна слабість, невелика температура - і пневмонія”...
Тому прошу Вас дуже, бережіться, нехай, звісно, то буде гандж плівки, але про всяк випадок... Щиро зичу Вам одужання!

Іван Дівеєв - 31-10-2009 у 00:19

ось, тверезо і тезово про все це свинство:
http://botalex.livejournal.com/44828.html

Тарас Ільчишин - 31-10-2009 у 10:32

зробив повторний рентген -- все-таки маю. приписали антибіотики, але ще чекаю аналазу крові.

Рост - 31-10-2009 у 11:04

Побував я в лікарні швидкої допомоги. Ну, застудився я минулого тижня, чих-кашель, правда без температури, підозрюю, що закручував сік, сніг мені бешкету наробив, поламав купу гілляк в саду, більша частина яблук опинилась на землі, треба було терміново щось робити з тим. Ну і наробив 110 літрів соку. А поки той сік закручував літру-півтори холодного видув.
І подумав собі, від гріха подалі та й перевіритись. Тим більше, що родичка, як казав уже, там працює.
Але скажу вам, обладнання в "швидкій" тепер! Комп'ютер Сіменс, ніякої тобі плівки, все одразу видно на дисплеї, я вражений. Ніяких тобі "це у нас щось з плівкою не так" і т.п. Так що, якщо треба буде, рекомендую туди звертатися.
А взагалі - їжте лимони, обкладайтеся часником, як не від грипу, то від нечистої сили точно допоможе! :)
Будьте здорові!

Роман Голощук - 31-10-2009 у 13:14

У Міністерстві охорони здоров’я діє “гаряча” телефонна лінія щодо інформування населення з питань грипу A/H1N1 - (044) 200-07-80.

Крім того, діє постійна урядова гаряча лінія – 0-800-507-309.

Уряд закликає громадян повідомляти про відсутність ліків в аптеках та про випадки спекуляції ліками, про неналежне медичне обслуговування тощо. Усі звернення щодо ситуації з грипом будуть розглянуті першочергово, запевнили в Кабміні.

Джерело: http://www.unian.net/ukr/news/news-344183.html

Іван Дівеєв - 31-10-2009 у 13:35

ось ще цікаво http://govorilkin.livejournal.com/141068.html і дійсно, чому в Тернополі, Львові і Києві поширюються абсурдні чутки про якесь розпилювання чогось дезінфекуючого над містами?

Tempika - 31-10-2009 у 13:47

*Температура може бути меншою за 38 градусів, що нетипово для пневмонії.*

Для пневмонії якраз і характерна субфібрильна температура, що не досягає 38 градусів, - максимум 37,5.. Хворіла колись пневмонією щороку, знаю по собі.. Запустити дуже просто, - один раз получився навіть плеврит, хоча переносила пневмонію не на ногах..

А що то за слухи, що в нас поширюється не грип, а легенева чума?

Рост - 31-10-2009 у 14:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
А що то за слухи, що в нас поширюється не грип, а легенева чума?

Словосполучення звучить серйозно. Його гарно використати у власній статті - одразу народ попре читати.
Взагалі-то пора ввести на законодавчому рівні відповідальність для журналістів за надання неправдивих чи непідтверджених даних. Щоб відсікти хворобливу погоню за сенсацією.
І наказання якесь придумати, наприклад, публічну екзекуцію :) Оголити те місце, яким вони думають (це буде не голова, не переживайте), і ременем його, до почервоніння.

Юрій Сєров - 31-10-2009 у 15:01

Цитата:
ось ще цікаво http://govorilkin.livejournal.com/141068.html і дійсно, чому в Тернополі, Львові і Києві поширюються абсурдні чутки про якесь розпилювання чогось дезінфекуючого над містами?

У мене також враження, що паніка створюється з метою відволікання від чогось суттєвішого. Наприклад люди вже тиждень не цікавляться курсом долара (він не змінювався, але все ж), Тимошенко значно покращила свій імідж на Заході України, вже розпорядилися ліцензувати якусь вакцину в терміновому порядку, аптеки заробляють купу грошей, хоча ще недавно говорили, що збанкрутують, якщо приймуть закон про встановлення цін на ліки на рівні 2008 року.
Чому саме розкручують паніку - невідомо, але як кажуть американці, It always about money...

Рост - 31-10-2009 у 15:13

Про паніку і все-все-все...

Мені просто стало цікаво.
Отже.
Діаграмка:

Тобто, за даними Держкомстату в 2008 році в Україні від нещасних випадків побутового характеру загинуло майже 60 000 чоловік.
Лідерами є самовбивства - 9436 чол.
ДТП - 9435 чол.
випадкове отруєння алкоголем - 8119
випадково втопились - 3506 чол.
убивства - 3767 чол.
внаслідок випадкових падінь - 3378 чол.
випадкові отруєння - 2956 чол.
випадкове механічне удушення - 2467 чол.
від струму - 432 чол.

ну і так далі. Життя, як видно, небезпечна хвороба...
Ще підкреслю, що минулий рік був одним з найблагополучніших за останні двадцять років.

Люди! ЧоловІки! Від отруєння алкоголем (в таблиці спеціально виділив) минулого року померло вісім тисяч сто дев'ятнадцять чоловік. Ділимо 8119 на 365 і отримуємо 22 цілих і 24 сотих чоловіка в день. І так кожного дня. В порівнянні з цими тисячами декілька десятків померлих від ускладнень грипу під час сезонного загострення...
Я не говорю, що населення не потрібно поінформувати про можливість захворювання. Поінформувати про імовірні ускладнення. Забезпечити можливість діагностування.
Але все це шоу, яке крутиться довкола сезонного захворювання, призводить таки до думки, що воно комусь потрібне зовсім не для цілей вберегти народ від хвороби.
Чому нема шоу довкола смертності від алкоголю? Тому що ВОНИ є власниками алкогольних заводів? Чи шоу довкола смертності від куріння?
Я вже мовчу про стандартну смертність від вірусних інфекцій кожного року.

ПС. До речі, засоби масової інформації потужний засіб впливу на психіку людей, правда ж? ;)

Андрій Пелещишин - 31-10-2009 у 15:21

Цитата:
Чому нема шоу довкола смертності від алкоголю?

Ти на що руку піднімаєш??! На головні ліки проти епідемії!

:):)

Цитата:
ПС. До речі, засоби масової інформації потужний засіб впливу на психіку людей, правда ж? ;)


Я вже написав раніше в дискусії - Тимошенко +5%


PS До речі, а ніхто не пригадує порожні вулиці Львова у 2006 році, напередодні виборів мера? Я думав, що один раз в життю я матиму нагоду в людному місці гуляти сам з сином. Виявилося, що помилився.... Хоча ні, не помилився. Сьогодні крім мене і мого малого була ще його сестричка :)
До речі, кому цікаво - хто згадає, про що йшлося у 2006? У нас тут навіть тема відповідна є на Форумі.

Рост - 31-10-2009 у 15:33

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Ти на що руку піднімаєш??! На головні ліки проти епідемії!

:):)


Каюсь. Був не правий. Пішов за бокалом "Алдазької долини"...
Ну так вип'ємо ж за здорове і помірне вживання хорошого алкоголю! :saint:

Юрій Сєров - 31-10-2009 у 15:51

Порожні вулиці?
Зараз не порожні, але людей значно менше. А що було напередодні виборів 2006 - ніяк не можу згадати?

Андрій Пелещишин - 31-10-2009 у 16:13

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Порожні вулиці?
Зараз не порожні, але людей значно менше. А що було напередодні виборів 2006 - ніяк не можу згадати?


Хе! Три роки минуло, а вже забулося, як все місто на вухах стояло.
Підказую:
Маніяк-убивця.
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=4304

Tempika - 1-11-2009 у 00:02

http://academspain.livejournal.com/7385.html

чому цього року не варто робити прививку від грипу

Demyan - 1-11-2009 у 12:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Тимошенко заробить собі ще +5%



+100 %!!!!!

Вона Працює. ..... Вона вилікувала Україну...

Все дуже просто - чому на заході - згадайте погодні умови - сніги, холода, волога - вірус ожив і має сприятливі умови для існування, люди були не готові до того, одягалися ще не відповідно...от і зявилася епідемія грипу у нас.
Минулого року від пневмонії померло 272 людини у Львові.

Юрій Сєров - 1-11-2009 у 16:47

Цитата:
Маніяк-убивця.

Слухи ходили, але паніки аж такої не було.

Юрій Сєров - 1-11-2009 у 16:56

– Саме з нашого Майдану має піти хвиля боротьби за Україну. Кожен з вас має донести до кожного селища і міста частинку цієї доброї прекрасної інфекції боротьби за свободу! – вдалася Тимошенко до несподіваних аналогій. – Ви зможете це зробити?

http://pravda.com.ua/news/2009/10/26/104006.htm

Це ж треба було таке ляпнути :baddevil:

Рост - 1-11-2009 у 17:55

Ще раз про запобіжні заходи і лікування. Все це після вивчення матеріалів ВОЗ і публікацій фахівців.

Єдиним медичним запобіжним заходом проти грипу є вакцинація, при чому вакцинація від конкретного типу вірусу. Але! Навіть провідні фахівці не можуть зійтися на думці щодо довготривалого впливу вакцин на наші організми. Тобто, з якими наслідками вакцинації ми можемо зіштовхнутися через 10, 20 років ніхто спрогнозувати не може. Тому кожен, хто вирішить вакцинуватися, не повинен забувати, що він добровільно стає піддослідним кроликом.
Єдиним лікувальним засобом проти нинішнього вірусу AH1N1 є Таміфлю, який потрібно приймати протягом перших 48 годин від моменту, коли температура підніметься до 39 градусів чи вище. При чому цей препарат здатен в кращому випадку лише полегшити перебіг хвороби і прискорити видужання максимум на 1-2 дні. Ніякі інші, як їх називають, фуфломіцини, не мають ніякого впливу на вірус.
Я вже мовчу про антибіотики, які ніколи не були противірусними засобами, з їх допомогою "воюють" з бактеріями, бацилами.

Взагалі ж найнадійніший засіб в боротьбі з вірусами і іншими невидимими ворогами - здоровий спосіб життя та здорове харчування.
В таких випадках навіть якщо людина захворіє, її організм матиме силу боротися з вірусами.

Про маски. Перше - респіратор не дає ніяких переваг перед звичайною маскою. Друге - якщо вирішили носити маску на вулиці, пам'ятайте, що рухатись активно в масці не можна, тому що вона утруднює дихання, тоді людина починає вдихати активніше, частина повітря проникає повз маску. Крім того, при активному глибокому вдосі є небезпека, що вірус проскочить верхні дихальні шляхи і одразу потрапить в легені. А легеневі захворювання на порядок небезпечніші, ніж захворювання верхніх дихальних шляхів. Майте це на увазі. Краще, як на мене, взагалі не вулиці обходитись без маски, а якщо вже так боїтесь, то обходити людей за 2 метри :) Бо при чиху-кашелю на таку відстань розповсюджуєьтся інфекція.

Останнє. Паніка ніколи не сприяє здоров'ю. Стан людської психіки - дуже сильний впливовий чинник на загальний стан організму, на повноцінність функціонування усіх його систем. Потрібно розуміти, що в суспільстві є зацікавлені в нагнітанні нездорової атмосфери групи людей, які мають з цього власну вигоду. Не піддавайтесь на провокації.
Нинішня епідемія грипу не є чимось особливим, даний вірус не є ні на грам небезпечнішим, ніж минулорічні, позаминулорічні і т.д.
Кожного року від ускладнень, які може дати грип, помирають сотні людей в кожній країні. І у нас теж. І тільки цього року з цього зробили таке шоу.

Юрій Сєров - 1-11-2009 у 18:09

Дійшов приблизно тих самих висновків.

І мабуть краще все-таки виходити погуляти, ніж сидіти постійно вдома...

Роман Голощук - 1-11-2009 у 18:18

А щоб усі дізналися як "Вона Працює. ..... Вона вилікувала Україну..." - Юлія Тимошенко сьогодні виступить із телезверненням о 20:00 на всіх провідних центральних та обласних телеканалах України - http://www.unian.net/ukr/news/news-344396.html

Sashko Nedoviziy - 1-11-2009 у 19:10

Сьогодні, поки гуляв по Стрийському парку, побачив з півтора десятки людей. В парку ім. Хмельницького - з десяток. А так файно - людей так мало як тоді, коли намічаються масові роботи на селі..
:lol:

Катерина Слобода - 1-11-2009 у 19:30

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sashko Nedoviziy
Сьогодні, поки гуляв по Стрийському парку, побачив з півтора десятки людей. В парку ім. Хмельницького - з десяток. А так файно - людей так мало як тоді, коли намічаються масові роботи на селі..
:lol:


Відсутність людей на вулицях дає чудесну нагоду пофотографувати зазвичай багатолюдні місцини вдень!!! без людей!!! Цікаві, мабуть, вийшли б фото... ;)

Юрій Сєров - 1-11-2009 у 20:19

Центр міста також порожній... Майже все зачинено.

Дуже багато в масках. Такого масового святкування Геловіну ще не було... :)

Десь недавно в неті проскакувала інформація про винахід українки, що працює в ЮСА. Так от вона розробила станек, який перетворюється в 2 респіратори. Всі посміялися, а зараз би здалося таке :)

Рост - 1-11-2009 у 20:30

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Центр міста також порожній... Майже все зачинено.

Дуже багато в масках. Такого масового святкування Геловіну ще не було... :)

Десь недавно в неті проскакувала інформація про винахід українки, що працює в ЮСА. Так от вона розробила станек, який перетворюється в 2 респіратори. Всі посміялися, а зараз би здалося таке :)



2maski_136.jpg - 4kB

Юрій Сєров - 1-11-2009 у 20:36

:)
Щось таке...

Іван Дівеєв - 1-11-2009 у 21:08

Подивився новини. Не знаю чи це проста непрофесійність чи свідомо, але повідомлення йдуть приблизно так:
- на заході України заражено стопіцоттищ людей
- вже від свинячого грипу померло 40

Таким чином в глядача складається враження, що всі ці тисячі хворі цим свинячим грипом. В жодних випусках не порівнюється теперішня ситуація зі статистикою минулого року.

Андрій Пелещишин - 1-11-2009 у 21:28

Наскільки я розумію, ті стопідсот тищ якраз свинячим грипом і хворі. Просто діагностуванням ніхто не займається.
У 100 хворих одним видом грипу я не вірю, чудес не буває, в таких кількостях грип не зустрічається, яким би дивом ним би заражалися лише кілька десятків людей?
Принаймні за одним лінком, що ви ж і дали, написано
Цитата:
3) Почти все случаи гриппа в России, как и во всем мире, вызваны именно этим новым "свиным" гриппом. Статистика наша неполна, поскольку подавляющему большинству больных анализов никто не делает за полной их ненадобностью.

А якщо проаналізувати минулі роки, я думаю, ми би могли виявити, що число загинувших з розрахунку на сто тисяч таке ж або близьке до теперішнього. Навіть якщо перевищує в кілька разів, мова йде лише про соті долі відсотка (мабуть порядок такий, рахувати ліньки).
Тобто, на мою думку у людей складається вірне враження, що всі хворі свинячим грипом. І хибне враження, що ця хвороба безнадійна, чи імовірність смерті така, як від справді тяжких хворіб. Наприклад, як від туберкульозу, на який зараз хворі сотні тисяч, який поширюється повітряно-крапельним шляхом, для якого нема добрих ліків і призводить до смерті (не зрозуміло тільки чого люди без масок ходять цілий рік).
Тільки про туберкульоз згадуть лише від сили раз на рік.

Наскільки я розумію, у нас просто епідемія грипу. Тої хвороби яка приходить кожен рік, а деколи двічі. Ну хіба що цього разу трохи паскуднішої версії. Просто грип...

Андрій Пелещишин - 1-11-2009 у 21:32

Знайшов таке про "звичайний" грип
Цитата:
По статистике, на каждые 2000 случаев гриппа регистрируют один летальный исход.

http://www.grippol.ru/1a.php

У нас на 100 тисяч грипований людей (ніби така статистика звучала) - 50 смертей.
Відхілення від статистики не спостерігається.

Іван Дівеєв - 1-11-2009 у 21:47

ну от я 2 тижні тому перехворів грипом/ГРЗ і в мене було 39 2 дні, але не боліли легені, не боліло горло, голова навіть не дуже боліла, хоча переважно болить при температурі, був сухий кашель і все. Тобто симптомів свинячого грипу не було. І так в багатьох. Десь читав що 200 людей минулого року померло від грипу, але такої паніки не було.

Андрій Пелещишин - 1-11-2009 у 21:51

Цитата:
Тобто симптомів свинячого грипу не було.

Знову процитую наведене Вами ж джерело :)
Цитата:
Почти все заболевшие перенесут инфекцию в легкой или даже стертой форме.

Іван Дівеєв - 1-11-2009 у 22:11

1 на 2000 - це по звичайному грипу статистика? Не знаю, я не лікар, тому не берусь стверджувати. просто мав таке враження, що свинячий грип - це щось значно серйозніше, щось таке, що підкошує і вбиває навіть не схильних до захворювань людей без хронічних захворювань через брак імунітету до нового штаму. Тому смертність по ідеї мала би бути більшою, ніж в сезонного грипу. Тому одне з двох - або у великої частини людей НЕ свинячий грип, або всі розмови про особливість свинячого грипу - це байка.

Viktor Tkachenko - 1-11-2009 у 22:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин

Тільки про туберкульоз згадуть лише від сили раз на рік.

Наскільки я розумію, у нас просто епідемія грипу. Тої хвороби яка приходить кожен рік, а деколи двічі. Ну хіба що цього разу трохи паскуднішої версії. Просто грип...


1. Про грип потім скажуть: "Я зупинила епідемію...Ля-Ля-Ля", а туберкульоз цьому не піддається.

2. "Наскільки я розумію, у нас просто епідемія грипу. Тої хвороби яка приходить кожен рік, а деколи двічі. Ну хіба що цього разу трохи паскуднішої версії. Просто грип... " погоджуюсь на 100%.

3. Ну і смертність, зазвичай, від того, що люди байдуже ставляться до свого здоров'я (і до епідемії, і під час, нехтують елементарними правилами гігієни та безпеки).

Тарас Ільчишин - 1-11-2009 у 23:20

та це все є такий грип http://ru.wikipedia.org/wiki/H5N1 принаймні в мене симптомами подібний і ускладнення -- саме запалення легенів. хоча мені спочатку вдалось збити температуру і потім побачити що маю проблеми, а багато людей не збиває і тому не можуть подолати і те і інше. Наразі температури як і не було так і нема, хоча не виключено, що до 37 піднімається, бо коли сплю, то потію. Дихання і далі чисте, та й уколи дуже болючі призначили, але це наразі ще 3 дні, далі може вже не треба буде. Так що паніку створюємо ми самі і елементарним небажанням про себе подбати

Андрій Пелещишин - 1-11-2009 у 23:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Дівеєв
1 на 2000 - це по звичайному грипу статистика? Не знаю, я не лікар, тому не берусь стверджувати. просто мав таке враження, що свинячий грип - це щось значно серйозніше, щось таке, що підкошує і вбиває навіть не схильних до захворювань людей без хронічних захворювань через брак імунітету до нового штаму. Тому смертність по ідеї мала би бути більшою, ніж в сезонного грипу. Тому одне з двох - або у великої частини людей НЕ свинячий грип, або всі розмови про особливість свинячого грипу - це байка.


Про статистику - ну я не знаю, знайшов такі дані, хоча впевнений, що потрібно шукати детальніше.
Проте, точно пам'ятаю, що і раніше нормальні лікарі казали, що від грипу реально померти (не від "свинячого", такого не було). Просто в народі "грип" було синонімом застуди, і люди на ті дрібні проценти не зважали.
А наша медицина (ще певно з радянських часів) приховувала цифри смертності від грипу під маскою смертності від інших хворіб (думаю, що це робилося і простими лікарями для уникнення відповідальності).
Зараз на фоні гіперактивності ЗМІ навпаки всі смерті списують на грип, і здається що вже просто капці.
Особливістю цього грипу я так розумію, є його новизна, а отже те, що ним захворіє більше людей ніж іншими. А, отже, більше і помре :(
Це до речі, ще раз підтверджує, що швидше за все, кожен хто грипує - грипує на "свинячий" грип.
Але через рік-два ніхто не звертатиме увагу на чергову епідемію цього грипу. На нього вже менше хворітимуть, менше вмиратимуть, ним менше цікавитимуться ЗМІ.
І ще один фактор для шуму. Наскільки я зрозумів, цей грип більше небезпечний для людей до 50 років (на відміну від попередніх). Відповідно, значна частина смертей не може бути списана на старість (не тільки формально, але й морально - типу "старша людина, важко їй було від високої температури" ), а значить - більше створює інформаційного ефекту.

Рост - 2-11-2009 у 00:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
І ще один фактор для шуму. Наскільки я зрозумів, цей грип більше небезпечний для людей до 50 років (на відміну від попередніх). Відповідно, значна частина смертей не може бути списана на старість (не тільки формально, але й морально - типу "старша людина, важко їй було від високої температури" ), а значить - більше створює інформаційного ефекту.

Справа в тому, що цей грип має більшу здатність до розповсюдження. Тобто, він більш заразний. А оскільки саме молоді люди більше кучкуються, так би мовити, в дитсадках, школах, інститутах і т.д, тому заражуваність серед них більша.
А стосовно смертності від нього - він нічим не відрізняється від інших.

Юрій Сєров - 2-11-2009 у 00:35

Говорив щойно з батьком, який працює лікарем.
Хвороба справді одна. Симптоми стандартні.
Переходить у дуже складні форми пневмонії.
Трапляються, що дорослі хворіють значно складніше, ніж діти. З пари мама-дитина, у мами значно складніше протікання звороби.

Відсоток летальних випадків на кількість захворівших може й той самий, але захворіло значно більше людей.
Країна як завжди виявилася неготовою, немає місць у лікарні, бракує медикаментів і т.д...

Рост - 2-11-2009 у 00:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Хвороба справді одна. Симптоми стандартні.
Переходить у дуже складні форми пневмонії.

У більшості випадків таки не переходить. Юра, ну думати ж треба, коли формулюєш. Бо з твоїх слів - після грипу гарантована пневмонія.
Так, треба пильнуватися. Так, не зашкодить обстежитись, якщо є хоч якісь сумніви. Он я, навіть попри моє досить спокійне відношення до ситуації, таки поїхав перевірив легені вчора, оскільки застуджений ще з минулого тижня.

Юрій Сєров - 2-11-2009 у 01:21

Перепрошую. Звісно не завжди. Мені це виглядало очевидним :)

Юрій Сєров - 2-11-2009 у 14:24

Цитата:
Вночі літак з ліками “Таміфлю”, що допомагають при хворобі на грип, прибув до Києва. Біля трапу літака пані Таміфлю зустрічали прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко, міністр закордонних справ Петро Порошенко, глава Секретаріату Президента Віра Ульянченко та інші офіційні особи.

Кумедія... :)
Оркестр був?

Sashko Nedoviziy - 2-11-2009 у 14:26

Нащо? бахнули Хенессі ХО, прикинули профіт та роз'їхались собі по хатах...

Руслан Кравець - 2-11-2009 у 14:39

Ще одна думка професійного лікаря стосовно ситуації, що склалася:
http://www.komarovskiy.net/blog/svinoy-gripp.html

Ольга Косовська - 2-11-2009 у 15:08

На свинячий грип захворіли 40 учасників міжнародної конференції

У Румунії на популярному гірському курорті Сінайя закрили готель через 40 випадків зараження людей вірусом грипу А (H1N1).

Тут проходила міжнародна студентська конференція з права, в якій брали участь 260 чоловік з 31 країни. Лікарі уточнили, що 40 чоловік з середньою і важкою формами захворювання доставлені до лікарень Бухареста.

За інформацією лікарів, початковим носієм вірусу був учасник з Португалії, який два дні відмовлявся від госпіталізації, передає Associated Press.

Іван Дівеєв - 2-11-2009 у 22:45

все більше схиляюсь до думки, що вся ця *епідемія* - для вимивання бюджетних грошей в грандіозних масштабах...

Юрій Сєров - 3-11-2009 у 01:17

Головний санітарний лікар Олександр Біловол вважає, що Епідемії свинячого грипу немає.

Ще думка з приводу:
"Свинячий грип" в Україні: брехня лікарів, піар і відмивання 5,5 мільярдів


Трохи дивно то чути. Хтось хворіє на свинський, а хтось ще не на заабгрейджену версію вірусу, а ше хтось на ГРВІ?

Андрій Пелещишин - 3-11-2009 у 09:41

Взагалі цікаво, як можна справитися з якоюсь бідою при такому ставленні влади, коли нема навіть єдиної думки з чим ми маємо справу?

Онук Юрій - 3-11-2009 у 20:31

Садовий про свинячий грип у Львові на живо http://dorado.homelinux.net/news.php?readmore=58

Онук Юрій - 3-11-2009 у 21:46

Львівські Обсервації - Епідемія виборів і кампанія грипу.

Ну добре. Грип рухається з Західної України на Схід. А звідки він прийшов на Західну Україну? Логічно, що з Заходу. Але у країнах, суміжних з нами, такої паніки нема. А ми, як завжди, не готові ні до снігу, ні до грипу. Такий стиль.

Решту читаємо тут : http://dorado.homelinux.net/news.php?readmore=60

Катерина Слобода - 3-11-2009 у 22:15

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Але у країнах, суміжних з нами, такої паніки нема.

В них є паніка - бо в нас грип :)
Знайомі розказували, що в Німеччині тільки й розмов в новинах, що про наш грип...а тількищо дивилась польські новини - також паніка через наш грип.:saint:

Онук Юрій - 3-11-2009 у 22:23

Так дивлюся онлайн пару телеканалів і одне і теж в Україні і тара та та...

Катерина Слобода - 3-11-2009 у 22:25

В мене вже складається враження, що ми так не переживаємо, як переживають наші сусіди...:)

Юрій Сєров - 4-11-2009 у 18:33

У Львові Тимошенко зустріла літак з «Таміфлю»

Один камази витягував, ця якоюсь стюардессою зробилася. Тіко літаки стрічає....

До речі, помітив, що ця епідемія - дуже роз'єднуючий фактор суспільства.

Андрій Пелещишин - 4-11-2009 у 22:15

Вона часом сьогодні в міську лікарню Львова не їздила? Бо такий шухер був в нашому районі, що я ще не бачив.

Соломія Федушко - 4-11-2009 у 22:23

Тимошенко сьогодні навідалась до лікарні швидкої допомоги тої, що на Топольні. Це був справжній театр)) Відкрили головний вхід, який відремонтували, як не дивно, де хворих навіть не було. Це вже смішно, щоб лікувати людей, то вся лікарня на голову стала, щоб зустріти її.

Андрій Пелещишин - 4-11-2009 у 22:36

Зрозуміло. Я якраз мимо проходив, дивувався.

H1N1. інґібітор контра трутка

dr.Trollin - 4-11-2009 у 23:25

даю кусок перекладу допису http://www.livewellamerica.org/blog/?p=478
Dr. Vinay Goyal is an MBBS,DRM,DNB (Intensivist and Thyroid specialist) ... heading our Nuclear Medicine Department and Thyroid clinic at Riddhivinayak Cardiac and Critical Centre, Malad (W).
...
Полоскання два рази на день з теплою солоною водою ... H1N1 протягом 2-3 днів після первинного інфікування в горлі / носовій порожнині розмножувється і дає характерні симптоми. Просте полоскання запобігає поширенню. У певному сенсі, полоскання солоною водою має ту ж силу/ефект для здорової людини що має Таміфлю для хворої людини. Не варто недооцінювати цей простий, недорогий і потужний профілактичний метод.


sic.

Сергій Дубик - 5-11-2009 у 02:09

Версія штучної пандемії – Теракт «Калифорния-04/2009».

Андрій Пелещишин - 5-11-2009 у 10:13

Конспірологія....
В мене є краще версія.
В нас стався страшніший теракт. Нам усе керівництво з Марсу у якості агентури прислали, а ми за них проголосували.

Соломія Федушко - 5-11-2009 у 12:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин

В нас стався страшніший теракт. Нам усе керівництво з Марсу у якості агентури прислали, а ми за них проголосували.


Було б смішно, якби не було б так печально! Підкажіть землян, які беруть участь у цих виборних гонках, бо за марсіан не не дуже хочеться знову голосувати :(

Соломія Федушко - 5-11-2009 у 21:03

Сьогодні дізналась, що двоє знайомих людей померло в реанімації 29 років мужчина і 40 років жінка :( Коли чуєш, що помирають люди від грипу, то не так страшно. А ось, коли взнаєш, що люди, з якими ти недавно розмовляла, помирають, - то вже ноги підкошуються.

Рост - 5-11-2009 у 21:08

Сьогодні говорив зі знайомим, що в політехніці працює. Ну, пари студентам-то повідміняли, але модулі, заліки ні. І от студенти, з температурою, замість того, щоб лежати в ліжку, ходять, здають.
Звичайно, якщо переносити грип на ногах, можна конкретно нарватися на ускладнення. Тому що грип - це не гостре респіраторне захворювання, коли попчихав і минулось. А у нас що до ГРЗ, що до грипу звикли відноситись однаково.

Катерина Слобода - 5-11-2009 у 21:17

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Ну, пари студентам-то повідміняли, але модулі, заліки ні.

А хіба не закритий "Політехнічний"?:o


Рост - 5-11-2009 у 21:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Ну, пари студентам-то повідміняли, але модулі, заліки ні.

А хіба не закритий "Політехнічний"?:o


"Мопед не мій, я просто розмістив оголошення" :)

Мій товариш не викладач, він керівник одного з НДС в Політехніці, але думаю, те, що там відбувається знає.

Катерина Слобода - 5-11-2009 у 21:29

Не можна так людей лякати :)

Юрій Сєров - 5-11-2009 у 23:22

Політех ось уже тиждень як закритий. Модульним мав бути наступний тиждень, але наскільки я знаю карантин продовжується. Не дезінформуй Росте людей :)

Онук Юрій - 6-11-2009 у 01:00

Вона – це свинячий грип. Відео http://dorado-lviv.homelinux.com/news.php?readmore=65

Онук Юрій - 6-11-2009 у 01:08

В Україну прийшли матеріали Лондонської лабораторії. Про це інформує власкор ЗІКу у Києві – 15 зразків показали позитивний результат на A/H1N1. Кількість смертей – 95

Стаття: http://dorado-lviv.homelinux.com/news.php?readmore=66
http://zik.com.ua/ua/news/2009/11/05/203358

Катерина Слобода - 6-11-2009 у 09:52

Як виготовляють вакцину проти H1N1
http://habrahabr.ru/blogs/biotech/74331/
Ото грошей піднімуть...

Рост - 6-11-2009 у 12:33

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Політех ось уже тиждень як закритий. Модульним мав бути наступний тиждень, але наскільки я знаю карантин продовжується. Не дезінформуй Росте людей :)

Каюся, якщо неправий. Більше не буду :)

Катерина Слобода - 6-11-2009 у 13:30

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Більше не буду :)

Та більше я не витримаю ще раз :lol:

Юрій Сєров - 6-11-2009 у 15:49

Спокійно, захворіємо всі! :)
У МНС уже лякають: свинячим грипом перехворіє кожен другий

Катерина Слобода - 6-11-2009 у 17:34

Ага! :) Цього року свинячим, потім слонячим, потім ще якимсь! ;)

Соломія Федушко - 6-11-2009 у 20:57

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Спокійно, захворіємо всі! :)
У МНС уже лякають: свинячим грипом перехворіє кожен другий


Розписуйтесь за себе! :) Бо я вже два рази цього року хворіла "звичайним", з яким з'явилась залежність від Інтернету і книгоманія! Що тоді з свинячим з'явиться? Що хрюкати хіба-що почну :)
Та й я тепер медикам зовсім не довіряю! Занадто багато брехні було!

Юрій Сєров - 6-11-2009 у 23:23

Про введення надзвичайного стану почали говорити...

Соломія Федушко - 6-11-2009 у 23:54

Так справді 90% хворих, які звертаються за допомогою медиків є хворими, але звичайним грипом.
Проте сьогодні директор департаменту охорони здоров'я та медико-біологічного захисту МНС Олексій Громазін заявив, що вводити надзвичайний стан немає необхідності.

http://www.newsru.ua/ukraine/06nov2009/28_dani_mns.html

Соломія Федушко - 7-11-2009 у 00:02

ВООЗ похвалила Тимошенко за боротьбу з грипом : http://ua.for-ua.com/politics/2009/11/06/182527.html

Згідно з останніми даними, оприлюдненими головним санітарним лікарем України Олександром Біловолом, в Україні зареєстровано 762 тисяч 835 випадків захворювання на грип і ГРВІ, з них 32 - вірусом А/Н1N1. "На сьогоднішній день від ускладнень грипу померло 109 осіб, госпіталізовано 33,979 тисяч людей", - повідомив він.

Соломія Федушко - 7-11-2009 у 00:08

Корреспондент встановив причини масового грипозного психозу в Україні:
http://ua.korrespondent.net/ukraine/1015438

Епідемія дурості. Стаття лікаря Комаровського:
http://ua.korrespondent.net/opinions/1015140

Соломія Федушко - 7-11-2009 у 00:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Про введення надзвичайного стану почали говорити...


Хм... але якщо все ж таки введуть надзвичайний стан, то прийдеться їм перенести вибори

Роман Голощук - 7-11-2009 у 11:30

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Про введення надзвичайного стану почали говорити...


Хм... але якщо все ж таки введуть надзвичайний стан, то прийдеться їм перенести вибори


Саме цього дехто і прагне ;)

Андрій Пелещишин - 7-11-2009 у 16:14

Щодо рекламованого Ростом суперцифрового Сіменса в Міській Лікарні Львова.
Не ведіться на ту його рекламну заказуху :)
Родичка покашлює. Вирішила вчора (!) сходити на обстеження. Чекала в черзі понад 2 години (якщо їй якогось вірусу і бракувало, то там вона його і здобула). Потім повідомили, що результат буде в понеділок (!)
Прямо як в Насредина, падишаха та ішака.

Рост - 7-11-2009 у 16:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Щодо рекламованого Ростом суперцифрового Сіменса в Міській Лікарні Львова.
Не ведіться на ту його рекламну заказуху :)
Родичка покашлює. Вирішила вчора (!) сходити на обстеження. Чекала в черзі понад 2 години (якщо їй якогось вірусу і бракувало, то там вона його і здобула). Потім повідомили, що результат буде в понеділок (!)
Прямо як в Насредина, падишаха та ішака.

Ніяка то не заказуха, не треба мені нічого шити :)
Андрію, так а якого результату? Рентгену? Зробленого в приймальному відділенні лікарні Швидкої, на першому поверсі? Так там же видно все одразу прямо на екрані, одразу ж роздруковується на прінтері. Може в них тонер закінчився, чи папір? :) Але ж чисто в легенях, чи ні, видно зразу. Може в рентгенолога просто якісь сумніви виникли, і він передав результати лікарю, бо то ж не його обов'язок ставити діагноз, і не його відповідальність.

Ярема П. - 7-11-2009 у 18:20

Можливо така заява покладе край паніці і масовій політичній істерії навколо "невідомої хвороби", "легеневої чуми" і т.д.: На що хворіють мешканці Львівщини - фахівці ВООЗ.

Павло Жежнич - 8-11-2009 у 09:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Можливо така заява покладе край паніці і масовій політичній істерії навколо "невідомої хвороби", "легеневої чуми" і т.д.: На що хворіють мешканці Львівщини - фахівці ВООЗ.

Є там фраза, яка підтверджує тезу про штучне розкручення теми про епідемію грипу:
Цитата:
"У більшості людей грип A/H1N1 проходить легко... Коли говоримо про новий тип грипу, то його перебіг у хворих м’який, коли про пневмонію – це інше. Від вірусу ускладнення пневмонії мінімальне".

Тобто, загалом перехворіти грипом A/H1N1 - це нічого страшного. Лише в тих випадках, коли грип дає ускладення, то можуть виникнути проблеми (але таке ж стосується і звичайного грипу!). Думаю, що відсоток хворих, які мають ускладнення під час грипу A/H1N1, є малий і того ж порядку, що й для звичайного грипу. А відсоток "летальних випадків" - мізер, і знову ж на тому ж рівні, що й для звичайного грипу. Це все підтверджується у статті Комаровського.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
Стаття лікаря Комаровського: http://ua.korrespondent.net/opinions/1015140

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Спокійно, захворіємо всі! :)
У МНС уже лякають: свинячим грипом перехворіє кожен другий

Рано чи пізно перехворіємо всі - частина людей можливо вже перехворіла, але навіть про це не здогадується :).

Viktor Tkachenko - 8-11-2009 у 23:47

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Жежнич
Рано чи пізно перехворіємо всі - частина людей можливо вже перехворіла, але навіть про це не здогадується :).

І таке може бути. В більшості випадків і самі лікарі не відрізнять який це грип, якщо він без ускладнень. І, як написано в статті Комаровського, їм це непотрібно.
А от людям все ж цікаво, мабуть, чи хворіли вони "свинячим" грипом, чи якимось іншим...

Руслан Кравець - 9-11-2009 у 18:55

Цитата:

ВООЗ опублікує в електронних медичних виданнях авторські матеріали львівських лікарів про боротьбу зі свинячим грипом

У боротьбі з вірусом грипу Н1N1 медики світу перейматимуть досвід львівських лікарів. Описати методику інтенсивної терапії важкохворих запропонувала Всесвітня організація охорони здоров’я. Про це повідомила Німецька хвиля.

Експерт ВООЗ Саймон Мардел вважає, що львівські лікарі у боротьбі з недугою спрацювали дуже професійно, інша справа, що їм довелося працювати у важких умовах через велику кількість хворих і швидкі форми ускладнення. Жодних зауважень до лікування, каже Саймон, а велика смертність є наслідком пізніх звернень. «Вірусна пневмонія дуже швидко розвивається, не так, як звичайна бактеріальна пневмонія, і це дуже незвично для нас, медики світу повинні навчитися, як лікувати таких хворих швидко, а львівські лікарі мають позитивний досвід у цьому», - пояснює Мардел.

„Те, що ми в них вчитимемося – це досвід у важких випадках. Як виявити низький рівень кисню в крові, і як покращити ситуацію, як вести реанімацію, яких хворих тримати на штучній вентиляції, а яких так можна підтримувати”, - зауважив лікар. Експерт відзначив, що ВООЗ має чимало статистичних даних щодо захворювання на грип цього типу, але практичних описів немає, а такий досвід буде дуже доречним для медиків країн, що розвиваються, тих, де немає новітнього реанімаційного обладнання.

Усі публікації щодо лікування опираються на досвід розвинутих країн з багатими клініками, таки як у США чи Великобританії. Відтак, ВООЗ хоче опублікувати авторські матеріали львівських лікарів в електронних медичних виданнях задля швидкого розповсюдження.

Спростовуючи чутки про чуму, Саймон Мардел зазначив, що немає жодних сумнівів, що це грип H1N1, доказом цього є симптоми, ускладнення, група ризику, перебіг захворювання та аналізи крові.

Тим часом на Львівщині станом на вечір неділі вже померло шістдесят три особи і близько чотирьох тисяч госпіталізовано з діагнозом грип та ГРВІ. Водночас, щодня з лікарень виписують сотні тих, хто вже видужав. Львівщина також отримала сучасну мікробіологічну лабораторію для діагностики складних штамів вірусу, типу H1N1, але обладнання наразі не змонтоване.


Джерело: http://www.galinfo.com.ua/news/58890.html

Tempika - 10-11-2009 у 11:56

http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,206712266

як жаль :-((

Онук Юрій - 11-11-2009 у 13:18

Кумедне відео все на туж горе звісну тематику http://dorado-lviv.homelinux.com/news.php?readmore=68

Odarka - 11-11-2009 у 14:30

Щось мені не дуже смішно дивитися такі дебільні відео, коли знайомі помирають і в реанімації лежать.

Рост - 11-11-2009 у 14:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Odarka
Щось мені не дуже смішно дивитися такі дебільні відео, коли знайомі помирають і в реанімації лежать.

Соломіє, я співчуваю твоєму болю, але люди помирають, кожен день сотні чоловік.
Тут же ідеться про те, що на пустому місці політики, виходячи з власних користолюбивих інтересів зробили шоу, щоб зрубати капусти. І це дійсно не смішно.

Ольга Косовська - 11-11-2009 у 21:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Кумедне відео все на туж горе звісну тематику http://dorado.homelinux.net/news.php?readmore=68



:D побільше б таких відео, і був би у всіх такий настрій як у цих хлопців, ніхто б не хворів.





Андрій Пелещишин - 12-11-2009 у 21:01

Ну ось приклад нагнітання істерії.
На УП з'явилася нова стаття під заголовком "Кількість жертв грипу наближається до чверті тисячі"
Я не психолог, але різницю у сприйнятті слів "250 жертв" та "чверть тисячі жертв" відчуваю.
Жовтизна так а ж пре! І це ще не найгірший сайт.

Катерина Слобода - 12-11-2009 у 22:29

На вулицях Львова вже побільшало людей, причому дуже рідко хто має захисні маски...(переважно туристи і гості міста). Думаю, це свідчить про спад істерики і навряд чи подібні публікації можуть мати сильний вплив.:rolleyes:

Соломія Федушко - 13-11-2009 у 00:06

Істерика перетворилась на банальний сміх з нашої дорогої влади :)

Ольга Косовська - 13-11-2009 у 09:15

Історія зі оптимістичним фіналом. У Донецьку жінка, хвора на каліфорнійський грип, народила здорове немовля. Хлопчик, за словами лікарів, почувається добре. А 20-річна породілля перебуває у реанімації. Її стан тяжкий, але стабільний.

Цього новонародженого хлопчика батьки хочуть назвати Іванком. Зараз йому лише 5 днів, і він уже став героєм усієї лікарні.

Ознаки застуди мама немовляти відчула на останньому тижні вагітності. Одразу звернулася до лікарів. У київській спеціалізованої лабораторії, куди відправили аналізи жінки, поставили діагноз - грип штаму А/Н1N1. Стан хворої стрімко погіршувався. Тому щоби врятувати і маму, і дитя, жінці зробили кесарів розтин.



Юрій Сєров - 13-11-2009 у 12:16

Ющенко: друга хвиля епідемії грипу буде набагато складнішою, ніж перша
http://zaxid.net/newsua/2009/11/13/93618/

Ну то робіть щось, а не лякайте людей!

Катерина Слобода - 13-11-2009 у 15:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Ну то робіть щось, а не лякайте людей!

Власне спочатку треба налякати, щоб потім спокійно без проблем зіпхати сумнівної якості вакцину і мати на то "повне право". До речі, Польща та Італія відмовилися закупляти вакцину проти цьогорічного штаму грипу поки фірми-виробники не дадуть гарантії безпечності її використання. А такої гарантії ніхто і не дасть...Десь в цій гілці я вже писала про те, яким чином виготовляють вакцину...

Андрій Пелещишин - 13-11-2009 у 18:55

Цитата:
Десь в цій гілці я вже писала про те, яким чином виготовляють вакцину...

І як? Ти давала посилання, а не писала. А за тим посиланням була описана традиційна вивірена технологія.

Катерина Слобода - 13-11-2009 у 21:59

Перепрошую, справді неточно написане речення...
Мала на увазі не саму технологію виготовлення вакцини, а процедуру, пов’язану з наданням грошей тим 5-ти компаніям, які мають право її виготовляти. Навряд чи будь-яка з них погодиться, ризикуючи своїми грошима, надавати гарантії безпечності використання цієї вакцини у всіх 100 відсотках випадків. В європейських країнах медики вже говорять про велику кількість побічних реакцій в людей, які були вакцинованими. Наразі жодна фірма-виробник не гарантує і не хоче гарантувати безпечності вакцини для здоров’я. Вони тоді просто збанкрутують через величезну кількість позовів…
Та й, швидше за все, нам знову продадуть вакцину індійської фірми…і про якість там важко говорити.
Навіть високоякісні вакцини – це отруйний «коктейль» із ослаблених збудників хвороб, ртуті, формальдегіду, алюмінію, залишків абортивного матеріалу, тваринних вірусів та іншої гидоти…А що вже говорити про неякісні…

Руслан Кравець - 14-11-2009 у 02:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Перепрошую, справді неточно написане речення...
Мала на увазі не саму технологію виготовлення вакцини, а процедуру, пов’язану з наданням грошей тим 5-ти компаніям, які мають право її виготовляти.


Почитав згадану статтю.
Чи не могли б Ви ткнути пальцем в опис процедури надання грошей, бо щось я його там не побачив?

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Навряд чи будь-яка з них погодиться, ризикуючи своїми грошима, надавати гарантії безпечності використання цієї вакцини у всіх 100 відсотках випадків.


Як на мене, у цьому житті є лише одна гарантія, усе інше - можливості.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Навіть високоякісні вакцини – це отруйний «коктейль» із ослаблених збудників хвороб, ртуті, формальдегіду, алюмінію, залишків абортивного матеріалу, тваринних вірусів та іншої гидоти…


Стосовно ослаблених збудників хвороб - на те вона й вакцина, щоб їх містити.
Стосовно решти - чи не можна було б трохи конкретніше, бажано з назвами і посиланнями?

Катерина Слобода - 14-11-2009 у 12:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Руслан Кравець
Стосовно решти - чи не можна було б трохи конкретніше, бажано з назвами і посиланнями?

Взагалі-то не думаю, що в ВВВ можна знайти офіційні сайти ВООЗ з вказаним (офіційно затвердженим) списком речовин, що входять до складу вакцин...

Тут трохи конкретніше:
Цитата:
Состав вакцин
Начнем с консервантов: "В 1 мл коклюшной взвеси должно содержаться не менее... формалина - 0,05% и мертиолята - 0.01%", то есть 500 мкг/мл формалина и 100 мкг/мл ртутной соли". О токсических и аллергогенных свойствах ртутных солей и формальдегида написано необъятное количество литературы.
В "Энциклопедии неблагоприятных реакций" [пер. с англ., 1983, с. 260] написано "...Алкилртутные соединения, метил и этил, не применяют в медицине... Это высокотоксичные соединения... Они, в отличие от большинства других соединений ртути, липофильны, медленно выводятся из организма и поэтому могут накапливаться в нервной ткани...".
Мертиолят - клеточный яд, пестицид, анафилактогенен, усиливает аутоиммунные реакции.
Все консерванты, содержащие соли ртути - высокотоксичны и аллергогенны (фенол и мертиолят разрешается иногда применять в медицинской практике, но только накожно); диагностические препараты, вводимые парентерально, не должны содержать ни фенола, ни мертиолята.
Производные ртути, алюминий и формальдегид имеются в большинстве вакцин, безопасных дозировок этих веществ не существует, поскольку все они потенциальные канцерогены.
АКДС и все ее модификации сорбированы на гидроокиси алюминия. Адъюванты вследствие длительного раздражения, могут привести к повреждению тканей, чрезмерной стимуляции иммунной системы, возможной индукции рака вследствие длительного "раздражающего" воздействия.
Ввиду сложности получения алюминиевых адьювантов с одинаковыми физико-химическими свойствами, возможны колебания в активности между различными сериями одних и тех же вакцин. К тому же наличие гидроокиси алюминия не допускает контролирования вакцины по физическим свойствам, что может привести к необнаружению макропророста и введению при вакцинации значительного количества микробных клеток.

Кроме консервантов "строительный мусор" постоянно попадает в вакцины. Вакцины содержат живые или "аттенуированные" (ослабленные) вирусы и бактерии или их части (представляющие собой чужеродный генетический материал), ткани животных, формальдегид и фосфат или гидроксид алюминия. Введение любой из этих субстанций в кровоток живых существ биологически абсолютно неприемлемо. Согласно многочисленных источников, в вакцинах были обнаружены: в противокоревой вакцине - различные цыплячьи вирусы, в поливакцине - акантамеба, которую называют "амеба, пожирающая мозг" и обезьяний цитомегаловирус, пенистый обезьяний вирус в ротавирусной вакцине, вирус птичьего рака в вакцине MMR, различные микроорганизмы, потенциально опасные ингибиторы ферментов в нескольких вакцинах, вирусы уток, собак, кроликов в вакцине против краснухи, пестивирус в вакцине MMR, мертвые ткани животных и крови (например, коровьей, цыплячьих эмбрионов, обезьян, овец, свиней, собак и т.д.), клетки абортированных плодов человека, мутировавшие (еще более вирулентные) вирусы человека, вирусы животных (например, обезьяний вирус SVI-SV40, вызывающий рак у человека), бактерии, бактериальные эндотоксины, антибиотики, дрожжи, бактериальные и вирусные ДНК (которые, когда их вводят путем прививки, могут встраиваться в геном человека). Помимо этого доказано, что амебы являются важными загрязнителями тканевых культур, используемых в приготовлении биопрепаратов, вакцин. Выяснилось, что амеба обладает способностью инфицировать и убивать обезьян и мышей вследствие проникновения в спинной и головной мозг.
В 1993 г., журнал "Vaccine" опубликовал статью, в которой признал, что "зараженные вирусами клеточные культуры представляют одну из самых больших проблем в биоиндустрии.... Клеточные культуры могут быть постоянно заражаемы вирусами, или стать ими зараженными, обычно, как следствие использования зараженной сыворотки". Некоторые поливакцины, аденовирусные вакцины, краснушная вакцина и вакцина против гепатита А производятся из тканей абортированных человеческих плодов.
И весь этот мусор прямиком попадает в кровоток, минуя обычные иммунные преграды. К тому же ни одна из вводимых детям вакцин не исследовалась когда-либо на ее канцерогенный (вызывающий рак), мутагенный (вызывающий мутации) или тератогенный (вызывающий пороки развития) эффекты.
http://www.7ya.ru/articles/2385.aspx

І ще одна стаття з коментарями:
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/09/08/Anoth...

Андрій Пелещишин - 14-11-2009 у 13:14

Давайте вже як цитувати, то цитувати:
Цитата:
Редакция сайта http://www.7ya.ru не разделяет точку зрения автора. По мнению специалиста в области вакцинации, вторая часть статьи содержит много спорных и до сих пор не доказанных вопросов.

Катерина Слобода - 14-11-2009 у 14:49

Думаю, що ці суперечливі питання ніхто і не збирається досліджувати і доводити, оскільки виготовлення вакцин занадто прибутковий бізнес...:rolleyes:

Андрій Пелещишин - 14-11-2009 у 15:02

Цитата:
виготовлення вакцин занадто прибутковий бізнес...

Воно то так, але виробництво ліків для невакцинованих - це ще більше прибутковий бізнес.

В принципі в нас уже є теми щодо проблематики вакцинацій взагалі. У цій темі пропоную обговорювати лише вакцинацію від грипу.

Viktor Tkachenko - 15-11-2009 у 16:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Ну ось приклад нагнітання істерії.
На УП з'явилася нова стаття під заголовком "Кількість жертв грипу наближається до чверті тисячі"
Я не психолог, але різницю у сприйнятті слів "250 жертв" та "чверть тисячі жертв" відчуваю.
Жовтизна так а ж пре! І це ще не найгірший сайт.

Ну це з серії купіть "що-небудь" "всього за 999грн", бо вже завтра будете купувати "аж за тисячу".
Тільки в зворотньому ракурсі. От така гра слів.

Катерина Слобода - 16-11-2009 у 16:38

Цікавий відеорепортаж про вакцини проти вірусу грипу AH1N1
http://mtmvua.com/polskoetvbaxtervozburgermeister

Роман Голощук - 16-11-2009 у 18:24

Міністерство освіти і науки України видало рекомендації керівникам вищих навчальних закладів щодо організації навчального процесу у першому семестрі 2009-2010 року, пов’язані із епідеміологічною ситуацією в Україні.

Про це йдеться у листі МОН від 13 листопада № 1/9-788, розміщеному на сайті відомства.

Зокрема, міністерство роз’яснює, що керівники вищих навчальних закладів, незалежно від форми власності і підпорядкування, зобов`язані розробити заходи щодо відпрацювання занять після нормалізації епідемічної ситуації відповідно до навчальних планів.

“З метою забезпечення виконання у повному обсязі навчальних планів першого семестру 2009/10 навчального року рекомендуємо керівникам вищих навчальних закладів, після відновлення занять, внести корективи до графіків навчального процесу денної форми навчання, передбачивши, зокрема, до кінця поточного року шестиденний робочий тиждень, ущільнення розкладу навчальних занять за рахунок проведення додаткових занять, а також скорочення тривалості зимових канікул і перенесення початку занять у другому семестрі 2009/2010 навчального року”, йдеться у рекомендаціях.

Крім того, МОН рекомендує під час оголошених канікул у зв`язку зі складною епідемічною ситуацією, за можливості, організувати дистанційні елементи у навчанні із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій при опрацюванні теоретичного матеріалу, виконанні практичних та індивідуальних завдань (курсових проектів (робіт)) тощо.

Джерело: http://www.unian.net/ukr/news/news-347079.html

Соломія Федушко - 17-11-2009 у 00:56

Президент України Віктор Ющенко наклав вето на закон про виділення 1 мільярду гривень на боротьбу з епідемією.

Віктор Ющенко повернув зі своїми пропозиціями закон про внесення змін до держбюджету на 2009 рік для повторного розгляду Верховною Радою.

Як йдеться у пропозиціях Ющенка, законом пропонується видатки на боротьбу з епідемією здійснити коштом зменшення видатків за бюджетною державною цільовою програмою підготовки та проведення Євро-2012.

У документі наголошується, що джерелом фінансування цієї програми є надходження до держбюджету від перевищення кошторисних доходів над кошторисними витратами Нацбанку у поточному році. «Зазначене може призвести до спотворення грошово-кредитної політики, що проводиться НБУ», – йдеться у пропозиціях Ющенка.

«З метою уникнення таких ризиків і забезпечення фінансування видатків на заходи із запобігання поширенню та лікування грипу А/H1N1 і ГРЗ в обсязі 1 млрд. гривень пропоную збільшити на відповідну суму обсяг внутрішніх державних запозичень за загальним фондом держбюджету», – пропонує Президент.

Ярема П. - 17-11-2009 у 10:45

Отут я його підтримую! Особливо після оцього Таміфлю з посередником і без. Ціна втрачених життів. Якщо чесно, мені вже той чиновницький піар конкретно надоїв. Це ж стільки грошви протікає через них, осідає на їхніх рахунках, а країна, багата країна, стає бідною із-за бидлядства при владі, і що найприкріше - самими ж вибраними.

Юрій Сєров - 17-11-2009 у 12:44

Вона працює! Літак з Таміфлю, який мав приземлитися у Львові (тут був епіцентр епідемії) мусів повернути на Київ, бо Юля мала його зустріти, щоб покрасуватися перед камерами.

Крім того, сам препарат підозрілий: його термін зберігання аж 7 років. А ще його закупили значно більше, ніж потрібно, є випадки, що в лікарнях переглядають дози у сторону збільшення.
Ще місяць тому у другому турі, я б швидше проголосував за Тимошенко ніж за Януковича. Тепер єдиним привабливим пунктом виглядає "Не підтримую жодного з кандидатів".

Павло Жежнич - 17-11-2009 у 17:42

Тобто кандидат в президенти НЕПІДТРИМУЮЖОДНОГОЗКАНДИДАТІВ буде закуповувати якісні ліки, проводити вчасно вакцинацію від грипу, ефективно розпоряджатися коштами, не піаритися і т.д.:lol:

Юрій Сєров - 17-11-2009 у 18:54

Ні, просто кандидат, обраний наприклад 20% виборців буде розуміти, що його підтримують 20%, а не 49%.

Але це офф-топ, тому припиняймо.

Ольга Косовська - 17-11-2009 у 22:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
“З метою забезпечення виконання у повному обсязі навчальних планів першого семестру 2009/10 навчального року рекомендуємо керівникам вищих навчальних закладів, після відновлення занять, внести корективи до графіків навчального процесу денної форми навчання, передбачивши, зокрема, до кінця поточного року шестиденний робочий тиждень, ущільнення розкладу навчальних занять за рахунок проведення додаткових занять, а також скорочення тривалості зимових канікул і перенесення початку занять у другому семестрі 2009/2010 навчального року”, йдеться у рекомендаціях.




і ми так і зробили, сама сьогодні нарешті закінчила робити додатки до наказу про зміну графіку навчального процесу, вже погоджено з усіма, завтра мали би розмножити проект наказу факультетам, а ж тут на тобі:
"Студенти не будуть відпрацьовувати по суботах дні, пропущені в період карантину.
Про це прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила в ефірі 11 каналу (Дніпропетровськ).
Юлія Тимошенко також привітала студентів з їх святом.
Як відомо, Міносвіти заявляло, що студенти відпрацюють карантинні дні по суботах. "

:mad: І знов починати все спочатку? Новий проект наказу, нові додатки.
Це називається "не спіши виконувати , бо буде команда "відмінити"


Ярема П. - 17-11-2009 у 22:52

Що, прем’єр і міністр освіти в різні дудки зіграли?

Ольга Косовська - 17-11-2009 у 23:00

ось самі гляньте http://www.pravda.com.ua/news/2009/11/17/105445.htm


Ольга Косовська - 17-11-2009 у 23:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Що, прем’єр і міністр освіти в різні дудки зіграли?


від їхніх дудок не встигаєш університетські накази писати



Юрій Сєров - 18-11-2009 у 12:48

З понеділка карантин у Львівській області скасують. http://zaxid.net/newsua/2009/11/18/110057/

Роман Голощук - 20-11-2009 у 10:36

Міністерство освіти та науки не рекомендує навчальним закладам відпрацьовувати учбові плани по суботах, натомість радить наздоганяти пропущене під час карантину шляхом ущільнення навчального матеріалу. Про це на брифінгу у Кабінеті Міністрів заявив перший заступник Міністра освіти та науки України Олександр Гребельник, передає управління у зв`язках зі ЗМІ Секретаріату КМУ. Ця рекомендація стосується і ВНЗ, і шкіл.

Олександр Гребельник повідомив, що МОН рекомендувало загальноосвітнім навчальним закладам різні способи ущільнення навчального матеріалу: «за рахунок об’єднання навчальних тем, за рахунок відпрацювання тем самостійно, використання міжпредметних зв’язків оглядового або самостійного навчального матеріалу, змін у процесі проведення навчальних екскурсій, використання резервних годин навчальної програми та годин передбачених на проведення окремих уроків тематичного оцінювання».
Окрім того, перший заступник Міністра повідомив, що 20 листопада за результатами засідання протиепідемічної комісії буде ухвалено остаточне рішення щодо відновлення навчального процесу в кожному регіонах, «оскільки у кожній області ситуація різна: є області, де перевищено епідеміологічних поріг, є області, де епідеміологічного порогу не досягнуто».
Олександр Гребельник також підкреслив, що Міністерство освіти та науки разом з Міністерством охорони здоров’я найближчим часом підготують спільний наказ щодо запровадження всіх засобів захисту (функціонування медпунктів, відпрацювання заходів санітарної гігієни тощо) у навчальних закладах у зв’язку з врахуванням можливості погіршення епідеміологічної небезпеки з поновленням навчального процесу.

Джерело: http://portal.lviv.ua/news/2009/11/20/094143.html

Ірина Роздольська - 25-11-2009 у 12:24

А ось цього власне слід було чекати - ВООЗ підозрюють у корупційних зв'язках з виробниками вакцин, якось підозріло виглядали похвали тих експертів дій уряду (читай Тимошенко). Україна добре їм стала в пригоді.

Андрій Пелещишин - 27-11-2009 у 21:48

Так склалося, що вчора вперше переглянув досить вже неновий фільм "Хвіст махає собакою" ( за наводкою якогось з дописів на блогах УП).
Справді, вся історія (чи то істерія) навколо епідемії щось має спільне з "війною з Албанією"

Андрій Пелещишин - 10-12-2009 у 20:34

Щось ця тема занепала. І не тільки в нас на Форумі.
Вже і в ЗМІ, і в Інтернеті і просто в побуті вже ніхто не згадує про страшну епідемію грипу (хіба що "креативний" Яценюк з бігбордом Я1Ю1)
Невже все минуло? Нам же ж обіцяли понад 10 млн хворих і багато жахів!
Якщо минуло, то що ж такого сталося, що віруси грипу утікли з України? Чим ми їх перемогли - пов'язками, таміфлю чи настоянкою часнику на горілці? Нам потрібно знати - щоби ефективно захиститися наступного разу.
Якщо не минуло - то чому нема підрахунку в реальному режимі часу кількості загиблих, який вела УП, чому друга хвиля не зносить тисячами дітей - адже садки, школи і вузи працюють по повній програмі?

І ще по темі, правда без врахування нашої специфіки http://kommersant.ru/doc.aspx?DocsID=1289573&NodesID=7

Юрій Сєров - 10-12-2009 у 20:47

Ющенко пригрозив надзвичайним станом, заветував виділення грошей, рейтингу Юлі то не додало, та й перестали педалювати цю тему.
3 тижневий карантин таки дав свої результати також. А друга хвиля буде мабуть аж у лютому.

Ярема П. - 10-12-2009 у 21:03

Судячи по гуглогрипу http://www.google.org/flutrends/ua/ , так і буде.
Ох, а якби дали гроші Юлі - що б було?

Sashko Nedoviziy - 11-12-2009 у 10:00

Так москалям же ніби "злили" грипу, хіба нє?

Ольга Косовська - 11-12-2009 у 11:35

незнаю як москалям, а в Молдавії вже оголошено карантин, школи на карантин вже позакривали.


Андрій Зайдлер - 11-12-2009 у 19:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Ох, а якби дали гроші Юлі - що б було?


Ми би знали, завдяки чиїм титанічним зусиллям та виваженій і далекоглядній політиці Україна переборола цю напасть!

Юрій Сєров - 26-12-2009 у 11:53

Станом на вчора на ЛЬвівщині підтверджені 63 випадки грипу H1N1.
http://korrespondent.net/tech/health/1030877

Думаю просто зле перевіряли.
А з такою погодою як зараз цілком ймовірно, що та зараза знову повернеться.

Viktor Tkachenko - 26-12-2009 у 13:16

Спокійно, без паніки. Ми тепер володіємо великою кількістю інформації, яка допоможе захиститись. А взагалі, поможуть елементарні правила гігієни та вживання цибулі, часнику, масла чайного дерева. А також хороше почуття гумору. Тож борежімося!

Соломія Федушко - 26-12-2009 у 20:21

Імхо, вдруге люди не так легко поведуться на те, що знову з'явиться грип H1N1. А ось повернення 'звичного' грипу дуже ймовірне.

Viktor Tkachenko - 26-12-2009 у 20:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
Імхо, вдруге люди не так легко поведуться на те, що знову з'явиться грип H1N1. А ось повернення 'звичного' грипу дуже ймовірне.

Прорвемся! Скоро знову морози, вимерезне вся та нечисть. Все буде файно.;)

Андрій Пелещишин - 10-8-2010 у 17:31

Усе, епідемія свинячого грипу скінчилася!
http://ua.korrespondent.net/tech/1105438
Цікава цитата
Цитата:
Тим часом, через кілька місяців комісія з охорони здоров'я Парламентської асамблеї Ради Європи звинуватила Всесвітню організацію охорони здоров'я в необґрунтованому роздуванні паніки.

У доповіді ПАРЄ було сказано, що кількість жертв AH1N1 у всьому світі виявилося меншою, ніж під час звичайних сезонних епідемій грипу. Паніка при цьому призвела до перевантаження лікарень і розбазарювання коштів з держбюджетів, зазначали в ПАРЄ.

Тим часом, Британський медичний журнал прямо звинуватив ВООЗ у корупції. За даними видання, багато експертів Всесвітньої Організації мали фінансові зв'язки з фармацевтичними компаніями.

ВООЗ всі звинувачення відкинула, а надзвичайний комітет організації зберіг пандемічний ступінь загрози грипу H1N1. Маргарет Чен заявила, що світові дуже пощастило, що вірус грипу А/H1N1 не мутував.

Юрій Сєров - 10-8-2010 у 20:49

"Маргарет Чен заявила, що світові дуже пощастило, що вірус грипу А/H1N1 не мутував." - і пообіцяла, що до цієї зими їм вдасться змусити його мутувати. :lol:

Роман Голощук - 11-8-2010 у 10:22

В новинах по "1+1" зауважили що із закуплених ліків для лікування А/H1N1 90%!!! залишилось невикористаними!

Андрій Пелещишин - 28-8-2010 у 00:03

Цитата:
В новинах по "1+1" зауважили що із закуплених ліків для лікування А/H1N1 90%!!! залишилось невикористаними!

Значить чекаємо нову епідемію ;)

Катерина Слобода - 2-9-2010 у 09:57

Правду кажете! :)
Україні пророкують «серйозну епідемію»
У жовтні в Україні очікується серйозна епідемія грипу. Перша хвиля хвороб припаде на середину вересня. Про це "Сегодня" розповів директор Українського центру грипу Олександр Гриневич.

«Епідемії грипу можна чекати, швидше за все, наприкінці жовтня. Все залежить від того, якими будуть погодні умови. Але, швидше за все, незначна хвиля епідемії буде вже на другому тижні вересня, а розвиток усе це отримає в другій половині жовтня», - сказав Олександр Гриневич. У зв`язку з цим, медики закликають робити щеплення від грипу вже зараз.http://unian.net/ukr/news/news-393797.html
Треба ж кудись використати ту вакцину, що залишилася...

Dmy - 2-9-2010 у 16:12

Ну та! Як вибори, так відразу і грип.

Андрій Пелещишин - 3-9-2010 у 22:31

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  

Десь недавно в неті проскакувала інформація про винахід українки, що працює в ЮСА. Так от вона розробила станек, який перетворюється в 2 респіратори. Всі посміялися, а зараз би здалося таке :)

Вона виявляється Шнобелівську премію у номінації "Охорона здоров'я" отримала
http://www.membrana.ru/articles/global/2009/10/02/155100.html


Ярина Швець - 4-9-2010 у 22:27


Так, по телебаченню і радіо неодноразово повідомляють про чергову епідемію, що припаде вже на середину вересня(((

Кажуть, нова вакцина, що має згодом появитися, буде проти трьох вірусів грипу і вже матиме у своєму складі компонент проти А H1N1. І ті, хто бажатимуть вакцинуватися на сезон 2010-2011, зможуть отримати не пандемічну вакцину проти одного вірусу, а сезонну- проти трьох.

Залишається тільки сподіватися, що цьогорічна епідемія не буде такою великою і загрозливою як минулорічна...((

Ірина Роздольська - 5-9-2010 у 20:06

Невже знову будуть нову вакцину закупляти?

Юрій Сєров - 5-9-2010 у 21:11

Масово закуповували здається Таміфлю, а не вакцину.

Ярина Швець - 6-9-2010 у 21:38


ні, вакцину, на скільки відомо, ще не закуповують..(( здавалося б на перший погляд - це зле, однак медики не зовсім схильно відносяться до нових вакцин...знаємо про кількість летальних випадків або ж складних побічних ефектів від попередньої "нової" вакцини!!
консультувалася у спеціалістів, які вважають, що щепитися - обов"язково треба , але звичайною протигриповою вакциною... вона, на їх думку, більш безпечна!!

Катерина Слобода - 6-9-2010 у 22:07

Всі вакцини однакові...

Іван Дівеєв - 17-10-2010 у 22:46

думаю, можна поволі знову піднімати тему?
минулого тижня вже чув перші розмови в стилі "в знайомих моїх знайомих половина знайомих похворіло" :)

Соломія Федушко - 17-10-2010 у 22:51

А я чула, що ще ніхто не хворіє. Але вже частіше і частіше розмовляють про вакцину і те, що грип повертається :(

Іван Дівеєв - 17-10-2010 у 23:36

і тут без Гугла не обійшлось
http://www.google.org/flutrends/intl/uk/ua/#UA

Андрій Пелещишин - 30-10-2010 у 21:30

Річниця теми. :)
Рік тому вже починався психоз... Люди в масках, на вулиці як після газової атаки, тільки інколи хтось десь перебіжить між будинками. Найбільш приємний спогад - пусті маршрутки, купа вільних місць в салоні :)

Роман Пришляк - 20-11-2011 у 04:04

Друга річниця теми:) Знову наближається грип, хоч до епідемії цього року навряд чи дійде. Тож боротьбі з вічайдушно-показово-войовничим оптимізмом присвячується;)
Рік тому ми з Ростом дуже дискутували про гранітні тротуари, і Рост сказав:
Цитата:

Минулого року вже була "епідемія смертельного грипу", шиза творилася повна, і теж була купа людей, яка не розібравшись поширювала паніку безпідставно, як ми тепер можемо точно бачити.

Я не знаю, що саме він мав на увазі під "шизою", але епідемія тоді справді була, і грипу справді смертельного. Моєї дружини однокласник помер у Києві... Статистика МОЗу каже:
"У сезоні 2010-2011 рр. було зареєстровано 20 випадків смерті від грипу та ГРВІ (епідемії не було), у 2009-2010 - 1126 смертей (епідемія була)." Відчуйте, що називається, різницю.

Так, страшні очікування від цього H1N1 ВООЗ свідомо чи несвідомо перевищила, а уряд використав для самореклами. Тут вже писали, що кожен грип страшний, і це теж правда. У лютому ЦЬОГО вже (2011) року помер 46-річний брат мого однокласника від пневмонії невідомої етіології. Може, від каліфорнійського, може, від іншого грипу, а може, від мікоплазми. Але, сподіваюся, Рост називав шизою не заходи безпеки;-). Вони при будь-якому грипі (та й при будь-якій інфекції, і при кожній небезпеці) доречні. Якби люди тоді не ходили у масках і не уникали скупчень, на моє переконання, жертв було б набагато більше.

Є щасливці, котрі грипом не хворіють або для котрих грип - хвороба легка. Але не всім так щастить. Для багатьох грип - хвороба дуже важка, для декого навіть смертельна...

Ви бачили у кіно (чи не тільки), як не соромляться ходити у масках японці і китайці? Мій товариш рік стажувався у Японії. Японці ходять у масках не тільки для того, щоб вберегти себе. Вони вважають за потрібне надягти її у випадку власної інфекційної хвороби! "Якщо ви хворий і без маски у громадському місці, ви - злочинець!" - справедливо стверджує Комаровський. Тож геть неправдиву злочинну сором'язливість!:)

Рост - 20-11-2011 у 21:30

Цитата: Початково розміщене учасником Роман Пришляк  
Друга річниця теми:) Знову наближається грип, хоч до епідемії цього року навряд чи дійде. Тож боротьбі з вічайдушно-показово-войовничим оптимізмом присвячується;)
Рік тому ми з Ростом дуже дискутували про гранітні тротуари, і Рост сказав:
Цитата:

Минулого року вже була "епідемія смертельного грипу", шиза творилася повна, і теж була купа людей, яка не розібравшись поширювала паніку безпідставно, як ми тепер можемо точно бачити.

Я не знаю, що саме він мав на увазі під "шизою", але епідемія тоді справді була, і грипу справді смертельного. Моєї дружини однокласник помер у Києві... Статистика МОЗу каже:
"У сезоні 2010-2011 рр. було зареєстровано 20 випадків смерті від грипу та ГРВІ (епідемії не було), у 2009-2010 - 1126 смертей (епідемія була)." Відчуйте, що називається, різницю.

Так, страшні очікування від цього H1N1 ВООЗ свідомо чи несвідомо перевищила, а уряд використав для самореклами. Тут вже писали, що кожен грип страшний, і це теж правда. У лютому ЦЬОГО вже (2011) року помер 46-річний брат мого однокласника від пневмонії невідомої етіології. Може, від каліфорнійського, може, від іншого грипу, а може, від мікоплазми. Але, сподіваюся, Рост називав шизою не заходи безпеки;-). Вони при будь-якому грипі (та й при будь-якій інфекції, і при кожній небезпеці) доречні. Якби люди тоді не ходили у масках і не уникали скупчень, на моє переконання, жертв було б набагато більше.

Є щасливці, котрі грипом не хворіють або для котрих грип - хвороба легка. Але не всім так щастить. Для багатьох грип - хвороба дуже важка, для декого навіть смертельна...

Ви бачили у кіно (чи не тільки), як не соромляться ходити у масках японці і китайці? Мій товариш рік стажувався у Японії. Японці ходять у масках не тільки для того, щоб вберегти себе. Вони вважають за потрібне надягти її у випадку власної інфекційної хвороби! "Якщо ви хворий і без маски у громадському місці, ви - злочинець!" - справедливо стверджує Комаровський. Тож геть неправдиву злочинну сором'язливість!:)


Романе, так а що там з тим мармуром? Чи то гранітом? Випромінює? Ви вже, за той час, надіюся провели дослідження і готові надати конкретні результати?
Я так розумію, що ні.
Перекинулись на нову тему - гвалт, епідемія.
Я знову перетворюся в нудотика, і попрошу дати посилання на офіційні статистичні дані щодо смертності. Дуже бажано за хоч якийсь більш тривалий період, років десять, щоб можна було оцінити усереднену статистичну картину. А то щось я їх ні на сайті МОЗ, ні на сайті Держкомстату не знайшов.
Бо знову ви розкидаєтесь цифрами, вихопленими зі статєйок жовтої преси.
То вже пройшло пару років, а колупатися в минулому я не маю ніякого бажання, та й тупо часу, але наскільки пригадую, ніякої смертності під час тої "смертельної" епідемії, яка б перевищувала типову щорічну на два порядки (за вашими словами, вичитаними в тій газетці) не було. Не було і на порядок, і навіть, по-моєму, в рази не було. Кожного року від ускладнень грипу помирають люди. І від пневмонії помирають. І інформації на тематичних сайтах, як не захворіти, що робити, як захворіли - вагон і маленький возик.
От, в закромах знайшлося посилання на статтю толкового лікаря: http://botalex.livejournal.com/44828.html

А параноя - так, це психічне захворювання. Шиза - це я так спрощено висловився.
Ну і ніякого вічайдушно-показово-войовничого оптимізму, як ви зволили висловитись, в мене не спостерігається. А спостерігається здоровий реалізм, який каже - щоб кричати "караул, паніка", потрібно мати для того фактичні підстави.

Роман Пришляк - 9-12-2011 у 19:18

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

Романе, так а що там з тим мармуром? Чи то гранітом? Випромінює? Ви вже, за той час, надіюся провели дослідження і готові надати конкретні результати?
Я так розумію, що ні.

Так у вас же прилад є. А ви не поміряли? А чого так? Так не хочеться знати правди? Набагато легше у блаженному невіданні перебувати і рота закривати тим, хто хоче людям добро зробити, попередивши про небезпеку?

Роман Пришляк - 9-12-2011 у 19:27

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

Перекинулись на нову тему - гвалт, епідемія.

А ви читаєте те, на що відповідаєте? Уважно читаєте? І хто казав "гвалт"? Я, наприклад, писав: "Знову наближається грип, хоч до епідемії цього року навряд чи дійде." Не зауважили?

Роман Пришляк - 9-12-2011 у 19:37

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

Я знову перетворюся в нудотика, і попрошу дати посилання на офіційні статистичні дані щодо смертності. Дуже бажано за хоч якийсь більш тривалий період, років десять, щоб можна було оцінити усереднену статистичну картину. А то щось я їх ні на сайті МОЗ, ні на сайті Держкомстату не знайшов.
Бо знову ви розкидаєтесь цифрами, вихопленими зі статєйок жовтої преси.
То вже пройшло пару років, а колупатися в минулому я не маю ніякого бажання, та й тупо часу, але наскільки пригадую, ніякої смертності під час тої "смертельної" епідемії, яка б перевищувала типову щорічну на два порядки (за вашими словами, вичитаними в тій газетці) не було. Не було і на порядок, і навіть, по-моєму, в рази не було.

А Міністр охорони здоров'я, сподіваюся, не жовта преса? Цитую:
05.04.2011
Смертність від грипу та ГРВІ по країні в 12 разів менша, ніж у минулому епідсезоні. На цьому наголосив Міністр охорони здоров'я України Ілля Ємець.

А Головний державний санітарний лікар?
22.03.2011
За епідсезон 2010-2011 років на грип та ГРЗ в Україні захворіло 5 млн. 370 тис. 383 особи, померло 67 осіб (за цей же період епідсезону 2009-2010 років померло 1 125 осіб).