Форум Рідного Міста

Чого людей тягне на фільми катастроф?

Андрій Пелещишин - 14-11-2009 у 09:54

Чого людям так хочеться подивитися як гине людство чи добрий його кусок? Думка, що вони загинуть, а я виживу? Прихована ненависть до цивілізації? Просто любов до красивих картинок?

Питання звісно навіяне очікуваним виходом у світ фільму 2012, але в руслі небаченої раніше в нас паніки з приводу епідемій та смертей від неї - це цікавіше.

Tempika - 14-11-2009 у 12:08

Просто полоскотати собі нерви :-) Життя у більшості людей усе ж нудне і надто спокійне.

Катерина Слобода - 14-11-2009 у 12:39

Так, згідна з Вами цілком! Коли бракує емоцій, гострих відчуттів і адреналіну в крові - починає тягнути на фільми катастроф.

Юрій Сєров - 14-11-2009 у 21:00

Спроба зазирнути в майбутнє, побачити збоку як може гинути людська цивілізація.

Тарас Ільчишин - 14-11-2009 у 22:44

терпіти не можу фільми катастрофи і взагалі їх не дивлюсь... краще якусь комедію подивитись і розслабитись.

Святослав Сєров - 16-11-2009 у 02:51

У фільмах про катастрофи переважно багато взривів і кльових спец-ефектів, тому такі фільми весело дивитись. А ще вони показуть як швидко люди втрачають свою цивілізованість коли йдеться про виживання, тому такі фільми подобаються тим хто цікавиться людською психологією.

Тарас Ільчишин - 16-11-2009 у 10:32

про виживання краще дискавері дивитись -- там більше корисного і реального!

Соломія Федушко - 16-11-2009 у 22:29

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Святослав Сєров
У фільмах про катастрофи переважно багато взривів і кльових спец-ефектів, тому такі фільми весело дивитись.

Це і є один з жирних плюсів цього фільмів жанру.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Святослав Сєров
А ще вони показуть як швидко люди втрачають свою цивілізованість коли йдеться про виживання, тому такі фільми подобаються тим хто цікавиться людською психологією.

Не завжди, мабуть, залежить від сюжету. Та й і сценарії переважно дублюють один одного. У фільмах за поведінкою героїв спостерігати цікаво, але коли вже він переростає в серіал, як наприклад, якщо не помиляюсь серіал "Загублені", то це вже нудно і затянуто. Що сьогодні, майже те саме через тиждень, тільки щось там трішки змінилось...

Іван Дівеєв - 16-11-2009 у 23:09

люблю фільми-катастрофи, а ще більше - книги-катастрофи і всілякі антиутопії.

Соломія Федушко - 8-12-2009 у 22:52

Була на фільмі 2012. Враження? Звичайний фільм-катастрофа з супер-пупер спецефектами. Мене щось він не вразив.

Лінда Коваль - 8-12-2009 у 23:20

Маю завтра подивитися, але переважна більшість відгуків, що я чула - такі, як у Вас, Соломіє.

Андрій Зайдлер - 11-12-2009 у 20:35

Питання популярності фільмів катастроф - це якась дивина та й годі. Я не маю ЖОДНОГО знайомого, котрий би позитивно відгукувався про такі фільми. Але при цьому американці їх регулярно штампують. Значить бізнес рентабельний і попит на них є.
Можливо, у амрикосів інший склад розуму?

Андрій Пелещишин - 11-12-2009 у 20:43

Цитата:
Я не маю ЖОДНОГО знайомого, котрий би позитивно відгукувався про такі фільми.

А багато маєте знайомих, які не переглядали такі фільми?

Ярема П. - 11-12-2009 у 20:51

О, до речі, Паранормальна діяльність - рекомендую до перегляду. Фільм знятий досить незвично, у вигляді документальної стрічки, ще в 2007 році, бюджет біля 15 тис доларів, показаний на фестивалі, потім щось заглохло, а лиш тепер, 2009 року, відбулася прем’єра, а касові збори за отих півтора місяця просто фантастичні - більше 100 млн $. Оце так успіх (порівнюю крах деяких картин з шаленими бюджетами, типу оцього "2012")!!!!

В будь якому випадку, це як лікування стресу стресом - я після таких кін сплю як вбитий:P

Роман Голощук - 11-12-2009 у 21:07

Ну фільм Paranormal Activity важко прокласифікувати як фільм катастроф :)

P.S. Яремо, підправте посилання

Андрій Зайдлер - 11-12-2009 у 21:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій ПелещишинА багато маєте знайомих, які не переглядали такі фільми?

Також жодного;)

Ярема П. - 11-12-2009 у 22:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
Ну фільм Paranormal Activity важко прокласифікувати як фільм катастроф :)


Та я до того, що всі отакі фільми з лоскотанням нервів мають подібну класифікацію :)
Чому я йду в кінотеатр:
а) порекомендували кіно
б) цікаве кіно (мене то цікавить)
в) незвичне кіно (родзинка якась)
г) треба відволіктись
д) гарні сцени, видовища
е) та просто так, бо нема що робити

Оті фільми катастроф, жахи і т.п. підпадають більше під г) і д).

Viktor Tkachenko - 12-12-2009 у 02:34

Негативно ставлюсь до таких фільмів, в тому числі і до фільму "Титанік". Як правило ці стрічки створюються для зомбування людей, а також для наведення паніки. Думаю вільний час краще присвятити чомусь більш пізнавальному, або просто прогулятись по свіжому повітрі. Однак це тільки ІМНО.

Ярема П. - 12-12-2009 у 02:48

Що цікаво, чим швидше рухається прогрес, тим більше стає фільмів про вбиття людства як виду:baddevil: Ну дійсно, ото 20 століття і 21 то просто якийсь хітпарад знарядь для самовбиства людської цивілізації, біологічна зброя, хімічна, бомби сякі-такі, епідемії, метеорологічна зброя... Не життя, а якась суцільна підготовка до евтаназії цивілізації як такої. Тут от пригадую історію, зниклі з лиця землі невідомо чому цивілізації. Може то генетично закладено таке оновлення людського генотипу через своєрідний ребут? І фільми катастроф покликані згладити страх (підготувати) перед неминучою загибеллю?

Ганна Каптур - 24-12-2009 у 23:38

Не люблю фільми-катастрофи. Просто нудно дивитися. Хоча... чи можна Титанік вважати фільмом-катастрофою? Якщо так, то, вочевидь різні вони бувають

щодо сабжу: думаю, це як в мультику: "давай бояться вместе". От взяти собі і уявити, як воно може статися. І потім дуже гарно почуватися, знаючи, що це було всього лише кіно

Лінда Коваль - 25-12-2009 у 00:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Viktor Tkachenko
... Як правило ці стрічки створюються для зомбування людей, а також для наведення паніки.

Не знаю, як саме "Титанік" сприяє наведенню паніки.
Мені цей фільм подобається. А сказати, чи люблю я, чи не люблю фільми-катастрофи, не можу, бо кожен фільм, не зважаючи на його жанрову приналежність, може бути цікавим, так собі, не-цікавим, і відверто поганим. "2012", на мій погляд, так собі. Але актори хороші.
А узагальнювати за жанром - (імхо) - все одно, що не любити комедії, бо є, вибачайте на слові, унітазний гумор, "Товсті мамусі" і т.п. лайно.
А в кіно та літературі люблю різноманітність. :rolleyes: