Форум Рідного Міста

150 осіб: обмеження на дружбу?

Катерина Слобода - 30-1-2010 у 10:45

Робін Данбар, професор еволюційної антропології з Оксфорду, ще в середині 90-х років висунув теорію, що мозок людини не в змозі втримати інформацію більш ніж про 150 друзів ( це число ще називається «числом Данбара»).
«Другом» за термінологією Данбара вважається особа, з якою підтримується емоційний зв'язок, здійснюється комунікація як мінімум раз на рік. А також інформацію про яку людина постійно пам’ятає.
Фізіологічні ліміти мозку не залежать від властивостей характеру людини і від того, наскільки вона доброзичлива і товариська. На думку професора, обмеження існують у неокортексі, відділі, що відповідає за свідомі думки і мову.
Англійський професор працює над цією теорією вже 15 років - і вона поки що підтверджується. Висновки робляться на підставі аналізу соціальних зв'язків у різних соціальних групах - від перших групових поселень людей часів неоліту до сучасних офісних колективів. У будь-якій ситуації, як доводить вчений, колектив втрачає ознаки єдності і розпадається на фрагменти, як тільки його розмір перевищує 150 чоловік.
Останнім часом професор Данбар почав вивчати соціальні мережі, припустивши, що сучасні технології можуть змінити щось в людській свідомості. Але нічого не змінилося. Він виявив, що формально у людини може бути і тисяча друзів в соціальній мережі, але якщо проаналізувати трафік, то можна побачити, що для кожної людини він обмежений тим же максимальним колом - 150 людей.

http://technology.timesonline.co.uk/tol/news/tech_and_web/the_web/a...

А яке в Вас коло людей з якими спілкуєтеся хоч раз в рік та інформацію про яких (дні народженння, відносини з їх друзями, тощо) тримаєте у пам'яті ( або записнику :saint: )?


Андрій Пелещишин - 30-1-2010 у 10:56

Дуже дікаво, дякую!

Єдине, що є якась несуразність перекладу.

Цитата:
«Другом» за термінологією Данбара вважається особа, з якою підтримується емоційний зв'язок, здійснюється комунікація як мінімум раз на рік. А також інформацію про яку людина постійно пам’ятає.


Здається, це означається словом "знайомий" або "приятель". Навряд чи навіть "товариш".

Ірина Матвіїв - 30-1-2010 у 19:56

... так цікаво, а я завжди вважала вірним твердження, що друзів може бути не більше двох - трьох, а все решта це близькі знайомі, далекі знайомі і просто знайомі, з якими доля нас зводить на навчанні, роботі чи в інших місцях спільного перебування, а також у зв"язку з схожістю інтересів....
Адже друг - це людина на яку можна розраховувати більше ніж на себе, людина, яка хвилюється за тебе, радіє з тобою і сумує...
Якось на другому курсі я прочитала всім відому книгу Д. Карнегі " Як завоювати друзів" і вирішила провести експеримент, я робила все так, як радив автор, щиро цікавилась долею всіх своїх знайомих, вислуховувала, давала поради, була уважним слухачем.... і побачила, що це діє, в цей час я справді зрозуміла, що маю стільки друзів, як ніколи, люди щиро сприймають турботу про себе, вони відкриваються.... але в цей час я також зрозуміла, що хочу мати також простір для себе, для свого внутрішнього світу, зрозуміла, що цікавлячись такою кількістю людей забираю час, який могла б приділити своїм близьким, своїм давнім друзям..... згодом перестала "практикувати щирий інтерес до людей, які мене оточували" і все стало як завжди, поруч залишились перевірені роками друзі...
Відвідуючи курси психології в УКУ, які вела чудовий психолог Оленка Яремко, я зрозуміла, що не варто витрачати час на спілкування з людьми, які не зовсім тобі приємні, які нав"язують свою дружбу, але спілкування з ними не дає тобі бажаного комфорту і радості, навпаки приносить виснаження, я навчилась вибирати друзів... і знову ж таки завжди залишались тих кілька перевірених...
Щодо соціальних мереж... це справді досить цікава річ, впродовж останнього року я багато часу проводжу спілкуючись з новими друзями, з якими познайомилась через інтернет, з багатьма з них в мене справді дружні стосунки, вони щиро цікавляться моїми справами і я їхніми, але от інколи задумуюсь, якщо перенести наше спілкування на іншу площину, в реальний світ, чи можна буде назвати це справжньою дружбою ?

Andreas - 31-1-2010 у 00:31

Та простіше все. Друг - це той, хто може позичити тобі своє авто. А ти йому - своє так само.
Довіренності в нас не треба. Сідай - і їдь.

Анастасія Кулакова - 31-1-2010 у 09:51

Стосовно авто. Ну... не знаю... У мене повне каско, без франшизи і нормальна страхова компанія: минулого року (в кризу) тричі отримувала виплати без затримки, протягом 10 днів. Так що також би не боялась позичити своє авто. Що і роблю час від часу (кумові).
Друзів не може бути багато. Друзі - це щось дуже близьке, особисте. Є приятелі, є близькі знайомі, яким рада, яких вітаю зі святами, а вони мене. Але з ними не ділюся особистими переживаннями, не звертаюся за порадами в складних життєвих ситуаціях.

Катерина Слобода - 31-1-2010 у 10:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Єдине, що є якась несуразність перекладу.

Цитата:
«Другом» за термінологією Данбара вважається особа, з якою підтримується емоційний зв'язок, здійснюється комунікація як мінімум раз на рік. А також інформацію про яку людина постійно пам’ятає.


Здається, це означається словом "знайомий" або "приятель". Навряд чи навіть "товариш".

Так, згідна. Але думаю, що тут можна перекласти словом "Друг" через відмінність самого поняття (і того, який смисл ми в нього вкладаємо) в нас і в британців. :rolleyes: Але може я і помиляюся...

Катерина Слобода - 31-1-2010 у 10:33

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ірина Матвіїв
Адже друг - це людина на яку можна розраховувати більше ніж на себе, людина, яка хвилюється за тебе, радіє з тобою і сумує...

Або хвилюється за тебе більше ніж ти сам за себе хвилюєшся, (при чому цілу ніч спати не може ;) )


Соломія Федушко - 1-2-2010 у 22:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ірина Матвіїв
Адже друг - це людина на яку можна розраховувати більше ніж на себе, людина, яка хвилюється за тебе, радіє з тобою і сумує...

Або хвилюється за тебе більше ніж ти сам за себе хвилюєшся, (при чому цілу ніч спати не може ;) )


імхо, так щиро хвилюються, неспавши цілу ніч, лиш рідні люди (мати, брат...) або ті, які вас кохають по-справжньому (хлопець/дівчина, чоловік/дружина). А ось таких друзів важко знайти і не кожен має хоч одного такого друга в житті, щоб покластись у всьому, ця дружба - без лицемірства, заздрості, вигоди... перевіряється роками! :saint:
Шкода, що немає варіянту 1-2 друзів. На мій погляд, це оптимальна кількість справжніх друзів.
А 150 :rolleyes: це вже фантастика! Це просто набір знайомих, до яких ти звертаєшся тоді, коли щось потрібно і навпаки.

Андрій Пелещишин - 1-2-2010 у 23:00

До речі, а звідки взялося, що основні ознаки дружби - це хвилювання за когось та близькі погляди на життя?
Чим старішим я стаю :) , тим більше мені здається, що основне - це готовність допомогти у важливій справі. Хотів написати - "готовність прийти на допомогу", але передумав. Інколи найважче це не допомагати у біді, а просто допомагати, наприклад у професійному рості чи започаткуванні нової справи.
А близькість поглядів на життя, частіше характеризує не стільки друзів, скільки ворогів. Це я серйозно. У мене серед знайомих є кілька пар таких людей, що навзаєм практично ненавидять один одного. То погляди на життя в обох з представників таких пар є ідентичними.

Соломія Федушко - 1-2-2010 у 23:21

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
А близькість поглядів на життя, частіше характеризує не стільки друзів, скільки ворогів. Це я серйозно. У мене серед знайомих є кілька пар таких людей, що навзаєм практично ненавидять один одного. То погляди на життя в обох з представників таких пар є ідентичними.

імхо, тут просто звичайна конкуренція!

Андрій Пелещишин - 1-2-2010 у 23:40

Ну так, звичайно, конкуренція, я саме це і мав на увазі. Але на загальний висновок це ніяк не впливає, навпаки - підводить теоретичну базу під твердження, що складно бути справжніми друзями при однакових поглядах на життя.

Соломія Федушко - 1-2-2010 у 23:49

Але ж в більшості випадків, ми рахуємо своїми друзями людей, з якими працюємо, маємо спільні інтереси... І конкуренція тут завжди присутня! І все рівно хтось один рано чи пізно підставить другого :(

Катерина Слобода - 2-2-2010 у 19:57

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
До речі, а звідки взялося, що основні ознаки дружби - це хвилювання за когось?

Не знаю як хто, але за себе я хвилююсь набагато менше, ніж за друзів.(Останнього разу дуже довго відходила...:saint: ) Можливо, хвилювання і не є ознакою дружби, але, думаю, що без дружби і хвилювання нема...:cool:
Цитата:

Чим старішим я стаю :) , тим більше мені здається, що основне - це готовність допомогти у важливій справі. Хотів написати - "готовність прийти на допомогу", але передумав.
Інколи найважче це не допомагати у біді, а просто допомагати, наприклад у професійному рості чи започаткуванні нової справи.

Згідна 100%
Цитата:

А близькість поглядів на життя, частіше характеризує не стільки друзів, скільки ворогів. Це я серйозно. У мене серед знайомих є кілька пар таких людей, що навзаєм практично ненавидять один одного. То погляди на життя в обох з представників таких пар є ідентичними.

Також таке зауважувала. Думаю, що близькість поглядів на життя є спричиненим подібністю характерів, а людина схильна найбільше бачити в інших свої негативні риси, тому і виникають конфлікти. А жити з людиною, з якою погляди на життя однакові взагалі, напевно, нестерпно... навіть поговорити нема про що. Однакові погляди на одне питання- 5 хвилин поговорили, дійшли згоди і по всьому... нема про що говорити...:) Хоча, коли погляди зовсім різні також годі...золота середина має бути...

Катерина Слобода - 2-2-2010 у 19:58

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
І все рівно хтось один рано чи пізно підставить другого
:( Ну то вже від моральних якостей залежить...

Андрій Пелещишин - 2-2-2010 у 20:01

Цитата:
але, думаю, що без дружби і хвилювання нема..


Не згоден. Люди хвилюються не тільки (і деколи не стільки) за друзів, а й за улюблених спортсменів на змаганнях, своїх політиків на виборах, героїнь серіалів та рибок у віртуальних вконтактівських акваріумах. Навряд чи зі всіма ними вони дружать.

Катерина Слобода - 2-2-2010 у 20:08

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
але, думаю, що без дружби і хвилювання нема..


Люди хвилюються за рибок у віртуальних вконтактівських акваріумах.
:lol: то точно! :lol: просто в рибок гроші вкладені...:lol:

Цитата:
Навряд чи зі всіма ними вони дружать.

Ну а звідки тоді береться хвилювання на Вашу думку?

Андрій Пелещишин - 2-2-2010 у 20:10

Цитата:
Ну а звідки тоді береться хвилювання на Вашу думку?

Це я не знаю, це до психологів.
Але за Кличка в останньому бою я дуже хвилювався. Але я з ним точно не дружу :)

Катерина Слобода - 2-2-2010 у 20:21

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Це я не знаю, це до психологів.

Якщо до психологів, то, напевно, хвилювання за (припустимо не друзів,а знайомих) можна пояснити здатністю людини співпереживати або емпатією.
До речі, тепер дуже популярним в європейських країнах (подекуди в нас)при проходженні співбесіди для влаштування на роботу є тест на EQ. Всього не пригадую, що він визначає, але одним з найважливіших пунктів є здатність людини щиро співпереживати іншим. Ця якість, як виявляється, є дуже важливою для можливості працювати з людьми та в колективі...

Цитата:

Але за Кличка в останньому бою я дуже хвилювався. Але я з ним точно не дружу :)

Я за наших Кличків і збірну футболістів також завжди переживаю.:saint:

Юрій Сєров - 2-2-2010 у 21:42

Тепер я знаю, чому наша збірна так погано грає - вони хочуть мати багато друзів :)

Соломія Федушко - 2-2-2010 у 23:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Тепер я знаю, чому наша збірна так погано грає - вони хочуть мати багато друзів :)

Не знаю як щодо друзів, а ось недругів мають, особливо після останніх подій :(

Соломія Федушко - 9-2-2010 у 23:13

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Також таке зауважувала. Думаю, що близькість поглядів на життя є спричиненим подібністю характерів, а людина схильна найбільше бачити в інших свої негативні риси, тому і виникають конфлікти. А жити з людиною, з якою погляди на життя однакові взагалі, напевно, нестерпно... навіть поговорити нема про що. Однакові погляди на одне питання- 5 хвилин поговорили, дійшли згоди і по всьому... нема про що говорити...:) Хоча, коли погляди зовсім різні також годі...золота середина має бути...

імхо, коли у людей погляди, цілі, пріоритети в житті зовсім протилежні і принципи ідуть паралельно, то це найгірше. Наприклад, для однієї особи кар'єра, вираження свого "я", самоосвіта є надважливим, в той час, як для другої - п'янкий, гулянки перш за все. Невже ці люди можуть мати щось спільне? Можливо, така дружба триватиме деякий час, але, я впевнена, їй скоро прийде deadline.