Форум Рідного Міста

Культура чоловіків у ставленні до жінок.

Соломія Федушко - 7-2-2010 у 10:33

В нас на форумі більша частина користувачів чоловічої статі. Ось і я хочу запитати: Чи ви вважаєте Ваше ставлення до жінок достатньо культурним? :rolleyes:
Невже настільки важко відчинити двері перед жінкою і дати пройти першій, уступити місце в громадському транспорті, подати руку чи допомогти піднятись, коли послизнулась і впала, пропустити в черзі і т.д.? і це робити незалежно від її віку, фізичної привабливості, стилю одягу, а тільки через те, що Ви чоловік, а Вона - слабша ваша половинка.
Дорогі наші чоловіки, невже не тішить ваше самолюбство усмішка чи подяка жінки за таку приємну дрібничку?
З моїх скромних спостережень, можу зробити висновки, що така поведінка присутня серед вас, але не настільки часто ви її проявляєте :(

Ольга Косовська - 7-2-2010 у 11:39

згадався такий жарт: "Мовчи жінко, твій день 8 березня"

Соломія Федушко - 7-2-2010 у 18:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ольга Косовська
згадався такий жарт: "Мовчи жінко, твій день 8 березня"

Я б на таке відповіла: "Мовчи чоловіку, Твій день 23 лютого"(і то якщо "захищав Вітчизну") :)

Андрій Пелещишин - 7-2-2010 у 23:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко

Невже настільки важко відчинити двері перед жінкою і дати пройти першій, уступити місце в громадському транспорті, подати руку чи допомогти піднятись, коли послизнулась і впала, пропустити в черзі і т.д.? і це робити незалежно від її віку, фізичної привабливості, стилю одягу, а тільки через те, що Ви чоловік, а Вона - слабша ваша половинка.


У мене також є ряд питань.

Чи повинен старший хворий чоловік давати місце молодій дівчині?
Чи повинен пропустити чоловік жінку в черзі, якщо дома його чекає з нетерпінням дружина і донька?
Чи може оглянути ззаду чоловік молоду жіночку, коли пропускає її перед себе в двері?
Чи не повинен чоловік допомогти іншому чоловіку, якщо той впав, і йому важко підвестися?
Чи подавати руку жіночці, яка виходить з трамваю разом зі своїм чоловіком?

Юрій Сєров - 7-2-2010 у 23:37

Цитата:
Невже настільки важко відчинити двері перед жінкою і дати пройти першій, уступити місце в громадському транспорті, подати руку чи допомогти піднятись, коли послизнулась і впала, пропустити в черзі і т.д.? і це робити незалежно від її віку, фізичної привабливості, стилю одягу, а тільки через те, що Ви чоловік, а Вона - слабша ваша половинка.

Ну просто якісь одні невиховані рагулі навколо... :)

Demyan - 8-2-2010 у 10:30

В такому разі можна завжди чекати на маршрутку, завжди стояти в черзі за продуктами...
Всюди має бути здоровий глузд і допомога.
З свого досвіду скажу що світ міняється і міняються погляди і ставлення до жінок - жінки стають на рівні з чоловіками і т.д.
Також приклади:
- їду машиною десь по трасі, падає дощ бачу стоїть дівчина або жінка - зупиняєшся кажеш сідайте підвезу - вона відмовляється
- встаєш комусь місце уступаєш - жінка відразу сумку десь ховає дивиться по сторонам, здається от от крикне - він в мене сумку вкрасти хоче!

Вибачте але після таких випадків в мене пропадає бажання помагати зупинятися або уступати місце.

Андрій Пелещишин - 8-2-2010 у 11:13

Цитата:
- встаєш комусь місце уступаєш - жінка відразу сумку десь ховає дивиться по сторонам, здається от от крикне - він в мене сумку вкрасти хоче!

А спробувати свою допомогу піднести сумку до під'їзду не пробували? Там реакція буде ще яскравішою.

На жаль, життя у великому місті, та й ще в умовах зростання злочинності, значно зменшує можливість галантного ставлення до людей взагалі (не тільки до жінок)

Demyan - 8-2-2010 у 11:58

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
А спробувати свою допомогу піднести сумку до під'їзду не пробували? Там реакція буде ще яскравішою.


:lol::lol::lol: Розсмішили
Уявляю потім, як жінці пояснювати якщо прийдеш з синяком під оком отриманого від сумки :saint:

Соломія Федушко - 8-2-2010 у 12:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
Невже настільки важко відчинити двері перед жінкою і дати пройти першій, уступити місце в громадському транспорті, подати руку чи допомогти піднятись, коли послизнулась і впала, пропустити в черзі і т.д.? і це робити незалежно від її віку, фізичної привабливості, стилю одягу, а тільки через те, що Ви чоловік, а Вона - слабша ваша половинка.

Ну просто якісь одні невиховані рагулі навколо... :)

не всі, але є... :( і ганьблять всіх чоловіків! І наш ВУЗ особливо переповнений такими!

Юрій Сєров - 8-2-2010 у 13:43

Вони ганьблять себе, а не всіх чоловіків. Не треба узагальнювати. Серед жінок також трапляються "екземпляри".

Катерина Слобода - 8-2-2010 у 14:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Ну просто якісь одні невиховані рагулі навколо... :)

:lol: ...та де там...;)

Катерина Слобода - 8-2-2010 у 15:49

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Чи повинен старший хворий чоловік давати місце молодій дівчині?
Знаєте як себе після того б почувала молода дівчина...зразу думки такі "Невже я настільки зле виглядаю нині, що мені аж старенькі хворі дідусі місце уступають:lol: " Тому ні, не повинен.

Цитата:
Чи повинен пропустити чоловік жінку в черзі, якщо дома його чекає з нетерпінням дружина і донька?

А як жінку вдома голодний чоловік чекає також з нетерпінням...?:saint: То залежить від ситуації...
Цитата:
Чи подавати руку жіночці, яка виходить з трамваю разом зі своїм чоловіком?

Однозначно ні, бо хіба можна жіночці проблем наробити...ну або собі...:rolleyes:

Катерина Слобода - 8-2-2010 у 15:52

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
З свого досвіду скажу що світ міняється і міняються погляди і ставлення до жінок - жінки стають на рівні з чоловіками і т.д.

Ви маєте на увазі, що в тому випадку жінка має уступати місце в транспорті або відкрити двері і пропустити чоловіка(тощо)?:)

Demyan - 8-2-2010 у 15:59

ні в загальному- як написав приклад - колинамагаєшся зробити щось а тебе лякаються як злодія, те що часи кавалерів і коли слово "честь" щось означало зараз вже фактично не існує, тому і вирівнюється ставлення чоловік жінка. Я вже мовчу про випадки коли на дорозі стоїть блондинка з "спущеним колесом" - в результаті допомоги можна лишитися і без власного авто, або донісши сумку потім попасти в міліцію або "віддати" 1000 у.о. які були в сумці.

Соломія Федушко - 8-2-2010 у 16:35

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
У мене також є ряд питань.

Чи повинен старший хворий чоловік давати місце молодій дівчині?
Чи повинен пропустити чоловік жінку в черзі, якщо дома його чекає з нетерпінням дружина і донька?
Чи може оглянути ззаду чоловік молоду жіночку, коли пропускає її перед себе в двері?
Чи не повинен чоловік допомогти іншому чоловіку, якщо той впав, і йому важко підвестися?
Чи подавати руку жіночці, яка виходить з трамваю разом зі своїм чоловіком?


Я маю на увазі, ставлення здорових, молодих чоловіків. Звичайно є випадки, коли людина хвора, тоді звичайно не потрібно поступатись місцем. Та й дівчині буде дуже не зручно в тій ситуації, повірте, сама з тим зіштовхнулась :)
А чим довше дружина чекає, тим ніжніше буде зустрічати ;)
А щодо подавання руки, то супер ідея!!! покажете приклад безтолковому чоловіку (правда, які наслідки будуть не знаю :))

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
- встаєш комусь місце уступаєш - жінка відразу сумку десь ховає дивиться по сторонам, здається от от крикне - він в мене сумку вкрасти хоче!

А спробувати свою допомогу піднести сумку до під'їзду не пробували? Там реакція буде ще яскравішою.

На жаль, життя у великому місті, та й ще в умовах зростання злочинності, значно зменшує можливість галантного ставлення до людей взагалі (не тільки до жінок)


Життя у місті тут ні до чого. Людиною треба залишатись завжди! Нічим не можна виправдати хамства і байдужості!

Demyan - 8-2-2010 у 16:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
Життя у місті тут ні до чого. Людиною треба залишатись завжди! Нічим не можна виправдати хамства і байдужості!


Якраз воно тут і є присутнім я навів не один приклад чому саме, мені тепер в більшості випадків байдуже- коли жінка несе сумки або мокне під дощем або уступити місцем і потім червоніти від того що на тебе дивляться як на злодія.
Єдине що зберігаю - це коли знаю дівчат або в компанії десь уступити місце, створити кращі уомви -це роблю, але не в повсякденному житті.

Соломія Федушко - 8-2-2010 у 17:03

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Вони ганьблять себе, а не всіх чоловіків. Не треба узагальнювати. Серед жінок також трапляються "екземпляри".

Ні! Я ніколи не узагальнюю, але яскравий приклад є зараз у пана Дем'яна - один неприємний випадок з якоюсь істеричкою чи аферисткою і все, негатив залишився до всіх.
Якщо на пару таких, як ти висловився, рагулів натрапити, то й це впливає на думку і ставлення до чоловіків загалом. Я зовсім не феміністка і ненависті до вас немає, скоріше навпаки. Маю багато друзів-чоловіків, яких поважаю і ціную. І не належу до тих дівчат, які стверджують, що всі чоловіки козли, розчарувавшись тільки в одному з вас. Але все ж таки розділяю чоловіків на гідних того імені і "екземплярів". Але кількість "екземплярів" збільшується. Та й про що я говорю, скоро ми "вобщє будемо жити по понятіям".
Просто, мене бісить:mad:, коли здоровий молодий "пацан" сидить і гордо вивчає архітектуру нашого славного міста Лева, "говорячи" (половина розмови нецензурна лексика) на всю маршрутку по телефону, а жіночка похилого віку, вагітна чи дитина стоїть. На жаль чи на щастя, я не з таких людей, які будуть скандалити в громадському транспорті чи на вулиці, і незалежно наскільки я стомлена чи як незручно стояти на шпильках я встаю, бо всім решту все рівно. Невже такі байдужі тепер люди і не тільки мужчини? Та до них теж непомітно нагляне старість, дівчатам теж колись прийдеться родити дітей та й самі будуть батьками, якщо й вже ними не являються.
Не знаю чи то залежить від нашого менталітету, чи просто складне життя робить нас такими черствими і жорстокими...

Dmy - 8-2-2010 у 17:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
А чим довше дружина чекає, тим ніжніше буде зустрічати ;)
Файна ідея! Виходиш до крамниці за хлібом і вертаєшся додому веселий і життєрадісний. Навіть із хлібом! Десь так під ранок. А у дверях жінка - ніжна-ніжна!:saint:
От би хто перевірив і поділився враженнями (а то самому якось стрьомно)

Соломія Федушко - 8-2-2010 у 18:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
А чим довше дружина чекає, тим ніжніше буде зустрічати ;)
Файна ідея! Виходиш до крамниці за хлібом і вертаєшся додому веселий і життєрадісний. Навіть із хлібом! Десь так під ранок. А у дверях жінка - ніжна-ніжна!:saint:
От би хто перевірив і поділився враженнями (а то самому якось стрьомно)

Ви ж проводили експерименти з шоколадом - практика вже є, то можливо й тут попробуєте :lol:

Demyan - 9-2-2010 у 08:52

Експерименти є проводив :)

А випадок був не один такий тому і висновки зробив.

От питання до Соломії - ви стоїте десь за містом чекаєте маршрутку, падає дощ, холодна, я зупинюся і скажу - сідайте підвезу. Ви сядете до мене не знаючи мене?

Соломія Федушко - 9-2-2010 у 10:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Експерименти є проводив :)

А випадок був не один такий тому і висновки зробив.

От питання до Соломії - ви стоїте десь за містом чекаєте маршрутку, падає дощ, холодна, я зупинюся і скажу - сідайте підвезу. Ви сядете до мене не знаючи мене?

Звичайно, не погоджусь з відомих Вам причин. Але якщо уступите своє місце в маршрутці, відчините переді мною двері чи запропонуєте допомогу в тяганні важких речей (наприклад, моєї сумочки) я з радістю погоджусь і буду дуже вдячною Вам :)

Demyan - 9-2-2010 у 10:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
Звичайно, не погоджусь з відомих Вам причин. Але якщо уступите своє місце в маршрутці, відчините переді мною двері чи запропонуєте допомогу в тяганні важких речей (наприклад, моєї сумочки) я з радістю погоджусь і буду дуже вдячною Вам :)


Ну от бачите ви самі відопвідаєте на свої питання. В кожна жінка сприймає це посвоєму. Ви хочете щоб вам відчиняли двері і носили сумки, але не хочете щоб вас просто так підвозили.
Інші жінки не хочуть щоб їм носили сумки але хочуть щоб їх просто так підвозили.
Одні дівчата не хочуть щоб за них платили в кафе а інші хочуть...
Я вже мовчу про компліменти - коли одній скажеш що о ти похудала - сприйме добре а інша образиться...
Тобто існують обмеження, поділи і т.д. Тому й культура чоловіків пропадає, це не є середньовіччя, все міняється тому сприймати чоловіків такими як були раніше не варто, так само як і жінки сприймають культуру чоловіків кожна по своєму.

Соломія Федушко - 9-2-2010 у 10:39

А що погано в тому, щоб дівчина за себе сама платила?!
Особисто я завжди за себе оплачую на першому побаченні.
Щодо компліменту, що ти схудла, то він якийсь неправильний, 60см чи 70 см талії нічого принципово не міняють,можна сказати, напр., ти гарно виглядаєш і т.д. але ще потрібно знайти таку жінку, якій він буде образливий. :)
щодо підвозити... якщо сумку вкрадуть, то не настільки вже смертельно, а ось сідати в машину до якогось невідомого чоловіка (я не кажу, що всі чоловіки з недобрими намірами), але не дуже хочеться постраждати морально і фізично в такому віці.

Юрій Сєров - 9-2-2010 у 10:51

Цитата:
але не дуже хочеться постраждати морально і фізично в такому віці.

А в якому хочеться? :)

Demyan - 9-2-2010 у 11:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
А що погано в тому, щоб дівчина за себе сама платила?!
Особисто я завжди за себе оплачую на першому побаченні.


Нічого поганого. Але вот для вас це так а якщо іншій дівчині скажеш що платим пополам - вона стоврить тему тут і напише "де культура чоловіків - запросив на каву і каже платити мені"
Випадків таких море є і з компліментами і з тим коли жінці якій після 40 уступаєш місце а вона каже "я не така стара щоб мені уступати місце" - так єхидно і з образою.
Я ще раз кажу ви жінка і не зтикаєтися з тим, це випадки непоодинокі - тому і змінюється культура ставлення.

Катерина Слобода - 9-2-2010 у 11:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Я вже мовчу про компліменти - коли одній скажеш що о ти похудала - сприйме добре а інша образиться...

Напрошується висновок- в кожному окремому випадку треба думати, що робити і що говорити, а не за шаблоном всім підряд знайомим жінкам одне і те саме казати...:)

Demyan - 9-2-2010 у 11:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Я вже мовчу про компліменти - коли одній скажеш що о ти похудала - сприйме добре а інша образиться...

Напрошується висновок- в кожному окремому випадку треба думати, що робити і що говорити, а не за шаблоном всім підряд знайомим жінкам одне і те саме казати...:)


Правильно кажете - і не всім підряд підносити сумки і не всім підряд уступати місце і не всіх підвозити і т.д.

Катерина Слобода - 9-2-2010 у 11:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Випадків таких море є і з компліментами і з тим коли жінці якій після 40 уступаєш місце а вона каже "я не така стара щоб мені уступати місце" - так єхидно і з образою.

Та то нічого, головне молодих дівчат не називати Пані... :lol: бо то просто страшенно образливо :)

Demyan - 9-2-2010 у 11:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Випадків таких море є і з компліментами і з тим коли жінці якій після 40 уступаєш місце а вона каже "я не така стара щоб мені уступати місце" - так єхидно і з образою.

Та то нічого, головне молодих дівчат не називати Пані... :lol: бо то просто страшенно образливо :)


Зустірчне питання - а молода дівчина це який вік?
В нас працює жінка якій 45 років і не любить коли її називають Пані бо вважає себе молодою

Соломія Федушко - 9-2-2010 у 11:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
але не дуже хочеться постраждати морально і фізично в такому віці.

А в якому хочеться? :)

я мала на увазі, в молодому віці особливо! оскільки, все життя попереду) та й, імхо, жінка похилого віку не настільки буде цікавою, як молода дівчина
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Зустірчне питання - а молода дівчина це який вік?
В нас працює жінка якій 45 років і не любить коли її називають Пані бо вважає себе молодою


А Ви називайте всіх дівчатами, то 100% не помилитесь :lol:

сумна - 9-2-2010 у 21:58

Скажу про себе - мені абсолютно непотрібно, щоб чужі чоловіки відчиняли переді мною двері чи подавали руку (та ніхто особливо й не поривається). Цілком достатньо, якщо вони не будуть поперед мене пхатися, я і за це вдячна. Виняток - коли двері тугі і не можу собі дати з ними ради.
Мені достатньо знаків уваги від одного чоловіка. І ще - мені б не дуже подобалося, якби він у моїй присутності роздавав такі ж знаки уваги іншим жінкам. :-)
Справді, у всьому потрібна міра.




Соломія Федушко - 3-3-2010 у 21:04

Вихований чоловік ніколи не дозволить собі:

- вхід в кімнату попереду жінки, якщо тільки там не темно і вам не потрібно включати світло, щоб вона могла увійти;
- йти позаду жінки вниз по сходах і попереду вгору по сходах, якщо тільки вона не входить в темну кімнату або хол;
- сидіти в присутності жінки, коли вона стоїть;
- сідати без запрошення;
- починати розмову з жінкою або кланятися їй, доки вона вас не впізнала (бувають, звичайно, винятки. Проходячи повз добру знайому на вулиці чи в громадському місці, і побачиши, що вона вас не помітила, ви можете наздогнати її і обережно доторкнутися до її руки; якщо ви спілкуєтеся з жінкою по іменах, можна неголосно гукнути її, назвавши її на ім'я, а не за прізвищем, бо жодна жінка не хоче, щоб її прізвище називали на публіці);
- закурювати, не запропонувавши спочатку сигарету дамі, яку ви супроводжуєте, і без її дозволу, якщо вона відмовилася палити. У поїзді, в натовпі біля бару не куріть, стоячи дуже близько до жінки: дим може викликати в неї негативну реакцію. Не паліть трубку або сигару в тісному приміщенні, не запитавши дозволу у присутніх;
- розмовляти з жінкою, не знявши капелюха (але можна попросити дозволу надягти його);
- не допомогти жінці нести щось дуже важке, наприклад, валізу. Ви не повинні нести хутряну накидку чи манто, крім випадків, коли вона погано себе почуває;
- брати жінку за руку, доторкатися до неї під час розмови, штовхати її або брати за руку вище ліктя, крім випадків, коли ви допомагаєте їй увійти у транспорт або вийти з нього, а також перейти вулицю;
- відверто говорити про дівчину або жінку з іншим чоловіком;
- не подати жінці стілець, не обслужити її або не подбати про те, щоб її обслужили першою;
- говорити про неприємні речі за столом;
- критикувати будь-чиї релігійні переконання, принижувати чиюсь національність чи країну;
- входити в офіційну установу в капелюсі або голосно розмовляти;
- сміятися над помилками або промахами інших людей;
- не проявити належної поваги до жінки.

http://etuket.com/male-female/141-cholovik-maneri.html

Юрій Сєров - 3-3-2010 у 21:28

Цитата:
- сидіти в присутності стоїть пані;

Якось кострубато звучить :) РутаПлай форева!
Коли Тимошенко виступала - всі чоловіки країни мали стояти? :)

Цитата:
- починати розмову з жінкою або кланятися їй, доки вона вас не впізнала

у ЖЕКи, відділи кадрів, та й навіть магазини потикатися не було б жодного сенсу :)

Цитата:
- не подати жінці стілець, не обслужити її або не подбати про те, щоб її обслужили перше;

Ще одна РутаПлай. В якому сенсі вжито слово "обслужити" ? :) В чергах стояти чоловікам також би сенсу не було - не достоїшся.

Цитата:
- сміятися над помилками або промахами інших людей;

це правило певно наші футболісти і біатлоністи замовили :)

Якісь надто несучасні правила... :)


Соломія Федушко - 3-3-2010 у 21:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
- сидіти в присутності стоїть пані;

Якось кострубато звучить :) РутаПлай форева!
Коли Тимошенко виступала - всі чоловіки країни мали стояти? :)

угу) теж помітила виправила :) ой, на неї ще більше зліші були б ...
Цитата:

Цитата:
- не подати жінці стілець, не обслужити її або не подбати про те, щоб її обслужили перше;

Ще одна РутаПлай. В якому сенсі вжито слово "обслужити" ? :) В чергах стояти чоловікам також би сенсу не було - не достоїшся.
неа, не Рута, мабуть, а Прагма :)

Цитата:

Якісь надто несучасні правила... :)

або ж просто чоловіки ліниві :) але антикваріатом з тих правил пахне трошки...

Юрій Сєров - 3-3-2010 у 21:47

Аналізуючи ці правила можна прийти до висновку, що вихованих чоловіків не залишилося в природі :)

Соломія Федушко - 3-3-2010 у 22:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Аналізуючи ці правила можна прийти до висновку, що вихованих чоловіків не залишилося в природі :)

Ні, це просто опис ІДЕАЛЬНОГО чоловіка, а все ідеальне - скучне і дуже рідкісне :)

Юрій Сєров - 3-3-2010 у 22:15

Угу. Ідеальний чоловік не п'є, не курить, не матюкається і не існує :)

Соломія Федушко - 3-3-2010 у 22:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Угу. Ідеальний чоловік не п'є, не курить, не матюкається і не існує :)

угу) одна з улюблених моїх цитат :)

Соломія Федушко - 4-3-2010 у 09:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Угу. Ідеальний чоловік не п'є, не курить, не матюкається і не існує :)

ще треба додати : Ідеальний чоловік не сперечається :saint:

Олександр Ганущин - 6-3-2010 у 23:41

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода

Та то нічого, головне молодих дівчат не називати Пані... :lol: бо то просто страшенно образливо :)


О о о . Інколи мені роблять зауваження, що їх називаєш "дівчино". Про пані згадується мені таке (офтоп але усміхнетеся). ".. Пані скажіть будь ласка... Какая я тєбє пані!"

Катерина Слобода - 7-3-2010 у 20:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олександр Ганущин
Інколи мені роблять зауваження, що їх називаєш "дівчино"

Скажу Вам чесно, вгадати як звертатися в кожному окремому випадку дуже годі :) то вже як пощастить...;)

Андрій Пелещишин - 7-3-2010 у 22:13

А чому "пані" погане звернення до "молодої особи жіночої статі"? Якщо виходити з логіки, що так треба звертатися до заміжньої жінки, то цілком нормально. Зараз певно кожна друга студентка 5-курсниця заміжня. То що, перевіряти що там в неї на руці?

Катерина Слобода - 8-3-2010 у 09:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
А чому "пані" погане звернення до "молодої особи жіночої статі"?

бо після такого звернення почуваєшся зразу років так на 50 (якщо не більше) старшою...:lol:



Андрій Пелещишин - 8-3-2010 у 10:06

Цитата:
бо після такого звернення почуваєшся зразу років так на 50 (якщо не більше) старшою...

Та не малося би. То в тебе щось суб'єктивне.

Анастасія Кулакова - 8-3-2010 у 10:53

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
А чому "пані" погане звернення до "молодої особи жіночої статі"?

бо після такого звернення почуваєшся зразу років так на 50 (якщо не більше) старшою...:lol:




Мені 37 років, почуваюся я максимум на 30, але мене дратує, коли до мене звертаються дівчино або панянка. Мені до вподоби, коли до мене звертаються саме пані. До чого тут 50 років?

Катерина Слобода - 8-3-2010 у 14:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
бо після такого звернення почуваєшся зразу років так на 50 (якщо не більше) старшою...

Та не малося би. То в тебе щось суб'єктивне.

Ні, точно не суб'єктивне... Шкода нема Соломії, вона б підтвердила мої слова ;)

Катерина Слобода - 8-3-2010 у 14:37

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Анастасія Кулакова
Мені 37 років, почуваюся я максимум на 30, але мене дратує, коли до мене звертаються дівчино або панянка. Мені до вподоби, коли до мене звертаються саме пані.

а мені 21, почуваюся на 18, і коли до мене звертаються пані (правда, то не часто буває), я хоч і не звертаю на то уваги, почуваюся дуже незручно.



Dmy - 8-3-2010 у 17:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Ні, точно не суб'єктивне... Шкода нема Соломії, вона б підтвердила мої слова ;)

Точно не суб'єктивне - я би теж зденервувавсі, якби комусь спало на думку обізвати мене "пані":mad:

Зі святом вас, дівчата, пані та панянки, а також товаришки та громадянки, навіть ті, кому воно байдуже.
Нехай вас завжди називають гідно і напрочуд приємно для ваших вух.

Соломія Федушко - 8-3-2010 у 21:44

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Якщо виходити з логіки, що так треба звертатися до заміжньої жінки, то цілком нормально. Зараз певно кожна друга студентка 5-курсниця заміжня. То що, перевіряти що там в неї на руці?

Так саме до заміжної і не тільки, але віком старше ніж 21!!! Ой, одразу видно, що Ви хороший сім'янин і не звертаєте уваги на наших філологинь :saint:, адже в не кожна друга, а десь кожна десята - одинадцята одружена. І якщо ви її назвете дівчиною, то, повірте мені, скаржитись ніхто не стане.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
бо після такого звернення почуваєшся зразу років так на 50 (якщо не більше) старшою...

Та не малося би. То в тебе щось суб'єктивне.

Ні, точно не суб'єктивне... Шкода нема Соломії, вона б підтвердила мої слова ;)

Вже встигли, Катерино, за мною скучити? ;)
Щодо *пані*, то особливих дружніх чи ворожих стосунків з цим сволом-звертанням у мене не має. А ось з ЖІНОЧКОЮ :lol:, то просто капець !!!
В моїй уяві, відразу ж постає похилого віку жінка-інтелігентнка з сивиною і з жахливим капризним характером :( Ось так ...
А особливо принизливо, коли звертається до тебе молодий симпатичний чоловік. Ось, наприклад, у нашому дорогому вузі часто таке трапляється. Нещодавно такий мужчина запитав: "Жіночко, як пройти до 2", Ви не уявляєте, як мені хотілось його послати .... до 21корпусу. :D Та й не тільки в мене таке ставлення до звертань "жіночко" чи "пані", моїм коліжанкам теж не до вподоби.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Точно не суб'єктивне - я би теж зденервувавсі, якби комусь спало на думку обізвати мене "пані":mad:

Зі святом вас, дівчата, пані та панянки, а також товаришки та громадянки, навіть ті, кому воно байдуже.
Нехай вас завжди називають гідно і напрочуд приємно для ваших вух.

О, як добре, що хоч один чоловік пройнявся розумінням :lol:
Щиро дякую, пане Дмитре, від форумчанок і від себе особисто:)

Олександр Ганущин - 8-3-2010 у 22:49

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
а мені 21, почуваюся на 18, і коли до мене звертаються пані (правда, то не часто буває), я хоч і не звертаю на то уваги, почуваюся дуже незручно.

Мо то були Ви. Жарт звісно

Але є ще одне звертання. Точніше його форма. Баришня. У києві популярне - страх. Рівно ж як "маладой чєлавек".

Катерина Слобода - 9-3-2010 у 15:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олександр Ганущин
Мо то були Ви.

:D
треба мені перефразувати
"я хоч і не звертаю на то уваги, почуваюся дуже незручно" на
"я хоч і почуваюся дуже незручно, не звертаю на то уваги"
Тому точно ні... ;)

Цитата:
Але є ще одне звертання. Точніше його форма. Баришня. У києві популярне - страх. Рівно ж як "маладой чєлавек".

Краще вже пані і жіночко...:lol:
А нині знайома розказала, що ще буває називають "фрау". Але то взагалі страхіття...;)

Андрій Пелещишин - 9-3-2010 у 15:22

Ще варіант - "мадам"

Соломія Федушко - 9-3-2010 у 15:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Ще варіант - "мадам"

:lol: а ще "мадмуазель", "міс"...

Соломія Федушко - 10-5-2010 у 12:44

Нові варіянти звертання "дєвушка" та "красавіца" :mad:

Катерина Слобода - 10-5-2010 у 13:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
Нові варіянти звертання "дєвушка" та "красавіца" :mad:
та то хіба турки і грузини так говорять...:lol:

Юрій Сєров - 10-5-2010 у 15:03

Цитата:
Нові варіянти звертання "дєвушка" та "красавіца" :mad:

Нові??? Старі як світ.

Соломія Федушко - 10-5-2010 у 19:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
Нові варіянти звертання "дєвушка" та "красавіца" :mad:

Нові??? Старі як світ.

У звертанні до мене нові :(

Соломія Федушко - 21-8-2011 у 21:37

І знову про популярні звернення до жінок :)
Дуже гарно це питання висвітлено Тетяною Шинкаренко у статті "Жіночка чи пані?"
Цитата:
У наш час загальні іменники пан та пані повернуто в українську ділову мову як офіційне звертання, хоча деякі наші співвітчизники відчувають комунікативний дискомфорт в разі вживання відповідної мовної формули.

Слова-індекси показують соціально-мовленнєвий статус співрозмовника: посадове становище, рід занять (доктор, директор); учений ступінь, звання (доктор, професор, магістр); ранг (капітан, полковник, генерал); сан (митрополит, єпископ); титул (барон, князь). Слова-регулятиви регулюють взаємини між співрозмовниками відповідно до мовленнєво-етикетних стандартів і норм, узвичаєних у певному суспільстві.

За радянських часів з української мови вилучили слова-регулятиви, пов'язані з традиційною культурою етикетних взаємин. У словниках тієї доби слово-регулятив пан кваліфікувалось як застаріле, як ввічлива форма згадування або звертання зазвичай до офіційного представника чи громадянина іноземної держави.

Зауважимо, що це звертання вживалось в українській мові не менш як сім століть (!) і, на думку науковців, було праслов'янським запозиченням з іранської мови, яке мало первинне значення охоронець, захисник. Слово-регулятив пан присутнє в усіх західнослов'янських мовах і в етикетному застосуванні є засвідченням поваги до адресата.

Звертання пане, пані, панове можуть використовуватися самостійно, зазвичай стосовно незнайомих людей. У ролі прикладки при слові пан виступають як власні, так і загальні іменники. Ім'я людини при слові пан рекомендують вживати лише тоді, коли співрозмовники приблизно одного віку і мають схоже соціальне становище. Звертатися до народного депутата України, представника наукових або мистецьких кіл пане Ігоре або пане Олександре, що можна почути від молодих журналістів з екранів телевізорів чи по радіо, нетактовно.

«Слово-регулятив пан присутнє в усіх західнослов'янських мовах і в етикетному застосуванні є засвідченням поваги до адресата»

Прізвище людини як прикладку до слова пан доцільно вживати тоді, коли йдеться про неприсутню людину. Так можна говорити і стосовно присутньої третьої особи, якщо вона малознайома чи коли взаємини з нею не виходять за межі офіційної пристойності. Вживання прикладки-прізвища у звертанні до іншої особи (адресата) надає спілкуванню відтінок офіційності, інколи сухості й відчуженості.

Одночасне вживання імені й прізвища разом зі словом пан є доречним в офіційних ситуаціях (прошу до слова пана Івана Томенка), під час знайомства, в разі листування з незнайомими або малознайомими людьми, а також у привітаннях, вітальних адресах (високоповажна пані Оксано Стеценко). Ім'я та по батькові зі словом пан не поєднуються. Це не відповідає українським традиціям і нормам літературного мовлення.

Останніми роками спостерігається тенденція до повного "поновлення в правах" кличного відмінка як однієї з прикмет української граматики. У звертаннях у кличному відмінку ставляться загальні іменники, особові імена та по батькові. Прізвища у звертаннях завжди ставляться в називному відмінку.

Звертаючись до офіційних осіб, які мають державний статус, військове звання, дипломатичний ранг, учений ступінь, у більшості країн імен не вживають. У разі офіційного титулування враховують: посадове становище (пане президенте, пане президенте республіки (Франція), пане прем'єр-міністре, пане глава уряду (Іспанія), пане директоре, пане генеральний прокурор, пане консуле, пане депутате); учений ступінь, звання (пане професоре, пане докторе); військове звання (пане генерале, пане полковнику, пане офіцере); ранг (пане посол, пане посланнику). Якщо людина має декілька титулів, то, звертаючись до неї, треба називати найвищий.

Усі глави дипломатичних представництв у всіх країнах титулуються відповідно до їхнього рангу: посол, посланник, повірений у справах. До дружини посла в деяких країнах (Франція) звертаються пані дружина посла. При виконанні службових обов'язків до послів звертаються Ваша Високоповажносте. Цей титул у порядку ввічливості використовують, звертаючись до президентів, прем'єр-міністрів, спікерів парламентів, міністрів, послів, зокрема й колишніх. У деяких країнах (Франції, Польщі, США) так титулують лише іноземних послів і державних діячів.

У різних країнах зі словами-регулятивами, відповідними українському слову пан, вживаються різні прикладки. Наприклад, у Німеччині, на відміну від інших європейських країн, як прикладка при слові-регулятиві одночасно вживаються слово-індекс і прізвище особи. Українською відповідна мовна формула мала б такий вигляд: пане докторе Браун. У Нідерландах у ролі прикладки до слова-регулятива прізвище не вживають, а лише слова-індекси. У Франції вживання прізвища разом зі словами-регулятивами вважається грубістю та фамільярністю. А в Польщі до слів пане, пані додають зазвичай ім'я.

«У деяких країнах (Німеччина, Англія, Італія) титул доктор дається всім, хто має університетську та медичну освіту»

У традиціях західного етикету – іменувати заступників посадових осіб так само, як і їхніх зверхників: пане міністре, пане ректоре тощо. До того ж прийнято звертатися до людей за посадовою номенклатурою навіть тоді, коли вони цю посаду вже не обіймають. До колишніх президентів, прем'єр-міністрів, міністрів, послів звичайно звертаються без приставки "екс": пане президенте, пане прем'єр-міністре, пане міністре, пане посол.

У деяких країнах (Німеччина, Англія, Італія) титул доктор дається всім, хто має університетську та медичну освіту. У Франції він стосується лише лікарів, хірургів, дантистів, ветеринарів. Як правило, у професійному середовищі при звертанні вживається офіційно присвоєне вчене звання: пане професоре, пане докторе. До жінки-професіонала прийнято звертатися відповідно до службового титулу: пані професор, пані прем'єр-міністр, пані посол, пані доктор.

Коли "мадам", коли "сер"

Для уникнення частого повторення офіційних звань і рангів під час розмови в англомовних країнах вживають міжнародну форму мадам. Зауважимо, що особа, яка використовує звертання мадам, свідомо ніби ставить себе нижче того, до кого вона звертається. Тому жінки одного віку й становища зазвичай не вживають цієї форми звертання стосовно одна одної. Це саме правило поширюється й на звертання до чоловіків сер у США (на відміну від Великої Британії, де сер є титулом лицаря, у США це ввічливе звертання до осіб, які посідають особливе становище в суспільстві).

У деяких країнах існує чітко регламентована багатоступенева система звертань до монархів, вищих церковних чинів, аристократів, що сягає своїм корінням доби середньовіччя. Спілкуючись із представниками таких країн, треба попередньо дізнатися їхні ім'я, титул і форму звертання.

Під час офіційного спілкування звертаючись до співрозмовника, потрібно бути дуже уважним, щоб не помилитись у титулуванні, званні, інших словах-індексах, які використовуються. Важливо не лише не применшити гідність свого партнера, а й не перестаратися в титулуванні. Відомий вітчизняний фахівець з питань етикету й культури спілкування Ярослав Радевич-Винницький зазначив з цього приводу: "Люди не люблять, коли їх називають не так, як вони самі себе назвали б".

http://www.credo-ua.org/2011/08/48618

Елена Войтович - 4-9-2011 у 20:02

Ого, яке завзяте спілкування!!! Ви всі тут праві, кожен по своєму. Ситуації ж бувають різні. Треба дивитись на обставини.