Форум Рідного Міста

hand-made вишиванка

Соломія Федушко - 24-2-2010 у 22:48

Доброго вечора, дорогі форумчани!

Хочу поділитись з вами своє мрією. Ні, навіть не мрією, бо це надто реальне для мрії, скажу так, просто бажання чи поривом душі :) Хоча, це може бути дивним для вас.
Отже, розкажу про справу. Вже декілька років хочу зроблену своїми руками неповторну вишиванку, щоб такої ні в кого не було, тільки в мене :), але ніяк часу не вистачало. Зробивши висновок, що його завжди не вистачає на все, то це своє бажання віднесла до пріоритетних справ. Та й маю вишиванку, яку вишила мама і старовинну бабусину, та й футболку і кофтинку (трикотажні, на зразок вишиванки), які з радістю одягаю, але все рівно хочу зроблену своїми руками. Це смішно звучить, бо не вишивала десь років зо три, а може і більше, але на дві лівих не жаліюсь :), та й головне в будь-якому ділі бажання, а його навіть забагато.
Переглянула декілька каталогів, подивилась на Вернісажі, в неті порискала, що й роблю вже декілька років підряд. Але толком вирішити нічого не можу.

Ось такий вибір переді мною:
1) матеріал чорного кольору і червоні нитки (або різні відтінки синього, або ж зеленого);
2) полотно кремового кольору і рожеві або коричневі нитки;
3) цілком вишити бісером;
4) є також варіант вишивки бісером + нитки (до якого я більш прихильна :)), але не знаю точно чи такі вишиванки в “природі” існують.

Та й узорів познаходила, що тепер вибрати важкувато, коли малий вибір чогось, то це якось простіше.
Також, хочу, щоб тканина і нитки (бісер) були якіснішими. Можливо, хтось знає де придбати якісну гарнітуру до цієї роботи у Львові? Якісь цікавий орнамент (візерунки) може підказати?
Та й поради якісь народні :) Наприклад, подруга розповіла такий варіант, що потрібно нитки для вишивання замочувати в оцті для того, щоб колір був стійким і т.д.
Думаю, що на нашому Форумі є люди, які вишивають та цікавляться вишивкою, які обізнані в нових тенденціях. Та й з нетерпінням буду чекати думок любителів вишивки :)

Отже, буду рада, вашим ідеям, порадам, підказкам!

Юрій Сєров - 24-2-2010 у 22:53

Не вишиваю, але:
- наскільки я знаю, традиційно чорна вишиванка була для похоронів, тобто мабуть варто обрати інший колір матерії;
- добрими нитками вважалися гамериканські DMC;
- вишивку бісером навіть на вернісажі бачив, здається.

Соломія Федушко - 24-2-2010 у 23:03

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Не вишиваю, але:
- наскільки я знаю, традиційно чорна вишиванка була для похоронів, тобто мабуть варто обрати інший колір матерії;
- добрими нитками вважалися гамериканські DMC;
- вишивку бісером навіть на вернісажі бачив, здається.

мені вже соромно :) з на двох я дівчина, а про вишивку менше знаю :)
знала, що американські хороші нитки, але номер :rolleyes:
Так є на Вернісажі, але цілком бісером, але орнамент не дуже до вподоби :(

Галина Лев - 25-2-2010 у 00:49

Нитки для вишивання і подібні балабаси я бачила у крамниці на Водогінній, 2.

У вишиванні геть не тямлю, але так ся здає, шо на кремовім полотні буде ліпше.

Соломія Федушко - 25-2-2010 у 00:51

Я вже вирішила точно, що на чорному не буду, щось не дуже хочеться відступати від традицій.
Я також бачила у магазинчику з фурнітурою біля ринку "Добробут"

Hanor Narasson - 25-2-2010 у 16:18

На превеликий жаль, я ще не бачив жодної вишитої намистом (= "бісєром") сорочки, яка б не виглядала по рагульськи. Тобто можливо десь там є й гарні, але те, що бачив - рагулізьм.

Катерина Слобода - 25-2-2010 у 18:35

Хоча мені дуже подобаються вишиванки на чорному полотні, таки згідна, що для молодої дівчини то занадто...але і біле полотно не дуже. Минулого року вибирала собі, то вибрала кремово-бежеве полотно. Але то справа смаку.
Також згідна, що краще вишивати нитками, а не бісером, але можна і поєднати. Дуже гарно виглядає вишиванка з мережкою та вишита нитками того ж кольору, що й полотно. До речі, згадала, що десь маю мати ескізи різних модернових фасонів блузки на вишиванку, оскільки минулого року "мучила" :saint: тим одну знайому дизайнера.

Hanor Narasson - 25-2-2010 у 20:49

Ще трошки про "бісєр". Моя дружина радить ТС одночасно з процесом вишивання походити у спортзал "покачати" прес та спину.:saint: Сорочка, рясно зашита "бісєром" важить до 5 кг... :o

Соломія Федушко - 25-2-2010 у 22:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Ще трошки про "бісєр". Моя дружина радить ТС одночасно з процесом вишивання походити у спортзал "покачати" прес та спину.:saint: Сорочка, рясно зашита "бісєром" важить до 5 кг... :o

почнемо з того, що рясно зашиту сорочку бісером мені світить закінчити десь біля пенсії :lol:
цікаво, скільки тисяч намистинок буде на 5 кг?:)

я все більше схильна до того, щоб поєднати вишиття нитками і бісер :)

Hanor Narasson - 26-2-2010 у 12:44

От якраз на пенсії у Вас життя і почнеться! Повірте старому пер... епрошую, дідові!:cool:
Якщо серйозно, то попробуйте поміряти сорочку з бісером - відчуйте, наскільки вона важка. Між-іншим, вишиті вовною - також не особливо легші.

Odarka - 26-2-2010 у 15:46

Соломіє, ви коли вибираєте яку самвишиванку вишити потрібно врахувати: колір вашого обличчя та волосся. Щоб беж не зливався з лицем. А колір ниток має вам пасувати та гріти душу:)
У мене море вишиванок. ми колись з мамою збирали по селах. А зараз я собі замовила лемківську сорочку. Сама колись вишивала, але це було дуже давно:)

Соломія Федушко - 26-2-2010 у 20:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Odarka
Соломіє, ви коли вибираєте яку самвишиванку вишити потрібно врахувати: колір вашого обличчя та волосся. Щоб беж не зливався з лицем. А колір ниток має вам пасувати та гріти душу:)

ой, дякую! Я давно над цим питанням задумалась і приміряла різні вишиванки, але саме бежево-кремовий колір, на мою думку, мені личить. Сподіваюсь, що це так :) А якщо ні, головне, що я так думаю ;) і щоб я себе в ній зручно і впевнено почувалася б :)

Олександр Ганущин - 1-3-2010 у 23:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
На превеликий жаль, я ще не бачив жодної вишитої намистом (= "бісєром") сорочки, яка б не виглядала по рагульськи. Тобто можливо десь там є й гарні, але те, що бачив - рагулізьм.

думаю, що Ви пане Ханор просто небагато їх бачили. Тобто - вони Є ГАРНІ... і дуже ГАРНІ

Щодо складності вишивки. У домашній колекції (думаю не менше Одарчиної) є сорочки які моя мама (трохи розуміється на цьому, живе в Закарпатті, і сама раніше бавилася) каже, що добра майстриня вишивала б ... ну мінімум одну... зиму... А то й більше. Але в першу чергу тут має значення техніка. Вишивка виглядає складніше за "мережку" але трапляються сорочки де "мережка" домінує. Думаю, що нитки підбирати - радячись з тими хто вишиває. У Карпатах таких ще достатньо.
У будь якому випадку бажаю успіхів.
P.S. Щодо візерунку. Не знайдете зараз - приїджайте влітку на етнофести. З добрим фотоапаратом.


Соломія Федушко - 16-3-2010 у 22:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Ще трошки про "бісєр". Моя дружина радить ТС одночасно з процесом вишивання походити у спортзал "покачати" прес та спину.:saint: Сорочка, рясно зашита "бісєром" важить до 5 кг... :o

Не так все страшно, походила пів години в мега рясно зашитій вишиванці і жива :saint:чи можливо калланетика і Східні танці аукнулись:rolleyes: Але зрозуміла, що до літа не справлюсь, щоб її вишити. Отже, почала вишивати нитками.

Катерина Слобода - 17-3-2010 у 19:33

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
чи можливо калланетика і Східні танці аукнулись

Точно ;)
Цитата:

Отже, почала вишивати нитками.

Ну то бажаю натхнення!!!... і терпіння!

Соломія Федушко - 5-5-2010 у 22:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Ну то бажаю натхнення!!!... і терпіння!

Ой, терпіння мені дуже бракне.... Вистачило тільки на півтора рукава :)

Юрій Сєров - 5-5-2010 у 22:33

Знимки в студію!

Соломія Федушко - 5-5-2010 у 22:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Знимки в студію!

Тільки, коли буде вже цілком готова ;)