Форум Рідного Міста

Чи можна читати чужу е-пошту (СМС, тощо)?

Катерина Слобода - 6-3-2010 у 22:13

Як Ви вважаєте, в якому випадку можна читати чужу(чоловіка/дружини/друзів) електронну пошту, листи, СМС, тощо? І чи можна це взагалі робити?

Я вважаю, що в будь-якому випадку не можна, але на свої записи досить часто ставлю паролі- від телефона і до електронних скриньок...:saint:

Андрій Пелещишин - 6-3-2010 у 23:20

Наскільки я зрозумів, питання ставиться в аспекті "чи допустимо з точки моралі"?
Якщо так, то є відповім таким чином. Коли життя стає складнішим і в ньому з'являються речі, важливіші за інтимну переписку, то єдиної відповіді нема. Інколи можна.

Припустимо, у вас хвора дитина, нема готівки на лікування, у чоловіка на рахунку є гроші. Але чоловіка нема - на заробітках. А для того, щоби зняти гроші, треба зайти в його пошту, подивитися пароль до Інтернет-банкінгу.
Яка правильна відповідь в такому разі?

Катерина Слобода - 7-3-2010 у 21:04

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Наскільки я зрозумів, питання ставиться в аспекті "чи допустимо з точки моралі"?
Якщо так, то є відповім таким чином. Коли життя стає складнішим і в ньому з'являються речі, важливіші за інтимну переписку, то єдиної відповіді нема. Інколи можна.

Якщо інша сторона не проти чи якщо інша сторона не знає?


Цитата:
Припустимо, у вас хвора дитина, нема готівки на лікування, у чоловіка на рахунку є гроші. Але чоловіка нема - на заробітках. А для того, щоби зняти гроші, треба зайти в його пошту, подивитися пароль до Інтернет-банкінгу.
Яка правильна відповідь в такому разі?

То вже питання не про моральність перегляду чужої пошти...якась дивна трохи ситуація, але навіть якщо відповісти, що можна - як себе буде почувати чоловік, якщо виявить, що з його рахунку "зникла" певна сума?

А якщо так склалася ситуація, що не переглянути чужих записів ну ніяк вже не вдалося чи казати про це чоловіку/дружині/(тощо)?

Андрій Пелещишин - 7-3-2010 у 22:11

Цитата:
Якщо інша сторона не проти чи якщо інша сторона не знає?

Яка різниця? Адже було сказано вище:
Цитата:
Я вважаю, що в будь-якому випадку не можна, але на свої записи досить часто ставлю паролі- від телефона і до електронних скриньок...:saint:

щодо
Цитата:
То вже питання не про моральність перегляду чужої пошти...якась дивна трохи ситуація, але навіть якщо відповісти, що можна - як себе буде почувати чоловік, якщо виявить, що з його рахунку "зникла" певна сума?

А як буде почуватися чоловік, якщо виявить, що через дурість чи гіпертрофовану етичність дружини сталася біда або була втрачена якась велика вигода?

Ще варіанти ситуацій.
Підліток дивно себе починає вести. Читання пошти дозволяє швидко встановити причину - починаючий наркоман.
Дочка пропала. Виявляється, в неї друг - рецидивіст, вони домовилися десь пощезнути.
І не кажіть, що ці ситуації нереальні. Надумані, але цілком імовірні.

Я так і не проголосував. На мою думку нема єдиної відповіді. Життя складна штука. Провести межу - "це можна, це не можна" механічно, за "технічною ознакою" (пошта, СМС і тп) не вдасться.


P.S. Справжня таємниця - це таємниця сповіді. Ну і адвоката чи лікаря (за бажанням клієнта).

Соломія Федушко - 8-3-2010 у 21:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
Якщо інша сторона не проти чи якщо інша сторона не знає?

Яка різниця? Адже було сказано вище:
Цитата:
Я вважаю, що в будь-якому випадку не можна, але на свої записи досить часто ставлю паролі- від телефона і до електронних скриньок...:saint:

щодо
Цитата:
То вже питання не про моральність перегляду чужої пошти...якась дивна трохи ситуація, але навіть якщо відповісти, що можна - як себе буде почувати чоловік, якщо виявить, що з його рахунку "зникла" певна сума?

А як буде почуватися чоловік, якщо виявить, що через дурість чи гіпертрофовану етичність дружини сталася біда або була втрачена якась велика вигода?

Ще варіанти ситуацій.
Підліток дивно себе починає вести. Читання пошти дозволяє швидко встановити причину - починаючий наркоман.
Дочка пропала. Виявляється, в неї друг - рецидивіст, вони домовилися десь пощезнути.
І не кажіть, що ці ситуації нереальні. Надумані, але цілком імовірні.
Я так і не проголосував. На мою думку нема єдиної відповіді. Життя складна штука. Провести межу - "це можна, це не можна" механічно, за "технічною ознакою" (пошта, СМС і тп) не вдасться.


Якщо чесно, то більше погоджуюсь з Вами, пане Андріє. Адже життя настільки непередбачуване і бувають різні КРИТИЧНІ ситуації.
Але я категорично засуджую читати чужі переписки, листи і особисті повідомлення в соцмережах. На своїй шкурі відчула, як це огидно, коли взламують твій аккаунт і читають все, а потім хизуються перед тобою, тим що прочитавши твою переписку краще тебе взнав (і ще гірше, було те, що це була геть чужа мені людина!). Просто для розваги чи з нічого робити. Це в моїх очах просто недопустимо і ганебно.:mad: Наскільки потрібно себе зневажати та й не мати гордості, щоб ритись в чужих думках і душі!

Андрій Пелещишин - 8-3-2010 у 22:14

Цитата:
Але я категорично засуджую читати чужі переписки, листи і особисті повідомлення в соцмережах. На своїй шкурі відчула, як це огидно, коли взламують твій аккаунт і читають все, а потім хизуються перед тобою, тим що прочитавши твою переписку краще тебе взнав (і ще гірше, було те, що це була геть чужа мені людина!). Просто для розваги чи з нічого робити. Це в моїх очах просто недопустимо і ганебно. Наскільки потрібно себе зневажати та й не мати гордості, щоб ритись в чужих думках і душі!

Ну це само собою. До речі, не виключаю, що це карний злочин.

Соломія Федушко - 8-3-2010 у 22:16

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Ну це само собою. До речі, не виключаю, що це карний злочин.

Я тим цікавилась, так, справді, карний злочин! :mad:

Юрій Сєров - 28-12-2010 у 20:30

Таки карний злочин :)
Американка планує відправити за ґрати свого чоловіка, за те, що він читав її електронну пошту:
Американца могут посадить за чтение электронной почты жены

Ігор Домін - 28-12-2010 у 23:14

таємниця - це коли знає один. не хочеш, щоб хтось прочитав твою пошту - нічого не пиши. у стосунках між рідними, близькими багато таких ситуацій, як пане Андрій описав. а щодо почти чужої людини - це приватна власність - зазіхання на неї незаконне

Юрій Сєров - 28-12-2010 у 23:18

Ну в цьому випадку власне чоловік читав пошту дружини, а не чужої людини.

Яринка Мельник - 30-12-2010 у 15:33

якщо вже читати, то так, щоб ніхто про це не дізнався:) але краще не читати, бо, як кажуть, менше знаєш -- краще спиш... я б не читала :)

Соломія Федушко - 4-1-2011 у 21:13

Цитата: Початково розміщене учасником Яринка Мельник  
якщо вже читати, то так, щоб ніхто про це не дізнався:)

Не думаю, що факт того, що не засікли щось змінює... Імхо, це справа власних принципів!

Яринка Мельник - 4-1-2011 у 23:44

змінює, якщо ти боїшся за наслідки ... не кожному, далеко не кожному сподобається, що його пошту читають... а якщо ж все одно, що буде, тоді так, питання зводиться суто до принципів... як на мене, треба поважати особисту свободу партнера...

Соломія Федушко - 5-1-2011 у 21:34

Ви мене, мабуть, не правильно зрозуміли... Я проти того, щоб читати чужі листування, щоб лізти без дозволю в душу і приватне життя навіть дорогої людини (батьків, чоловіка\дружини, дітей). Виключенням може бути якась екстрена ситуація, наприклад одна з тих, які зазначив пан Андрій у цій дискусії. І не є важливим чи хтось дізнався про ваш вчинок чи ні. Мова йде про те, що ви будете знати, що так вчинили, що за спиною рились в його "маленькому приватному світі", який мусить бути в кожного... приватне життя на те й приватне, щоб ніхто без дозволу туди не ліз...

Такі вчинки караються й законом:
Стаття 163. Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер

Яринка Мельник - 5-1-2011 у 22:43

у мене схожі погляди, просто є така фраза, що якщо не можна, але дуже хочеться, то можна:)а в житті різне буває, хоча так, кожен має право на особисте життя... а межі приватності треба встановлювати і обговорювати разом з партнером, щоб потім недомовок не виникало...