Форум Рідного Міста

Ставити чи не ставити стабілізатор напруги

Андрей Рижавский - 12-3-2010 у 14:19

Чи влаштовує вас те що твориться в наших електромережах???
Стабілізатори напруги-розкіш,чи необхідність? TextTextText:o:cool:

Ярема П. - 13-3-2010 у 01:16

Та треба ставити, куда дінешся. А до компа ще й UPS би здався...

Іван Андрєєв - 15-3-2010 у 22:36

Якщо слідувати букві закону, то стабілізатор напруги вдома не потрібен. Як спеціаліст у цій галузі, я вам поясню… Електроенергія, як товар теж регламетуеться держстандартами. Один із них: ДСТУ 13109-97 "Норми якості електричної енергії у системах електропостачання загального призначення". Згідно з цим стандартом, граничне значення відхилення напруги не повинно перевищувати 10% від номіналу. Номінал у нас - 220 V, тобто маємо розмах +/-22 V, а це означає, що найнижче допустиме значення напруги в вашій розетці має становити 198 V, а найвище - 242 V. Доречи, цього стандарту притримуються у багатьох країнах світу, а не тільки в Україні. Тому, майже вся побутова техніка почуває себе комфортно лиши в зазначених межах.
Якщо ж організація, що займеться електропостачанням не додержується ДСТУ 13109-97, то споживачі мають право на перегляд тарифів у сторону зменшення, та на відшкодування збитків за поламану техніку (звісно, якщо вдасться довести, що та чи інша річ зламалась у результаті перевищеного, або заниженого рівня напруги).
Але повернемося від гарних законів до наших реалій… Мережі перевантажено катастрофічно, ми експлуатуємо те, що залишилось у спадок від совка. Поки модернізація охопить хоча би 50% старих схем електропостачання пройдуть роки. Тому, краще купуйте стабілізатори.

Андрій Пелещишин - 15-3-2010 у 22:59

До теми
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=2335

Павло Жежнич - 16-3-2010 у 10:00

Нестабільність напруги змусила мене повністю перейти на енергозберігаючі лампи - вони не такі чутливі до скачків напруги, як звичайні.

Марія Павлюх - 16-3-2010 у 15:29

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Жежнич
Нестабільність напруги змусила мене повністю перейти на енергозберігаючі лампи - вони не такі чутливі до скачків напруги, як звичайні.

І я такі використовую, дуже задоволена. Вже і не пригадую, коли востаннє їх змінювала.

Тарас Сокальський - 10-8-2010 у 10:06

Цитата:
Якщо ж організація, що займеться електропостачанням не додержується ДСТУ 13109-97, то споживачі мають право на перегляд тарифів у сторону зменшення, та на відшкодування збитків за поламану техніку (звісно, якщо вдасться довести, що та чи інша річ зламалась у результаті перевищеного, або заниженого рівня напруги).
А чи зможеш, Як спеціаліст у цій галузі, підказати -- чи існують СЕРТИФІКОВАНІ В УКРАЇНІ пристрої, які б логували все, що діється в мережі, і записи яких могли б використовуватись як доказ (в т.ч. в суді)?

Максим Пащенко - 10-8-2010 у 10:18

А для чого такий пристрій купувати, тратити кошти, потім нерви в суді? Краще купити стабілізатор на відповідальні прилади в квартирі, не такі вони вже й дорогі. Ось для прикладу ціни на китайські стабілізатори з гарантією у Львові http://instrymentu.com.ua/goods/category/silova-obladnannya/stabili...

Тарас Сокальський - 10-8-2010 у 10:58

В приципі, це поки що теоретична цікавість. А щодо пропонованих стабілізаторів, то цікаво, скільки вони витримають, якщо сусід зваркою займається?:lol: Я вже не кажу про реальність довготривалої роботи під максимальним навантаженням -- тих грошей, які вони коштують, не вистачить на емальпровід, який потрібно потратити, щоб зробити нормальний стаб з гарантованими параметрами.

Іван Андрєєв - 27-10-2010 у 19:48

Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  
А чи зможеш, Як спеціаліст у цій галузі, підказати -- чи існують СЕРТИФІКОВАНІ В УКРАЇНІ пристрої, які б логували все, що діється в мережі, і записи яких могли б використовуватись як доказ (в т.ч. в суді)?


Прошу вибачення, я давно не відвідував цієї гілки...
Із задоволенням Вам підкажу, Тарасе. Такі пристрої існують. Називаються вони регістраторами відхилень параметрів електричної мережі. Що та штука робить? Все просто: вона замірює параметри електричної мережі та зберігає їх у пам’яті. Інтервали між вимірюваннями ви можете задавати самостійно. Я грався лише з двома такими девайсами: з російським АКТАКОМом, та американським мега-брендом Fluke (обидва були атестовані державною метрологічною службою. Який ще сертифікат вам потрібен?) Лишився задоволеним від обох. Російський прилад можна придбати десь за 700 $. За всесвітньо відомий бренд (не за функціонал) доведеться переплатити.
Зазвичай, у промисловості їх використовують для перевірки роботи ПБВ та блоку РПН у трансформаторах, для наладки їхніх режимів роботи, а також для настройки пристроїв, що компенсують реактивну складову. Цілком можливо використовувати їх і так, як ви сказали - в приватному порядку, для розслідування. Хоча мені такі випадки невідомі і навряд вони мали місце. Адже, в кого є зайва тисяча доларів - той радше встановить у себе якісний стабілізатор (який врятує від будь-яких стрибків та відхилень напруги), аніж якийсь регістратор показників мережі, з якими потім доведеться бігати по судам та шукати справедливості.

Юрій Стадницький - 12-12-2010 у 20:01

В мене вдома на вході буває 160 інколи. Коли не було стабілізатора - компютер не міг стартувати. Тепер поставив на цілий будинок десятку за 300 дольців і маю спокій вже 2,5 року.