Форум Рідного Міста

Студент з Нігерії переміг на конкурсі читців Шевченка

сумна - 18-3-2010 у 14:56

Ось така новина з сайту http://litakcent.com

«У Донецьку студент з Нігерії переміг на конкурсі читців пам’яті Тараса Шевченка.

Студент факультету комп’ютерних наук і технологій Донецького національного технічного університету Осікойя Айо (Нігерія) представляв свій університет на традиційному обласному конкурсі читців, присвяченому пам’яті Тараса Шевченка.

У конкурсі взяли участь 54 конкурсанти з міст і районів Донецької області. Конкурсантів оцінювало авторитетне журі на чолі з режисером Донецького академічного театру опери і балету ім. Солов’яненка, народним артистом України Віталієм Аверченком.

Айо розповів про інтимну лірику Тараса Шевченка, а потім прочитав вірш «Якби зустрілися ми знову…». В університеті зазначили, що їхній студент підкорив журі конкурсу «відшліфованою українською мовою».

За результатами конкурсу нігерійський студент отримав Диплом лауреата І ступеня і цінний подарунок».


Ось тут можна побачити фото хлопчини:
http://litakcent.com/2010/03/17/student-z-niheriji-peremih-na-konku...

Якісь незрозумілі емоції огортають з цього приводу: радіти треба чи сумувати? :-))
А може все було не аж так гарно, і нагорода є лише заохоченням за таке екзотичне як на нігерійця захоплення? Але все ж - 54 конкурсанти було...

P.S. Страшенно цікаво було б знати думку шанованого Dmy як людини з місця подій. :-)




Катерина Слобода - 18-3-2010 у 15:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від сумна
Якісь незрозумілі емоції огортають з цього приводу: радіти треба чи сумувати? :-))
А може все було не аж так гарно, і нагорода є лише заохоченням за таке екзотичне як на нігерійця захоплення? Але все ж - 54 конкурсанти було...

В мене також двоякі емоції. З одного боку добре, що іноземець зміг так гарно розказати вірша, щоб обійти стількох конкурсантів, яким мало б стати встидно, але з іншого боку- що ж то робиться??? :o :saint:

сумна - 18-3-2010 у 17:02

Взагалі-то справжня екваторіальна нігерійська чорнота "чорніше чорної землі", а хлопець таки не є радикально чорний. Тобто можлива домішка білої, в т.ч. слов'янської крові. Але це лише припущення. :-)

Галина Лев - 18-3-2010 у 20:46

А яке має значення, даруйте, його походження чи колір шкіри, якщо людина відчула дух поета??? Крім того, хіба то не є популяризацією нашої літератури на міжнародних теренах? Він же не лише Шевченка вивчає. До того ж, про цю подію багато говоритимуть не лише в нас. А якщо вже хочете проаналізувати шкіру ніґерійців, то вони коричневі (судячи з моїх знайомих). Дуже чорними, аж синіми є хлопці з Ґани. І йолки-палки, перестаньте розводити расизм.

Юрій Сєров - 18-3-2010 у 20:57

Та не бачу тут ніякого расизму, швидше науковий інтерес :)

А ґонор донецьких мало б це трохи задіти...

Соломія Федушко - 18-3-2010 у 21:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
А ґонор донецьких мало б це трохи задіти...

цікаво,і який це в донецьких є ґонор? :rolleyes:

Соломія Федушко - 18-3-2010 у 22:20

Цей нігерієць, Осікойя Айо, вже готується до дня Перемоги :)

Tempika - 18-3-2010 у 23:01

Типової нігерійської зовнішності хлопець, з досить правильними рисами обличчя. А такі дуже чорні, аж синюваті, то кенійці і вихідці з західної африки - сенегальці, наприклад.

сумна - 18-3-2010 у 23:32

Таню, я зовсім на тому не знаюся і можу помилятися на 100 %. :-) Перед тим, як писати оті свої припущення, я подивилася на фото в.о. президента Нігерії, і він здався мені значно темнішим...

http://www.newsru.ua/pict/big/191311.html

Найпевніше те, що Осікойя Айо - хлопець гарний і розумний і заслуговує на якнайбільшу повагу.

Tempika - 18-3-2010 у 23:54

Колір шкіри дуже залежить від освітлення, але все ж буває чорнота холодна, а буває тепла. У нігерійців швидше теплі відтінки, і риси обличчя можуть бути дуже правильними. Хлопець молодець, так :-)

Dmy - 19-3-2010 у 00:08

Цитата:
Оригінальне повідомлення від сумна
Страшенно цікаво було б знати думку шанованого Dmy як людини з місця подій. :-)
Та яка там "людина з місця подій"?! Мене і на конкурсі-то не було:rolleyes:
Так сталося.
Місцевим мусило би бути соромно. Але не буде - у них є справи важливіші.

сумна - 19-3-2010 у 00:12

Дякую, Dmy. Ви, як завжди, влучно.