Форум Рідного Міста

Ahtung!!! Весняний авітаміноз!

Олександр Сташин - 22-3-2010 у 22:54

Прийшла весна! Чудово! Сонце світить!Хлопчики с дівчатками...гуляють)) И післязимова нестача вітамінів. Чим відновити? От у чому питання... Можна взяти необхідні вітаміни з фруктів, АЛЕ. А чи взагалі є вони там? Як це?,- спитаєте Ви, звісно є. Так то воно так, але ось чим ці яблочки золочені обробляли и де вирощували, що б вони, такі добрі, до весни були готові? Яблочкі, котрі навіть черві їсти не схотіли :o! Або все таки краще попити курс перевірених вітамінів? Також спірне питання. Ми з сім’єю, беремо кожну весну Мульті-табс імуно. Хочу сказати, слабкості або частої втомлюваємості, або весіннього депресняку - мы не відчуваємо. Я не кажу, що від весняних фруктів ми взагалі відмовились, просто меньше їх їмо, а от яблочки - вибираємо червиві)))) Ну, так, зовсім трохи)))) С таким маааленьким черв’ячком))

Рост - 23-3-2010 у 02:56

Ну звісно, краще хімію в таблетках поїдати, ніж в яблуках.
Якщо вже так пропре на таблетки, я б краще замість якихось бадів ундевіту з'їв, це все-таки медичний препарат, який хоч якось певним стандартам зобов'язаний відповідати. А в тому табсі ще й лактобацили живуть якоїсь біди, напевно, щоб дизбактеріоз лікувати (хе-хе), а я щось ні разу не хочу, щоб в мене запихали якісь чужі бацили, в мене і своїх бактерій вистачає, приручених.

ПС. А ще в мене яблука не червиві практично. І хімії вони при цьому не знали взагалі. І ще навіть зараз, правда вже небагато, їх лежить в пивниці, от щойно ум'яв три золоті ренети, тепер від вітамінів аж пре. Ех, добре мати свій сад. І город, на якому росте полуниця, справжня, і не треба потім їсти якийсь бад з її смаком.

Павло Жежнич - 23-3-2010 у 09:46

Чому зразу треба таблетки вживати? Хороші яблука і до весни зберігаються, як в Роста! Але він не хоче поділитися :).
А що заважає влітку/восени засипати цукром смородину, малину, чорницю, обліпиху, калину і т д., щоб потім не було весняного авітамінозу? Це без термічної обробки, і дуже смачно взимку/навесні!
Скоро з'явиться городина - весняне джерело вітамінів. А в кого було бажання, той міг в себе вдома вже виростити петрушку, кріп, зелену цибулю, редиску і т.д.
П.С. Не заміняйте свою лінь таблетками!

Катерина Слобода - 23-3-2010 у 17:47

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Жежнич
А що заважає влітку/восени засипати цукром смородину, малину, чорницю, обліпиху, калину і т д., щоб потім не було весняного авітамінозу? Це без термічної обробки, і дуже смачно взимку/навесні!

Я вже кілька років восени і влітку все, що під рукою є заморожую. Того року заморозили сливи, смородину, малину, трускавки, порічки, гумі, абрикоси, ожину. ІМХО, досить добре, бо після розмороження цукру додаю дуже мало і термічної обробки як такої також нема. Суцільні вітаміни... А узвар який добрий вдається...:)

Соломія Федушко - 25-3-2010 у 22:04

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Я вже кілька років восени і влітку все, що під рукою є заморожую. Того року заморозили сливи, смородину, малину, трускавки, порічки, гумі, абрикоси, ожину. ІМХО, досить добре, бо після розмороження цукру додаю дуже мало і термічної обробки як такої також нема. Суцільні вітаміни... А узвар який добрий вдається...:)

В мене аналогічна ситуація, хоча й вітамінів зменшується при замороженні. Але ж все ж таки якісь таки й залишаються :)
Узвари, то не по моїй частині :) А ось морозиво + ягоди = шикарний десерт. Смачно і корисно :)

Андрій Пелещишин - 25-3-2010 у 22:12

Цього року радує велика кількість яблук на продуктових ринках за доступною ціною.

Павло Жежнич - 25-3-2010 у 22:25

Угу, майже під хатою продають по 4 грн за кг - нормальна ціна!

Valentyna Ageeva - 26-3-2010 у 11:44

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Ну звісно, краще хімію в таблетках поїдати, ніж в яблуках.
Якщо вже так пропре на таблетки, я б краще замість якихось бадів ундевіту з'їв, це все-таки медичний препарат, який хоч якось певним стандартам зобов'язаний відповідати.


Золоті слова!
з.і. Єдине, що, мультитабс, на який посилається ТС, це не БАД, це також препарат, не менш "медичний", ніж ундевіт. Досить відомої в Европі фарм-компанії Ферросан.

А щодо того, чи варто пхати разоим з вітамінами та мінералами ще й лактобактерії... Не знаю, мені як раз саме ця ідея і подобається. Там тих бактерій не так вже й багато (скільки їх може бути не те, що в одній капсулі - у цілій упаковці? 10 г? 20? А в икшечнику загальна маса мікрофлори щось близько 2,5-3,5 кг!!!!!!! Крапля в морі - ні?;)) І вони не бо-зна які агресивні, це ж не якісь генетично-модифіковані - це природній штам (наскільки я знаю)...

Та в одному я з Вами згодна на всі 100!!! Якщо у людини все добре, і своїх бацил їй вистачає, вона не хворіє, не сидить днями на... :mad::o ну, Ви розумієте, не страждає алергіями, не лікувалась антибіотиками тощо, то зрушувати такий баланс внесенням чужих бактерій - гріх!

Все індивідуально.

Valentyna Ageeva - 26-3-2010 у 11:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Жежнич
Чому зразу треба таблетки вживати? Хороші яблука і до весни зберігаються, як в Роста! Але він не хоче поділитися :).
А що заважає влітку/восени засипати цукром смородину, малину, чорницю, обліпиху, калину і т д., щоб потім не було весняного авітамінозу? Це без термічної обробки, і дуже смачно взимку/навесні! Скоро з'явиться городина - весняне джерело вітамінів. А в кого було бажання, той міг в себе вдома вже виростити петрушку, кріп, зелену цибулю, редиску і т.д.
П.С. Не заміняйте свою лінь таблетками!


Все це дуже правильно, дуже розумно і мудро, якщо б не єдине "АЛЕ"... Ні, навіть два:lol::
1. Не у всіх є бодай, "6 соток", а яблука на базарі - навіть дуже сумнівної якості - дорогі. Хіба ні? Я вже мовчу про екзотичні фрукти.
2. Та городина, яку зараз так активно продають... Ну, я не знаю, чого в ній більше - користі чи отрути... У всякому разі, "хімії" там повно:(

Андрій Пелещишин - 26-3-2010 у 13:00

Цитата:
а яблука на базарі - навіть дуже сумнівної якості - дорогі.

Ну так як дорогі? 4-5 гривень сільські яблука.

Юрій Сєров - 26-3-2010 у 16:58

Минулого року був шалений врожай яблук, тому спокійно можна знайти сільські по прийнятній ціні.

Рост - 26-3-2010 у 20:52

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Valentyna Ageeva
Золоті слова!
з.і. Єдине, що, мультитабс, на який посилається ТС, це не БАД, це також препарат, не менш "медичний", ніж ундевіт. Досить відомої в Европі фарм-компанії Ферросан.

А щодо того, чи варто пхати разоим з вітамінами та мінералами ще й лактобактерії... Не знаю, мені як раз саме ця ідея і подобається. Там тих бактерій не так вже й багато (скільки їх може бути не те, що в одній капсулі - у цілій упаковці? 10 г? 20? А в икшечнику загальна маса мікрофлори щось близько 2,5-3,5 кг!!!!!!! Крапля в морі - ні?;)) І вони не бо-зна які агресивні, це ж не якісь генетично-модифіковані - це природній штам (наскільки я знаю)...

Та в одному я з Вами згодна на всі 100!!! Якщо у людини все добре, і своїх бацил їй вистачає, вона не хворіє, не сидить днями на... :mad::o ну, Ви розумієте, не страждає алергіями, не лікувалась антибіотиками тощо, то зрушувати такий баланс внесенням чужих бактерій - гріх!
Все індивідуально.

Якщо сходити за посиланням ( http://www.medkrug.ru/medicament/show/7568 ), то видно, що цей препарат - біологічна добавка до їжі, бад. А бад - це не медичний препарат, він не потребує тих клінічних досліджень, які проходять медикаменти перед потраплянням в магазини, наскільки я знаю.

Далі. Навіщо бактерії? Ними збираються лікувати дисбактеріоз? Але, перепрошую, дисбактеріоз - це не діагноз. Нема такої хвороби. Лікарі кажуть, що самого по собі дисбактеріозу не буває, це завжди наслідок якогось іншого захворювання. Навіть якщо бактерії потовкти антибіотиками, після припинення їх курсу бактерії знову появляться. Тому випускати ліки для профілактичного лікування дисбактеріозу (а комплекс вітамінів - це профілактика) - це вже занадто. Хоча модно.

Марія Павлюх - 27-3-2010 у 01:14

Перелік зареєстрованих "мульти-табсів" в Україні як лікарські засоби: http://www.moz.gov.ua/ua/main/siterubr/employ/medicines/?&_pg=1...

Андрій Пелещишин - 27-3-2010 у 14:29

"Вісті з фронтів" ( в смислі - з базару). Яблука є навіть по 2.5 грн за кілограм, грушки (!) по 4 гривні.

Рост - 27-3-2010 у 20:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Павлюх
Перелік зареєстрованих "мульти-табсів" в Україні як лікарські засоби: http://www.moz.gov.ua/ua/main/siterubr/employ/medicines/?&_pg=1...

Маріє, а в самій Данії він як лікарський засіб зареєстрований?

Павло Жежнич - 28-3-2010 у 10:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Valentyna Ageeva
Все це дуже правильно, дуже розумно і мудро, якщо б не єдине "АЛЕ"... Ні, навіть два:lol::
1. Не у всіх є бодай, "6 соток", а яблука на базарі - навіть дуже сумнівної якості - дорогі. Хіба ні? Я вже мовчу про екзотичні фрукти.
2. Та городина, яку зараз так активно продають... Ну, я не знаю, чого в ній більше - користі чи отрути... У всякому разі, "хімії" там повно:(

Я не говорив про власні 6 соток - землю треба доглядати, а це вимагає часу. Можна купувати фрукти і на базарі. А в сезон вони досить дешеві. Яблука зараз в мене під хатою 4 гривні за кілограм коштують. Андрій Пелещишин підтверджує, що на базарі ще дешевше. Зараз цілком доступно купувати свіжі яблука! І навіщо Вам "екзотика" незрозумілої якості в 3-5 разів дорожче, користі від якої значно менше ніж від яблук?
Якщо говорити про зберігання вітамінів на зиму/весну, то яблука консервувати не дуже вигідно, бо вони займають багато місця. Ну хіба варення можна робити. Я акцентував увагу на тих продуктах, які легко консервуються шляхом перетирання з цукром, заливанням цукровим сиропом, заморожуванням (смородина, малина, чорниця, обліпиха, калина, вишня, слива і т.д.), і займають відносно мало місця.
Щодо городини, то таку дрібницю як кріп, петрушку, зелену цибулю можна спокійно вдома вирощувати без особливих зусиль (це якщо є велика недовіра до того що продається).

Андрій Пелещишин - 28-3-2010 у 10:31

Петрушка і окріп також чудово зберігаються з літа в морозилці. Коли влітку вони дешеві - закупити гривень на 20-30, в баночку і в морозильку.

Катерина Слобода - 28-3-2010 у 12:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Петрушка і окріп також чудово зберігаються з літа в морозилці. Коли влітку вони дешеві - закупити гривень на 20-30, в баночку і в морозильку.

Я так само роблю, а того року випробували ще й заморожений базилік. Але то взимку запахи...

Марія Павлюх - 28-3-2010 у 22:15

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Павлюх
Перелік зареєстрованих "мульти-табсів" в Україні як лікарські засоби: http://www.moz.gov.ua/ua/main/siterubr/employ/medicines/?&_pg=1...

Маріє, а в самій Данії він як лікарський засіб зареєстрований?

Не знаю

Павло Жежнич - 29-3-2010 у 14:10

Петрушку й кріп також можна сушити.

Рост - 29-3-2010 у 21:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Павлюх
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Маріє, а в самій Данії він як лікарський засіб зареєстрований?

Не знаю

Це я до того, що в нас зареєстровані деякі медичні препарати, як лікарські, при чому це не просто якісь вітамінки, які не пройшли повних клінічних випробувань і ніде в світі як лікарство не сприймаються. А в нас - будь-ласка, лікуйтеся, дорогі українці.

Андрій Пелещишин - 29-3-2010 у 22:05

Не зовсім до теми, але Ростикова думка наштовхнула. Знайомі водили по Львову шведів. Проходили мимо офісу Оріфлейм. І сказали шведам - "Ото офіс вашої шведської компанії". Для шведів виявилося несподіванкою, що існує якийсь Оріфлейм.
Подібна ситуація є і зі всякими "знаменитими" пивами.

Рост - 29-3-2010 у 22:16

Ага, як чай Грінфілд, і ціла купа інших "іноземних" брендів.
Це як робиться - реєструється в потрібній країні яке-небудь лтд, а тоді продаються тут істинні англійські, німецькі та інші "арійські" продукти.

Ірина Собенко - 3-4-2010 у 08:22

Дуже багато вітамінів, особливо групи В, є в проросшому зерні пшениці. І дешево, і корисно, і не важко зробити. Досить взяти зерна пшениці і поставити у посудину, попередньо промивши їх, і накрити мокрою салфеткою на 24 год. Після цього, щоб їх вживати краще добавити трохи меду (смачніше) і їсти зранку на голодний шлунок. Взимку і навесну - немає нічого кращого за це.

Valentyna Ageeva - 27-10-2011 у 13:20

Виробник мульти-табс (Ферросан) стверджує, наче таблетки Мульти-табс Женьшень допомагають від хронічного стресу та осінньої депресії. Цікаво, чи це так? Для мене проблема актуальна, може, хтось вже випробовував на собі? :)