Форум Рідного Міста

Рецепти паски

Соломія Федушко - 29-3-2010 у 22:46

Здається, що ще недавно святкували Різдво Христове, як непомітно підкрався до нас Великдень :) Добрі ґаздині вже зробили генеральне прибирання помешкань, тож тепер скоро потрібно пекти паски та бабки. Зараз пішла мода купувати паски, адже часу не вистачає. Але це мені геть не імпонує... В українського народу є чимало звичаїв та повір’їв, пов’язаних із приготуванням паски. Так, випікати паски потрібно у чистій оселі. Перед тим усе помити, прибрати в будинку або ж квартирі. Та й сама жінка має вмитися та одягнутися у чисте вбрання. Готувати треба з чистими і світлими думками, з гарним настроєм. У цей день в оселі не повинно бути жодних сварок. Не можна нічого нікому позичати. Такі народні традиції надають відчуття особливості свята.
В мене в сім'ї щодо цієї традиції певна ієрархія :) головна господиня щодо випікання паски - бабуся, а я з матір'ю - асистенти. На правах молодшого асистента, я вводжу щороку нововведення в рецепт :)
Можливо хтось може поділитись своїми рецептами та секретами, щоб паска вийшла пухкою, смачною та гарною!

сумна - 30-3-2010 у 19:08

Як бачите, Соломіє, ніхто не поспішає видавати секрет своєї паски. :-) Як на мене, може це й правильно - зберігати секрет в родині, на те він і секрет. :-)

Поскільки я в родині не старша, то моя роль у печенні паски також полягає в асистуванні. В основному в триманні миски, поки міситься тісто, і в запевнянні господині, що все вдається якнайкраще. :-) Паска в нас печеться традиційна, без жодних нововведень. Головне побажання - якомога більше жовтків з домашніх яєць. Родзинок додається небагато. Оздоблення - лише маленький хрестик посередині з прісного тіста. Любимо, щоб паска була добре зарум'яненою, "чорнобривою". :-)

Поки паска печеться, в хаті має бути тихо: телевізор не пашталакає, ніхто не гримає дверима і не розмовляє голосно. Посадивши паски в духовку, господиня їх перехрещує і лиш тоді закриває дверцята.

Ну і таки купується одна магазинна пасочка, на випадок якоїсь халепи зі "своїми" пасками... :-)


Соломія Федушко - 30-3-2010 у 20:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від сумна
Ну і таки купується одна магазинна пасочка, на випадок якоїсь халепи зі "своїми" пасками... :-)

Тьху-тьху... на щастя, ще такої халепи не мали і надіюсь не будемо мати.
Цього року хочу попробувати пару з цукатами і, звичайно, родзинки :)

сумна - 30-3-2010 у 20:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
Тьху-тьху... на щастя, ще такої халепи не мали і надіюсь не будемо мати.


Так, Соломійко, і нам ще жодного разу не придалася. :-) Але було одного року, що несподівано вимкнули газ на кілька годин. Ціле щастя, що паски вже на той момент були вийняті.

Соломія Федушко - 31-3-2010 у 19:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від сумна
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
Тьху-тьху... на щастя, ще такої халепи не мали і надіюсь не будемо мати.


Так, Соломійко, і нам ще жодного разу не придалася. :-) Але було одного року, що несподівано вимкнули газ на кілька годин. Ціле щастя, що паски вже на той момент були вийняті.

Бажаю, щоб і надалі так Вам щастило :)

Андрій Пелещишин - 4-4-2010 у 18:05

Я не є великий любитель пасок. Мені в пасках не подобається дві речі - вони приторно солодкі та дуже крихкі.
Але цього разу ми зробили паски на заквасці, а не на дріжджах. Результат перевищив очікування. Паска вийшла солодка, але з приємною кислинкою, і, що цікаво, зовсім не крихка.