Форум Рідного Міста

Ми туристичне місто чи як?

Андрій Пелещишин - 8-4-2010 у 12:04

Наштовхнула сьогоднішня тема про обливаний понеділок.
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=8034

Вже багато часу ведуться розмови що туризм є пріоритетним напрямком розвитку Львова. МІською владою навіть утворено "кластер розвитку туризму".
Але я не про це. Я про те, що якщо ми хочем заробляти на туризмі реальні гроші, а не бути відстійником для малозабезпечених сусідів, треба таки трохи попрацювати. Принаймні над собою.

Коли я бачу, як біля "Пузатої хати" Audi Q8 їде по тротуару і розганяє групу туристів, що вийшли з обіду, я розумію - навряд чи людина, що себе поважає, захоче сюди ще раз приїхати.
Коли турист протискується в вузеньких вуличках, вимащуючись об авто, припарковані на тротуарі, я думаю, він шкодує, що з'явився тут.
Те саме напевно приходить йому до голови, коли він стає в купку собачого лайна чи його обризкує авто в дощову погоду.
Я вже мовчу про "обливаний понеділок", перекривання фанатами центральної частини міста і т.п.
Звичайно, правильно було би, щоби цього всього не було і з поваги і любові до Міста та мешканців. Проте, це утопія. Наша бидлувата "еліта" мало цікавить життям людей, що ходять пішки.
Але принаймні туристів не зобижайте! Це наш, і в першу чергу ваш хліб, дорогі наші крутенькі! Якщо би їх не було, думаю, і ваші прибутки були набагато меншими. Або і взагалі, треба було кусок хліба шукати.
Аналогічно і влада.
Невже пан Садовий і компанія думають, що саме голосні фрази і самопіар через утворення всяких напівмертвих "кластерів" щось змінять? Якщо хочете процвітання місту чи принаймні собі - мусите щось робити. Наводьте порядок хоча би в центрі, приводьте до тями збиточників, розчистіть тротуари від авто...
Найприкріше, що "рядові" громадяни тут власне мало на що можуть вплинути, принаймні легальними методами ( а нелегальних нам і не потрібно). Тому мотив допису наступний: можновладці і підприємці, хочете щоби було за що заправити свого джіпа - ставайте трохи собі на горло, робіть щось.

Катерина Слобода - 11-2-2011 у 14:37

Сподобалося мені, що тепер для туристів повстановлювали практично на кожному кроці вказівники дороги до найцікавіших туристичних об'єктів. Зразу впадають в око серед інших знаків та вивісок...і колір тла гарний. Добре видно букви на ньому...

Володимир Возний - 13-2-2011 у 11:00

скоріше "чи як":lol:

Юрій Сєров - 5-5-2011 у 00:55

Ще одне спостереження.
Неділя, мір-труд-май, десь перед 10-ю ранку на вулицях уже купи туристів і, холєра, їм немає де поснідати! :o
Практично всі кафе-генделики закриті, бо всі або сплять або в церкві. Хоч бери і йди в МакДональдс. :)
Можливо, хтось з власників прочитає це і зробить правильні висновки....

Рост - 5-5-2011 у 11:01

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  

Неділя ...
в церкві...
Можливо, хтось з власників прочитає це і зробить правильні висновки....

Не ходити до церкви? :)

Юрій Сєров - 5-5-2011 у 11:26

Цитата:
Не ходити до церкви? :)

У церкву можна піти раніше чи пізніше. А група туристів дасть власнику кафе непогану виручку.

Катерина Слобода - 5-5-2011 у 14:30

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Цитата:
Не ходити до церкви? :)

У церкву можна піти раніше чи пізніше.

Не згідна, Юрку... в Польщі, наприклад, взагалі неможливо знайти де поснідати чи зайти що-небудь купити поки правиться в костелі., все закрито, людей на вулицях нема... А на свята то взагалі! Ніхто нічого не робить...

Юрій Сєров - 5-5-2011 у 16:43

Це, типу, приклад хорошого туристичного міста?

Hanor Narasson - 5-5-2011 у 17:40

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Ще одне спостереження.
Неділя, мір-труд-май, десь перед 10-ю ранку на вулицях уже купи туристів і, холєра, їм немає де поснідати! :o
Практично всі кафе-генделики закриті, бо всі або сплять або в церкві. Хоч бери і йди в МакДональдс. :)
Можливо, хтось з власників прочитає це і зробить правильні висновки....


брати Мак Дональди прочитали вже давно!:baddevil:

Хоча така сама ситуація і в понеділок. :P

Hanor Narasson - 5-5-2011 у 17:43

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

Не ходити до церкви? :)


Ну невже серед власників кафе немає жодного, що ходить до синагоги?:o Ще зауважу, що до синагоги ходять у суботу...:cool:

Рост - 5-5-2011 у 21:58

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Це, типу, приклад хорошого туристичного міста?

Це, типу, приклад життєвих пріоритетів :)
Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
У церкву можна піти раніше чи пізніше. А група туристів дасть власнику кафе непогану виручку.

Юрку, облиш рахувати чужі гроші.
Ну і є "Пузата хата", в кінці кінців. Не помруть бідні туристи з голоду в неділю вранці. Навіть якщо й трохи ся попостять.

Бути гостинним не означає, що треба стати підстилкою для туристів.

Катерина Слобода - 5-5-2011 у 22:19

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Це, типу, приклад хорошого туристичного міста?

Це, типу, приклад життєвих пріоритетів :)
Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
У церкву можна піти раніше чи пізніше. А група туристів дасть власнику кафе непогану виручку.

Юрку, облиш рахувати чужі гроші.
Ну і є "Пузата хата", в кінці кінців. Не помруть бідні туристи з голоду в неділю вранці. Навіть якщо й трохи ся попостять.

Бути гостинним не означає, що треба стати підстилкою для туристів.

Ви читаєте мої думки! :)

Соломія Федушко - 5-5-2011 у 23:05

Цікаво, до чого тут пріоритети? На щастя, ми живемо в такий час, що церкви всі відкриті і служби є, як зранку, так і в обід, так і ввечері....
А ось й, справді, навіть не дивно, а дико, що десь о 10 ранку ні одного магазинчика, реставрації чи чогось подібного нема відчиненого. Якщо чесно, мене це обурює не як туриста, а жителя міста.

Юрій Сєров - 5-5-2011 у 23:35

Цитата:
Це, типу, приклад життєвих пріоритетів :)

"Пррррр.... Стаять..., Ракєль!" (с, Іван Трохимович) :)
Львів задекларував, що він є туристичним містом. У цій дискусії не йдеться про те, добре це чи погано для міста і львів'ян. Це предмет окремої дискусії.
Але, якщо керівництво міста задекларувало, що туризм є пріоритетним (а громадяни керівництво підтримали, переобравши його), то треба послідовно працювати в цьому напрямку.

Цитата:
Бути гостинним не означає, що треба стати підстилкою для туристів.

Можливо я чогось не розумію, але говорив про кафе-ресторани, а не про борделі. До чого тут про підстилку?
Бути гостинним означає, що туристи мають мати змогу поснідати в той час, коли їм зручно, щоб вони захотіли приїхати
сюди ще раз і порадили це зробити друзям-знайомим. І це справді потребує зміни психології громадян міста, навіть якщо вони не задіяні в сфері послуг - потрібно ставати лояльнішими до туристів.

Цитата:
Юрку, облиш рахувати чужі гроші.

Вони справді чужі, з одного боку... А з іншого, гроші, залишені у Львові підуть (ну принаймні мали б в теорії) на розвиток міста, тобто на благо усіх львів'ян.

Demyan - 6-5-2011 у 16:30

Всюди у містах в сб нд в Європі навіть хліба не купиш.
А проблему з їжею Юра вирішується дуже просто і думаю туристи вже ходять поснідавші..адже в готелях сніданки, як правило, включенні і якщо що то їх годують в готелях. А поїхати в місто на екскурсію - шоб ходити по кабаках - трата часу. Хіба сходити в національні кухні - але це все теж домовляються гіди, тому проблем з харчуванням не бачу.

Рост - 6-5-2011 у 19:13

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  

"Пррррр.... Стаять..., Ракєль!" (с, Іван Трохимович) :)
Львів задеклрував, що він є туристичним містом. У цій дискусії не йдеться про те, добре це чи погано для міста і львів'ян. Це предмет окремої дискусії.
Але, якщо керівництво міста задекларувало, що туризм є пріоритетним (а громадяни керівництво підтримали, переобравши його), то треба послідовно працювати в цьому напрямку.


О! Коли ми зможемо відвідати смачних страв у неділю зранку, в ресторанчику "У Юрка Сірого"? :)

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Цитата:
Бути гостинним не означає, що треба стати підстилкою для туристів.


Можливо я чогось не розумію, але говорив про кафе-ресторани, а не про борделі. До чого тут про підстилку?


Юр, я теж не про борделі :)

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Бути гостинним означає, що туристи мають мати змогу поснідати в той час, коли їм зручно, щоб вони захотіли приїхати
сюди ще раз і порадили це зробити друзям-зайомим. І це справді потребує зміни психології громадян міста, навіть якщо вони не задійні в сфері послуг - потрібно ставати лояльнішими до туристів.


Зміни психології громадян міста? І моєї теж? Та мені ну зовсім байдуже, яким туристичним містом назвали Львів наші бюрокради. Чи ти може маєш на увазі, що мені теж треба закривати свою студію і терміново відкривати ресторан, який би працював в неділю зранку, щоб накормити бідного німчуру?
А в мене от є зустрічна пропозиція. Може нашим урядовцям треба створити більш сприятливі умови для бізнесу нашим громадянам? Не якимось туристам, а своїм людям, замість обдирати їх до нитки? А потім уже думати про зайдів.

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Цитата:
Юрку, облиш рахувати чужі гроші.

Вони справді чужі, з одного боку... А з іншого, гроші, залишені у Львові підуть (ну принаймні мали б в теорії) на розвиток міста, тобто на благо усіх львів'ян.


Принаймні в теорії... Юрку, я, і усі автолюбителі, платимо податок на дороги. ДЕ ДОРОГИ? Ті декілька основних, які зробили на кредити під Євро 2012, не з цієї опери. Куди йдуть гроші, які платять автолюбителі? Це великі гроші. Дійсно великі. Це лише дрібний приклад.
Тому облиш надію, всякий тут живущий...

Рост - 6-5-2011 у 19:16

Цитата: Початково розміщене учасником Катерина Слобода  

Ви читаєте мої думки! :)

Ага, кажуть, що в ... гм... думки сходяться :)

Hanor Narasson - 7-5-2011 у 13:23

Цитата: Початково розміщене учасником Demyan  
Всюди у містах в сб нд в Європі навіть хліба не купиш.
А проблему з їжею Юра вирішується дуже просто і думаю туристи вже ходять поснідавші..адже в готелях сніданки, як правило, включенні і якщо що то їх годують в готелях. А поїхати в місто на екскурсію - шоб ходити по кабаках - трата часу. Хіба сходити в національні кухні - але це все теж домовляються гіди, тому проблем з харчуванням не бачу.


Далеко не всі готелі включають сніданок у вартість номеру. Далеко не всі туристи зупиняються у готелях. До Львова багацько приїжджає на пару днів, а то й на день, без нічлігу і старається використати цей час максимально для знайомства з містом.
Гірше того, така ж ситуація і в будні. Протягом останнього часу я пару разів приїжджав до Львова приблизно о 9-й (а підйом був перед 6-ю). Хоча і поснідав вдома, але вже б перед тим, як іти на ділову зустріч о 10-й, то варто було б випити філіжанку чогось теплого і з'їсти канапку. Ну дійсно, хоч у макдональдс йди.:baddevil:

Ну от дійсно - все зачинено.

Я приходжу до висновку, що у нас чим місто більше - тим "лінивіше".
Пару років тому в Києві, в Пирогові ми з колегою захотіли з'їсти другий сніданок. Кафе. Замовляємо дві кави, по парі канапок і дві чарки коньяку. Виявляється, що:
- а в виходниє ми спіртноє прадайом только бутилкамі.:rolleyes:
- а в виходниє ми кофє наліваєм только в пластіковиє стаканчікі.:rolleyes:
Причому ми не хотіли то нести куди-небудь на двір, а сиділи за столиком в кафе.
Нє, ну півлітру коньяку ми б випили, кваліфікація дозволяє.:baddevil: Але не було бажання.:saint: А після того, як ми ще раніше ошпарилися з розм'яклих від горячого чаю скляночок, то ризикувати знову бажання також не було. Коротше, плюнули і пішли геть. Нічого те кафе на нас не заробило.:P

В той же час у Свіржі, в неділю (sic!!!) власниця кафе його спеціально для нас його відкрила і власноручно зготувала перекуску (звичайно, нічого особливого, те, що можна було швидко зрихтувати).

От і подумайте, хто дійсно хоче заробити.

Andreas - 7-5-2011 у 20:06

Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  


Далеко не всі готелі включають сніданок у вартість номеру. Далеко не всі туристи зупиняються у готелях. .
.


А де ще зупиняються туристи? Туристи - то люди, що здійснюють тур, що куплений в туроператора. Жодний, з поважаючих себе туроператорів не буде мати справу з готелем без сніданку.
Ну і по-друге. Шукав я шукав, але так і не знайшов туристичного маршруту з Львовом. Одеса, Севастопіль, Ялта, Херсон, Запоріжжя, Київ - от і все. Львова нема.
Тобто, проголосити себе туристичним містом - не фокус. Фокус - стати ним.

Andreas - 7-5-2011 у 20:23

Цитата: Початково розміщене учасником Demyan  
Всюди у містах в сб нд в Європі навіть хліба не купиш.


Но-но, не треба от... Принаймі у нас всі "бекерайки" (мініхлібопекарні з власним магазином) в неділю працюють. Алкоголь, тютюн, штучний товар - на бензоколонках навалом. В неділю, повторюю.
А в суботу - вся торгівля на повні оберти працює.

Юрій Сєров - 7-5-2011 у 20:48

2 Рост
Щось забагато персональних наїздів, включно з перекручуванням прізвища... Також би міг, але не буду :)

На щастя чи на жаль, ресторанчика я не маю, але якби мав, то у вихідні дні, особливо травневі, він би працював з восьмої ранку

Цитата:
Чи ти може маєш на увазі, що мені теж треба закривати свою студію і терміново відкривати ресторан, який би працював в неділю зранку, щоб накормити бідного німчуру?

Е... Це якась прихована реклама? :) Ніхто і словом не заїкався про твою студію. Ніхто не може нікому вказувати, але якщо відчуваєш, що можеш заробити на бідному німчурі більше, ніж в студії - то чому б і ні? Мо навіть я б наливати каву підрядився :)
Просто висловив свою думку, що тупо виглядає, коли є купа ресторанів і купа туристів, але вони не можуть перетнутися в просторі і часі недільними ранками.
Зрештою, місцевий люд також після утренньої служби не проти випити 50 грам кави... :) Думки і емоції Ханора лише підтверджують мої думки.

Цитата:
А в мене от є зустрічна пропозиція. Може нашим урядовцям треба створити більш сприятливі умови для бізнесу нашим громадянам? Не якимось туристам, а своїм людям, замість обдирати їх до нитки? А потім уже думати про зайдів.

Кхм... Яка ж вона зустрічна? Я не Микола Янович! :lol:
А по суті - так я тільки ЗА. Скажи за кого голосувати на наступних виборах - з задоволенням підтримаю! :)

Цитата:
Принаймні в теорії... Юрку, я, і усі автолюбителі, платимо податок на дороги. ДЕ ДОРОГИ? Ті декілька основних, які зробили на кредити під Євро 2012, не з цієї опери. Куди йдуть гроші, які платять автолюбителі? Це великі гроші. Дійсно великі. Це лише дрібний приклад.

Теоретично так усе можна обіср... спаплюжити. То що, тепер податки не платити і за проїзд і т.д. ? Я вважаю, що зі свого боку треба робити усе можливе, а те, що крадуть... ну вибирати треба наступного разу інших... і дивитися чи вони крадуть і так далі. Демократією це називаєсі... Та й громадські організації, які б контролюваали процес освоєння грошей ніхто організовувати не забороняв.

Офф-топ. У зв'язку з дорогами пригадався передвиборчий ролик "найчеснішого кандидата в президенти Єгора Лупана". Він там казав, що хочете дороги - беріть в руки лопати і робіть, а я собі вертольота куплю. Наскільки геніально все передбачив: Сам купив си гвинтокрила, а Янович радить брати лопати і копати 10 соток...

До Андреаса
Цитата:
Тобто, проголосити себе туристичним містом - не фокус. Фокус - стати ним.

Так до чого і ведеться - проголосили, то будьте добрі кнайпи відкривйайте зрання, а не пополудні!

Рост - 7-5-2011 у 23:32

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  

На щастя чи на жаль, ресторанчика я не маю, але якби мав, то у вихідні дні, особливо травневі, він би працював з восьмої ранку

От коли будеш мати, тоді і поговоримо.
Дратує мекне, чесно кажучи, коли люди так собі теоретизують.
А давай проаналізуємо ситуацію практично?
Коли у нас найбільший наплив відвідувачів в ресторанах? Увечері. Думаю, ти цього не міг не помітити. Ресторани здебільшого працюють до 22-ї, 23-ї години, деякі за північ. Оскільки відвідувачів в той час максимум, усі офіціянти, усі поварі повинні бути задіяні. А тепер скажи, ти, будучи офіціянтом і працюючи до, нехай в середньому. 11-ї вечора, вийшов би на другий день на восьму ранку? Думаю, що в такому режимі тобі би зовсім наскучило працювати дуже швидко. Значить, що робити власнику? Подвоїти персонал. Ну, нехай не подвоїти, але раза в півтора збільшити. Щоб одні зранку працювали до години шостої вечора, а інші починали пізніше і до упора. Бачиш, як ти вже легко розпорядився грошима власника, він тепер повинен оплачувати ще додатково роботу якоїсь кількості людей. А ти впевнений, що в ранкові часи кількість відвідувачів буде така, що ці затрати хоча би окупляться? Знаєш, мені доводилось іноді заїжджати в ту ж "Пузату хату" зранку, щоб поснідати (в силу тих чи інших обставин, коли рано виїжджав з дому і не встигав поїсти). "Хата" працює з восьмої ранку. І ти знаєш, жодного разу не спостерігав в цей час хоч якоїсь значної кількості бажаючих втамувати голод. Так що...
І це тільки один аспект. В дебрі лізти не буду, ліниво.
Повторю, згоден обговорити цю тему, коли ти перестанеш теоретизувати, а дійсно займешся бізнесом. І коли ти хапнеш бузнесового лиха в нашій славній ненці, от тоді і буде "час розмови, час".
Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Цитата:
Чи ти може маєш на увазі, що мені теж треба закривати свою студію і терміново відкривати ресторан, який би працював в неділю зранку, щоб накормити бідного німчуру?

Е... Це якась прихована реклама? :) Ніхто і словом не заїкався про твою студію. Ніхто не може нікому вказувати, але якщо відчуваєш, що можеш заробити на бідному німчурі більше, ніж в студії - то чому б і ні? Мо навіть я б наливати каву підрядився :)

Юрочка, в мене зовсім інша цільова аудиторія :) Мені рекламуватись тут на форумі так само неефективно, як і роздавати рекламні листівки серед студентів, чи на вулицях міста. Тому не пришивай сюди свої фантазії :)
А сказав я про заміну студії на ресторан у відповідь на твій "заклик", що, мовляв, всі свідомі громадяни мають кинутись забезпечувати туристів сніданками, бо ми тепер туристичне місто...
От, знайшов:
Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  

Бути гостинним означає, що туристи мають мати змогу поснідати в той час, коли їм зручно, щоб вони захотіли приїхати
сюди ще раз і порадили це зробити друзям-зайомим. І це справді потребує зміни психології громадян міста, навіть якщо вони не задійні в сфері послуг - потрібно ставати лояльнішими до туристів.


Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Цитата:
А в мене от є зустрічна пропозиція. Може нашим урядовцям треба створити більш сприятливі умови для бізнесу нашим громадянам? Не якимось туристам, а своїм людям, замість обдирати їх до нитки? А потім уже думати про зайдів.

Кхм... Яка ж вона зустрічна? Я не Микола Янович! :lol:
А по суті - так я тільки ЗА. Скажи за кого голосувати на наступних виборах - з задоволенням підтримаю! :)

Ось твої слова:
Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  

"Пррррр.... Стаять..., Ракєль!" (с, Іван Трохимович) :)
Львів задеклрував, що він є туристичним містом. У цій дискусії не йдеться про те, добре це чи погано для міста і львів'ян. Це предмет окремої дискусії.
Але, якщо керівництво міста задекларувало, що туризм є пріоритетним (а громадяни керівництво підтримали, переобравши його), то треба послідовно працювати в цьому напрямку.

Добре. Я ось такий свідомий громадянин, вирішив відкрити ресторан, щоб кормити зранку... не буду повторюватись.
Ось, знайшов я приміщення, в якому можна би це зробити. Купив його. А тепер дивись:



Ця стопочка, це тільки частина документів, робочий проект і купа затверджених дозволів, погоджень і всякого іншого барахла. Сюди не ввійшов ескізний проект і всі попередні погодження, від чого стопочка стала би майже вдвічі вищою.
Так от, чотири з гаком роки тривала тягамотина з паперами в наших бюрократичних установах. Три кола пекла, так би мовити. Тому що усі організації: міжвідомча, пожежники, санстанція, охорона праці, архітектура, захист історичного середовища, обленерго, львівгаз, водоканал і ще декілька інших треба обійти не раз - під час першого погодження, під час затвердження ескізного проекту, під час затвердження робочого проекту і під час остаточної здачі об'єкту. Я не будувався. Я не переносив капітальні стіни. Я просто зробив ремонт в нежитловому приміщенні, яке належить мені, і оформив його, як комерційне. Це не якийсь виняток. Навпроти на рік раніше відкрився магазинчик, говорив з його власником, вгадай, скільки часу він потратив на оформлення паперів? Сакраментальні чотири роки, так-так.
І раз ти не вмієш читати між рядками, скажу тоді прямо.
Наше славне "керівництво міста задекларувало, що туризм є пріоритетним", це чудово, але Юрку, задекларувало воно це НА ПАПЕРІ! Воно не зробило жодного кроку, нічого абсолютно для того, щоб свідомі громадяни могли б "послідовно працювати в цьому напрямку". Більше того, навпаки, воно добряче шандарахнуло по середньому, а малий бізнес майже взагалі прибило, отой бізнес, який і міг би відкривати невеличкі кафешки, в яких могли би кормитися бідні, голодні знедолені туристи.
Про це ж говорив і Андреас - задекларувати мало, треба щось робити. Але ти і його не зрозумів.
Задекларувати мало! Треба створити відповідні умови для бізнесу, якому було б вигідно, повторюсь "послідовно працювати в цьому напрямку".
Далі, про "туристичне місто". Ги-ги. Мій друг недавно познайомився з одним бізнесменом в Польщі. Мають вони спільні гешефти. Так от, той поляк (хоча він не поляк, а білорус, але переїхав жити в Польщу і там вже досить давно має бізнес)... І, значить, той поляк-не-поляк уже двічі приїжджав в нашу туристичну неньку, і двічі його грабувала... наша міліція. І це не поодинокий, знову ж, випадок, це система. Каже тепер, що більше сюди ні ногою.
Риба, Юрку, гниє з голови. І нашій владі треба розпочати з себе. Але вона не розпочне. Кого туди не вибери, є вже надто потужна система, в межах якої окремі люди, навіть ціла команда людей нічого не зможуть зробити. Бо хвіст виляє собакою, оскільки хвіст уже значно більший за собаку.
І, боюсь, що усієї повноти проблеми ти навіть собі не уявляєш. Щоб досягти реальних змін, треба пройти через повний крах суспільства.

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Щось забагато персональних наїздів, включно з перекручуванням прізвища... Також би міг, але не буду :)

Це були ніяк не наїзди. Добре, вибач, якщо ти жартів не розумієш. Тоді, знову ж, раз таке діло, скажу прямо.
Нити на форумі, що тобі хтось щось зобов'язаний не треба. А треба, якщо бачиш, що чогось не вистачає, зробити самому. Приклад показати, так би мовити. Еге ж?
Якщо б у тебе був ресторан, він би працював так, як ти тут закликаєш? Так вперед, показуй приклад! Зроби це!
А не розказуй іншим, як вони повинні жити. Ось до чого я веду.

Юрій Сєров - 8-5-2011 у 11:43

Мій допис абсолютно не стосувався правового і бюрократичного аспектів утворення закладів громадського харчування.
Там, звісно проблеми існують, і підозрюю, що дуже серйозні.

Але мої думки в слух були зовсім про інше! Я просто звернув увагу на те, що недільними ранками Льовом блукають туристи, які б не проти були попоїсти. І, припускаю, що можливо когось ця інформація зацікавить. А якщо не зацікавить... то називається складно...

Цитата:
А не розказуй іншим, як вони повинні жити.

"Спакойствіє, главнає спакойствіє!" :) Цього я точно не робив і тим більше не мав на меті.
Це є форум, де, мені здавалося, всі можуть висловлюти свої думки з різних приводів.
Ну ось Андрій розповів, що йому не подобається як у нас паркуються і їздять (цілком і повністю згідний). Але за твоєю логікою виявляється, що ми маємо мовчати в тряпочку, бо ми не маємо машин і ми зможемо про це говорити, коли станемо власниками автівок, про таблички зможуть говорити лише ті, хто має вищі освіти по дизайну, поліграфії і філології, про футбол може говорити лише той, хто може обмотати усіх гравців Барселони або є власником футбольного клубу, а про бокс, той, хто наваляє двом Кличкам.
Але оскільки я не обмотую Мессі і навіть не є Димінськм, а пишу про то всьо, то набрався наглості висловити своє спостереження і з приводу закладів харчування :). Причому абсолютно меркантильно, про що напишу нижче.

Цитата:
... твій "заклик", що, мовляв, всі свідомі громадяни мають кинутись забезпечувати туристів сніданками, бо ми тепер туристичне місто...

Ну це ти вже перекрутив мої слова. Такого я не казав.

Якщо наше місто прийняло за концепцію розвиток Львова як туристичного міста (нагадаю, що не вважаю це єдиноправильним шляхом розвитку міста), то усі свідомі (або хоча б виховані :) ) громадяни мали б намагатися (звісно, кожен у міру своїх можливостей) змінити трохи свій світогляд і поведінку: бути толерантними з туристами (в тому числі і російськомовними :baddevil: ), не лінитися допомагати їм інформацією; власники ресторанів (якщо це входить в їхні бізнес-плани) відкриватися у вихідні дні раніше, власники автівок не паркуватися на тротуарах (і тим більше по них не їздити), а також з розумінням сприймати усі мінуси "туристичного міста". Ось це я мав на увазі під словами "бути гостинним". Хоча звичайно, що глобально цим займатися мала б влада.
Це все дрібниці (на перший погляд), але мені особисто було дуже приємно, коли в чужому місті нам запропонували зазнимкувати нас, щоб усі були в кадрі і при цьому ще й не втікли з камерою :), гід провів цікаву екскурсію, в кафешці не обдерли, не хамили в транспорті і т.д. Таке місто хочеться відвідати знову.
Інший приклад. Знайомий проїхався на таксі від Головного вокзалу до 5 корпусу Політехніки на таксі за 35 грн. – він почував себе як обпльований. А якби йому хтось з львів’ян порадив перейтися пішки чи сісти на трамвай? – зовсім інші емоції і враження від міста!

А тепер, нарешті, по суті дискусії. Пузата Хата - це є дуже добре. Але вона досить специфічно розташована. Окрім того, снідав ти (я так розумію) в будні дні. Туристи в більшості тусуються на площі Ринок і навколо неї і у вихідні. До ПХ треба йти цілеспрямовано. Це було моє спостереження і якщо тобі незручно/невигідно відкривати свою кнайпу недільним раком, то на здоров’я, нікому ніякої думки не нав’язую. Просто попредь куди точно не варто йти недільним ранком. :)
Цілком можливо, що власникам не вигідно відкриватися зранку, бо ввечері турист проп'є значно більше грошей, а зранку навіть йому алкоголь не продаси до 10-ї. Тобто з точки зору прибутків цілком можливо, що це раціонально.
Але не раз стикався з ситуацією (абсолютно практично, а не «теоретизовано»), коли приїздили гості з інших міст, а деякі потяги (час прибуття яких якогось милого зовсім не узгоджений з львівськими харчувальними бізнес-структурами :) ) прибувають досить рано. І мені, як людині, яка намагається зустріти своїх гостей файно, хотілося б завести їх кудись на каву. А виявляється, що зранку (зрештою після 10-ї вечора також) толком і повести нема куди (хіба що МакДональдс або Криївка... якщо хтось знає інші місцини – пишіть у відповідні дискусії ).
Цитата:
І раз ти не вмієш читати між рядками, скажу тоді прямо. Наше славне "керівництво міста задекларувало, що туризм є пріоритетним", це чудово, але Юрку, задекларувало воно це НА ПАПЕРІ! Воно не зробило жодного кроку, нічого абсолютно для того, щоб свідомі громадяни могли б "послідовно працювати в цьому напрямку". Більше того, навпаки, воно добряче шандарахнуло по середньому, а малий бізнес майже взагалі прибило, отой бізнес, який і міг би відкривати невеличкі кафешки, в яких могли би кормитися бідні, голодні знедолені туристи.

Та ти шо! Та ти мені просто відкрив очі!!! А я купу років просто захоплювався Садовим...

Оце легко тобі нити, теоретизувати і вчити жити владу, став би мером або президентом і зробив всьо файно. :)
І, зауваж, я тобі не кажу, що от коли станеш мером, тоді і поговоримо, ми пишемо тобі тут вже зараз і коли ти станеш мером, то вже будеш знати, що треба робити :).

Наспраді влада міста могла б вирішити багато питань просто елементарно. І навіть це, бо воно дуже просто вирішується елементарним стимулюванням. Відкриваєшся на годину раніше, можеш (наприклад) продавати алкоголь на годину довше чи платити меншу орендну плату чи скасувати нарахування за другу зміну працівників чи ще щось...
То все не є ниття, а обговорення (принаймні я зі свого боку спробував це зробити) невеличкої проблеми (як мені здається) міста. А оскільки цей форум є маленькою частинкою львівського «інформаційного суспільства», то цілком можливо, що хтось хто має чи буде мати трохи відповідної влади зможе вирішити цю проблемку. А також ті, що описані в інших повідомленнях дискусії.

Схоже, Ростику я ненароком став на твій дууууууже болючий мозольчик :) Я не хотів. Чесно. :). Мені прикро, що у нас така бюрократія і ти маєш проблеми з відкриттям бізнесу.


Примітка. У цьому повідомленні я не розказую іншим як вони повинні жити, не закликаю ігнорувати церкву і бути підстилками туристів :).

Рост - 8-5-2011 у 16:42

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Якщо наше місто прийняло за концепцію розвиток Львова як туристичного міста (нагадаю, що не вважаю це єдиноправильним шляхом розвитку міста), то усі свідомі (або хоча б виховані :) ) громадяни мали б намагатися (звісно, кожен у міру своїх можливостей) змінити трохи свій світогляд і поведінку...

Та не прийнято ніякої концепції! Не прийнято! Ну скільки раз про це говорити??? Таким самим чином можна прийняти рішення купити шубу жінці, але не виділити під це грошей.
Я теж можу відкрити магазин і задекларувати, що всі товари роздаються безкоштовно. Народ прийде, а полиці порожні і ніяких товарів немає. Але реклама на фасаді красива - "всі товари безкоштовно!".
Прийнята концепція про щось - це означає крім усього і забезпечення реальних умов для її реалізації.
А ти пропонуєш громадянам і бізнесменам стати в роль цього народу, який прийшов в магазин за безкоштовними товарами.
Тому "зранку гроші - увечері стільці". Зробить влада реальні кроки для втілення концепції - одразу все почне проявлятися, бізнес чекати не стане. Перестане влада цькувати народ, втоптувати його в землю, одразу і психологія мінятися почне, злості менше стане.
А зараз іде просто боротьба за виживання, жорстока і бездушна.

Наступив на мозоль? Не знаю. Мене зачепив цей твій заклик міняти свою психологію, підлаштовуватись під "прийняту концепцію". Бо звучить він неймовірно наївно.
А якщо ж ти кажеш тепер, що ти все бачиш, і розумієш, що є причиною, а що наслідком, то навіщо ці заклики робити?

Юрій Сєров - 8-5-2011 у 23:01

Взагалі ця тема була створена для конкретної критики і зауваг для громади і влади зокрема. Починалося з конкретних, навіть дещо дрібних зауваг, з твоєї, Росте, подачі переросла в глобальнішу критику. Мабуть це й добре.

Але тоді виникає риторичне запитання - яким чином ця місцева влада набирає майже половину голосів виборців? Чому люди так голосують?
І чи мають право на життя такі дрібні зауваження - як лайно і автівки на тротурах і 2-3 кав'ярні відкриті о 9-ій ранку?

Ну, і можливо варто створити окрему тему, про те, які кроки малий бізнес чекає від місцевої влади в першу чергу - це так, щоб можна було орієнтуватися потім чи усвідомлюють хоча б кандидати в мери і депутати, які проблеми треба вирішувати. Та і людям було б цікаво, імхо.