Форум Рідного Міста

Побито рекорд швидкості передачі даних по мережі

Agent86 - 18-3-2003 у 00:49

Опублiковано 13 березня 2003 року

У рамках проекту Internet2, що передбачає створення високошвидкісної мережі для потреб наукових і дослідницьких центрів, на минулому тижні були проведені іспити сегмента такої мережі. У ході тестування 6,7 Гб інформації подолали відстань у 10978 кілометрів менше ніж за 58 секунд. Дані в обсязі, еквівалентним двом повнометражним фільмам якості DVD, подолали шлях з міста Саннівейл (Каліфорнія, США) до столиці Нідерландів Амстердама.

Середня швидкість передачі інформації склала 923 Мбіт/с, що майже в 3500 разів перевищує середню швидкість домашньої мережі. Рекорд фіксувався вченими зі Стенфордського центра лінійних прискорювачів (Stanford Linear Accelerator Center - SLAC) Каліфорнійського технологічного інституту, Національного інституту ядерної фізики і фізики високих енергій Амстердама (the National Institute for Nuclear Physics and High Energy Physics - NIKHEF) і наукового факультету Амстердамського університету (Universiteit van Amsterdam).

Ціль проведеного експерименту полягає в аналізі можливості застосування технологій швидкісної передачі даних у повсякденному житті. Такого роду технології можуть виявитися вкрай корисні, зокрема, у медицині, коли, приміром, науковий консиліум хірургів, будучи заочним, проте, зможе мати у своєму розпорядженні повний обсяг необхідної аудіовізуальної інформації. Допоможе технологія і спецслужбам, службам цивільної оборони, одним словам, скрізь, де людям потрібно приймати важливі рішення спільно, не дивлячись на відстані, що розділяють їх.

У ході експерименту дані пересилалися по мережі Internet2, що обслуговується двома сотнями університетів і наукових організацій, що беруть участь у проекті Internet2. Його метою є організація високошвидкісного зв'язку між університетами для практично миттєвого обміну сотнями мегабайт інформації. Це, однак, лише перший крок. Internet2 - це майбутнє сучасного інтернету, система високошвидкісних комунікацій, що буде потрібна і у повсякденному житті.

Експеримент і вся попередня робота здійснювалися на спеціальному устаткуванні компаній TeraGrid, StarLight, SURFnet, NetherLight, Cisco і Level 3 Communications. Очевидно, витівка ця поки занадто дорога, якщо ціна устаткування однієї тільки компанії Cisco склала мільйон доларів США.


джерела : www.compulenta.ru, BBC