Форум Рідного Міста

Другий міжнародний фестиваль мистецтв «Fort.Missia 2010»

Соломія Федушко - 24-5-2010 у 20:03

На Другому міжнародному фестивалі мистецтв «Fort.Missia 2010», що відбудеться із 2 по 4 липня 2010 р., виступатиме надзвичайно самобутній американський проект «Let Me Introduce You To The End» із Чикаго. Лідер проекту – молодий, проте титулований музикант із непересічною долею та водночас відомий фотограф – Ryan Socash також представить на фестивалі власний музичний відеоперформанс. Переговори із музикантами велись близько року.
http://dzyga.com/content/view/618/277/lang,ua/

fortmissia.jpg - 30kB

Юрій Сєров - 25-5-2010 у 23:22

Чув від організаторів, що 3 липня буде Мертвий Півень.
Треба буде напрягти організаторів, щоб поділилися детальнішою інформацією.

Соломія Федушко - 28-5-2010 у 19:23

На відвідувачів фестивалю чекатимуть: експерименти з джазом, електронікою та сучасним мистецтвом, а також український і польський рок та фолк, театральні дійства, літературні читання, вогняні аеро-шоу на повітряних кулях, майстер-класи, галереї ремісників та ціла купа фестивальних атракцій на фоні мальовничої природи.

Цього року «Fort.Missia» набирає обертів, збільшує програму, доєднує театральну сцену, відкриває територію нового форту та розширює кількість атракцій. Всі дні (і ночі) фестивалю будуть наповненими дійствами.

Рок: «Тартак» виконуватиме свої кращі пісні, «Мертвий Півень» презентуватиме новий диск «Радіо Афродіта», «Пропала Грамота» демонструватиме «подільський фундаментал», гармидер влаштує «Че-Че», добротний рок гратиме гурт «Let Me Introduce You To The End» зі США, найрізноманітніші ґатунки рок-музики демонструватимуть польські зірки «KOKA», «Miazsz», «Samba Sim», «Joxe», «Pigs Like Pigeons», «Przedvertze», «Nachynnye», «Port Przemysl» …

Етно: «Tatosh Band» влаштує дримба-сет та настроюватиме свідомість на медитації, гуцульська капела «БАЙ» покаже що таке правдива музика гір, а гурт «Люди Добрі» утнуть музику і танці із Наддніпрянщини та Слобожанщини, очільниця легендарного львівського гурту «Королівські зайці» Леся Герасимчук та гурт «Коралі» презентуватимуть новий проект на межі концептуального арт-року та етно.

Література: літературний Проект Кабі.Net представить авторитетув сучукрліту.
Електронна та експериментальна музика: одна з найпотужніших d’n’b формацій України «Funkmasters», dub step угрупування «RESTart», DJ Derrick, DJ Tonika, «Zapaska»…

Джаз: «DagaDana» (Польща-Україна), «Tatyana Balakisky & Tet Project » (Росія), «Borisov-Nosova-Yaremchuk» (Росія-Україна), «Shockolad» (Україна)…
Театр: театральний фестиваль «Драбина.UA» представлятиме вистави театрів «Калейдоскоп», «Ага-Т», Муніципального центру імені Вс. Мейєрхольда, «Tapakura» (Швеція) та читання п’єс.

Візуальне мистецтво: ленд-арт проекти на всій території фестивалю представлятимуть формація «Кома», група«Тотем», Топій, Кауфман, Бажай, Петлюк, Хорошко, Барабаш, Савченко, Дзиндра, Ковач, Якунін, Сидоренко, Сусленко, Тремба, Шиян, Коношенко, Soach, Kozyara, Scipior, Savicka, Wojcehovski, Robertson, Astushan, Emetons та ін.
http://dzyga.com/content/view/611/277/lang,en/

Юрій Сєров - 29-5-2010 у 12:34

Остаточна програма буде сформована на початку червня.
Не хочу нікому нічого радити, але мені здається, що недільний день треба зробити більше орієнтуючись на місцеве населення, бо приїжджі в обід вже роз'їжджаються по домівках.

Програма

Соломія Федушко - 11-6-2010 у 10:51

П'ятниця, 2 липня

Велика сцена

17:30 “Джек о’Лентерн” (Україна)
18:30 «Рутенія» (Україна)
19:30 «Joxe» (Польща)
20:30 «Пропала Грамота» (Україна)
21:30 “KOKA” (Польща) в супроводі оркестру “Leopolis”
22:30 «Мертвий Півень» презентація диску «Радіо Афродіта» (Україна)
24:00 Етно-дискотека

Мала сцена

19:30 « Banda ARKAN» (ДримбаСет, Майстер-клас) (Україна)
21:00 «КораЛЛі» (Україна)
22:00 «ForTTrio.Yaremchuk-Alex-Voytyk”(Нідерланди –Україна)
23:00 Юрій Іздрик презентує Мега ПроJekt «Drum ТИатр»: « IZDRYK – Semenchuk – if.ro» & “ForTTrio”&”Sonceklosh”& ”Ecotone”&”FrazeFrazenko”

Театрально-перформансна сцена

Театральний фестиваль «Драбина.UA»
15:00 Драматургічні майстерні з Павлом Ар’є
16:30 Майстер-клас із вербатіму (Центр імені Вс. Мейєрхольда
17:30 Читка п’єси О. Снігурченка «Очі» (театр «Котелок»)
19:00 Читка п’єси Марка Равенхіла «Мати» (Центр імені Вс. Мейєрхольда)
20:30 Центр імені Вс. Мейєрхольда (Херсон) вербатім «Відьми»
21:30 Народний театр-студія «Ага-Т» (Луганськ) вистава «Техніка дихання в безповітряному просторі» (за п’єсою Н. Мошиної)
22:30 Молодіжний театр «Калейдоскоп» (Тернопіль) вистава «Клаптикова порода» (за п’єсою А. Вишневського)

Територія фортифікаційних споруд і прилеглих лісів

14:00 Перший Міжнародний турнір з волейболу , (безпосередньо черз (колючий дріт) лінію кордону Україна – Польща) “Fortmisssia 2010”
16:00 Презентація візуальних проектів LendArt та енвайронмент проектів - Sloma (Fayer show) Група «Кома», Група«Тотем», Топій, Кауфман, Бажай, Петлюк, Хорошко, Барабаш, Савченко, Дзиндра, Ковач, Якунін, Сидоренко, Сусленко, Тремба, Шиян, Коношенко, Soсach, Kozyara, Scipior, Savicka, Wojcehovski, Robertson, Astushan, Emetons та ін.
17:00 Відкриття Ремісничого Містечка.Майстер-класи та демонстрації народних умільців
З 17:00 Аеро –шоу на повітряній кулі «АЗ-АРТ»
21:00 Презентація візуальних проектів LendArt та енвайронмент проектів –
22:00 Sloma та “Przedvertze” (Польща) (Fayer show)

Субота, 3 липня

Велика сцена

17:00 «ShockolaD» (Україна)
18:00 «Przedvertze» (Польща)
19:00 «Nachynnye» (Польща)
20:00 «Pigs Like Pigeons» (Польща)
21:00 «Че - Че» (Україна)
22:00 «Тартак» (Україна)
23:30 Етно-дискотека

Мала сцена

16:00 Оркестр народних інструментів Мостиського районного народного дому Фольклорна формація «Надвечір’я» (Україна, м.Мостиська).
Народна хорова капела районного народного дому (Україна, м.Мостиська).
Місцеві художні колективи (Україна, с.Поповичі). Вокально-інструментальний ансамбль м. Судова Вишня.
Виступ вокалістів, солістів, скрипалів і баяністів(Мостиський район)
20:00 Gran-Pri фестивалю «ВиВиХ-90» - Ярко Хомик,прем’єра літературно-музичного перформансу
20:30 «Borisov – Nosova - Yaremchuk» (Росія-Україна)
21:30 Музичний відео-перформанс «Rayan Socach» (США)
22:30 «Fank masters»: DJ TONIKA у супроводі:
Віталій Гава - труба,
Dmzzz (Проджектор Джміль) – флейта, Soundcrash [Equinox project] Lublin , PL, Corban [Massive sound] Lublin, PLl Derrick [Funk Masters,Львів) Jamik [Paradek djschool]

Театрально-перформансна сцена

11:30 Драматургічні майстерні з Павлом Ар’є
13:00 Читка п’єси Керіл Черчіль «Сім єврейських дітей» (Центр імені Вс. Мейєрхольда)
14:00 Читка п’єси Олега Лишеги + презентація проекту С.Проскурні
16:00 Читки п’єс учасників конкурсу «Драма на драбині»
17:30 вистава Юрій Полєк, Юрій Пилипчук (Івано-Франківськ – Коломия) «На полі крові» (за Лесею Українкою)
18:30 вистава Театру «МИ» (Мостиська) «Лісова Пісня» (Леся Українка)
!9:30вистава Театру «ШАНС» (Судова Вишня) “Амурна Лихоманка” ( Антон Чехов )
20:30 вистава Софії та Джоель Габріельсон (Швеція) проект «Кордони»
21:00 вистава Центр імені Вс. Мейєрхольда (Херсон) вербатім «Херсон- це...»
22:30 вистава Молодіжний театр «Калейдоскоп» (Тернопіль) вистава «Різниця» (за п’єсою А. Вишневського)
00:00 Ніч поезії та вибори короля Поетів Петро Мідянка, Микола Воробйов, Павло Гірник, Віктор Шило, Світлана Поваляєва, Сергій Жадан, Павло Вольвач, Богдана Матіяш, Олесь Ільченко, Василь Герасим’юк,
Лесь Белей, Василь Кузан та інші).

Територія фортифікаційних споруд і прилеглих лісів

13:00 Презентація візуальних проектів LendArt та енвайронмент проектів
З 13:00 Відкриття Ремісничого Містечка.Майстер-класи та демонстрації народних умільців
З 14:00 Аеро –шоу на повітряній кулі «АЗ-АРТ»
16:00 Майданчик Брейк Дансу
«Unikal Family -break dance»(Польща)
«Леополіс-break dance» ( Україна)
19:00 Презентація візуальних проектів LendArt та енвайронмент проектів

Неділя, 4 липня

Велика сцена

14:00 Урочисте вітання Оргкомітетом
15:00 Народний хор «Вишня» (Україна, м.Судова Вишя)
Вокальний ансамбль «Стожари» (Україна, м.Судова Вишя)
Просвітницький колектив «Фольклорний переспів» (Україна, с.Гусаків)
Просвітницький колектив
«Народні джерела» (Україна, с.Тишковичі)
17:00 Троїсті Музики «Соколи» (Україна)
18:00 Лауреат Всеукраїнських та міжнародних конкурсів Володимир Коциловський
Володар Гран-прі фестивалю "Червона Рута" Володимир Питель
Гурт "Львівський вояж"
19:30 «Леся Герасимчук & «КОРАЛІ»» (Україна)
20:30 «Samba Sim» (Польща)
21:30 «Miazsz» (Польща)
22:30 «Let Me Introduce You To The End» (США)

Мала сцена

14:00 Літературний Проект Кабі.Net Монологічні діалоги. Письменники і тенденції (Петро Мідянка, Микола Воробйов, Павло Гірник, Василь Портяк, Віктор Шило, Світлана Поваляєва, Сергій Жадан, Павло Вольвач, Богдана Матіяш, Олесь Ільченко, Василь Герасим’юк,
Лесь Белей, Василь Кузан).
17:00 «Люди Добрі» (майстер-класи Наддніпрянщина, Слобожанщина )
18:00 «БАЙ» (майстер-класи Гуцульщина)
19:00 «Zapaska» (Україна)
20:00 «Tatyana Balakisky & Tet Project» (Росія)
21:00 «Fank masters” - Kind Of Zero ft. Marvinok етнічний ураїнський drum & bass, Derrick & Tonika [Funk Masters], Architect [Paradek djschool], Eddy Brocklyn [Paradek]

Театрально-перформансна сцена

13:00 Закриття фестивалю «Драбина.UA”, нагородження перемежців конкурсу п’єс «Драма на драбині», вручення дипломів. Читка п’єс переможців конкурсу
15:00 Перформанси Вайда,Топій,Savicka,
16:00 Перформанси Бажай,Кауфман
17:30 Майстерклас літературної критики Олександр Бойченко.
19:00 Майстерклас з художнього перекладу Наталка Трохим, Лариса Андрієвська
20:30 Вечір пам’яті тих, хто не з нами.

Територія фортифікаційних споруд і прилеглих лісів

12:00 Презентація візуальних проектів LendArt та енвайронмент проектів
З 12:00 Відкриття Ремісничого Містечка.Майстер-класи та демонстрації народних умільців
14:00 Програма проекту Авто ЗАЗ «Козак»
З 14:00 Аеро –шоу на повітряній кулі «АЗ-АРТ»
15:00 Перформанси
«Samba Sim» (Польща)
16:00 Майданчик Брейк Дансу
«Unikal Family -break dance»(Польща)
«Леополіс-break dance» ( Україна)
19:00 Презентація візуальних проектів LendArt та енвайронмент проектів
із 23:00 Нічне ,вогняне Аеро –шоу на повітряній кулі «АЗ-АРТ»

Повну програму фестивалю можна скачати тут

Юрій Сєров - 12-6-2010 у 20:43

Шкода, що півні в перший день. :(

Соломія Федушко - 12-6-2010 у 21:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Шкода, що півні в перший день. :(

Так, минулого року було краще, коли вони вони виступали другого дня. Але добре, що не останнього :)

Цьогорічна програма мені набагато більше подобається.

Соломія Федушко - 3-7-2010 у 21:00

Організатори МОЛОДЦІ!
Цього року фестиваль не порівняти з минулорічним! З кожним роком все кращає! :)
Театрально-перформансна сцена, велетенська повітряна куля, LendArt - задумки просто супер. Та й те, що до фортів вже є як добратись і розкопують помаленьку теж класно. А то минулого року в такі дебрі прийшлось лізти, щоб побачити кусок якоїсь нещасної стіни третього форту і неможливо було розшукати входу в цей форт. Цього року там театральна сцена :) І вистава "Лісова пісня" театру "Ми" вразила глядачів.
Думаю, наступного року буде ще краще!

Катерина Слобода - 6-7-2010 у 21:16

Фото з фесту http://www.zaxid.net/article/69390/
Хтось може розказати смисл тих інсталяцій, що на тих фото?

П.С. Шановні форумчани,(хто був), ваші фото в студію, будь ласка! З коментарями :)

Юрій Сєров - 7-7-2010 у 15:32

Погоджуся з Соломією, що цього року було краще. Але аж такого захоплення я не розділяю. :)
Знову були проблеми з доїздом. Попри обіцянки прямих маршруток зі Львова не було, треба було їхати до Шегинів за 15 грн., а потім ще 10 тих нещасних 8 кілометрів в убитих запилючених газельках. Нашу якогось милого ще й зупинили ГАІці і тримали десь з хвилин 30. Мабуть не знали, що фестиваль під патронатом Горбаля. :baddevil:
ЛендАрту було менше здається ніж минулого року. Смисл інсталяцій зрозуміти мені було важко, тому пояснити не зможу :)
Також були проблеми з довозом води. Було лише 2 цистерни з водою (1 з питною), тому черги були чималенькі.
З повітряною кулею - не зрозумів, якщо чесно. Її надували цілий вечір, а коли надули, то вж все скінчилося :)

До позитивів варто віднести, що справді значно легше було добратися до фортів, дороги були прочищені. Але знову ж таки жодної мапи тих фортів, тому який з них №3- не зрозумів, цілком можливо, що й не побачив його. Це там де друга сцена була? Ну і якийсь стенд з інфою, що то за форти і звідки вони взялися і для чого потрібні можна було поставити. У №4 на другий поверх не пускали, бо хтось там впав з нього. Музей ще здається з'явився, однак туди не заходили.
Але напрямок правильний - потрібно електрифіковувати, закривати діри, в які можна провалитися, якось підремонтувати, щоб не треба було стрибати. Ні і більше інформації - обов'язково.
Також плейлист цього року був потужнішим, що також відношу до позитивів. І звук сподобався. Майстеркласи були гарні. Всього за 20 грн. можна було зробити самому ляльку-мотанку.
Ніхто вже не ганяв на квадрациклах між гостями.
Про побутове.
З харчуванням було краще, але треба бути обачним. В перший день у військовому шатрі зліва від сцени нам таку гидоту підсунули за такі гроші... :mad:
З туалетами також було краще, імхо. Ще б душ... :rolleyes:
Не розумію, чому не можна було привезти одну вантажівку дрів, а то всі тягали їх лісу, обкладалися ними навколо наметів... Невже то такі гроші?

Словом, фест гарний, але покращувати можна ще багато чого. Тому бажаю організаторам натхнення і хороших спонсорів!

Odarka - 7-7-2010 у 21:29

Юрко, вічно ти якісь мінуси бачиш:))) Випив би собі, закурив і ніц би того всього не бачив:)))
Фестиваль дуже хороший і Марекові Іващишину потрібно пам'ятник поставити за нього.

Катерина Слобода - 7-7-2010 у 22:35

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Нашу якогось милого ще й зупинили ГАІці і тримали десь з хвилин 30.

Ви певно якийсь товар везли контрабандний в наплічнику...;):baddevil:

Цитата:
ЛендАрту було менше здається ніж минулого року. Смисл інсталяцій зрозуміти мені було важко, тому пояснити не зможу :)

А не було цього року описів інсталяцій як минулого?


Юрій Сєров - 8-7-2010 у 00:27

Цитата:
Юрко, вічно ти якісь мінуси бачиш:))) Випив би собі, закурив і ніц би того всього не бачив:)))

Тоді б я не побачив не лише мінусів, а й плюсів. :)
Назагал мені сподобалося, просто перераховую ряд суб'єктивних дрібниць (хіба насправді так важко привезти ще дві бочки з водою, машину дрів і роздрукувати плакати з історичною інформацією про місцевість??? ), які суттєво покращать якість фестивалю. Можливо, хтось з організаторів це прочитає і врахує наступного року. Це не критика, а радше поради. Це ті "мінуси", які дуже просто можна перетворити в плюси! :)

У перспективі, якщо Україна і Польща матимуть безвізовий режим, дивлячись на це фото http://io.ua/img26593s1 можна було б утворити гарний веломаршрут.
Судячи з цих лінків
http://io.ua/s26593
http://www.liveinternet.ru/showjournal.php?journalid=1775961&ta...
я побачив форти "Дзєвєнчиці" і "Марушка Ліс", а також пороховий склад від знищеного форту "Поповичі".
Зробити мапу, невеликі історичні описи, і, особисто мені, це було б значно цікавіше за лендарт.


Цитата:
Ви певно якийсь товар везли контрабандний в наплічнику...;):baddevil:
Угу, "ніжки буша" нам через форт перекинули. Наскільки я зрозумів, водію впаяли штраф за тріснуте лобове скло.

Цитата:
А не було цього року описів інсталяцій як минулого?

Були. Прочитання не вносило багато ясності :). За моїми спостереженнями - мало хто читав :)


Безвідносно ФортМісії все ж таки цікавить запитання, яке вже існує давно: яка подальша доля усіх цих фестивалів?

Бо форти, камені, фортеці - це звісно цікаво. Але у переважній більшості лише раз. Тобто далі основною складовою буде все ж таки підбір учасників і, можливо, якість інфраструктури та побутових умов фестивалю.
Чим далі приваблювати туристів? Чи є сенс у такій кількості фестивалів, які в своїй більшості не особливо відрізняються складом учасників? Чи варто державі продовжувати вкладати кошти у такі фести?

Катерина Слобода - 8-7-2010 у 09:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Зробити мапу, невеликі історичні описи, і, особисто мені, це було б значно цікавіше за лендарт.

Мені також так здається.




Соломія Федушко - 10-7-2010 у 22:04

Юрко, це так ще треба вміти побачити більше недоліків, ніж чогось хорошого. Де ваш позитив подівся? :rolleyes:

Щодо форту №3 - це моя особиста назва (за порядком оскільки щось плутала їх). Ой, з цим фортом в мене дуже "позитивні" минулорічні спогади :) В Інеті знайшла, що ще існує ще якийсь форт, окрім цих двох, тож цікаво було його побачити, але якби я знала... що він в хащах, і потрібно до нього пробиратись поміж цими дебрями, болотом та полями, то б я так не наполягала на цій мандрівці. І уявіть, яке розчарування нас спіткало, коли ми брудні з ніг до голови побачили такий самий бідненький невеличкий мур і трішки окопів. Але це нас не зупинило і ми захотіли знайти вхід, але, думаю, його вже не існує. Оскільки, він так погано зберігся, стіни обросли мохом. Цей форт знаходиться недалеко великої сцени, тобто за нею в лісі, і коло нього, здається, цього року була театральна сцена. Думаю, якби ми мали хоч приблизну мапу, було б набагато легше його віднайти, а не ходити манівцями. Це не форт "Дзєвєнчиці" і не "Марушка Ліс", а назви його не знаю. Підозрюю, що то "Поповичі". Ось такі пригоди, ми мали мулої Міссії :)

Отже, я цілком з вами згідна що потрібно більше інформації про розташування, історію та цікавинки фортів.

А ще якби відкрили цей славнозвісний шлях до Польщі в підземеллі через колодязь, який є в одному з фортів ;) Здається, колодязь цей теж зруйнувався, адже камінець летів вниз десь на 5-7 м, але з точністю не можу сказати, адже ми там були вночі. Зізнаюсь, захопливою була подорож підземеллям з ліхтариками.

Щодо питної води, то ви праві, в перший день, здається, до обіду її взагалі не було :(

А на майбутнє думаю, що велику вагу будуть мати справді підбір виконавців, розваг та зручність перебування на цих фестах. Суджу по собі, все стає одноманітним і фести стають подібними. Ще одна вагома проблема для організаторів, що конкуренція зростатиме. Я чула, що декілька львівських замків збираються піддати концесії, і що теж є думки організовувати там такі фести.

Юрій Сєров - 11-7-2010 у 05:34

Цитата:
Юрко, це так ще треба вміти побачити більше недоліків, ніж чогось хорошого. Де ваш позитив подівся? :rolleyes:

Ви неуважно читаєте. :rolleyes:
Я ж написав, що назагал мені сподобалося.

Від "Попович" не лишилося нічого крім складу пороху. Те що за сценою - "Марушка Ліс".
Ніякого шляху в Польщу немає. Це або криниця для води або ліфт у підвал, в який опускали боєзапас, щоб не здетонував.

Соломія Федушко - 11-7-2010 у 16:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Ви неуважно читаєте. :rolleyes:
Я ж написав, що назагал мені сподобалося.

Прошу вибачення :rolleyes: Я рада, що вам назагал сподобалось :)
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Від "Попович" не лишилося нічого крім складу пороху. Те що за сценою - "Марушка Ліс".

"Марушка Ліс"? А мені здається, що не він... Можливо, це склад пороху?
На мапі, мені здається, що це є форт 1.5 - "Поповичі".
http://fortmissia.com/images/terrytory.jpg
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Ніякого шляху в Польщу немає. Це або криниця для води або ліфт у підвал, в який опускали боєзапас, щоб не здетонував.

А я думаю, що це може бути вхід у підземелля, яке веде до інших фортів. Там є металеві східці, хоч збереглись тільки зверху.

Соломія Федушко - 13-7-2010 у 12:24

Перверзії і рекреації фестивалю «ФортМісія-2010»

Юрій Сєров - 22-9-2010 у 10:59

Fort.missia принесе Львівщині кошти на розвиток інфраструктури Мостиського району

Соломія Федушко - 25-9-2010 у 09:55

"...реставрацію фортів, маркування туристичних маршрутів та створення інформаційно-туристичних центрів для поширення інформації на території країни та закордоном"
Й справді, на наступний рік є шанси, що цей фест буде набагато кращим. Імхо, зі всіх цьогорічних "Fort.missia" була кращою.