Форум Рідного Міста

Linux в державних установах?

Андрій Пелещишин - 9-9-2002 у 17:24

Ідея хороша, і час її настав уже давно!

Але в мене виникає ряд цікавих питань – а що, крім поета Олійника, в ВР не має жодної людини (технічного профілю), яка б розуміла актуальність такого питання.
А то боюся, щоб гуманітарний статус Олійніка не понизив “вагу” законопроекту.

А цікаво – куди дивиться антимонопольний комітет, коли деякі державні установи ставлять вимоги, що вхідні документи подаються в форматах MS Office. Це ж явна підтримка одного виробника (не вітчизняного!)

sasher - 26-9-2002 у 00:37

Линукс это хорошо, но где вы найдете админов, которые за 200 гривн будут с ним возится? Винда и без админа кое-как работает(видел я эти компы в державных установах) а с Линуксом так не получится
[img]javasCript :alert('Tut buv Sasher')[/img]

Андрій Пелещишин - 1-10-2002 у 17:32


Цитата:

Линукс это хорошо, но где вы найдете админов, которые за 200 гривн будут с ним возится?


Щось я не помітив, щоби з Лінуксом треба було возитися, і так чудово справується!


Цитата:

avasCript :alert('Tut buv Sasher')


За хамські спроби наслідити на Форумі - дописувач блокується!! :mad:

Андрій Пелещишин - 8-10-2002 у 16:25


Цитата:

УФС. 9 августа. /КИЕВ/. Государственный комитет связи и информатизации предлагает ввести в технических вузах Украины специальный курс по изучению операционной системы Linux.


На більшості спеціальностей для студентів викладається курс "Операційні системи" у межах якого вивчається Лінукс. Окремий курс - це некоректно!
А якщо студент прогулює пари і не знає предмету - то його проблема ;)

Андрій Пелещишин - 1-11-2002 у 23:05

Цитата:

Міністерство освіти і науки України випустило наказ


Цікаво - а як там тендери, конкурси, боротьба з монополіями?

А у нас до речі з'явилася така ідея - запустити навчальну аудиторію для студентів під Лінуксом

Юрій Сєров - 4-11-2002 у 00:48

Цитата:
А у нас до речі з'явилася така ідея - запустити навчальну аудиторію для студентів під Лінуксом

Погана ідея :mad:

Дмитро Тарасов - 4-11-2002 у 18:14

Цитата:
Погана ідея :mad:

Добра ідея :)
Вчити мережні технології потрібно на своєрідному "навчальному конструкторі" а не на закритій платформі.
Відносно дешева навчальна аудиторія - аргумент :)

Павло Жежнич - 22-11-2002 у 01:25

Студентам треба дати командну стрічку Linux і ніякого графічного інтерфейсу :P. Я 5 років, навчаючись в університеті, пропрацював в DOSі і нічого зі мною не сталося.

Agent86 - 5-12-2002 у 03:34

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Цитата:

Міністерство освіти і науки України випустило наказ


Цікаво - а як там тендери, конкурси, боротьба з монополіями?

А у нас до речі з'явилася така ідея - запустити навчальну аудиторію для студентів під Лінуксом


Щоб там (вище) не казали, а ідея класна, вважаючи на те, що в державних установах може скоро стояти тільки Лінух.
Але нажаль я вже не побачу реалізацію цієї ідеї :(



Павло Жежнич - 5-12-2002 у 14:31

Цитата:

Але нажаль я вже не побачу реалізацію цієї ідеї


В свій час я не бачив 95 Вінди, коли закінчував універ. І ночого страшного.

Семен - 21-12-2002 у 20:08

Пока в гос.учреждениях будет "халявное" ПО, линукса там не будет.

vovka - 21-12-2002 у 20:40

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Цитата:

Міністерство освіти і науки України випустило наказ


Цікаво - а як там тендери, конкурси, боротьба з монополіями?

А у нас до речі з'явилася така ідея - запустити навчальну аудиторію для студентів під Лінуксом

Було б цікаво подивитися.. Добра ідея.
А коли це вдасться реалізувати ?

vovka - 21-12-2002 у 20:54

Цитата:
Першим відправив користувач zizu
Студентам треба дати командну стрічку Linux і ніякого графічного інтерфейсу :P.

Спочатку їм треба розказати що там до чого. От я крім man, chmod та ще декількох команд нічого незнаю.

Цитата:

Я 5 років, навчаючись в університеті, пропрацював в DOSі і нічого зі мною не сталося.

Якщо не сталося, то ти впевнений що саме пропрацював ? :D
Віндовс - це вже інша платформа, трохи інше програмування.. АПІ , ДіректІкс, COM і так далі.. Під лінукс також напевно зовсім інше.. А ДОС , це вже історія...
В ДОС не вивчиш інтернету, тобто веб-програмування , фотошопу.. ще багато чого з того за що зараз платять гроші.. Хоча я свого часу лазив в інет з -під доса Арахною, слухав навіть в досі мп3..
Графічний інтерфейс необхідний. Але командну стрічку знати просто необхідно.. От зараз, наприклад заходжу по SSH на свою сторінку , хочу стерти файл і незнаю як :( А в фтп клієнті .htaccess невидимий і не стирається. Хоч не хоч а вчити конмадний рядок таки прийдеться.

marco - 25-2-2003 у 12:36

Цитата:
Першим відправив користувач vovka
Цитата:

А у нас до речі з'явилася така ідея - запустити навчальну аудиторію для студентів під Лінуксом

Було б цікаво подивитися.. Добра ідея.
А коли це вдасться реалізувати ?


Подивитися можна в ЛДМУ, Пекарська 69, гол. корпус, 3 поверх, кафедра медичної інформатики. Два комп'ютерні класи, успішно використовуються вже 3 семестр.
Подібний клас вже давно живе в Літеху - термінали UNIX, і здається є клас в Універі.

Користувач Олесь - 25-2-2003 у 13:01

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор Паславський
Міністерство освіти і науки України випустило наказ за яким в навчальні заклади можна закуповувати (за державні і спонсорські! кошти) комп'ютери з мінімальною конфігурацією:
ОС - Windows98 (рекомендовано W2000Pro або XP Home).


А цікаво, яка зараз ситуація в Україні з нелегальним ПЗ? Чи вже програми закуповують і державні установи? І чи перевіряє хтось ліцензії? Раніше, я пам'ятаю, переконати керівника державної контори, що треба вивалити немалі гроші за пуделко з парою дискет чи компактом і карткою з золотою печаткою, було навіть не неможливим, а абсурдним.

marco - 25-2-2003 у 13:22

Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь
А цікаво, яка зараз ситуація в Україні з нелегальним ПЗ? Чи вже програми закуповують і державні установи? І чи перевіряє хтось ліцензії?

Державні установи ще ніхто не рухає, але комп'ютерні клуби і особливо софтверні і комп'ютерні фірми так. Зараз жодна фірма у Львові не продасть вам офіційно комп'ютера з заінстальованим неліцензійним віндовсом.
Щодо державних установ, то тут ситуація непроста. На ліцензійний софт відомого виробника треба затратити значні державні кошти. Окрім того, існує законодавчо поняття тендеру, де при цивілізованому підході Майкрософт програє по всіх параметрах. Штрафи державних установ також платяться з бюджету...

Але Америка в цьому використовує метод батога і пряника. Про батіг всі знають, а пряник це українізація Windows (гіркуватий досить) та значні знижки на закупівлю софту для київського державного апарату вищого рівня, в обмін на жорсткий контроль на використанням неліцензійного ПО.

P.S. Перепрошую за відхилення від теми дискусії :)

RomadinR - 29-5-2003 у 16:14

От цікаво, який стан цього проекту зараз. Може хтось знає? Бо уже ж і до нового навчального року готуватися пора... Треба ж начальство якось підштовхувати до вільного ПЗ ;-)

RomadinR - 8-7-2003 у 15:34

Так тихо і непомітно з'явилася нова версія законопроекту від 18.06.
:)

Сергій Бєляєв - 23-3-2005 у 15:17

Ігоре, ну а КОНЕКС, нарешті перейшов на Linux, чи FreeBSD, чи інші варіанти?

Сергій Бєляєв - 24-3-2005 у 09:20

Ну, про QNX, колись згадувалося.

А для замовників на платформі FreeBSD щось робиться?

Сергій Бєляєв - 24-3-2005 у 11:22

Можуть. Просто цікаво було, чи у тому питанні з 1999 року щось зрушилося.