Форум Рідного Міста

Інтернет-клуби порушують громадський спокій

Роман Голощук - 20-3-2003 у 11:32

Службовці Львівського міськвиконкому розробляють пропозиції щодо обмеження роботи інтернет-клубів. Про це повідомив «Контекст-медіа» начальник відділу побутових послуг Львівського міськвиконкому Ігор Родич. Зокрема, пропонується обмежити час роботи Інтернет-клубів, наприклад, до 22-24 години, при цьому діти зможуть у них перебувати хіба що до 21 години, сказав Родич. Необхідність такого обмеження часу роботи Ігор Родич пояснив тим, що гучна музика в інтернет-клубах заважає іншим громадянам відпочивати. Крім того, кожен інтернет-клуб повинен мати паспорт на озвучення, яким, зокрема, має передбачати, що 60% музики, яку використовують в інтернет-клубах має звучати українською мовою. Ігор Родич говорить, що серйозною проблемою інтернет-клубів є те, що там в урочний час знаходяться школярі. Крім того чимало інтернет–клубів не мають оформлених необхідних дозволів на роботу.
Джерело - [url= http://cupol.brama.com] http://cupol.brama.com [/url]

Олександр Ганущин - 20-3-2003 у 20:15

Проблема надумана. Окрім цього міська рада ще й отримає 200 безробітних на свою голову. Перебування дітей обмежувати потрібно, хоча б через згоду батьків. А так, чергова нісенітниця "совдепівського" стилю.

Андрій Пелещишин - 20-3-2003 у 21:19

Я не фахівець з дитячої психології, але деякі ігри, я переконаний, є вкрай шкідливими для дітей. А всі ігри точно шкідливі, якщо на них тратити багато часу. А в деяких клубах діти чуть не півдоби просиджують. Та й гроші батьківські тратять. Треба все таки який порядок наводити. Думати треба. Якщо є ідеї - кажіть

Юрій Сєров - 21-3-2003 у 00:20

Як на мене слід ввести контроль над тим, щоб школярі могли потрапити в клуб виключно у позашкільний час, напр. з 15:00 і перебували там не довше ніж до 19:00.
Боротися можна і досить успішно. На заході не можна вживати на людях і до 21 року спиртного - і нічого з цим не зробиш, порушиш правило - заплатиш штраф. Треба робити щось аналогічне...

vovka - 21-3-2003 у 06:41

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Я не фахівець з дитячої психології, але деякі ігри, я переконаний, є вкрай шкідливими для дітей. А всі ігри точно шкідливі, якщо на них тратити багато часу. А в деяких клубах діти чуть не півдоби просиджують. Та й гроші батьківські тратять. Треба все таки який порядок наводити. Думати треба. Якщо є ідеї - кажіть

Це правда. Як зайдеш в ті клуби то якісь самі там криві, худі і лдеве на очі бачать.. Страшно на тих професійних геймерів дивитися. Півбіди яби то вже були сформовані особистості, а то ще ж малолєтки.. Пішли би в зал качатися наприклад.. Це також затягує, але це хоч корисно.

Ігор+ - 25-3-2003 у 21:13

Кожній дитині компютер додому і під батьківський контроль.
А взагалі-то воно само з часом виправиться, сам колись лазив по всіх місцях де є компютер: СПКБ, Інститути на Науковій, Торгово-Економічний,...

Користувач Олесь - 26-3-2003 у 15:20

Десь читав, що попри всі негативні сторони, комп'ютерні клюби суттєво допомагають вирішувати проблеми дитячої злочинності. Тобто вони пропонують дітям цікаве заняття на вільний час, а більшість злочинів діти коять із-за того, що їм нема що робити. Ясно, що спорт корисний, але не для всіх він ЦІКАВИЙ - тільки для якоїсь частини дітей, так само, як скажімо, книжка. Проблему дитячого дозвілля мали б вирішувати батьки, але з цим загальна ситуація відома - скільки батьків на заробітках, плюс неповні сім'ї.

Однозначно, що діти не мали би втікати з уроків до клюбу, чи сидіти там пізно ввечір і вночі - за тим має бути контроль, але знову ж таки - в першу чергу то би мали припильнувати батьки.

Хоча я сам свого часу втікав з уроків і йшов до історичного чи природознавчого музею :)

Олександр Ганущин - 27-3-2003 у 16:20

Ми зараз живемо в ту епоху, коли правила не те що міняються - вони тільки встановлюються. В тому числі і ті, що стосуються Інтернет клубів. І участю у цьому повинні брати всі зацікавлені особи, в тому числі і батьки. Як на мене, дитина до 14 років о 10 год. має в ліжку лежавти. Перед телевізором, чи книжкою, це не суттєво. А не долучатися до контингенту "дистрофіків", що бачимо вночі в геймерських клубах. Та й дратівливі діти там - страх. Проблема таки потребує вирішення.

Dмитрик - 27-3-2003 у 17:01

"...гучна музика, ...в урочний час знаходяться школярі, ...дитина до 14 років о 10 год. має в ліжку лежавти..."-що це за такі прорадянські висловлювання? Справа не в комп'ютерних клубах, а в дітях, якщо це слово тут умісне, що туди приходять. Придивіться, хіба вони там в ігри грають, може є і такі, але мова не про них, - ні, повірте!!!
Інтернет-клуби, як такі не можуть порушувати громадський спокій, його порушують "чіста пацани" які приходять туди аби зловити якогось затятого геймера, витрясти з нього усі гроші ще й під задок дати, чи не так??? Придивіться уважніше проходячи під таким клубом, особливо якщо він розташований у якомусь садочку району схожого на Сихівський чи Топольної, ви не помітете там жодної нормальної дитини - в 14 років вони вже курять і п'ють стільки, що подумати страшно... Але не подумайте, що я проти клубів та усіх хто там сидить, НІ !!!, мені просто не подобається коли люди переводять одну проблему на іншу тим самим відкидаючи існування першої :(
ЦЕ НЕ ПРАВИЛЬНО!!!!!

Комп’ютерна залежність російських школярів становить 80%

Роман Голощук - 15-4-2003 у 19:52

Як не дивно, але таку інформацію оприлюднили ні міністерства освіти чи охорони здоров’я, а депутати ЗЗ Краснодарського краю. Вони твердо збираються боротися з даною проблемою всіма доступними засобами.

Перший удар, як і годиться, доведеться на комп’ютерні клуби. Депутати з’ясували, що за даними досліджень російських фахівців приблизно у 80 відсотків учнів 5-7 класів загальноосвітніх шкіл виявлено так звану комп’ютерну залежність.

Незважаючи на те, що джерело дослідження назване не було, можна передбачити, що масштаби проблеми в Краснодарському краї дійсно глобальні. Депутати висловили своє незадоволення виконанням постанови «Про заходи щодо впорядкування діяльності комп’ютерних клубів».

Факти ігнорування цього циркуляра підтвердили результати перевірок Держторгінспекції і Державного пожежного нагляду, що виявили порушення багатьох елементарних норм. Депутати вимушені констатувати той факт, що популярність грального бізнесу часто приводить в нього бажаючих отримати швидку наживу, не вклавши додаткових коштів в підготовку інфраструктури закладу.

Було прийнято соломоново рішення: необхідно створити такі умови, при яких діти будуть спілкуватися з комп’ютером в стінах шкіл. А для діючих комп’ютерних клубів треба встановити години роботи з урахуванням режиму дня школяра. До цього питання депутати мають намір повернутися на травневій сесії.
Джерело - [url= http://www.runet.ru/] Runet.ru [/url]

Рост - 21-4-2003 у 09:42

Тут все як завжди. Не можна нічого забороняти, не даючи нічого взамін. Бо тоді це навпаки сприятиме розвитку того, що забороняється.
Я пригадую свою юність. З 4-го класу і до перших курсів інституту я займався легкою атлетикою, спринт і бар`єри бігав. Так от, в ті часи на стадіонах було не проштовхнутися! Як мінімум декілька сотень дітвори на кожному щодня бігало, стрибало... А скільки було різних гуртків!
І нікуди ці спортивні арени не ділися зараз, вони просто пустують. І фінансування великого ця справа не вимагає. І підприємці в спонсорстві зацікавлені. Але менталітет у нас такий - після мене хоч потоп. Як тільки добралась людина до влади, нічого не зробить без власної вигоди. І не дасть іншому зробити знову ж без свого інтересу. А інтереси загребущі...
Ситуація може змінитись, як мені здається, в двох випадках: коли до влади прийдуть свідомі або багаті люди. Ну а коли це станеться у нас, можете самі здогадатися...

Є ще один варіант, і я хочу спробувати його проробити. А саме - організувати якісь такі секції під патронатом церков. Чи вийде щось з того не знаю, але спробувати варта...

Без конструктивізму але в тему

Андрій Пелещишин - 21-4-2003 у 19:41

Сьогодні почув випадково діалог двох учнів випускного (!!) класу.

- Ти чого 2 дні на уроки не ходиш?
- То всьо гейм-клуб ....

Андрій Пелещишин - 21-4-2003 у 19:45

В контексті шкільного доступу до Інтернет мене порадувала урочиста обіцянка (яка зразу почала втілюватися у життя) фірми Галінфоком - надати в кожну львівську школу Інтернет.
Обіцянку вони дали на урочистому нагодженні учасників та переможців Галицького Турніру Юних Інформатиків минулого тижня в актовій залі Політехніки

Mr Shape - 5-7-2003 у 00:56

Даруйте, але звідки гучна музика в інтернет-клубах? я дуже рідко з"являюся у подібнихзакладах, але не чув навіть тихої, бо колонок як таких там немає, тільки навушники...

А в Полтаві боряться

Андрій Пелещишин - 25-8-2003 у 10:58

Цитата:

Исполнительный комитет городского совета Полтавы ужесточил условия работы компьютерных клубов всех форм собственности, предоставляющих доступ для работы и развлечений несовершеннолетним, запретив пребывание детей и подростков в клубах после 22:00.


В распоряжении исполкома сказано, что мэрия также установила общую
продолжительность работы с компьютером в соответствии с возрастом детей и санитарными нормами помещений.

В частности, дети от 8 до 10 лет могут работать с компьютером не более 45 минут, от 11 до 13 лет - не больше двух сеансов по 45 минут.

В сообщении также сказано, что в помещениях, где находятся дети, запрещено курение, продажа табака и алкоголя, распространение и продажа продукции эротического содержания, а также - запрещен доступ к интернет-сайтам, демонстрирующим порнографию и насилие.

Мэрия также обязала работников компьютерных клубов проверять наличие у несовершеннолетних документов, удостоверяющих их возраст.

Распоряжение также предусматривает, что субъект, начинающий работу по предоставлению компьютерных услуг, должен получить разрешение городской санитарно-эпидемиологической станции, пожарного надзора, правоохранительных органов и зарегистрироваться в службе по делам несовершеннолетних отдела семьи и реализации молодежной политики мэрии, чтобы получить соответствующее регистрационное свидетельство.

Также учредители компьютерных клубов должны получить разрешение Управления содействия предпринимательству мэрии на право осуществления деятельности в этой сфере услуг в Полтаве.


Джерело - http://korrespondent.net

dr.Trollin - 25-8-2003 у 15:34

А от є у мені одна така собі підозра (дуже негарна)
і ще одна _ВЕЛЬМИ_ цікаво-несподівана пропозиція.

-1- *підозра* а чи не проводив хто корелятивного аналізу узгодження Зростання кількості молоді, що у комп-клюбах час збавляє з Спаданням прибутків наркоторгівельних організацій?
(єдиниа з них, хто на тім заробляє - то прожукуюча Кола-місткі суміші) Більшість же з уживаних наркотиків - понижують реакцію (і маєш безславне смерь у Дуумі) а !гоовне! заебрають вільний фінансовий ресурс.

-2- *пропозиція*
Неодноразово ж чулося (і не лише тут)
<бачимо сколіозні спини хирлявих ґамерів>
ну?? А чому б Мерії (хоча б Львівській) - не ввести пропозицію (підкріплену
попередньою Активною пропагандою у массмедіях та школах
та Стислим контролем за виконанням)
-- скільки часу провів на тренажерах -- стільки бався.
Імхо - оптимальним - би було встановлення тренажерів у ґеймклюбах, або опціонально - видача карток на реалізацію ґейм-часу у спорт-клубах.
Розрахунок часових норм, за який конкретна особа з молоді "накачає" собі на ґамлення - покласти на працівників Львівського Інфізу (імхо -- цілком би справились з таким розрахунком).

Сам цимус (ака соложка родзинка) у тому - що під сей проект Цілком реально ще ж і нЕзлий ґрант вибити !!!!!
Себто реалізувати його не за кошт міста!!
Та же ж і непогану інформаційну розкрутку зорганізувати??
А якщо б ще оті тренажери (хочби вже простійші) на Львівських-же заводах зобов'язати виконати...

(щось мені мниться, що тут хтось з Мерців проскакував?)

Андрій Пелещишин - 25-8-2003 у 16:49

Я вже це питання закидав знайомим, у тому числі в ЛМР, благо декого знаю (Ростислава Пелещишина наприклад ;) Правда, він зараз не має тимчасово доступу до Інету, тому на Форумі і не з'являється.)

Це ж питання я актуалізував для керівництва одного з міст області (там все вигляє ще гірше ніж у Львові). Думаю, що з вересня будуть якісь перші результати.

Я пропоную кожному зі зацікавлених у наведенні порядку в цій сфері прилучитися - зокрема, знайти офіційні матеріали по різних аспектах цього бізнесу (санітарні норми, охорона праці, прецеденти, досвід інших країн, позитивні та негативні приклади, цікаві пропозиції тощо). Бо політики в переважній більшості поки що далекі від інформаційних технологій і підсвідомо уникають рішень у сфері, яка їм мало знайома і виглядає ніби на "десь збоку".

Дуже би була корисною допомога в аналізі ситуації лікарів, зокрема окулістів, ортопедів і психологів. Десь на Форумі був дитячий психолог, спрою до нього достукатися

Василь Яворський - 26-8-2003 у 13:26

Здається тут просто зациклилися на відвіваннях гейм-клубів дітьми. Тут звичайно проблема є. Але перш за все то є проблема вілдносин діти-бітьки. Якщо батьки не можуть проконтролювати своїх дітей, то жодними законодавчими чи нормативними актами цього не добитися. Тут буде та ж ситуація, що і з цигарками до 18: бізнесмени хочуть жити. Є і інша проблема: недостатня комп"ютеризація нашого суспфільства, згідно статистики лише 15% українців жителів міст у віці до 20 років мають постійний доступ до комп"ютера і лише 43% з нихдоступ до інтернету, для порівняння в Росії 49% - доступ до комп"ютера і 76% з них - до інтекрнету. Ось це є проблемою два.
Та й саме питання ще напочатку обговорення не правильно поставлене. Інтернет-клуби спокою не порушують, я проживаю якраз над одним із таких. Всіляки трафунки бувають, але від бару за три будинки від мене і шуму і порушення спокою значно більше.

Людмила - 27-8-2003 у 20:01

Мушу почати з того, що вже офіційно існує термін "компютерна залежність" і на Заході навіть розроблено програми позбавлення від цієї недуги.
Діти і компютер--проблема неоднозначна.
Так, дитина наче під наглядом: і у халепу не встряне, і пити-курити не піде... Але чи завжди контрольовано споживається інформація (якщо говорити про Інтернет)? Кількість "цікавого", що приваблює підлітків-особливо хлопчиків-порно, насильство... --то не секрет. Ігри (особливо "стрілялки-вбивалки";) то ще один шлях до психічних розладів і, в майбутньому, формування неадекватної особистості. Найстрашніше, що це не є страшилками.
Вихід? Контроль. Цікаві заняття, рух. Але найголовніше--частіше розмовляйте зі своїми дітьми, вони у нас дуже самотні.

Андрій Пелещишин - 27-8-2003 у 20:44

Я би відмітив одну специфічну загрозу, пов'язану з клубами зокрема.

Часто доводиться чути "краще хай сидить за комп'ютером ніж у підворотні". І в цьому відображена незнання батьками небезпеки комп'ютерної залежності дітей.

Тобто - алкоголь батьки контролюють, цигарки контролюють, наркотики також, зі дитячим криміналом" не дозволяють підтримувати стосунки. А коли мова йде про комп'ютерні захоплення - будь-ласка, скільки влізе, тільки би на вулицю не йшов. Хай очи повилазять! А в тому ж Інеті (та й просто в клубі) всі небезпеки все-рівно будуть.

Я впевнений, що на жаль більшість батьків практично не знають, що робить дитина з комп'ютером (особливо в клубах).
Я недавно одного такого батька завів у один клуб - він аж за серце схопився!

У сенсі свіжості та екстраординарності проблема комп'ютерної залежності є напевно небезпечніша за традиційні.

dr.Trollin - 27-8-2003 у 22:00

2Людмила
Шановна таки трохи сумішені тезиі у Твоєї честі.
Залежність компутерна - є. І річ то страшна. І маловиліковна.
І стрілялки - то зле (а навіть і вбивчо).
_АЛЕ_ (злегка) перефразовуючи/осучаснюючи вираз "як тільки я чую (контроль над інформацією) -- рука сама тагнеться до ревоьльвера".
З цим словосполученням треба не менш _обережним_ бути, як і з лайливими виразами. Розкидуватись не слід!

Зіронька - 27-8-2003 у 22:47

А починали про гучну музику у гейм-клубах...
Як на мене, кожна людина, що доросла до вміння совати "мишкою" має право вибору: псувати очі за монітором (раніш то за книжками і телевізором робилось) чи бігти на стадіон. І розмови про те, скільки в тому жахливому неті бридоти, лише підігрівають інтерес: заборонений плід...
Згодна, що віртуалка затягує. Але, перефразую пані Людмилу, передусім мусить бути САМОконтроль. А то повшниплюємо носи у той комп і скоро навіть з друзями лише в чаті балакатимемо.
Хай живе почуття міри!

Василь Яворський - 28-8-2003 у 12:06

Змінити дітину приділяючи їй увагу можливо до років 10, а у цьому віці діти ще не дуже часто по геймклубах совгаються. Пізніше, у підлітковому віці, у кожного вже складено свую систему цінностей. Отже вихід (словами Людмили)? Скажімо нове покаління можна "врятувати", а що робити із сьогоднішніми підлітками? Втрачене покоління?