Форум Рідного Міста

Фанатам бібліотек присвячується

сумна - 18-7-2010 у 07:34

Як сказав би Капітан Очевидність, бібліотека - це насамперед книжки. Але не тільки. Це ще й неймовірної краси приміщення.

А тому погляньте, будь ласка, на ці інтер'єри. Я, як кажуть, зазнала культурного шоку. :-)

http://curiousexpeditions.org/2007/09/a_librophiliacs_love_letter_1...

Але запасіться терпінням і часом - там біля 100 зображень... :-) І загалом сайт цікавий.

Мої фаворити - бібліотеки в Ріо-де-Жанейро (краса як така) і в Оксфорді (краса стилю).

Соломія Федушко - 18-7-2010 у 23:11

Дякую Вам за шикарну тему :)
За "величністю" кількості книг, здається, є бібліотека Конгресу США
Класна ідея бібліотеки з книгами на ланцюгах в Англії, варто й українцям задуматись...
Більшість з тих інтер'єрів мають якусь магію, але найбільше - бібліотеки Джорджа Пібоді (США) та бібліотека Торгової Палати (Голландія). А ось вигляд Королівська бібліотека (Бразилія) аж дух захоплює :) Уявіть, як там файно читається :)
Де нашим Львівським рівнятись... :rolleyes:

сумна - 20-7-2010 у 10:37

І Вам дякую, Соломіє, за те, що не дали темі впасти "насухо". Було б прикро. :-)

А це бонус: :-)

http://www.miragebookmark.ch/most-interesting-libraries.htm



Соломія Федушко - 29-7-2010 у 23:08

Так, було б й справді прикро. :)

Сьогодні на сайті ЛітАкценту вичитала, що поява бару-бібліотеки становить конкуренцію звичним бібліотекам в Угорщині. Досить оригінальна ідея зацікавити людей читати книги :)

http://litakcent.com/2010/07/29/v-uhorskomu-bari-vlashtuvaly-biblio...

Ярина Швець - 3-8-2010 у 18:56

Справді спасибі за таку необхідну тему ....)) Здавалося б у нас, в Україні, вона вже давно нікого не цікавить, хіба, що тих людей, які ще якимось чином зв"язані з наукою. Бібліотеки тепер не мають такого попиту як колись. Люди шукають легшого доступу до видань, читуючи все в он-лайні....Навіть дипломні і курсові тепер виконуються таким чином(((. В моїй викладацькій практиці, нещодавно зіштовхнулася з випадком, коли не всі студенти знали, де в їхньому місті розташована бібліотека...(( жахливо..і сумно!!
Зрозуміло, що фонди бібліотек , як і їх вигляд (в порівнянні з європейським, - переглядала Вашу ссилку) не такі вражаючі!!!Проте. справді шкода, що роль друкованої книги не відіграє вже такого значення...(((.. Мабуть, Гутенбергу і Федорову це б не дуже сподобалося...

Катерина Слобода - 3-8-2010 у 19:03

Цитата: Початково розміщене учасником Ярина Швець  
Справді Проте. справді шкода, що роль друкованої книги не відіграє вже такого значення...(((.. Мабуть, Гутенбергу і Федорову це б не дуже сподобалося...

Думаю, що електронні книги та рідери електронних книг їм би дуже сподобалися :)

Ярина Швець - 3-8-2010 у 19:11

...однак , є одне "але", не все, що можна прочитати за допомогою рідера - є в електронній наявності, на жаль...((

сумна - 3-8-2010 у 22:35

Друкована книга ще поживе!

Як сказав Умберто Еко, "Книга - це як ложка, молоток, колесо або ножиці. Після того, як вони винайдені, нічого кращого вже не придумаєш".

http://www.ozon.ru/context/detail/id/5086717/



Соломія Федушко - 3-8-2010 у 22:55

І ще декілька "але" читання втрачає свою "магію", якщо читати, наприклад, за доп. рідера чи з монітору. Художню літературу я читаю тільки в друкованих виданнях, сам процес читання включає в себе запах і відчуття у руках книги (хоча тепер він став противним, мабуть чорнила якісь хімічні виготовляють), виділення маркером цікавих цитат чи фраз, які варто запам'ятати, можливість заснути з книгою у руках. Модернізм класно і зручно, але все ж таки залишаються речі, яких не хочеться змінювати, оскільки ти отримуєш від них певне задоволення.
Так і ще той факт, що надзвичайно багато потрібних і цікавих книг припадають пилюкою у бібліотеках :( І нашим львівським "скарбничкам книг" ой як далеко до європейських... Якби ж бібліотека мого дитинства на вул.Окуневського, чи наша бібліотека ім.Стефаника, чи бібліотека університету ім. Франка на Драгоманова, чи бібліотека академії друкарства чи науково-технічна Політехніки (можливо, це є якісь варті уваги львівські, але була тільки в цих) була б, як наприклад, в Ріо, то там би багато книгоманів жили. Але треба змиритись з реальністю :( і дбати про книги, які пропадають, губляться, хоч варті нашої уваги.
Здається, в бібліотеці ім.Стефаника намагаються літературу потроху переводити в електронний варіант.

Ярина Швець - 4-8-2010 у 10:20


Юрій Андрухович
"Бібліотека"

БІБЛІОТЕКА
ми шукаємо щонайточніших знань
драбинами сходимо на вищі поверхи книгозбірні
нишпоримо по стелажах спільно з павуками
здіймаючи крейдяні хмари під стелею
мов на вершині стрімкої вежі
почуємося повітряними гімнастами
аж забиває дух і ледве
втримуєм рівновагу
поринаємо в найтовщі томи без надії колись вибратися
книги поглинають нас як моря
хапаємось руками за різьблені виступи
сяк-так тримаємось на поверхні
і коли вже цілком підупадем на силі
засапані обсипані штукатуркою
здається знаходимо
в гущавині сап’янів та коленкорів
притулене до стіни
легке і тепле
гніздо
вуличної ластівки ....


Соломія Федушко - 4-8-2010 у 20:02

О, Андрухович :)
А ще він писав, здається, у "Московіді", що зрештою будь яка бібліотека – це велика каналізація людського духу.

Ярина Швець - 5-8-2010 у 15:56

Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  

бібліотека – це велика каналізація людського духу.


Мені здається, що така цитата не особливо високо піднімає тему бібліотеки на цій сторінці!!! на жаль!! :(((

сумна - 5-8-2010 у 19:52

Цитата: Початково розміщене учасником Ярина Швець  

Мені здається, що така цитата не особливо високо піднімає тему бібліотеки на цій сторінці!!! на жаль!! :(((


Ні, все трохи інакше! :-)

Не можна ототожнювати з думкою автора слова літературного героя. Тим більше сказані в момент "роз'ятрювання ран"! :-)

Точна цитата:

"До речі. Погляд з точки зору каналізації. Вона вирує не так уж й глибоко піді мною. Причому це одне з магістральних річищ – русло, в яке зливаються середні та малі каналізаційні потоки, що ще можна до цього додати? А нічого. Бо колись мені радили мудрі люди вивчити схему московської клоаки – в житті, як і в літературі, все може знадобитися, тим більше, я хотів описати її у своєму віршованому романі. Однак лінощі і постійна зайнятість жіноцтвом перешкодили мені це зробити. З усього, що стосується каналізаційних систем, пригадую лише слово «колектор», хоча колектори існують і в бібліотечній справі. Зрештою, будь яка бібліотека – це велика (більша чи менша) каналізація людського духу. Визначення, яке варто запам'ятати для своєї майбутньої Нобелівської лекції.
Гей, фон Ф… кретине, про яку Нобелівську лекцію ти зараз триндиш, про яку Нобелівську лекцію, голубе? Ти сидиш під землею, п'яний, хворий, обдертий, з розбитим коліном, без грошей, без авіаквитка, ти не знаєш, як звідси вибратися і чи взагалі звідси можна якось вибратися, ти на межі буття й небуття, фон Ф., і це не жарти, але ти, замість того, щоби потроху призвичаювати себе до найгіршого й налаштовуватись на визволительку смерть, починаєш ні сіло ні впало призвичаювати себе до найкращого і налаштовуватись на Нобелівську премію. Гірко посміятися з тебе, блазня, та й вже!"



Соломія Федушко - 5-8-2010 у 21:10

Пані Іринко, Ви немов прочитали мої думки! Дякую! :)

Моя винна, що вихопила цитату з контексту, не здогадуючись, що не всі читають Юрка Андруховича, і, що трактування цієї цитати можливе в іншому сенсі.

Юля Романишин - 11-8-2010 у 00:54

Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  
О, Андрухович :)
А ще він писав, здається, у "Московіді", що зрештою будь яка бібліотека – це велика каналізація людського духу.


Соломійко, може Ви мали на увазі твір Ю.Андруховича "Московіада" ?? а не "Московід"...??? :lol:

Катерина Слобода - 11-8-2010 у 09:09

Цитата: Початково розміщене учасником Юля Романишин  

Соломійко, може Ви мали на увазі твір Ю.Андруховича "Московіада" ?? а не "Московід"...???

то просто опечатка...Всі і так прекрасно зрозуміли про що мова...

Соломія Федушко - 14-9-2010 у 22:16

Цитата: Початково розміщене учасником Юля Романишин  

Соломійко, може Ви мали на увазі твір Ю.Андруховича "Московіада" ?? а не "Московід"...??? :lol:

Так, це банальна опечатка. Прошу вибачення, буду уважнішою!

Щодо теми, то в ЛітАкценті ( http://litakcent.com/2010/09/14/vidrestavrovano-apostolsku-bibliote... ) повідомили, що відреставровано Апостольську бібліотеку Ватикану.
Цитата:
Апостольська бібліотека Ватикану знову відкривається після трирічної реставрації, повідомляє. Перших вчених у її зали пустять 20 вересня.

На роботи було витрачено 11,5 мільйонів доларів; в залах і сховищах було встановлено сучасні системи кліматичного контролю, а також новітні сигналізації та охоронні системи. На 70 тисяч книжок було встановлено комп’ютерні чіпи, щоб видання було не можна непомітно винести з будівлі.

Все це має посприяти збереження цінних фондів бібліотеки. Одним зі стимулів вжити додаткових заходів обережності стала справа професора історії мистецтв університету Огайо Ентоні Мельнікаса. У 1987 році він виніс з бібліотеки кілька сторінок манускрипту XIV століття, що належав Петрарці. У 1996 році вчений зізнався в цьому і був засуджений на 14 місяців в’язниці.

Представники Ватикану спеціально підкреслили, що ремонт закінчився вчасно, що є рідкістю для Італії. Тим не менше, головний бібліотекар Святійшого престолу кардинал Раффаеле Фаріна подякував за терпіння тих дослідників, які змушені були на три роки перервати свої дослідження і чекати відкриття бібліотеки.

Приєднаний файл: phpV95oF2 (28kB)
Цей файл був завантажений 495 разів

Соломія Федушко - 30-9-2010 у 09:19

Вітаю всіх бібліотекоманів! :)
Сьогодні, 30 вересня, святкуємо Всеукраїнський день бібліотек!