Форум Рідного Міста

Галицький турнір юних інформатиків

Роман Голощук - 21-3-2003 у 17:33

Кафедра “Інформаційні системи та мережі” НУ “Львівська політехніка”, Львівська дитячо-юнацька технічна школа,
Інформаційно-методичний центр освіти м.Львова

Запрошують до участі у Турнірі юних інформатиків Галичини школярів, які пов’язують своє майбутнє з діяльністю в галузі сучасних інформаційних технологій, інформаційних систем та мереж.
ГАСЛО ТУРНІРУ:
Юні таланти - наше головне багатство і надія
ГОЛОВНА ТЕМА ТУРНІРУ:
Домашній комп’ютер
МЕТА ТУРНІРУ:
виявлення обдарованих юних програмістів та бригад виконавців, формування творчих колективів, створення їм умов для доведення власних програм до товарного рівня, консультації по реалізації та впровадженні кращих програм, створення програмного забезпечення персональних комп’ютерів, запрошення до співпраці у розробці інформаційних систем та мереж
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ ТУРНІРУ
Турнір проводиться в два тури (заочний та очний).
ЗАОЧНИЙ ТУР (вересень - квітень). Розробка прикладної інформаційної системи побутового застосування необхідно вислати дискету або СD з вихідними та виконуваними кодами програм, їх детальним описом, алгоритмом роботи, описом використання програми, вказавши автора розробки, за адресою: м. Львів, вул. С. Бандери 12, каф. “Інформаційні системи та мережі” (к. 122 4 навч. корпусу,тел.39-85-38) з вказанням “Галицький турнір юних інформатиків” або м. Львів, вул. Антоновича 70, Львівська міська дитячо-юнацька технічна школа (тел. 35-33-09)
ОЧНИЙ ТУР проводиться у 2 етапи.
1 етап відбуватиметься дистанційно (в on-line режимі) для учнів з інших міст 16 квітня. Для цього необхідно мати доступ до мережі Internet. Ознайомчий семінар з проведення очного туру відбудеться 2 квітня о 1400 на кафедрі ІСМ.
2 етап для львів’ян та учнів інших міст, які не мали технічної можливості пройти тест дистанційно, проходитиме о 10 год. 17 квітня у комп’ютерних лабораторіях кафедри ІСМ.

На переможців та учасників турніру чекають цінні призи, комп’ютерні аксесуари, ліцензійні програмні продукти, пропозиції до творчої співпраці по створенню промислових програмних комплексів та запрошення на навчання в Національному університеті “Львівська політехніка” на кафедрі “Інформаційні системи та мережі”.

Докладніше можна дізнатися за ел.поштою: school@icm.lviv.ua або roman_p@icm.lviv.ua

Докладніша інформація про турнір

Роман Голощук - 10-4-2003 у 15:15

Дистанційний очний тур (в режимі on-line), відбудеться 16 квітня в Інтернеті за адресою http://icm.ridne.net/turnir/ . Умови проведення турніру подані на цьому сайті.
У випадку відсутності технічної можливості пройти дистанційне тестування в Інтернеті, чекаємо Вас 17 квітня о 10 годині на кафедрі “Інформаційні системи та мережі” НУ “Львівська політехніка”, за адресою: м.Львів, вул. О.Невського 5, корпус №4 кім.122, де відбудеться класичний очний тур (в комп’ютерних лабораторіях кафедри ІСМ)
Нагородження учасників та переможців відбудеться 17 квітня 2003 року о 15 год. в актовому залі головного корпусу НУ “Львівська політехніка” (вул. С.Бандери, 12).

Просимо усіх, хто має можливість, інформаційно підтримати цей освітній проект.

Галицький турнір юних інформатиків 2003 – впровадження нових освітніх технологій

Роман Голощук - 20-4-2003 у 21:07

Історія виникнення і проведення турніру налічує вже багато років і за словами голови організаційного комітету турніру, завідувача кафедри ІСМ професора Володимира Пасічника покликаний дати можливість багатьом талановитим дітям виявити себе в такий спосіб, оскільки традиційні шкільні олімпіади несуть на собі певний відбиток академізму та елітарності. Тому вирішено було відійти від традиційних форм проведення подібних заходів. Турнір вийшов масовішим і різноплановим. Його популярність серед молоді свідчить, що обраний вибір був вдалим.
Турнір юних інформатиків завжди проходив у два етапи – заочний, тобто юні учасники надсилали свої програмні розробки на кафедру “Інформаційні системи та мережі” Національного університету “Львівська політехніка”, а фахова експертна комісія в складі викладачів цієї ж кафедри оцінювала їх. Та очного – коли учасники безпосередньо розв’язували, запропоновані організаторами, задачі на сучасній комп’ютерній техніці в лабораторних аудиторіях кафедри. Та організатори не зупинялись на досягнутому і шукали нові форми та можливості проведення турніру.
За остані два роки – три роки Інтернет перетворився у могутній засіб спілкування, реклами, бізнесу, отримання корисної інформації, Важко перелічити всі можливості і послуги, що надаються з допомогою Інтернету. На жаль, є деякі стримуючі фактори у запровадженні Інтернет-технологій. Серед них – низька технічна підтримка з боку установ, що забезпечують телекунікаційний компонент роботи, тобто вельми поганий зв’язок. І тут вихід один – швидка іантимонопольна приватизація галузі зв’язку.
Фахівців кафедри інформаційних систем та мереж проблематика Інтернет-технологій цікавить виключно з професійних позицій. У зв’язку з цим проводяться наукові та навчальні роботи з метою засвоєння та запровадження Інтернет-технологій. А деякі з них демонструвались на міжнародних комп'ютерних виставках у 2000-2002 роках.
За три роки технології дистанційного комп’ютерного навчання на базі Інтернету отримали потужний розвиток та прийняті як пріоритетні на рівні керівництва Європейської спільноти, підтримуються та реалізуються у системі середньої та вищої освіти США та Японії. А її концептуальні ідеї залишаються актуальними і нині.
Тому виникла ідея використання Інтернету в освіті у формі так званого дистанційного навчання. Фахівцями кафедри ІСМ розроблений оригінальний авторський проект дистанційного комп’ютерного тестування рівня знань школярів. Проект зорієнтований на впровадження технологій дистанційного навчання у середній школі. Для України це є один з перших проектів, який пропонує реалізацію оригінальних способів вирішення багатьох проблем в освіті.
В 2003 році народилась ідея проведення очного туру „Галицького турніру юних інформатиків” у дистанційному (on-line) режимі. Тобто оцінювання знань школярів відбувається в реальному режимі часу з допомогою телекомунікаційних технологій. Для цього фахівцями кафедри Інформаційних систем та мереж було розроблено інтелектуальну систему контролю знань.
Система контролю знань дозволяє оцінити рівень освіченості школярів на теоретичному (тестування) та практичному (виконання поставленої задачі) рівнях.
Підсистема тестування побудована за принципом діалогу "Запитання-відповідь", при цьому відповідь вибирається з переліку подібних неоднозначно розподілених варіантів. Для деяких запитань можливо надання необхідної довідкової інформації.
Система була розміщена в Інтернеті за адресою: http://icm.ridne.net/turnir/.
В цьому році до розгляду в заочному турі було представлено понад 50 робіт. Заочний тур тривав з вересня по квітень. На цьому етапі потрібно було розробити прикладну інформаційну систему побутового застосування.
Географічні кордони учасників цьогорічного турніру досить широкі – це діти не тільки зі Львова і області, і з інших міст України. Є представники з Росії, Польщі, Прибалтики. А нові форми проведення турніру дозволили взяти участь у турніри представникам навіть іншого континенту. Це діти з української діаспори в Америці. Приємно відзначити, що така область науки і техніки як інформатика цікавить не тільки хлопців. На конкурс подано багато робіт, авторами який є дівчата.

Найцікавішими на думку експертного жюрі, до складу якого входили фахівці кафедри ІСМ з числа аспірантів, асистентів і доцентів, стали роботи Волинського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (ВОЦНТТУМ). Серед них: WEB-сайт “Знайомтесь, Волинь”, інформаційна система “Крамниця”, яка є варіантом до багатьох бухгалтерських програм, таких як “1С”, “Фенікс” і т.п. Запропоновано цікаві розробки навчальних програм, серед яких особливо хочеться відмітити навчальну програму ”Вивчення української мови”. Її автором є Лахманюк Ірина, учениця 10 класу СШ № 52.
Серед інших поданих робіт цікавими є навчальні програми з шкільного курсу неорганічної хімії (автор – Паламарчук Олександр – учень 11 класу Волинського ОЦНТТУМ), а також розробки тестів з інформатики та історії України (автори – учні СШ № 3 м. Золочів), перевірка знань учнів з інформатики та програмування (автор – Карчевська Ольга, м. Львів) і загальна програма перевірки знань “Контролер” (автор – Щегельський Тарас, Волинськй ОЦНТТУМ).
В деяких розробках, поданих на конкурс, учасники пропонували свої розробки антивірусних програм або програми ігрового напрямку.
Підводячи підсумки турніру, приємно відзначити, що серед 10 основних призерів конкурсу є дві представниці прекрасної половини людства. До речі, вони зовсім не виглядали слабкими під час змагання , і нарівні з хлопцями розв’язували непрості задачі очного туру. Це Лахманюк Ірина та Карчевська Ольга, які набрали відповідно 102 і 99 балів зі 130 можливих.
Іншими призерами стали:
o Кінаш Андрій (121 бал) – 10 клас СШ № 53 м.Львова
o Гурик Олег (111 балів) – 11 клас СШ № 21 м.Львова
o Мельник Олександр (110 балів) – 8 клас СШ № 75 м. Львова
o Галапац Ілля (106 балів) – 10 клас Волинського ОЦНТТУМ
o Федик Тарас (104 бали) – 11 клас Дрогобицького педагогічного ліцею
o Бардаков Сергій (103 бали) – учень одної з Львівських шкіл
o Василюк Сергій (103 бали) – 10 клас Волинського ОЦНТТУМ
o Скриль Анатолій (96 балів) – 11 клас СШ № 77 м.Львова
Решта учасників набрали різну кількість балів, та ніхто не залишився непоміченим.
Окремо хотілось би відзначити вчителів, які подбали про представлення робіт своїх підопічних на турнірі. Це – П.А.Грицан, Ж.А.Бондарчук (Волинський ОЦНТТУМ), А.Г.Григорович (Дрогобицький педагогічний ліцей), В.І.Мурина (Золочівський економічний ліцей), а також учителі львівських середніх шкіл № 52, № 53, № 75, № 77 та інших.
І ось настає хвилююча мить нагородження, яка в Актовому залі Головного корпусу Національного університету “Львівська політехніка”. 17 квітня 2003 року. 15 год. Хвилюються батьки, які прийшли підтримати своїх дітей, і наставники, що віддавали весь свій час і сили, навчаючи юних і ще не зовсім досвідчених Білів Гейтсів азам комп’ютерної науки, і звичайно самі учасники.
Всі діти отримали чудові призи та цінні подарунки від спонсорів цьогорічного Галицького турніру юних інформатиків. Серед призів прекрасні годинники і майже кишенькові комп’ютери, а точніше сказати органайзери, гаманці для СD, надані фірмою UMC.
Підтримали турнір і книговидавці. Україномовні книги на комп’ютерну тематику представило Львівське видавництво “БаК”. Фірмові компакт-диски різної тематики були надані фірмою “Софт-серв”.
Оригінальні призи – підключення до Інтернету та виділення безоплатного часу запропоноване фірмою Інфоком. та Уарнет. Їх отримали переможці та декілька навчальних закладів Галичини. Канцелярські товари подаровані такими фірмами як “Техніка для бізнесу”, “Уарнет”. Не забудемо згадати словами вдячності і інші фірми, які брали участь у акції як спонсори і надали призи для відзначення переможців. Це і дочірнє підприємство “Інком-Львів”, та “Любе+”.
І, звичайно, не можливо не згадати такого солодкого і смачного спонсора як фірма “Світоч”, яка є постійним і активним спонсором усіх турнірів від початку їх заснування.
На жаль, деякі комп’ютерні фірми регіону проігнорували цей важливий захід. Очевидно, не всі бізнесмени доросли до розуміння того, що розумні школярі – це їхні майбутні працівники.
Радує те, що місцевий політикум уже почав звертати увагу на потреби освіти. Зокрема, значну допомогу надала депутатська група львівської міської ради “Наш Львів”, яка крім цінних подарунків посприяла інформаційній підтримці цієї освітньої акції – зокрема на Форумі Рідного Міста http://misto.ridne.net/.
Проект “Галицького турніру юних інформатиків” підтриманий відділом народної освіти департаменту гуманітарної політики Львівського міськвиконкому. Він є однією із складових компонентів більш загального проекту “Реформування системи середньої освіти м.Львова”.
Для більш детальної інформації для учасників і всіх зацікавлених нагадуємо наші координати:
м. Львів, вул. С. Бандери 12, каф. “Інформаційні системи та мережі” (к. 122 4 навч. корпусу,тел.39-85-38); school@icm.lviv.ua, http://icm.ridne.net/turnir/)

Підготували:
асистент каф. ІСМ Вовк Олена
ст. викладач каф. ІСМ Голощук Роман

Галицький турнір юних інформатиків-2004

Роман Голощук - 11-6-2004 у 21:42

Недавно відбувся "Галицький турнір юних інформатиків-2004"
Читайте про це у "Молодій Галичині":Інтернет-школярі

Галицький турнір юних інформатиків-2005

Роман Голощук - 31-5-2005 у 13:31

Інформаційне повідомлення
У зв’язку з організаційними проблемами очний тур “Галицького турніру юних інформатиків-2005” відбудеться у жовтні 2005 року у рамках міжнародної виставки “Комп’ютер та бізнес – 2005” та буде присвячений 10-тій річниці створення кафедри“ “Інформаційні системи та мережі” Національного університету “Львівська політехніка”

Роботи заочного туру приймаються до 10 червня 2005 року.

Просимо вибачити за тимчасову незручність.

Оргкомітет “Галицького турніру юних інформатиків-2005”

Галицький турнір юних інформатиків-2005

Роман Голощук - 14-11-2005 у 17:56

Очний тур "Галицького турніру юних інформатиків-2005" проводиться у дистанційному (on- line) режимі. Тобто оцінювання знань школярів відбуватиметься в реальному режимі часу з допомогою телекомунікаційних технологій. Для цього кафедрою ІСМ було розроблено інтелектуальну систему контролю знань. Дана система базується на основних системних принципах побудови розподілених ІС та може функціонувати в локальному та мережевоцентричному (Internet) середовищах.
Система контролю знань дозволяє оцінити рівень освіченості школярів на теоретичному та практичному рівнях (тестування).
Підсистема тестування побудована за принципом діалогу "Запитання-відповідь", при цьому відповіді вибираються з переліку подібних неоднозначно розподілених варіантів. Для деяких запитань можливо надання необхідної довідкової інформації. Для деяких типів запитань можливе задання відповіді шляхом введення з клавіатури, та встановлення відповідності. Деякі запитання передбачають кілька правильних відповідей
Відповіді студента оцінюються в балах. Виставляється рейтингова оцінка у вигляді набраного числа балів. Також враховуються часткові та неповні відповіді. В сумі за 30 запитань можна буде набрати максимально 50 балів.
Під час роботи ведеться протокол, де фіксується прізвище учаника турніру, виданий варіант завдання, відповіді, витрачений на рішення час, рейтингова оцінка. Інформація про проведене тестування передається у базу даних для подальшого зберігання та аналізу.

Сеанс оцінювання знань має часові межі -1 год. від часу завантаження першого запитання.
Система тестування буде доступною протягом дня з 9 год. до 22 год. 15 листопада.
Послідовність дій, які необхідно виконати для тестування:
• Реєстрація на сайті "Галицького турніру юних інформатиків-2005" - http://icm.ridne.net/turnir/tester, що передбачає заповнення анкети дистантним учасником турніру – кнопка «Створити новий обліковий запис учня» ;
o Заповніть новий обліковий запис (форму, що містить дані про Вас).
o На Ваш e-mail буде відправлено листа.
o Прочитайте лист і зверніться за посиланням, зазначеним у ньому.
• Оберіть курс "Галицький турнір юних інформатиків-2005".
• Тепер у Вас буде повний доступ до курсу: із цього моменту Ви будете користуватися своїм ім'ям та паролем, щоб потрапити на тестування
• Пройдіть тестування за тематикою “Основи інформатики та програмування”. Якщо в процесі тестування з’єднання з Інтернетом буде розірвано, то після відновлення з’єднання зможете продовжити відповідати на питання з того питання, на якому закінчили;
• Ознайомлення з результатами очного туру (будуть доступні наступного дня).
З остаточними результатами (бали заочного плюс бали очного туру) можна буде ознайомитись 16-17 листопада.

Підсумки Галицького турніру юних інформатиків 2005

Роман Голощук - 19-12-2005 у 16:20

Про учасників і переможців читайте тут:
Галицький Турнір Юних Інформатиків 2005: сучасні Інтернет технології